A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Hohó, a gondok nem a fegyverzetnél kezdődnek...

https://www.youtube.com/watch?v=sMP2MDSaqP0
Szavatok ne legyen,ez már tiszta amerika...
6500ft egy ilyen paradicsomos szemétadag? Nem semmi. Mindemellett nem is valami normális emberi adagok, az 1 éves lányom betermel ennyit. Két gyíkhús konzerv + a 400-as+ egy instant leves+1 csoki se foglal több helyet de megáll vígan 1000 ft-ból.
A sok csomagolóanyagot azért remélem szelektíven gyűjtik.:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hohó, a gondok nem a fegyverzetnél kezdődnek...

https://www.youtube.com/watch?v=sMP2MDSaqP0

Haha, Papica jó arc. :)
Gond meg bőven akad... Amúgy, szerintem sem ártana úgy 30 darab modern multirole vadászgép. Na nem most, a békeidős feladatokra, hanem ha tényleg szitu lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Nem nagyon lehet összehasonlítani mert az Adidas sivatagi(már mint az enyém)a BlackHawk pedig normál volt így az utóbbi alig alig ázott be míg az Adidas a harmatos füvet sem bírja,viszont jóval könnyebb.Amúgy mind a kettővel nagyon meg vagyok elégedve.Ha választani kéne akkor nagyon nehéz helyzetben lennék de valószínűleg az Adidas-t választanám mert az új BlackHawk bakancsok minőségére sok panasz volt(én ezt nem tudom megerősíteni mert 5 éve vettem az enyémet)így azzal előfordulhat,hogy mellé nyúl az ember míg az Adidas-nál ez elképzelhetetlen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem nagyon lehet összehasonlítani mert az Adidas sivatagi(már mint az enyém)a BlackHawk pedig normál volt így az utóbbi alig alig ázott be míg az Adidas a harmatos füvet sem bírja,viszont jóval könnyebb.Amúgy mind a kettővel nagyon meg vagyok elégedve.Ha választani kéne akkor nagyon nehéz helyzetben lennék de valószínűleg az Adidas-t választanám mert az új BlackHawk bakancsok minőségére sok panasz volt(én ezt nem tudom megerősíteni mert 5 éve vettem az enyémet)így azzal előfordulhat,hogy mellé nyúl az ember míg az Adidas-nál ez elképzelhetetlen.

Húúú, hát köszi. Nekem eddig bevált a Blackhawk, annyi van, hogy melegben nem ideális nekem. A múltkor lenyomtam benne egyszer tíz aztán meg 15 kilométert, az utóbbit esőben, de nem ázott be, viszont elég meleg volt, izzadtam benne, szóval nyáron nem ideális, inkább télen, ősszel meg tavasszal jobb. Minőségi problémám eddig nem volt (januárban vettem, vagyis akkor kaptam meg).
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
https://www.youtube.com/watch?v=pwLvWo9G46w

Na ebből kéne nekünk vagy 25 db.
Megenné az összes szomszédunk páncélosait csak sok lőszer kéne hozzá
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Miért pont 25 db? Ez még egy egész zászlóalj sincs meg, ahhoz 58 harckocsi kéne. És nem árt ha van tartalékban és kiképzésre. 70-80 páncélos reálisabb, de szinte nem tudom elképzelni, hogy a mindenkori magyar kormány venne ennyit. Ugye mindig jó a félmegoldás.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
. "És nem árt ha van tartalékban és kiképzésre. 70-80 páncélos reálisabb,"

Miért a mostani t-72 mennyiség az mi?

"Amíg a 25 csodád bele nem fut ugyanennyi beásott filléres T-72-be."

Szegény iraki t-72 pilóták tudnának mesélni hogy szedték ki őket a M1a1.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Amúgy mikor sorkatonás volt sok embert hajigáltak bele tankokba.
Az általam belinkelt tankhoz már mi kell ? Diploma? mint a vadászrepcsiknél?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@Roni
A DS teljesen más környezeti adottságok között zajlott, mint egy esetleges itteni háború. A ránk jellemző változatos terep a nagyobb nyugati harckocsiknak gondot okozhat, hiszen sokkal kisebbek a felderítési távolságok. Aztán 1,5 km-en belül nem nagyon van, ami túlélje oldalról vagy hátulról a 125mm-t.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Roni

A parancsnok altiszt a többiek legénységi állományúak a kezelők közül.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Miért a mostani t-72 mennyiség az mi? "</i>
Az semmi... Azért van pár darab belőle szolgálatban, hogy ne halljon ki a harckocsi személyzet. Nyílván amúgy ezek semmire sem elég.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
A lengyelek mostanában mennyiért vették a 120 darab a5-öt? És a horvátok a Pzh 2000-et? Ennyi pénzbe nem igaz, hogy beleroppannánk, és végre a szárazföldieknél is elindulna valami.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Roni

Én csak azt nem értettem, hogy honnan jött ki a 25 db? Jól hangzik?
Ha csinálunk valamit, csináljuk rendesen, elég szomorú, hogy egy teljes zászlóaljért már könyörögni és álmodozni kell.

Amúgy voltak olyan infók, hogy a 15 db már növekedett valamicskét, talán duplájára. Ez a téma akkor elsikkadt, azóta tud valaki, valamit?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
A tavaszi nagy hadgyakorlatnál volt róla szó, hogy már több van. Személyzetprobléma viszont még lehet, szerintem
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én csak azt nem értettem, hogy honnan jött ki a 25 db? Jól hangzik?

Na gyerekerek hát ez onnan jött hogy igen jól hangzik másik meg az hogy ilyen hiper-szuper modern tankra nem nagyon futna


"Ha csinálunk valamit, csináljuk rendesen, elég szomorú, hogy egy teljes zászlóaljért már könyörögni és álmodozni kell."

De ha már veszünk akkor ne más ócskáját vegyük már meg hanem ami legalább vagy 15-20 évre szól.
Amit én reklámoztam tankot az abból szerinted jutna 48 db-ra pénz?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
@Roni
A DS teljesen más környezeti adottságok között zajlott, mint egy esetleges itteni háború. A ránk jellemző változatos terep a
nagyobb nyugati harckocsiknak gondot okozhat, hiszen sokkal kisebbek a felderítési távolságok. Aztán 1,5 km-en belül nem nagyon van, ami túlélje oldalról vagy hátulról a 125mm-t.

Azok a nyugati harckocsik eredetileg kifejezetten, a közép európai hadszintére lettek tervezve, a keleti blokk haderői ellen és azóta csak fejlődtek.
A jelenlegi Orosz harckocsik, szerintem még T-90 sem ellenfél egy Leopárd 2 A/5 vagy A/6, vagy A/7 illetve Abrams harckocsiknak.
Talán még a Brit, Francia tankoknak sem, de lehet az Ariete is kivégezné az Orosz tankokat, ráadásul szemből.
Láthatóak a veszteségek egyébként, a szíriai és ukrajnai harcokban.
Azért ezt venném alapul, mert mindkét hadszíntéren összfegyvernemi harc folyik, nagyjából azonos képességű erőkkel.
Ebből indulok ki és nem az öböl háborúkból, ahol a legyőzött fél nem képviselt azonos súlycsoportot a győztessel.
Lehet eretnek gondolta amit most leírok.
Látva az ottan veszteségek mértékét, azt mondom, helikopterekben az ezred mennyiség, ( 24 - 36 helikopter ) harckocsikban pedig, lövészdandáronként egy zászlóaljnyi mennyiség alatt nem érdemes gondolkodni.
Tüzérségből hasonlóak a gondolataim, osztály méret dandáronként.
Az már más kérdés hogy a mindössze 2 lövészdandár, még teljesen feltöltve sem lenne elég semmire.
Bizony, egy hasonló képességekkel bíró, közép európai szomszédok háborújában, elkel a több százezres haderő, ha már egyik oldalon sem avatkozik be nagyhatalom a küzdelembe.
Egykori tömeghadsereg oda, mostani profinak mondott Honvédség ide, ez szerintem akkor is így van.