A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az A319 amit vettek azok is 8 9 éves gépek voltak. Új gépre várni kell merendeljük oszt valahány év múlva leszállítják lásd az új Airbus heliket. A KC 390 re meg az A400 ra is éveket kéne várni, ha még idén megrendelnék őket és addíg marad az egy darab Ancsa? Turkálós egyenruhákat beszereztek a UK ból akkor meg mi a baj a használt C130J vel?
Egyikkel sincs komoly baj. Mind a kettőnek van értelme. Mármint a 18-20 éves C-130J Bangladeshnek, meg kifutott brit egyenruhának a tartalékosainknak.
Ezeket a gépeket komolyan fel kell újítani mielőtt Bangladesh megkapja. (szárnybekötések, hajtóművek). A RAF a fennmaradt 14 gépre 2015-2022 ig terjedő időszakra kapott és írt alá egy 369M fontos szerződést.
Másrészről Bangladesh már üzemeltetett korábban B szériás C-130-asokat (3-4db). Tehát nekik nem kellene a pilótáikat átképezni egy teljesen új típusra.
A KC-390-ről nem tudnék nyilatkozni, de az A400M-ek első darabjait szerintem 2 éven belül le tudnák szállítani. Most csökkentették le az átadás ütemét, hogy az esetleges új megrendeléseket ki tudják rövid határidővel elégíteni. Kb. ennyi idő kellene a személyzet kiképzéséhez is. Ennyi kellene szerintem az új C-130J-knek is...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 265
37 164
113
Azt
Maskor egy par soros kommentet irjal melle. Vagy csak idezz belole nehany sort, mert igy onmagaban ez nem tul informativ.

2026-ig van Gripen szerzodes. F35-osokrol jelenleg nem targyalunk. Ennyi.

Azt írják benne hogy "az említett szerződések valamint azok módosításai a svéd fél által minősítettek" és azt is letitkosították 30 évre hogy mennyit fizettünk érte összesen?! Bűzlik nekem ez a Gripen üzlet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Egyikkel sincs komoly baj. Mind a kettőnek van értelme. Mármint a 18-20 éves C-130J Bangladeshnek, meg kifutott brit egyenruhának a tartalékosainknak.
Ezeket a gépeket komolyan fel kell újítani mielőtt Bangladesh megkapja. (szárnybekötések, hajtóművek). A RAF a fennmaradt 14 gépre 2015-2022 ig terjedő időszakra kapott és írt alá egy 369M fontos szerződést.
Másrészről Bangladesh már üzemeltetett korábban B szériás C-130-asokat (3-4db). Tehát nekik nem kellene a pilótáikat átképezni egy teljesen új típusra.
A KC-390-ről nem tudnék nyilatkozni, de az A400M-ek első darabjait szerintem 2 éven belül le tudnák szállítani. Most csökkentették le az átadás ütemét, hogy az esetleges új megrendeléseket ki tudják rövid határidővel elégíteni. Kb. ennyi idő kellene a személyzet kiképzéséhez is. Ennyi kellene szerintem az új C-130J-knek is...
Hát azt, hogy sajnáljuk a pénzt személyi felszerelésekre ezért más levetett rongyait vesszük meg szerintem nem lehet "értelmes" jelzővel illetni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát azt, hogy sajnáljuk a pénzt személyi felszerelésekre ezért más levetett rongyait vesszük meg szerintem nem lehet "értelmes" jelzővel illetni.
Milyen másik alternatíva volt rá? Saját levetett rongyaink nem voltak. Azt mondtátok, hogy a National Guard is az Army levetett rongyait hordja.
Most őszintén, nyugodt szívvel adtál volna missziós M2015-öt a most rendszerben lévő tartalékosoknak? Miközben az szerződéseseknek sincs rendesen?
Ha pedig a legmagasabb politikai szintről jön az előírás, hogy itthon kell gyártani a személyi felszerelést, akkor a HM vezetése is csak egy kényszerpályán mozoghat.
Én ezt pusztán logikus megoldásnak tartom, különösen úgy hogy tudjuk, hogy a tartalékosok jelentős része kényszerből van a rendszerben, és az első adandó alkalommal dobbant. Ha a későbbiekben rendelkezésre állna is a rendes 2015M gyakorló vagy a kiképzési változata, akkor is a friss belépőknek az MTP-t adnám, amíg megfelelő mennyiségben fel nem tornyozom a raktárban a holmit.
Különben ezek a felszerelések mennyire voltak használtak? Mert nekem nem tűnnek agyonhordottaknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Milyen másik alternatíva volt rá? Saját levetett rongyaink nem voltak. Azt mondtátok, hogy a National Guard is az Army levetett rongyait hordja.
Most őszintén, nyugodt szívvel adtál volna missziós M2015-öt a most rendszerben lévő tartalékosoknak? Miközben az szerződéseseknek sincs rendesen?
Ha pedig a legmagasabb politikai szintről jön az előírás, hogy itthon kell gyártani a személyi felszerelést, akkor a HM vezetése is csak egy kényszerpályán mozoghat.
Én ezt pusztán logikus megoldásnak tartom, különösen úgy hogy tudjuk, hogy a tartalékosok jelentős része kényszerből van a rendszerben, és az első adandó alkalommal dobbant. Ha a későbbiekben rendelkezésre állna is a rendes 2015M gyakorló vagy a kiképzési változata, akkor is a friss belépőknek az MTP-t adnám, amíg megfelelő mennyiségben fel nem tornyozom a raktárban a holmit.
Különben ezek a felszerelések mennyire voltak használtak? Mert nekem nem tűnnek agyonhordottaknak.
Az angokok fél évente cserélik a ruhát amit kiosztottak! Ha volt hordva ha nem.

A kényszerpálya ott van, hogy 1 cég varrja ruhát 0 tapasztalattal és akkor még 0 kapacitással ruhagyártásban 3-4 helyett ( anny többszáz fős varroda van az országban meg 15 db 50 és 100 fő közt foglalkoztató)
Ha lett volna rá a leghalványabb igény és hajlandóság el lehetett volna látni mindenkit most már 5 év alatt mióta van 15M.

És akkor a málha rendszerről inkább szót sem ejtek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az angokok fél évente cserélik a ruhát amit kiosztottak! Ha volt hordva ha nem.

A kényszerpálya ott van, hogy 1 cég varrja ruhát 0 tapasztalattal és akkor még 0 kapacitással ruhagyártásban 3-4 helyett ( anny többszáz fős varroda van az országban meg 15 db 50 és 100 fő közt foglalkoztató)
Ha lett volna rá a leghalványabb igény és hajlandóság el lehetett volna látni mindenkit most már 5 év alatt mióta van 15M.

És akkor a málha rendszerről inkább szót sem ejtek.
Arról van infód, hogy jelenleg mennyi ember dolgozik a felszerelésen?