A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Hortobágyi csata erről szolt.

A hortobágyi csata (ami voltaképpen érdekes elnevezés sokkal jobban illik rá az alföldi páncélos csata elnevezés)a német és magyar hadvezetés részéről nem szólt másról csak az erdélyi német és magyar hadseregek bekerítésének megakadályozásáról illetve,hogy a Tisza vonala mögött védelmi állásokat tudjanak felvenni.Meg sem fordult a fejükben,hogy Debrecenből vagy Nyíregyházából záróerődöt csináljanak mivel teljesen értelmetlen lett volna.És ha már meg lett említve ez a csata pár évvel ezelőtt nem gondoltam volna,hogy 76 évvel az alábbi fotó elkészülte után újra német gyártású nagymacskáink lesznek:)Amúgy pontosan ma jártam ezen a helyen ahol ez a fotó készült.

Német Panzer V "Párduc" harckocsik Debrecenben
20191008alfoldi-csata15.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Területi követelése tudtommal nincs egyik szomszédos államnak sem magyarországal szemben, hisz amit akartak azt már megkapták. A magyar haderő minőségi és mennyiségi fejlesztését fenyegetésnek érezhetik, ami náluk is fegyverkezést generálhat..
Azért mennyiségi fejlesztés nincs, azaz ha a 0-ról előrelépünk egyet lehet mennyiségi fejlesztésnek is tekinteni. :)
Talán a helikopterflotta 2025 körül.

Egyébként követek román - szlovák - cseh oldalakat, de annyira nincs komoly hiszti a magyar haderőfejlesztéstől, sőt.

Ami engem ott meglep az erős fóbia a ruszkikkal szemben, főleg a románoknál. Már - már lengyel szintű a hiszti.
Egyébként a magyar haderőfejlesztésnél a szerb házi sufnituningot sokkal példamutatóbbnak látják. @Negan ott nagy májer lenne. Bocsi. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Vannak ott kisebb városok is.Jugó polgárháború alatt Eszéket hónapokig ostromolták.

Ami alatt a horvátoknak volt idejük megszervezniük a hadseregüket. Ez komoly fordulópont (avagy hadvezetési baki) volt.

Mondjuk aki azt nem latta, az tokhulye volt a delszlav viszonyokhoz es Milosevicshez. A keres csak az volt, milyen modon fog szetesni Jugoszlavia, rendezetten, mert a szerbek felismerik, hogy nem tudjak a horvatokat (plane a vilagvegi szlovenokat) tovabb benntartani es megegyeznek avagy eroszakoskodni fognak es szetroomboljak sajat jovojuket is... utobbi lett, nem veletlenul tart ma ott Szerbia, ahol.

A délszláv háború - illetve amivé vált - 3(+1) vezetőn múlott. Értelemszerűen főleg: Milošević, Tuđman, Izetbegović (talán plussz 1 -ediknek Karadžić -ot tenném). Tudom a mai narratíva mindent a szerbek nyakába varr és Ők maguk sem szende szűz kislányként tevékenykedtek, de azért nem "légüres térben" mozogtak Ők sem ...

Általánosságban Jugoszláviával illetve a Szovjetunióval kapcsolatban, azt még az ott lakók illetve a politikusaik sem látták előre, hogy pontosan mikor és milyen módon fog ez végbemenni. Szerintem erre azért nem számított senki ...

Területi követelése tudtommal nincs egyik szomszédos államnak sem magyarországal szemben, hisz amit akartak azt már megkapták. A magyar haderő minőségi és mennyiségi fejlesztését fenyegetésnek érezhetik, ami náluk is fegyverkezést generálhat..

Mint ahogyan az I. világháború környékén illetve utána sem volt senkinek. Aztán valahogy mégiscsak "erőt vettek magukon". A Trianon az komoly sokkhatásként érte a környező entitásokat. Messze nem kapták meg amit akartak. Nagyon nem. Ahol ünneplik is - ott is azért van "keserű szájíz", mindmáig emlegetik ... Meg erre építeni, hogy majd úgyse akarnak nekünk semmi rosszat? Az elmúlt bő 100 év történelme kimaradt a suliban? :)

Objektíven nézve - a "kb. nulláról" rakunk majd össze évtizedes távlatban "valami egészen minimális dolgot". Na ettől - ismétlem objektíven nézve a dolgot - az égvilágon nem fog senki betojni. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ettől nem fogják még vígan kelteni ellenünk a hangulatot olyan politikusok, akik éppen ezt az érdeküknek megfelelőnek látják. Mondjuk ehhez haderőfejlesztés sem kell az oldalunkon ...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 520
113
Azért mennyiségi fejlesztés nincs, azaz ha a 0-ról előrelépünk egyet lehet mennyiségi fejlesztésnek is tekinteni. :)
Talán a helikopterflotta 2025 körül.

Egyébként követek román - szlovák - cseh oldalakat, de annyira nincs komoly hiszti a magyar haderőfejlesztéstől, sőt.

Ami engem ott meglep az erős fóbia a ruszkikkal szemben, főleg a románoknál. Már - már lengyel szintű a hiszti.
Egyébként a magyar haderőfejlesztésnél a szerb házi sufnituningot sokkal példamutatóbbnak látják. @Negan ott nagy májer lenne. Bocsi. :)
Hát amúgy az új T-72 upgradejük elég korrekt munka lett és még esztétikailag sem rossz. Esélyes, hogy megszületett vele a legpontensebb T-72 variáns, szenzorosan biztos jobb a B3-nál.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
.
Hát amúgy az új T-72 upgradejük elég korrekt munka lett és még esztétikailag sem rossz. Esélyes, hogy megszületett vele a legpontensebb T-72 variáns, szenzorosan biztos jobb a B3-nál.
Amúgy nem akartam leszólni sem a szerbeket, sem a kollégát, kicsit sarkítottam.

Én ugy érzem az ő haderőfejlesztési irányuk kényszermegoldás. Kevés pénzből, erőn felül és többnyire a keleti technikát modernizálják vagy újabbakat szereznék be. Közép, hosszú távon ez visszaüt.
Míg a horvátok részben szinte ingyen kapnak amcsi technikát. Mert pénz ott sincs, jövőre meg még kevesebb.
 
W

Wilson

Guest
.

Amúgy nem akartam leszólni sem a szerbeket, sem a kollégát, kicsit sarkítottam.

Én ugy érzem az ő haderőfejlesztési irányuk kényszermegoldás. Kevés pénzből, erőn felül és többnyire a keleti technikát modernizálják vagy újabbakat szereznék be. Közép, hosszú távon ez visszaüt.
Míg a horvátok részben szinte ingyen kapnak amcsi technikát. Mert pénz ott sincs, jövőre meg még kevesebb.

Végül is a szerbek kényszerpályán mozognak jelenleg ezen kívül nincs más lehetőségük,Ugye ők kijelentették,hogy katonailag semlegesek és nem akarnak Nato tagok lenni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 316
12 683
113
Sztálingrádot felesleges felhozni az a város tökéletes példája volt annak,hogy csak körül kellett volna zárni és tovább haladni, Hitler tábornokai hiába mondták Hitlernek,hogy hagyja a francba az egészet ő teljesen idióta módon el akarta foglalni ráadásul azt az alapvető hibát is elkövette,hogy szétlőtte és bombázta a várost ezzel is a Vörös Hadsereg pozicióját erösítve a városi harcban.
De visszatérve az eredeti témára nem véletlenül Budapest volt az a város ahol a németek a te szavaiddal élve záróerődöt hoztak létre az alföldi városokban ilyet teljesen értelmetlen lett volna csinálni.
Sztalingradot elsősorban a Volga folyó lezárása miatt ostromolta, másod sorban azért, mert Törökország és Japán Sztalingrád elfoglalásához kötötte hadbalépését a németek oldalán.
Végezetül pedig a kaukázusi hadseregcsoport kimenekítése miatt rendelte el a 6.hds. végsőkig kitartását.
Alig csusszantak át Rosztovnál.

Hitler nem volt hülye, bármennyire is annak akarják beállítani (ok,a vége felé már megbomlott egy kicsit).
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Közép, hosszú távon ez visszaüt
Szerintem nem feltétlenül. Értve ez alatt hogy tavaly lehetett olyan infokat olvasni a neten hogy kínai technika felé is nyitnának. Hülyeséget nem akarok írni de szó volt mbt (vt-2, vt-4, atgm, drónok és egyéb apróságok) Ebből a dron biznisz ami tán meg is valósult. Nem kérdéses miért van szükségük a kínai drónokra. Tán még én linkeltem valahová hogy felhúznak egy új páncélozott ( egyenlőre apc ősze szerelő üzemet is) Sztem fejlődnének ők de pénz az nagy úr pláne így. De kevés pénz kreativitást is szülhet. Egyébként egyes iparágakba nem e lenne érdemes beszállni ott?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
A hortobágyi csata (ami voltaképpen érdekes elnevezés sokkal jobban illik rá az alföldi páncélos csata elnevezés)a német és magyar hadvezetés részéről nem szólt másról csak az erdélyi német és magyar hadseregek bekerítésének megakadályozásáról illetve,hogy a Tisza vonala mögött védelmi állásokat tudjanak felvenni.Meg sem fordult a fejükben,hogy Debrecenből vagy Nyíregyházából záróerődöt csináljanak mivel teljesen értelmetlen lett volna.És ha már meg lett említve ez a csata pár évvel ezelőtt nem gondoltam volna,hogy 76 évvel az alábbi fotó elkészülte után újra német gyártású nagymacskáink lesznek:)Amúgy pontosan ma jártam ezen a helyen ahol ez a fotó készült.

Német Panzer V "Párduc" harckocsik Debrecenben
20191008alfoldi-csata15.jpg
Én is mindig elmerengek a helyszínen amikor arra járok :)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Sztalingradot elsősorban a Volga folyó lezárása miatt ostromolta, másod sorban azért, mert Törökország és Japán Sztalingrád elfoglalásához kötötte hadbalépését a németek oldalán.
Végezetül pedig a kaukázusi hadseregcsoport kimenekítése miatt rendelte el a 6.hds. végsőkig kitartását.
Alig csusszantak át Rosztovnál.

Hitler nem volt hülye, bármennyire is annak akarják beállítani (ok,a vége felé már megbomlott egy kicsit).
Az eredeti tervben Sztálingrád nem is szerepelt, mellékes volt stratégiailag, csak Hitler baromsága volt, hogy megosztotta aztán a seregeit két felé.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Szerintem nem feltétlenül. Értve ez alatt hogy tavaly lehetett olyan infokat olvasni a neten hogy kínai technika felé is nyitnának. Hülyeséget nem akarok írni de szó volt mbt (vt-2, vt-4, atgm, drónok és egyéb apróságok) Ebből a dron biznisz ami tán meg is valósult. Nem kérdéses miért van szükségük a kínai drónokra. Tán még én linkeltem valahová hogy felhúznak egy új páncélozott ( egyenlőre apc ősze szerelő üzemet is) Sztem fejlődnének ők de pénz az nagy úr pláne így. De kevés pénz kreativitást is szülhet. Egyébként egyes iparágakba nem e lenne érdemes beszállni ott?
.
 
W

Wilson

Guest
Sztalingradot elsősorban a Volga folyó lezárása miatt ostromolta, másod sorban azért, mert Törökország és Japán Sztalingrád elfoglalásához kötötte hadbalépését a németek oldalán.
Végezetül pedig a kaukázusi hadseregcsoport kimenekítése miatt rendelte el a 6.hds. végsőkig kitartását.
Alig csusszantak át Rosztovnál.

Hitler nem volt hülye, bármennyire is annak akarják beállítani (ok,a vége felé már megbomlott egy kicsit).


Hogy ne offoljuk szét ezt a topikot ezért a II világháborús topikban válaszoltam a hozzászólásodra:)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
M

molnibalage

Guest
Hitler nem volt hülye, bármennyire is annak akarják beállítani (ok,a vége felé már megbomlott egy kicsit).
De, nagyon is az volt. Folyamatosan rögtönzött, tervezés semmi. Légvárakra építkezett folyamatosan és csak szerencséje volt, hogy az ellenfelei sokszor nála is hülyébbek voltak. Az, aki a világ három TOP5-ben levő ipari országával egyszerre háborúzik, arra te mit mondanál? Nekem csak a kretén jut eszembe...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 091
33 144
113
.

Amúgy nem akartam leszólni sem a szerbeket, sem a kollégát, kicsit sarkítottam.

Én ugy érzem az ő haderőfejlesztési irányuk kényszermegoldás. Kevés pénzből, erőn felül és többnyire a keleti technikát modernizálják vagy újabbakat szereznék be. Közép, hosszú távon ez visszaüt.
Míg a horvátok részben szinte ingyen kapnak amcsi technikát. Mert pénz ott sincs, jövőre meg még kevesebb.
Csak amit most nem akartok észrevenni,hogy mi ugyanúgy kényszerpályán mozgunk.Nincs elég pénzünk.És nem is lesz.Varga már 8%os visszaesésről beszél,de lesz az még több is.EU meg fogja vágni a pénzeket,akármit mond az agitprop.Szarban vagyunk,csak ez még nem tudatosult.A nagyobb baj,hogy nem csak mi,hanem mindenki.És halvány lila gőzünk sincs,hogy tulajdonképpen mekkora is a szarkupac.Másnak se.Már senki nem beszél felpattanásrol,hanem 3-4 évről.Minimum.De ez is inkább csak találgatás.Ha nem lesz kemény a második hullám.Ha nem csökken még tovább a gazdasági vitalitás.Ha az Isten is úgy akarja....
És az egyik dominó ledönti a másikat.A gazdasági bajok mindig politikai bajokat hoznak.Mifelénk a politikai bajok mindig együt járnak a nemzetiségi problémák kiéleződésével.És az emberi idiótaság határtalan.Tényleg tört ki már háború focimérközés miatt is....Nem a tervezett háborútol kell félni,mert olyan a közeljövőben nem várható.A senki által be nem tervezett háborutól kell tartani.És az nem egy szép tiszta rommeli "háború gyülölet nélkül" lesz,hanem egy jugó/kelet ukrajnai katyvaszos hibridháború.És ott nagyon gyorsan kiderűlne,hogy mennyire kevés 1-2 karcsú dd,a semmiben lógva.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
  • Leo szimulátor. Amíg nem kapjuk neg a sajatot, addig az osztrákokét használjuk.
  • T-72 a nagy sláger. :) Tisztán gazdaságossági szempont alapján dől el, hogy kiképzéshez vagy az ellenerőnek megtartjuk-e.
  • H145M. Ez lehet csak nekem meg @Terminator - nak érdekes, de Benkő szerint idén le lesz gyártva mind. 2 kint marad a németeknél kiképzési célból, de idén 18 itthon hadrendbe áll. Ezt a kavarást a számokkal nem ertem, de legyen Benkőnek igaza.
Bántóan sablon kérdések vannak minden interjúban.... Egyszer egy szerkesztő előzetesen kérhetne tanácsot. Sztem 5-6 izgalmas kérdést össze tudnánk dobni. Lehet megtehetnénk kérés nélkül, aztán lehetne lopni. o_O

 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
De, nagyon is az volt. Folyamatosan rögtönzött, tervezés semmi. Légvárakra építkezett folyamatosan és csak szerencséje volt, hogy az ellenfelei sokszor nála is hülyébbek voltak. Az, aki a világ három TOP5-ben levő ipari országával egyszerre háborúzik, arra te mit mondanál? Nekem csak a kretén jut eszembe...
Hát azért ha az amcsik nem avatkoznak be kicsit mas lett volna a végeredmény.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz