A cseh cikk lényeges híre a számadat, hozzávetőleg 100-110 ezer Forint ezek szerint egy ilyen sisak.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Szerencsére nála negatív lettPISA teszt!
A cseh cikk lényeges híre a számadat, hozzávetőleg 100-110 ezer Forint ezek szerint egy ilyen sisak.
Van különbség az élettartamban a "drága" és az "olcsó" sisakok között?Hát a ballisztikai teszeken átment, szóval tudja tök, meg annyival nem is olcsóbbb. (mondjuk a crye airframe meg az opscore az a top sisak, a különlegeseknek és kb a legdrágább a piacon szóval nem is érdemes egy általános célúhoz hasonlítani sem árban sem tudásban) Amvel ezt érdemes összenézni azok a Gentex és az MSA ACH sisakjai. (vagy még a revision)
Van különbség az élettartamban a "drága" és az "olcsó" sisakok között?
Arra gondolok hogy ezeknek a műanyag sisakoknak határozott élettartama van ami után akkor is ki kell dobni ha raktárban tartottad őket.
És ebben van differencia az ár kategóriák szerint?Általában 5 év használva 8 év tárolva a szavatossági idejük.
És ebben van differrecia az ár kategóriák szerint?
Ha pl. az "olcsó" sisakot hamarabb kell kidobni mint a "drágát" akkor lehet hogy a végén jobban megéri a drágàt megvenni.
S azt nem lehet bevonni egy UV álló anyaggal? Nyilván a súly lényeges kérdés, de egy festés is megoldás lehet ezekre a problémákra. Vagy maga ez az aramid anyag nem stabil s szépen lebomlik magától idővel?mert nem műanyag, hanem aramid, ami egy szerves szövetanyag összesajtolva, és az UV fény, illetve pára hatására szépen elkezd elbomlani. Aztán fokozatosan elveszíti a szövedék a kinetikai ellenállását. Szóval egy 20 éves sisak hiába tűnik úgy, hogy egyben van, kurvára nem fog meg semmit.
S azt nem lehet bevonni egy UV álló anyaggal? Nyilván a súly lényeges kérdés, de egy festés is megoldás lehet ezekre a problémákra. Vagy maga ez az aramid anyag nem stabil s szépen lebomlik magától idővel?
Ez így jó biznisz. Nem hiszem, hogy ilyen irányú fejlesztésben nagyon érdekeltek a gyártók...Az aramid nagyon nehezen felületkezelhető. Amíg nincs jobb, mint az aramid, addig tudomásul kell venni, hogy tíz évente cserélni kell a sisakkészletet. Egyszerűen be kell vezetni egy folyamatos gazdálkodást erre.
S azt nem lehet bevonni egy UV álló anyaggal? Nyilván a súly lényeges kérdés, de egy festés is megoldás lehet ezekre a problémákra. Vagy maga ez az aramid anyag nem stabil s szépen lebomlik magától idővel?
Sajnos mint minden szerves anyag öregedik. Ez egy polimer aminek a C-C kötései bomlanak, az UV fény, és a vízben jelen lévő H2O2 katalizálja, de e-nélkül is öregedik. Arról nem is beszélve, hogy ilyen polimereket nem igazán lehet tartósan festeni, mert lényegében az első gyakorlaton lekopik/mállik a festék. Ha meg az anyagába kevered a festéket, megváltoztathatod vele a polimer tulajdonságait. Kényes ügy. Egyenlőre nem találtak jó megoldást, így marad a cserélgetés.
Nem festik hanem bevonatolják valamivel és azt fetik le, de a bevonat sem örök élet(igazából ha leejted vagy kemény tárgynak ütődik akkor már pattog is le).
A horvát sisak prospektusa azt írja hogy az anyaga UHMWPE (Ultra-high-molecular-weight polyethylene).mert nem műanyag, hanem aramid, ami egy szerves szövetanyag összesajtolva, és az UV fény, illetve pára hatására szépen elkezd elbomlani. Aztán fokozatosan elveszíti a szövedék a kinetikai ellenállását. Szóval egy 20 éves sisak hiába tűnik úgy, hogy egyben van, kurvára nem fog meg semmit.
Szépen csillog, ezt asz::rt hordtam évekig.Az urizálás az megy!Aramid meg bevonatok...Ezért tartunk itt!