A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ez az S1 upgrade csomag része. A neve TSWA. A lényege, hogy egy külön vezérelhető 40mm-es gránátvető, ami rendes robbanó, vagy nem halálos gránátokat tud kilőni.
A járművön belül külön konzolt kapott saját monitorral, amivel a mellékelt kamera képét lehet nézni, és azzal célozni.
Pontosa így:

Alapvetően a PUMA-ra szerintem nem biztos, hogy kell +RC torony. A Lynx esetében maga a jármű akkora hodály, és ezzel együtt a torony is, hogy gyakorlatilag nem oszt, vagy szoroz az ügy. A PUMA viszont egy viszonylag alacsony toronnyal rendelkezik. Csak a nagy EO torony ágaskodik a tetején. Ha amellé felteszel egy RC tornyot, akkor a független 360-as situation awernesst húzod le a klotyón, ha meg a torony mellé teszel bármit, akkor ott meg a torony forgását akadályozhatod.
Alapvetően szerintem nem biztos, hogy szükséges a + független géppuskás torony, mivel a fő fegyverzet, alkalmas páncélozott célok és élőerő ellen is hatékonyan működni.
Ugye az Airburst elég komoly pusztítást tud véghez vinni az ellenséges alegységekben, akár fedezék mögött is. Ha meg felesleges a drága 30-as lőszert pazarolni, akkor még mindig ott a párhuzamosított 7,62-es MG5.

FYI szerintem ha Pumat rendelunk, akkor mar eleve hasonlot fogunk rendelni ill kapni - befejeztek a VJTF2023 konfig muszaki ertekeleset es functional evaluationt, most indul a BW-nel a Puma VJTF2023 config operational test, lasd a sarkokon kivulre felszerelt normal/hokep kamerakkal, amelyek 360 fokos kepet biztositanak:

Eb0CF02XgAAykWr


Elso korben egybol osszesen 41 Pumat upgradelnek a VJTF2023 konfigra, ezeket mar regen kivettek szolgalatbol (azert is lett mindossze 30% a rendelkezesre allas juniusi szamok szerint,) A KMW mar befejezte az o reszet, most a RM jon, ok valamikor 2020Q3 soran szallitjak le oket keszen a BW-nek.
Ezutan erdemes lesz figyelni a rendkelkezesre-allast. A masodik kort mar tervezik, meg nem ismert.

A Puma unmanned 30mm tornya van a BW Boxeren is, 2x ATGM meg a 7,62mm MG - sajna szerintem mi is ezzel rendeljuk majd, ha megis Boxer lesz a kerekes:

Eb7sRKCWAAYvSM6



Ja es Drummond (KMW UK tanacsado) azt irta, hogy a Puma 30-40% kerul tobbe, mint a Boxer - azaz a Puma $11M arat alapul veve a Boxer $8M korul tenyleg piszok draga a $3-4M Patriahoz kepest, azaz elvileg 1.5-2x annyi Patria kijon ugyanannyibol... :( :( :(
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Az az igazság, hogy az M3-as típusú önjáró ponton esetében szerintem nem nagyon van mit szigetelést ellenőrizni.
Ezek nem olyan jellegű járművek, mint egy BTR, aminél a crew compartmentje (elnézést a magyar megfelelője annyira hülyén hangzott) is a víz alá kerül.
Ez kb. beázási és elsüllyedési szempontból inkább a fémtestű hajóhoz hasonlít. Maga a test a víz alatt hegesztve van. Csak a tengelyek tömítésére kell odafigyelni, de biztos vagyok benne, hogy magában a testben minimum dupla szivattyú rendszer működik.

Blogennek abban igaza van, hogy a nehéztechnika velejárója lesz, hogy egy jópárat beszerezzünk mi is, lecserélve/kiegészítve a meglévő ponton készlet(ek)et.

A küzdőtér miért hangzik hülyén?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and arcas

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Az hagyjan, de az nem kuzdoter lenne, hanem inkabb szemelyzeti avagy inkabb legenysegi avagy raj kabin/reszleg/akarmi (a compartment lenyege, hogy szeparalva van.)

Legyen deszant tér.Sajnos tudom mi az a compartment(bár én a compartment szindróma okán).
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 105
113
Izgalmas felvetés!



De az is lehet, hogy 2030-ra már 2 nehézdandárral számolunk. A kerekesek meg legurulnak Hódmezôre. Akkor jól számol Ocses.

Szloszjár 2017ben azt írja a közepes dandárban/Debrecen ahol most pk/ legyen könnyű, közepes és akár nehéz zászlóalj is.

Ha esetleg ezt valamilyen alapnak veszik náluk 3 lz van.
A nehéz kaphatna pumát, a könnyű NMS/jalcin, a közepesnél amúgy ő azt írja maradhatna a BTR.
Megjegyzem én sem hiszem, hogy pár éven belül kukázzuk az összes btr-t. Még ha szar is és függünk a ruszkiktól. (Orbán szerint 3 irányba kell tekontgetnünk Berlin/Ankara/Moszkva)

Csak ezért elmélkedem mert az 1300m nál én nem nagyon hiszem, hogy most el van döntve mondjuk 2 +repszázad.
Lenne 40 vadászgépünk és 36 helink?

Ha pedig az egy tétel akkor egybe vették a láncos meg kerekes vásárlását?

Mondjuk ha puma meg boxer akkor lehet.
Viszont Debrecenbe akkor lehet csak 1 zászlóalj boxer kellene/1 zászlóalj/puma/1 zászlóalj török.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér
K

kamm

Guest
Szloszjár 2017ben azt írja a közepes dandárban/Debrecen ahol most pk/ legyen könnyű, közepes és akár nehéz zászlóalj is.

Ha esetleg ezt valamilyen alapnak veszik náluk 3 lz van.
A nehéz kaphatna pumát, a könnyű NMS/jalcin, a közepesnél amúgy ő azt írja maradhatna a BTR.
Megjegyzem én sem hiszem, hogy pár éven belül kukázzuk az összes btr-t. Még ha szar is és függünk a ruszkiktól. (Orbán szerint 3 irányba kell tekontgetnünk Berlin/Ankara/Moszkva)

Csak ezért elmélkedem mert az 1300m nál én nem nagyon hiszem, hogy most el van döntve mondjuk 2 +repszázad.
Lenne 40 vadászgépünk és 36 helink?

Ha pedig az egy tétel akkor egybe vették a láncos meg kerekes vásárlását?

Mondjuk ha puma meg boxer akkor lehet.
Viszont Debrecenbe akkor lehet csak 1 zászlóalj boxer kellene/1 zászlóalj/puma/1 zászlóalj török.

Szerintem teljesen egyertelmu hogy az osszes 30+ eves BTR kuka, egytol egyig - teljesen vilagosan megmondtak, nincs tovabb elavult komcsi kohoszokeveny technika es ez igy is van jol.
A kerdes csak az idozites - amint megjottek a lancos IFV-k, szerintem utana jonnek majd a kerekesek meg meg egy vagy ket adag 2A7HU, addigra a kebabos kocsikkal egyutt le is csereltunk minden hulladekot.
Esetleg a 80A maradnak majd esetleg a hataron vagy rendoroknel egy darabig, de utana max lezsirozva tudom oket elkepzelni, a 14.5-eseket meg siman el kell adni gyorsan, valahova Afrikaba.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Szerintem teljesen egyertelmu hogy az osszes 30+ eves BTR kuka, egytol egyig - teljesen vilagosan megmondtak, nincs tovabb elavult komcsi kohoszokeveny technika es ez igy is van jol.

Esetleg a 80A maradnak majd esetleg a hataron vagy rendoroknel egy darabig, de utana max lezsirozva tudom oket elkepzelni, a 14.5-eseket meg siman el kell adni gyorsan, valahova Afrikaba.

