A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
Hát ha 1919 nem is lenne elég, van ott azért más is bőven. A dualizmus alatti masszívan magyarellenes aknamunka, a Birodalmon belül és kívül, hazugságok terjesztése francia és angol körökben. Két világháború közötti időszak, majd Benes-dekrétumok.
Ezer éve vagyunk egymás szembeszomszédai. Összességében nem olyan szar a viszony, nyilván az elmúlt 1-2 évszázadra jobban emlékszik az ember.
Nem is ez a lényeges most, hanem az hogy mi lesz ezzel a projekttel. https://legiero.blog.hu/2018/05/18/pozsonyi_pillantasok_a_honvedseg_jovojebe
Mi is az izraeli cuccra tesszük le a voksunk vagy nézünk mást?
Lenézés, ázsiaizás, mongolozás.
Ilyennel nem találkoztam a cseheknél, egy kis cigányozás volt de az kölcsönösen. :)
Bennem még él az óvatos bizalmatlanság, szerintem bármikor ugranának megvédeni a szlovák kistestvéreiket.
Tapasztalatom szerint a szlovákokat jobban lenézik mint minket. Afféle wannabe szlávoknak tartják őket, élősködőkként emlékeznek rájuk.
Jóval kevesebbszer gyalulták le őket.
Mást írtam?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Persze,hogy nem titkos a típus csak nem tudom és igen a sisakra minden szart fel lehet rakni.

Már azért kérdeztem, mert a sisak alakja, olyan nem megszokott, az eddigiekhez képest. Vagyis nem tudtam beazonosítani. Persze, ez lehet az én hibám is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Már azért kérdeztem, mert a sisak alakja, olyan nem megszokott, az eddigiekhez képest. Vagyis nem tudtam beazonosítani. Persze, ez lehet az én hibám is.

Sok ilyen sisak van csak általában nem szokták ezt venni.Vagy teljes sisakot vesznek vagy high cut sisakot.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Horvát Šestan-Busch nevű cég BK-M3-as sisakjáról van szó Type 1 oldalsínnel és éjjelllátó tartóval.
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.
Áll a faszt :D bevált de az korábbi beszerzés missziókra, mert akkor ennek még mentek a próbái.
Akkor jól értem, hogy ez a sisak már túl van a csapatpróbán?
Azért kérdem, mert - most találtam, hogy - a cseheknél pont ugyan ez bukott meg. Akkor vagy tényleg minőségi problémák voltak velük vagy nem volt elég a kenőpénz!?! ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.

A Busch egy német cég, a horvát Šestan-Busch csak egy leányvállalat, ahogy a HAIX Obuca is például.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 016
113
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.

Akkor jól értem, hogy ez a sisak már túl van a csapatpróbán?
Azért kérdem, mert - most találtam, hogy - a cseheknél pont ugyan ez bukott meg. Akkor vagy tényleg minőségi problémák voltak velük vagy nem volt elég a kenőpénz!?! ;)


Jó hogy emlited a haixot. Pár éve
előszeretettel mondták politikusok,tábornokok, hogy ugyanazt hordjuk mint a német katona.
De ha az ember külszolgálatban betévedt egy német px-be, ahol árulták a haix p10-est, rögtön rájöhetett, hogy nem ugyanaz a minőség. Az anyagok sem.
A cordura is más volt meg a goretex is.
Sajna nekem volt,hogy 2 hónap után kilukadt.
Sokaknak nyikorgott. Bár azt a gyártó ingyen cserélte ha jól emlékszem.

Reméljük a sisak minőségibb. Bár ha a cseheknél megbukott.:rolleyes:
Lehet itt elég volt a kenőpénz.;)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha nem vagy biztos egy új felszerelési tárgy eredetében, akkor német szakszavakkal érdemes rákeresni mostanában. Ennyi.
Nemhogy nem voltam biztos! Fingom sem volt róla.
Ezért írtam, hogy annak ellenére sem ismertem fel, hogy korábban intenzíven böngésztem.
De nem hinném, hogy sok köze lenne (a formáján, és az azonos kiegészítőkön kívül) a magyar katonák fején lévő sisaknak a Németországban gyártott Busch csúcsmodellhez. Az egyik 400 EUR alatti a másik meg 1400+. :rolleyes:
De nekem ez szimpatikusabb megközelítés, mint az, hogy azonos típusnév alatt forgalmaznak 2 eltérő minőségű terméket (még ha kicsi is a különbség), mint a HAIX bakancsok esetén. (Ebben az esetben is csak Ocses megjegyzéseire hagyatkoznék)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Szorozd meg legalább 5-el. :)
És vonj ki belőle kettőt, vagy még többet, 15 (2x7+1) a két hk. században van, 14 jött Kalocsáról, hogy milyen hadrafoghatóságban, az kérdéses. A harckiképző központban is van néhány. Legutóbb azt írták, hogy mekkora erőfeszítésbe került egy századnyit a gyakorlatra felkészíteni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vojaci-cekaji-na-helmy-nevysel-ani-ctvrty-nakup-40297857

Repeszek elleni védelem hiányát jelölik meg a legtöbb cikkben, ebben a hadvezér úgy nyilatkozott hogy nem komfortos meg hogy az éjjellátó eszközök tekintetében volt valami gond- nem említi hogy konkrétan mi.

