A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Az nem lenne jo ha nem lenne mas modell. Akkor a curusnak kellene berhelni a megvasaroltakbol...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 694
113
Errol szerintem mar volt szo, de az biztos, hogy a tobbseghez nem jutott el... ha jol remlik a Bloomberg irta egy hettel ezelott, hogy felrobbantak a szamok egyreszt az F-35-os fejlesztesi program jovoje korul, masreszt joval dragabbra jon ki az uzemeltetese is a kovetkezo 20-25 evre vetitve...
Azért valljuk be hogy az eddigi kommunikált információk alapján ezt is berakhatjuk a túl szép hogy igaz legyen kategóriába, mert.ki gondolhatta komolyan hogy egy ilyen technológia költségeit egy lapon lehet említeni pl egy Gripen E költségeivel.... nah persze... meg azt is tudjuk hogy az amerikai fegyvergyárak éhségét nem lehet csillapítani, a világ pénze is kell nekik....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
F-35:
Ha komolyan akarnánk, akkor sem vennék Block 5 verzió előttit. Nem vagyunk mi annyira gazdagok, hogy megengedhessük egy kvázi még csak félkész, béta verziós gép vásárlását, hogy aztán utólag még jó sokat kelljen rákölteni az "upgrade"-re.

Magyarországot 1 hónap alatt rábeszélték pl. a NASAMS-re... szerinted a többi országnál mi lesz?

NASAMS lesz? Ez biztos? Vagy lemaradtam valamiről?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Valahogy ez nem így működik hogy az asztalra csapnak és lám kész is van a sebesültszállító. Áttervezés igényelne még ha hülyén is hangzik. Mert oké hogy az alap szerepkör adott. De teljesen más szerepkörben kellene alkalmazni. Na kicsit hülyén fogalmaztam meg. De a lényeg hogy pl egy sebesült szállítónál teljesen mások pl a belső igények és a kritériumok. Nem beszélve a felhasználói igényekről és így tovább..........
Akkor te sem értetted meg, hogy mire akartam célozni.
A kutyát nem érdekli, hogy nincs belőle sebesültszállító, ha az alap modell a jelenleg elérhető lehető legjobb lánctalpas IFV a világon. Ezt tisztán bebizonyította cseh tender.
Ha nincs belőle, akkor nincs. Ha majd lesz, akkor lesz.
Addig meg megoldod mással.
A németeket vajon miért nem érdekli, hogy nincs ilyen verzió? 4 éve hadrendben van.
Különben szerintem a KMW nagyjából 2 hét alatt meg tudna oldani egy prototípust, ha olyan nagy szükség lenne rá.
A műszaki mentését meg megoldják az Leo-k műszaki mentőivel. Szerintem nem fog neki problémát okozni, ráadásul együtt is vannak alkalmazva. Nekünk is lesz belőle....:rolleyes:;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nekünk IFV, C&C, 120mm SPM, SHORAD és MEDEVAC kellene alapvetően, ha rendes harcértékű nehézdandárt építünk!

A C&C egyszerű, egy normál IFV, csak deszanttérben nem nyuszik utaznak. A 120-as SPM dettó, ott a svéd AMOS torony. Igazából csak a SHORAD-ot és a MEDEVAC-ot kellene fejleszteni, a többit csak szerelni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nekünk IFV, C&C, 120mm SPM, SHORAD és MEDEVAC kellene alapvetően, ha rendes harcértékű nehézdandárt építünk!

A C&C egyszerű, egy normál IFV, csak deszanttérben nem nyuszik utaznak. A 120-as SPM dettó, ott a svéd AMOS torony. Igazából csak a SHORAD-ot és a MEDEVAC-ot kellene fejleszteni, a többit csak szerelni!
Maradjunk annyiban, hogy mire nekünk legyártaná a szükséges alap IFV-t a KMW, addigra lesz gyártható minden más verzió. Shorad esetén szerintem talán még az is működő dolog lenne, ha a sima IFV tornyára tervezett 2 oldali Spike vetőket lecserélik légvédelmi rakétákra.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Az F-35 topikban linkeltem holland, ausztrál stb. számítások is, ha jól emlékszem. Ők is azt hozták ki, hogy kevés lesz az a pénz, amit eredetileg erre terveztek.
https://www.defensenews.com/air/2017/11/13/danish-audit-agency-questions-data-for-f-35-purchase/

A dánok szerint a 27 gépük a 30 év alatt el fog vinni 10 milliárd USD-t. Ha ezek a számok(nagyságrendek) igazak akkor azt a magyar gazdaság egész egyszerűen nem tudja kigazdálkodni főleg úgy hogy 2030-ra cél Ausztriához közeledni nem pedig görög szintre visszaadósodni. Marad a Gripen.

Én meghajlok puszta számok - mint tények - előtt, ha ez tényleg igy van....tovább kell lapozni a termék-katalógust...
 
K

kamm

Guest
Nekünk IFV, C&C, 120mm SPM, SHORAD és MEDEVAC kellene alapvetően, ha rendes harcértékű nehézdandárt építünk!

A C&C egyszerű, egy normál IFV, csak deszanttérben nem nyuszik utaznak. A 120-as SPM dettó, ott a svéd AMOS torony. Igazából csak a SHORAD-ot és a MEDEVAC-ot kellene fejleszteni, a többit csak szerelni!
Finn az a sved.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Nem hiszem, hogy barki amerikai exportra szamolt volna barmikor is, viszont az amerikai gyar tutira nem fog europai piacon labdaba rugni.

Amerikába, a civil piacra, kiváló export termék, fegyverben, az AMD-65. Gondolom van még raktáron belőle, bőven. Azt árulják és Amerikában, ne a MIG-29-essel kísérletezgessenek mindenféle árveréseken, mert az nem megy. :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Akkor te sem értetted meg, hogy mire akartam célozni.
A kutyát nem érdekli, hogy nincs belőle sebesültszállító, ha az alap modell a jelenleg elérhető lehető legjobb lánctalpas IFV a világon. Ezt tisztán bebizonyította cseh tender.
Ha nincs belőle, akkor nincs. Ha majd lesz, akkor lesz.
Addig meg megoldod mással.
A németeket vajon miért nem érdekli, hogy nincs ilyen verzió? 4 éve hadrendben van.
Különben szerintem a KMW nagyjából 2 hét alatt meg tudna oldani egy prototípust, ha olyan nagy szükség lenne rá.
A műszaki mentését meg megoldják az Leo-k műszaki mentőivel. Szerintem nem fog neki problémát okozni, ráadásul együtt is vannak alkalmazva. Nekünk is lesz belőle....:rolleyes:;)
Ez nem így működik hogy gondolsz egyet oszt kihúgyozód.
A németeknél gondolom azért nincs még il fejleszthetik,tesztelik, mert más prioritások il elképzelések lehetek a hadseregnek. Egyébként se úgy működik hogy gondolsz egyet oszt kész van minden. Az alaptól a tetőig.
A cseh tender mire beindul (várjuk ki a végét) legalább még 5-6 év mire az asztalra le is fognak valamit rakni. Ha eljutnak odáig és ha egyáltalán Puma lesz. Mert a legutóbbi ökörségük ép keresztbe tett a pumának a tenderen.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 694
113
Amerikába, a civil piacra, kiváló export termék, fegyverben, az AMD-65. Gondolom van még raktáron belőle, bőven. Azt árulják és Amerikában, ne a MIG-29-essel kísérletezgessenek mindenféle árveréseken, mert az nem megy. :)
Inkább kurens lesz az a kiváló.... nem a minősége miatt szeretik hanem mert ritka, extra stb.... amúgy nagy összeget nem tennék rá hogy AMD ből sok van raktáron....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez nem így működik hogy gondolsz egyet oszt kihúgyozód.
A németeknél gondolom azért nincs még il fejleszthetik,tesztelik, mert más prioritások il elképzelések lehetek a hadseregnek. Egyébként se úgy működik hogy gondolsz egyet oszt kész van minden. Az alaptól a tetőig.
A cseh tender mire beindul (várjuk ki a végét) legalább még 5-6 év mire az asztalra le is fognak valamit rakni. Ha eljutnak odáig és ha egyáltalán Puma lesz. Mert a legutóbbi ökörségük ép keresztbe tett a pumának a tenderen.
Arra gondoltam, hogy a cseh tenderen nyújtott összehasonlító eredmények nagyjából komolytalanná tettek mindenki mást a Pumával szemben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez nem így működik hogy gondolsz egyet oszt kihúgyozód.
A németeknél gondolom azért nincs még il fejleszthetik,tesztelik, mert más prioritások il elképzelések lehetek a hadseregnek. Egyébként se úgy működik hogy gondolsz egyet oszt kész van minden. Az alaptól a tetőig.
A cseh tender mire beindul (várjuk ki a végét) legalább még 5-6 év mire az asztalra le is fognak valamit rakni. Ha eljutnak odáig és ha egyáltalán Puma lesz. Mert a legutóbbi ökörségük ép keresztbe tett a pumának a tenderen.
Még annyi, hogy a jelenlegi német finanszírozási keretek között jelenleg évi kb. 60 darabot gyárt le a KMW. Így is évekbe telik még mire a szükséges IFV-ket le tudják szállítani.
Addig meg meghosszabbították a Marderek rendszerben tartását. Annak pedig van mindenféle verziója. A műszaki mentőnek, meg szerintem tényleg a Leo-ét használják...(ez csak tipp).