Ahogy figyeltem a nyilatkozatokat és a hozzászólásolat, ez lesz az utolsók közt, amit lecserélnek. Sztem még sokáig marad.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
K

kamm

Guest
Ahogy figyeltem a nyilatkozatokat és a hozzászólásolat, ez lesz az utolsók közt, amit lecserélnek. Sztem még sokáig marad.

Ketlem. A gyengebb fegyverzetueket levaltjak valami kebabossal, a normalisaknak mondjuk adok max 5 evet, addigra mar regen leszallitottak a nehezeket, johetnek a kerekesek is.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Szloszjár 2017ben azt írja a közepes dandárban/Debrecen ahol most pk/ legyen könnyű, közepes és akár nehéz zászlóalj is.

Ha esetleg ezt valamilyen alapnak veszik náluk 3 lz van.
A nehéz kaphatna pumát, a könnyű NMS/jalcin, a közepesnél amúgy ő azt írja maradhatna a BTR.
Megjegyzem én sem hiszem, hogy pár éven belül kukázzuk az összes btr-t. Még ha szar is és függünk a ruszkiktól. (Orbán szerint 3 irányba kell tekontgetnünk Berlin/Ankara/Moszkva)

Csak ezért elmélkedem mert az 1300m nál én nem nagyon hiszem, hogy most el van döntve mondjuk 2 +repszázad.
Lenne 40 vadászgépünk és 36 helink?

Ha pedig az egy tétel akkor egybe vették a láncos meg kerekes vásárlását?

Mondjuk ha puma meg boxer akkor lehet.
Viszont Debrecenbe akkor lehet csak 1 zászlóalj boxer kellene/1 zászlóalj/puma/1 zászlóalj török.
3 leheöség merült fel.
Az egyik az a RM anyag, ami Lynx és Boxer.
Felmerült újra az F-35 és tegnap robbant be a Puma az Ütközöben.
Az biztos, hogy egy több mint 4Mrd USD projekt valami nagy dolog lesz.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 105
113
3 leheöség merült fel.
Az egyik az a RM anyag, ami Lynx és Boxer.
Felmerült újra az F-35 és tegnap robbant be a Puma az Ütközöben.
Az biztos, hogy egy több mint 4Mrd USD projekt valami nagy dolog lesz.


Csak a Puma egymagában ha csak tatán lessz 200 nem tesz ki ekkora összeget.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szloszjár 2017ben azt írja a közepes dandárban/Debrecen ahol most pk/ legyen könnyű, közepes és akár nehéz zászlóalj is.
Nem legyen, hanem lehet! Nagy különbség, mivel a közepes dandárt kvázi átmeneti formának tartja, ami:

"A dandár gyorstelepítési, visszatelepítési képességét és rugalmasságát kihasználva képes a nehéz erők támogatására mozgékonysággal, a könnyű erők támogatására pedig tűzerővel és páncélvédettséggel."

És ebből adódik, hogy:

"Véleményem szerint a könnyű és a nehéz erők integrációjával a dandár tartalmazhat könnyű, közepes és esetlegesen nehéz zászlóaljakat is."

Namost ez annak függvényében írta, hogy:

"Összességében ez egy olyan összfegyvernemi dandárt takar, amely gyalogsági harcjárműplatformra tervezett, a megfelelő harctámogató és harci kiszolgáló-támogató erővel. Figyelembe véve a könnyű és a nehéz erők integrációjának a koncepcióját, a dandár tartalmazhat nehéz és közepes zászlóaljakat is. Tekintettel arra, hogy a 2004–2005-ben végrehajtott átszervezések miatt a Magyar Honvédség nehéz képességének nagy részét leépítették, ha egy ilyen nehézdandár NATO-felajánlásnak kívánunk megfelelni, az még egy 10 éves fejlesztési időszak alatt is rendkívüli pénzügyi hátteret igényelne."


Csakhogy ez a pénzügyi háttér most megvan a komplett nehézdandár kiállítására, így nem aktuális többé a vegyes közepes dandár dolog. Már csak azért sem, mert könnyűdandár sem született meg, így a közepes dandár könnyű elemeket se fog tartalmazni nagy valószínűséggel, nem kell semmihez alkalmazkodnia, csak a saját koncepciójához. Ha a Szloszjár féle koncepció változott a Zrínyi2026 keretei között, akkor az abban nyilvánul meg, hogy a pénzhiányra alapozott kompromisszumos megoldások eltűntek belőle és az elvi szinten megfogalmazott nehéz és közepes struktúrák létrehozása vált elérhető céllá. Ezért szoktam idézni onnan a nehéz és közepes dandárstruktúra leírását, mert ez lehet most a legközelebb a Z26-ban megfogalmazott célhoz:

dd-neh-z.jpg

dd-k-zepes.jpg


Itt jegyzem meg, hogy az ínséges emberöltő következtében előállt tervezői óvatosság lehet az oka annak, hogy most csak két dandárt fejlesztünk, mert amikor a politikusok megkérdezték, hogy mi kell a térségben komoly haderő kiépítéséhez, nem mertek többet mondani, mint két feltöltött és teljesen felfegyverzett dandárt, pedig valószínűleg tehették volna! Ez a két dandár természetesen semmilyen komoly tekintélyt nem fog adni a magyar államnak, mert ezzel is csak a térség egyik leggyengébb, bár legkorszerűbb hadereje leszünk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Nem legyen, hanem lehet! Nagy különbség, mivel a közepes dandárt kvázi átmeneti formának tartja, ami:

"A dandár gyorstelepítési, visszatelepítési képességét és rugalmasságát kihasználva képes a nehéz erők támogatására mozgékonysággal, a könnyű erők támogatására pedig tűzerővel és páncélvédettséggel."

És ebből adódik, hogy:

"Véleményem szerint a könnyű és a nehéz erők integrációjával a dandár tartalmazhat könnyű, közepes és esetlegesen nehéz zászlóaljakat is."

Namost ez annak függvényében írta, hogy:

"Összességében ez egy olyan összfegyvernemi dandárt takar, amely gyalogsági harcjárműplatformra tervezett, a megfelelő harctámogató és harci kiszolgáló-támogató erővel. Figyelembe véve a könnyű és a nehéz erők integrációjának a koncepcióját, a dandár tartalmazhat nehéz és közepes zászlóaljakat is. Tekintettel arra, hogy a 2004–2005-ben végrehajtott átszervezések miatt a Magyar Honvédség nehéz képességének nagy részét leépítették, ha egy ilyen nehézdandár NATO-felajánlásnak kívánunk megfelelni, az még egy 10 éves fejlesztési időszak alatt is rendkívüli pénzügyi hátteret igényelne."


Csakhogy ez a pénzügyi háttér most megvan a komplett nehézdandár kiállítására, így nem aktuális többé a vegyes közepes dandár dolog. Már csak azért sem, mert könnyűdandár sem született meg, így a közepes dandár könnyű elemeket se fog tartalmazni nagy valószínűséggel, nem kell semmihez alkalmazkodnia, csak a saját koncepciójához. Ha a Szloszjár féle koncepció változott a Zrínyi2026 keretei között, akkor az abban nyilvánul meg, hogy a pénzhiányra alapozott kompromisszumos megoldások eltűntek belőle és az elvi szinten megfogalmazott nehéz és közepes struktúrák létrehozása vált elérhető céllá. Ezért szoktam idézni onnan a nehéz és közepes dandárstruktúra leírását, mert ez lehet most a legközelebb a Z26-ban megfogalmazott célhoz:

dd-neh-z.jpg

dd-k-zepes.jpg


Itt jegyzem meg, hogy az ínséges emberöltő következtében előállt tervezői óvatosság lehet az oka annak, hogy most csak két dandárt fejlesztünk, mert amikor a politikusok megkérdezték, hogy mi kell a térségben komoly haderő kiépítéséhez, nem mertek többet mondani, mint két feltöltött és teljesen felfegyverzett dandárt, pedig valószínűleg tehették volna! Ez a két dandár természetesen semmilyen komoly tekintélyt nem fog adni a magyar államnak, mert ezzel is csak a térség egyik leggyengébb, bár legkorszerűbb hadereje leszünk.
Ennel egyszerubb az ok a zrinyi 2026 ba egyszeruen egy nehez es egy kouepes dd felszerelese fer bele. /ha a konnyut is a z2026 alatt akartuk vona megvalositani valahonnan forrast kellett volna elvonni vagy a felderitoktol vagy a muszakiaktol szarzfoldon vagy a legierotol./ a konnyu dd felallitasa majd a zrinyi kifutasa utan kerul teritekre./a program utan sem all meg az elet. Akkor jon az esetleges hianyok potlasa /ilyen hiany lehet +harcjarmu vagy barmi mas rechnika vagy epp a konnyu dandar./ egy konnyu dandar felallitasa jelenleg iszonyat penzeket emesztene fel arrol nem is beszelve hogy aegy konnyu dandar iszonyat emberigenyes ehhez toborzass hatekonysaganak novelese szukseges amihez elengedhetetlen az uj technika es a berek emelese. /de ezt mint tudjuk nem egyik naprol a masikra megvalosithato folyamat eredmenyei./

Sajat velemeny a puma sem nem tardtja bent az orszgban az aranak meg csak toredeket sem se nem nyuljt alapot hazaifejleszteseknek imtegracioknak kulkereskedelmi haszna zero /meg csak ossze sem szerelhetjuk azokat./ es ugye ezek prioritasok. /mivel egssegesen mimdig harcjarmuvek cserejerol beszelnek csupan sehol nem emlitik hogy tobb platformal kivannak kivaltani a jelenlegi egy platformot lehet agyalni./
Legvedelem varom mar a bejelentest szerintem lessz meglepodes pozitiv iranyba. /de biztos lessz akinek nem fog tetszeni a dolog./
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ennel egyszerubb az ok a zrinyi 2026 ba egyszeruen egy nehez es egy kouepes dd felszerelese fer bele. /ha a konnyut is a z2026 alatt akartuk vona megvalositani valahonnan forrast kellett volna elvonni vagy a felderitoktol vagy a muszakiaktol szarzfoldon vagy a legierotol./ a konnyu dd felallitasa majd a zrinyi kifutasa utan kerul teritekre./a program utan sem all meg az elet. Akkor jon az esetleges hianyok potlasa /ilyen hiany lehet +harcjarmu vagy barmi mas rechnika vagy epp a konnyu dandar./ egy konnyu dandar felallitasa jelenleg iszonyat penzeket emesztene fel arrol nem is beszelve hogy aegy konnyu dandar iszonyat emberigenyes ehhez toborzass hatekonysaganak novelese szukseges amihez elengedhetetlen az uj technika es a berek emelese. /de ezt mint tudjuk nem egyik naprol a masikra megvalosithato folyamat eredmenyei./

Sajat velemeny a puma sem nem tardtja bent az orszgban az aranak meg csak toredeket sem se nem nyuljt alapot hazaifejleszteseknek imtegracioknak kulkereskedelmi haszna zero /meg csak ossze sem szerelhetjuk azokat./ es ugye ezek prioritasok. /mivel egssegesen mimdig harcjarmuvek cserejerol beszelnek csupan sehol nem emlitik hogy tobb platformal kivannak kivaltani a jelenlegi egy platformot lehet agyalni./
Legvedelem varom mar a bejelentest szerintem lessz meglepodes pozitiv iranyba. /de biztos lessz akinek nem fog tetszeni a dolog./
Én is valószínűnek tartom, hogy az emberhiány miatt maradt le a könnyűdandár. Úgy gondolták, hogy a meglévő struktúrák feltöltése is nagy szó lenne és valahol igazuk volt, mert jelentős illetményemelés nélkül nem lenne lehetséges mennyiségi fejlesztés.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Én is valószínűnek tartom, hogy az emberhiány miatt maradt le a könnyűdandár. Úgy gondolták, hogy a meglévő struktúrák feltöltése is nagy szó lenne és valahol igazuk volt, mert jelentős illetményemelés nélkül nem lenne lehetséges mennyiségi fejlesztés.
Plane ebbe a tempoba ha osszejon nekik a dolog nem kizart hogy allomamy szempontjabol a z2026 alatt letudjak tenni a majdani konnyu dd alapjait amivel kozvetlenul a program lejarta utan megalapithato a konnyu dd de ez meg odebb van. /minden esetre e biztosnak latom hogy a konnyu dd minimum 2 helyorsegbe lessz diszlokalva de inkabb 3 ba./ ez kozepes vagy nehez eseten nagy fejtorest okozna de egy konnyu dd alkalmas az ilyen turpissagokra a lenyeg hogy repter legyen adott helyorsegek kozelebe./
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Plane ebbe a tempoba ha osszejon nekik a dolog nem kizart hogy allomamy szempontjabol a z2026 alatt letudjak tenni a majdani konnyu dd alapjait amivel kozvetlenul a program lejarta utan megalapithato a konnyu dd de ez meg odebb van. /minden esetre e biztosnak latom hogy a konnyu dd minimum 2 helyorsegbe lessz diszlokalva de inkabb 3 ba./ ez kozepes vagy nehez eseten nagy fejtorest okozna de egy konnyu dd alkalmas az ilyen turpissagokra a lenyeg hogy repter legyen adott helyorsegek kozelebe./
A könnyűdandár ott kell legyen, ahol a helikopterek.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
A könnyűdandár ott kell legyen, ahol a helikopterek.
Nagyreszben igazat is adok de ez egy teljes dd re nem feltetlen kell igaznak lennie. Konnyu dd szempontjabo van egy olyan hatalmas elony hogy alkalmazasa elegge dekoncentralt /ha koncetralt a konnyugyalogsag akkor az altalaba kenyszerbol van vagy a terepi adottsagok miatt./

De dudi ebbe a temaba egyertelmuen jaratosabb nallam igazabol a lehetseges mikentjebe alkalmazas diszlokacio kepesegek es felszerelesek teren az o velememye mervadobb lenne mint az enyem. Bar szolnokot eros kompromisszumokkal lehetne konnyunek titulalni de az melyen leegyszerusito lenne a kulonleges mivolt miatt...

En pl szivesen latnek egy kissebb "hegyivadasz" alegyseget eszakkelet magyarorszagon a radarallomas teruleten. Esetleg pecs kornyeken valami konnyu /vadaszt./ a rekitolto radarok varhato kitelepulese korzetebe. /akar azok biztositasa cimszoval./akik feladatat konfliktus eseten persze tartalekosok vehetnek at. Nagyobb letszamba./ persze ezek a hegyi alegysegek kozel se lennenek azonosak kepessegbe egy magashegyi alegyseggel de tipikusan magashegyekbe nem bovelkedunk :)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Szerintem teljesen egyertelmu hogy az osszes 30+ eves BTR kuka, egytol egyig - teljesen vilagosan megmondtak, nincs tovabb elavult komcsi kohoszokeveny technika es ez igy is van jol.
A kerdes csak az idozites - amint megjottek a lancos IFV-k, szerintem utana jonnek majd a kerekesek meg meg egy vagy ket adag 2A7HU, addigra a kebabos kocsikkal egyutt le is csereltunk minden hulladekot.
2030 előtt ez szerinted megvalósul?