"The reason for the dissatisfaction was that the army wanted not only protection against missiles, but also against the fall of hard objects. "It is according to a standard that has come from experience in combat operations, and it says: They do not shoot only in the heads of soldiers, but in built-up areas fall on them bricks and stones," he defended the assignment of the Abbot army."

Azt írja, hogy azért nem lett meg a tender, mert olyan paramétereket támasztottak a csehek, hogy nem csak a repeszek ellen védjen a sisak, hanem, esések hulló téglák satöbbi ellen is (ehhez teljesen más sisakokat használnak, más fajta béléssel) és ha az ehhez való bélést belepakolták akkor nem volt annyira kényelmes, illetve, hogy éjjellátókkal való együtt hordáskor nem volt kényelmes annyira, (szerintem simán nem tették fel az ellensúlyt, a cseheken még sosem láttam, hogy felrakták volna az éjjellátóhó úgy meg nem csoda, hogy húz. )
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 897
113
"The reason for the dissatisfaction was that the army wanted not only protection against missiles, but also against the fall of hard objects. "It is according to a standard that has come from experience in combat operations, and it says: They do not shoot only in the heads of soldiers, but in built-up areas fall on them bricks and stones," he defended the assignment of the Abbot army."

Azt írja, hogy azért nem lett meg a tender, mert olyan paramétereket támasztottak a csehek, hogy nem csak a repeszek ellen védjen a sisak, hanem, esések hulló téglák satöbbi ellen is (ehhez teljesen más sisakokat használnak, más fajta béléssel) és ha az ehhez való bélést belepakolták akkor nem volt annyira kényelmes, illetve, hogy éjjellátókkal való együtt hordáskor nem volt kényelmes annyira, (szerintem simán nem tették fel az ellensúlyt, a cseheken még sosem láttam, hogy felrakták volna az éjjellátóhó úgy meg nem csoda, hogy húz. )

Engem nem kell meggyőznöd. Egyszer biztos lesz náluk egy olyan tender is amin az F-35/Gripen E de még az F-22 is meg fog bukni. Ez a folklór része. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Engem nem kell meggyőznöd. Egyszer biztos lesz náluk egy olyan tender is amin az F-35/Gripen E de még az F-22 is meg fog bukni. Ez a folklór része. :D
Biztos, hogy nem lesz f-35. A svédek mindenhogy cumantani fogják a magyarokat, hogy maradjon a gripen, sőt valszeg a legújabb verziót fogják ajánlani és ár alatt valszeg.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
"The reason for the dissatisfaction was that the army wanted not only protection against missiles, but also against the fall of hard objects. "It is according to a standard that has come from experience in combat operations, and it says: They do not shoot only in the heads of soldiers, but in built-up areas fall on them bricks and stones," he defended the assignment of the Abbot army."

Azt írja, hogy azért nem lett meg a tender, mert olyan paramétereket támasztottak a csehek, hogy nem csak a repeszek ellen védjen a sisak, hanem, esések hulló téglák satöbbi ellen is (ehhez teljesen más sisakokat használnak, más fajta béléssel) és ha az ehhez való bélést belepakolták akkor nem volt annyira kényelmes, illetve, hogy éjjellátókkal való együtt hordáskor nem volt kényelmes annyira, (szerintem simán nem tették fel az ellensúlyt, a cseheken még sosem láttam, hogy felrakták volna az éjjellátóhó úgy meg nem csoda, hogy húz. )
Remélem, nem voltam félreérthető, mert nekem nincs ezzel a sisakkal bajom. Inkább arra vagyok/voltam kíváncsi hogyha nálunk átment a teszteken, akkor náluk miért nem. Olvastam korábban is erről a sztoriról a cseh honlapokon, de ott akkor még nem volt típus feltüntetve. Azokból a cikkekből egyértelműen az jött le, hogy irreálisan olcsón ajánlották a sisakokat, és mellétették, hogy nem felelt meg a minőségi követelményeknek. Arról egy büdös szó sem volt, hogy félig meddig irreális követelményeket támasztanam a tenderen. Mint látszik ez a sisak fél, harmad áron van normál forgalomban.
Ha megfelelő védelmet biztosít, akkor egy könycseppet sem fogok ejteni, ha olcsó is....:rolleyes::D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Remélem, nem voltam félreérthető, mert nekem nincs ezzel a sisakkal bajom. Inkább arra vagyok/voltam kíváncsi hogyha nálunk átment a teszteken, akkor náluk miért nem. Olvastam korábban is erről a sztoriról a cseh honlapokon, de ott akkor még nem volt típus feltüntetve. Azokból a cikkekből egyértelműen az jött le, hogy irreálisan olcsón ajánlották a sisakokat, és mellétették, hogy nem felelt meg a minőségi követelményeknek. Arról egy büdös szó sem volt, hogy félig meddig irreális követelményeket támasztanam a tenderen. Mint látszik ez a sisak fél, harmad áron van normál forgalomban.
Ha megfelelő védelmet biztosít, akkor egy könycseppet sem fogok ejteni, ha olcsó is....:rolleyes::D
Hát a ballisztikai teszeken átment, szóval tudja tök, meg annyival nem is olcsóbbb. (mondjuk a crye airframe meg az opscore az a top sisak, a különlegeseknek és kb a legdrágább a piacon szóval nem is érdemes egy általános célúhoz hasonlítani sem árban sem tudásban) Amvel ezt érdemes összenézni azok a Gentex és az MSA ACH sisakjai. (vagy még a revision)