A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Melyik dandárét?

Debrecen
Tata
Hódmező

Csak mert mindegyik más felépítésű.

Ha csak tata(nehéz dd), akkor legalább lesznek normális felépítésű rajok. ;)

Ha válltoztatanak ne aprózzák el.:)
A lövészdandárok az azonos felszerelés miatt ugyanolyan rajfelépítéssel rendelkeznek, meg ugyan az a jármű. Illetve hódmező és debrecen 1 dandár. És én a pumában lévő 6+3 ember keveslem.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and borisz

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Az osszes ilyen-olyan networking meg automatizalt dolog csak nyalanksag (es az pont mukodik mar.) Ha lancos, a pancelja vastag, a torony mukodik es azok a fegyverek vannak rajta, amit akarunk, akkor nem akkora drama, ha a kismillio opcios modul majd mesobb lesz csak elerheto.

Félek hogy a gyakorlatban ez azért nem ilyen egyszerű. Tudjuk is mi hogy mi működik megbízhatóan meg mi nem hacsak nem dolgozik valaki a KMW gyárban akkor kb. csak találgathat. Valami miatt mégse combat ready-k...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
A lövészdandárok az azonos felszerelés miatt ugyanolyan rajfelépítéssel rendelkeznek, meg ugyan az a jármű. Illetve hódmező és debrecen 1 dandár. És én a pumában lévő 6+3 ember keveslem.

Most 8 fő egy lövészraj?
Ahhoz képest pici fejlődés. Bár szerintem is kevés.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
A lövészdandárok az azonos felszerelés miatt ugyanolyan rajfelépítéssel rendelkeznek, meg ugyan az a jármű. Illetve hódmező és debrecen 1 dandár. És én a pumában lévő 6+3 ember keveslem.
Hányan is férnek egy H145M-be, ha pl ajtólövész is van? :rolleyes:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azt is számoljátok bele, hogy a Pumához át kéne szabni a teljes raj és ezzel a dandárszerkezetet is. Az meg azért jó nagy szopás.
Ez van most ugye:
Screenshot-2019-05-10.jpg

Tehát olyan harcjármű kellene, ami hat katonát tud szállítani a jármű személyzetén kívül!

BTR-80: 3+7

Puma: 3+6
Lynx: 3+6
CV90: 3+8

Úgy nézem, hogy a magyar raj kompatibilis minden szóbajöhető járművel!
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
A lövészdandárok az azonos felszerelés miatt ugyanolyan rajfelépítéssel rendelkeznek, meg ugyan az a jármű. Illetve hódmező és debrecen 1 dandár. És én a pumában lévő 6+3 ember keveslem.

Bár ha "csak" 200 pumát vennének, akkor az a 3 dandárnak kevés lenne. Így nem biztos, hogy maradna a rajszerkezet egységes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Ez van most ugye:
Screenshot-2019-05-10.jpg

Tehát olyan harcjármű kellene, ami hat katonát tud szállítani a jármű személyzetén kívül!

BTR-80: 3+7

Puma: 3+6
Lynx: 3+6
CV90: 3+8

Úgy nézem, hogy a magyar raj kompatibilis minden szóbajöhető járművel!

Jah,épp csak ez egy szar felépítésű raj(a 8 fős)...
Amúgy a gyakorlatban a szakasztörzsben géppuska van nem távcsövea puska.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jah,épp csak ez egy szar felépítésű raj(a 8 fős)...
Amúgy a gyakorlatban a szakasztörzsben géppuska van nem távcsövea puska.

A Pumánál hozzá tudsz tenni egy főt a desszenthoz! Ugye a személyzet: parancsnok (a desszant része is gondolom), vezető, irányzó (ők maradnak a járműben), a deszant pedig öt fő most a BTR-ből, míg a Pumából lehet hat fő is! Ki lenne mondjuk a hatodik? Egy újabb gépkarabélyos?

Vagy milyen rajt építenél kilenc (Puma, Lynx) és esetleg tizenegy főre (CV90)?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
A Pumánál hozzá tudsz tenni egy főt a desszenthoz! Ugye a személyzet: parancsnok (a desszant része is gondolom), vezető, irányzó (ők maradnak a járműben), a deszant pedig öt fő most a BTR-ből, míg a Pumából lehet hat fő is! Ki lenne mondjuk a hatodik? Egy újabb gépkarabélyos?

Vagy milyen rajt építenél kilenc (Puma, Lynx) és esetleg tizenegy főre (CV90)?

Igen így,hogy két géppuska van meg egy RPG- nagyon kevés a szabad gépkarabélyos.
Bár nekem nem az lenne a megoldásom, hogy elvennék egy géppuskást*.

Konkrétan nem is elvenném hanem a gépben maradó toronylövész lenne a raj másik géppuskása így ha nem géppel hajtanak végre feladatot akkor meg lenne a w géppuska.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and honved

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Ez mitol elony? Latency, ami hatrany szerintem.

Ezt nem tudtam, de oszinten szolva nem latom, mitol lenne ez ennyire fontos ott, a Karpat-medenceben... ha valakinek felnie kellene egy urban warfare miatt (ahol ez a korkoros jobban szamit), azok a kornyezo orszagok, akiket belolunk csinaltak .:D

Milyen kepes Bushmaster...? Amugy en nem lennek boldogtalan akar nagyobb (35mm es felfele) kaliberu fegyverrel szerelt toronytol sem... az amerikaiak a 40mm tesztelik mar a Strykereken.

Najo, de az nem ugyanaz, mint a beszallito egy foldresszel odebb van. Mas Spike Er-t venni parevente, egy jarattal, meg mas a supply chain egy full toronyhoz.

Apropo, uszokepesseg: a lengyelek Borsukjaval mi van? Az lancos lesz es uszokepes, legalabbis tavaly mar teszteltek: https://www.defence24.com/pdf/?article=mspo-2018-the-armoured-badger-taking-shape

Hát én bármikor bevállalnám azt a pár plusz másodpercet, amíg az indító felnyílik, ha közben tudom, hogy a rakéták végig védve voltak az ellenséges tűztől, repeszektől, felverődő sártól, faágaktól, vagy mit tudom én, bármi mástól ami esetleg meggátolhat a rakéta rendeltetésszerű használatától. :D

Gondolom az "üzemidejének", megbízhatóságának is jót tesz, ha védve van az időjárás viszontagságaitól is. A vibrációtól amúgy se védenek ezek a tornyok, szemben mondjuk a Puma MELLS indítójával. Hosszú távon az se jó a rakétának.

ABM-Air Burst Munition. Az a 40mm-es ágyú a Stryker-en szintén a 30mm-es Bushmaster II, csak 40mm Supershot-tal. Egy cső és pár másik kisebb alkatrész cseréjével könnyen átalakítható egyik űrméretű lőszerről a másikra. A 35mm-es Bushmaster III meg 50mm Supershot-ra. Várhatóen ez fog kerülni a Bradley utódjára is és én is nagyon szívesen látnám itthon.

Szvsz nem oszt nem szoroz, ha norvégból, vagy izraelből kell hoz(at)ni. Amúgy is illene kiépíteni egy normális szervizhátteret az üzemeltetéshez, meg pótalkatrészt tartani raktáron, főleg, ha van már tapasztalat és tudjuk mik szaródnak el gyakrabban a mechanikus részegységekben, ha meg a tűzvezetés, vagy valami más komolyabb elektronika pusztul meg, az úgy is vissza a feladónak...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest