A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2013. december 7.
934
4
18
ezer évig meg lennének oldva gondjaink és a fenntartásuk, valamint kezelőszemélyzet létszáma (személyi költségei) teljesen elviselhetőek lennének.
És tuti hogy a national geographic is forgatna rólunk "Hungarian Megastructures" címmel egy dokumentumfilmet
 
2013. december 7.
934
4
18
Áá persze. Figyelembe véve a környezetünk fejlettségét hasznos dolog lenne. politikailag is korrekt mert csak védelemre használható. A fegyverzet amúgy cserélhető, variálható az idők folyamán, maga az erőd stratégiailag értékes marad.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 046
113
Amennyiben megjelenik az ellenség pl.: Szeged határában, pl. egy lövész század, akkor el kezded lőni ágyúval a várost (1 km-es körön kívül nem tudsz lőni mással)?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 549
79 702
113
Igazából nem tudom,hogy hová rakjam be ezért ide teszem.Bocsánat az OFF-ért de szerintem megéri ellátogatni az oldalra.
http://ilyenhelyafrika.blogspot.hu/
 
2013. december 7.
934
4
18
azért az ellenséges lövésszázad nem jelenik meg váratlanul a semmiből Szeged határában. Előbb oda kell jutnia. Addig pedig kap a fejére a 155-ösöktől.
Továbbra is kell mobil hadsereg. A mobilhaderegnek tűztámogatást nyújtana, az éppen tűzharcban lévő lövészegységek kérésének megfelelően. Lőhet ellenséges nehéztechnikát, Hk-kat, járműveket, bármi ami belefér a 40 km-es lőtávba. Az ellenség nem lenne képes egyáltalán ostromolni a várost mert nem tudna szabadon mozogni a város körül. Nem tudna zavaratalanul fölkészülni egy egy rohamra.
Akkor is értékesmaradna ha közben elfoglalják a várost mert akkor az utánpótlásjárműveket lőheti. Semmit sem tehetnek ellene. Mindig ott lesz mint egy magyar sziget amíg az erődben van lőszer és élelem.
Egy biztos stratégiai pont a síkságban.
 
2013. december 7.
934
4
18
https://www.google.co.uk/search?q=fort+drum&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_3WsU-OMJMPX7AbnoYEI&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAg&biw=1366&bih=643

A miénk magasabb lenne és az ágyúk is bent lennének.
 
2013. december 7.
934
4
18
dudi:
azok a rakétás sportrepülők feladnák a leckét bármely honvéd lövészrajnak. A gatyából kilogó seggű nemeskedés butaságától kellene megszabadulni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 249
113
Svájcban (és Ausztriában is) valóban vannak erődök, nem tűztámogató körletek, hanem olyanok, amelyek képesek tüzükkel lefogni olyan szűk átjárókat, amelyek az ellenséges gépesített erők nem képesek megkerülni a terepviszonyok miatt, ellenben ilyen átjárók kis Hazánkban nem igen vannak.

A múltkor láttam egyet épp képen. HK tornya volt és egy kis hütte mellette. Gondolom az volt a lejárat. Kilövéssel épp egy szűk völgyre, pár fa közül. Itt viszont könnyen meg lehet ilyet kerülni aztán hátrahagyni a miliciának. Ausztria más egy kicsit domborzatilag. Jártam arra Zeltveg környékén, négykézláb lehet csak felkapaszkodni a hegyen (valami 1800 m magas hegy gerincén sétáltam). Így mindenki a völgyeket használja
közlekedésre.

Visszatérve MH-ra. Az én fejemben is egy önálló zászlóalj szerűség motoszkál. Én egy kb 4500- 5000 fős dandárra gondoltam ami állna 3 önállóan harcolni tudó zászlóaljból és plusz kisegítő /támogató egységekből, dd törzs pár spéci alakulat( drónok-Szmercs).
A zászlóaljak kb 1200-1300 fő, pedig egy 4 százados lövész zászlóaljból, 1 16 hk-ból álló hk századból (akár minden századhoz rendelhető így 4 hk vagy egyben bevetve a 4x4=16), 8 150mm önjáró lövegből álló tüzérütegből (4x2), felderítő század ,légvédelmi űteg+ ami kell még javító - ellátó stb szakasz , zászlóalj támogató egységek + törzs stb.
Egy lövész század állna 4 szakaszból+támogató részleg a szdpk irányítása alatt, egy szakasz 4 rajból amiből 1 támogató a szakasz pk köré , 1 raj 8 főből ami igazából 2x4 fős raj lenne az egyik 4 fős 1 gpu-s,1 gránátvetővel ellátott karabélyos,2 sima lövész ezek támogatására. A másik 4 fő pedig állna 1 távcsöves puskásból ,1 pct rakétásból és 2 sima lövészből.
Kb nagy vonalakban.
Aztán lehetne mondjuk 3-4 ilyen dandár, és ezek mellé megyénként + BP még kb 500 -600 fős soros állomány, akik sima gépkocsizó lövészek. Ebben a 20 laktanyában pedig elrakva további 3 x 600 főre való fegyver akiknek a parancsnokai -tisztjei-tiszthelyettesei leszerelt de újra behívott tisztek tiszthelyettesek lennének.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 249
113
Légierő meg? 2 század gripppen, 2 század szállító heli (12 Mi - 8 kaliber+4 kisebb Sokol méretű/század ), 2 század fegyverezhető drón (30-40db)+ pár tehergép , miegymás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A történelem során igazi erődvonalakat és nem csak afféle vámhatár/limes kerítéseket olyan entitások létesítettek, amelyek már nem bíztak többé az offenzív képességeikben. Ezek az erődvonalak csődöt is mondtak a kiépítésük és fenntartásuk horribilis költségei ellenére. A <i>legjobb védekezés a támadás</i> nem egy elcsépelt mondás, hanem a színtiszta igazság.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Én csak azt nézem megint, hogy az a helyzet állt elő, immár sokadszor, hogy egy ember "okosabb", mint a többi tucat...

Amúgy én ugye jelentkeztem tartalékosnak, de a tintatúra elhúzódik, szóval jövőre kerülök "bevetésre" a tanulmányaim miatt. Idén nyár kimarad...
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
És mi a fennforgás ha az ellenség elfoglalja az erődöt? Ha ilyen bevehetetlenek és szuperek, hogyan füstöljük ki őket? vagy talán el sem foglalják...:D
 

reppa88

New Member
2011. június 6.
26
0
1
Valakinek esetleg egy jó kis T-12es? Csak a biztonság kedvéért,ha netán jönnének a szomszédból tankok :D
https://www.kupujemprodajem.com/Top-MT-12-100-mm-13685580-oglas.htm?filter_id=2099221
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
reppa88,

Nagyon jó ágyú volt. könnyen kezelhető, álcázható és jó lőszerek voltak hozzá. A szomszédjaink hk-it még ki lehet iktatni vele. A hátránya, hogy ha az irányzó elcseszi elsőre a lövést akkor futás onnan. (mondjuk ez minden pct. fegyverre igaz). :)

antigonosz,

Érdemes még megvizsgálni annak a lehetőségét, hogy a gépesített lövészszázadok könnyű hk-kat kapnának, szakaszonként legalább egy harcjárművel, így kiválthatók az MBT-k. Azokat pedig érdemes önálló zlj-ba szervezni és több zlj-t (2-3) ezért nem dandár, hanem ezred kötelékbe. Ha teljesen működőképesek a zlj-ak, akkor ebben a fomában könnyebben tagolhatók és megoszthatók.