A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113
Legkésőbb akkor észreveszi, ha végre megpakolják rendesen...;)
De ha megfigyeled mindnek megvan tekeredve, ezeket amúgy a gyárban rosszul fűzték be, így nem tudsz méretet állítani, az első dolog amire kiképzőnek figyelni kellett volna amikor kiosztották neki, hogy megtanulják rendesen magukra állítani. Meg ennek valahogy így kéne kinézni:
67083056_1228022357368865_6147798479344238592_n.jpg
67181562_2207342819575716_5399920698879639552_n.jpg
67120255_551442562056321_1853957169150427136_n.jpg
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Amúgy, ha már itt mindenféle robbanó lőszernél tartunk, szerintem itthon elférne a rendszerben valamilyen automata gránátvető. Nem is tudom, század szinten?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
12,7x99 lesz az. Kimondottan élőerő ellni robbanó lövedék nincs rendszerben. Páncéltörő robbanó és páncéltörő gyújtó van. Azokkal "tilos" emberre lőni. A Hágai Egyezmény szabályozza, 1899 és 1907. Az USA sem írta alá. Az egyezmény értelmében az expanzív lőszerek használata is tiltott. (Első világháború bereszelt vagy megfordított lövedékei ennek a következménye. Visszaemlékezések, naplók alapján nem volt szerencsés ilyen lőszerekkel a patrontáskában fogságba esni. Minimum egy alapos verés járt érte.)
Ehhez képest ugye ott az amerikaiaknál a 9 milliméteres HP, de akár ide lehetne csapni a szovjetek 5,45x39 üreges lőszerét is.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...IQo7QBCDAwBQ&usg=AOvVaw0midXsn0sHoZliX9-c6lUR
Az amcsik nemigen foglalkoznak egyezményekkel ahogy a fenti video is mutatja...ritka ocsmány munkát végez (ráadásul operálhatatlan). 12,7-et meg ha meg is fogná mellény...nem tudom, hogy az ütését túl lehet e élni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
Frissen kapott szerb "ocskavasak". Azért azt az optikát szívesen megnézném közelebbről is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 381
113
Amúgy nekik jó lenne. A bw hátizsákkal együtt.
Amúgy DEAL. Csináljuk! Én teljesen híve vagyok annak, hogy bevált, kiválóan használható de nem csúcstechnikát kell a tartalékosoknak (ÖTT) kapniuk, amik ráadásul kimondottan kedvező áron lehet beszerezni.
A cseheknél az a jelszó, hogy mindenkinek azonosat kell kapnia. Ez is egy jó hozzáállás, csakhogy náluk csak a műveletieknek (kb.) megfelelőek vannak, és sokkal magasabb szinten.
De szerintem a mi esetünkben ez évekig működhet. HA pedig eljutnak egy olyan szintre, hogy akár ténylegesen lehet rájuk számítani, akkor a harckészültségüknek megfelelően komplett alakulatokként fel KELL őket szerelni az addigra - már végre, remélhetőleg - kiforrott Lövész Program elemeivel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 381
113
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=ImmU8p1eNk0&ved=0ahUKEwip28XJwdrjAhXukosKHdZwDYIQo7QBCDAwBQ&usg=AOvVaw0midXsn0sHoZliX9-c6lUR
Az amcsik nemigen foglalkoznak egyezményekkel ahogy a fenti video is mutatja...ritka ocsmány munkát végez (ráadásul operálhatatlan). 12,7-et meg ha meg is fogná mellény...nem tudom, hogy az ütését túl lehet e élni.
Ezek egy privát cég "vívmányai". Hogy otthon hogyan reszelgetik a lőszert - OTT - nagyjából senkit sem érdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Amúgy DEAL. Csináljuk! Én teljesen híve vagyok annak, hogy bevált, kiválóan használható de nem csúcstechnikát kell a tartalékosoknak (ÖTT) kapniuk, amik ráadásul kimondottan kedvező áron lehet beszerezni.
A cseheknél az a jelszó, hogy mindenkinek azonosat kell kapnia. Ez is egy jó hozzáállás, csakhogy náluk csak a műveletieknek (kb.) megfelelőek vannak, és sokkal magasabb szinten.
De szerintem a mi esetünkben ez évekig működhet. HA pedig eljutnak egy olyan szintre, hogy akár ténylegesen lehet rájuk számítani, akkor a harckészültségüknek megfelelően komplett alakulatokként fel KELL őket szerelni az addigra - már végre, remélhetőleg - kiforrott Lövész Program elemeivel.

Az a baj,hogy a sisakot leszámítve a BW málha meg zsák egy rakat fos!Soha nem voltv sem modern sem jól használható,inkább úgy jellemezném,hogy a szükséges minimumot teljesíti semmi többet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113
Az a baj,hogy a sisakot leszámítve a BW málha meg zsák egy rakat fos!Soha nem voltv sem modern sem jól használható,inkább úgy jellemezném,hogy a szükséges minimumot teljesíti semmi többet.
Amúgy ha a BW zsákban benne lenne a szivacs (a németek az összehajtható polifoam derékaljat teszik bele hátpárnázásnak) százszor használhatóbb lenne, csak hát azt természetesen nem vettük meg hozzá....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
Az a baj,hogy a sisakot leszámítve a BW málha meg zsák egy rakat fos!Soha nem voltv sem modern sem jól használható,inkább úgy jellemezném,hogy a szükséges minimumot teljesíti semmi többet.
Ahhoz szerintem pont elég lenne az ÖTT ek arra az évi 15-20 nap gyakorlatozásokhoz. A tártáskától még az a málha is ezerszer jobb lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 381
113
Az a baj,hogy a sisakot leszámítve a BW málha meg zsák egy rakat fos!Soha nem voltv sem modern sem jól használható,inkább úgy jellemezném,hogy a szükséges minimumot teljesíti semmi többet.
Én sem azt írtam, hogy csúcstechnika, hanem hogy a célnak megfelel, és használható.
Annak idején én az egyik ujjamat odaadtam volna soreszként egy ILYEN felszerelésért. :oops::eek::D
Csak úgy iderakom :p:D:
k_214574_1.jpg
004.JPG

Igazán nagyon sajnálom, hogy nincsen "sírva röhögő" smile! :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Én sem azt írtam, hogy csúcstechnika, hanem hogy a célnak megfelel, és használható.
Annak idején én az egyik ujjamat odaadtam volna soreszként egy ILYEN felszerelésért. :oops::eek::D
Csak úgy iderakom :p:D:
k_214574_1.jpg
004.JPG

Igazán nagyon sajnálom, hogy nincsen "sírva röhögő" smile! :D

Mintha csak magamat látnám, 32 évvel ezelőtt, hátulról. Bár a gyalogsági ásóm összecsukható volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Mondom ezt persze úgy hogy a jelenlegihez képest tökéletes nemcsak,hogy jól hanem kiválóan használható rendszer.Tehát aki ezt kapja annak lehet oka panastra bőven de legalább a mostanihoz képest jól használható és a modernekhez képeat is használható felszerelést kap.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár