A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 920
12 538
113
Most miert van itt mindenki meglepodve hogy nem 35-os lesz? Kriss mar utalt erre meg a bejelenteskor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 808
77 965
113
Dehogynem , mégpedig kurvanagy gond. (lásd később Negan okfejtését, és az én korábbi okfejtéseimet. A kettő megegyezik.)


Ezen el lehet vitatkozni. Előnyök-hátrányok.
Logikus érvekkel meggyőzhető vagyok.

Nem lehetséges, hanem valós paradigmaváltás előtt vagyunk.

Igen. 5-10 éven belül. De nekünk nem a következő 5-10 évre kell készülnünk, hanem a következő 30-40-re!

Ugyanaz, mint előző.

Biztosan állíthatom, hogy nem a 30 mm lesz az.
Az Amik már letették a garast az 50 mm mellett.

Az 57 mm (és a 76 mm) már most NATO szabvány - igaz nem a szárazföldieknél, hanem a haditengerészetnél.
De a lényeg, hogy van. Az 50 mm egy teljesen új dolog, itt valóban van egy ilyen kockázat.
Én az 50 mm-t csak úgy tudom elképzelni, hogy az Rh 503 35/50 gépágyút vennénk, így ha nem is 50 mm lesz az új szabvány, a 35-össel még vígan ellennénk, mivel sok lévgédelmi és IFV (CV9035) applikációban ez van.


Mint már említettem, ez csak az 50 mm esetében valós veszély - de akkor is csak akkor ha nem az RH 503-at választjuk.


Elsővonalbeli technikát nem fogunk"lecsurgatni" a tartalékosokhoz.

Ha azzal érvelsz, hogy egy új torony + gá. gombokért van, a pisztolyomhoz nyúlok.

Meggymagból 100000-et tudsz bemálházni, de ugyanúgy enm tudod kilőni bele az ellent, mint a 30 mm-rel.

Azokkal MBT-kre ("tankokra") vadászunk, nem IFV-kre!

Dehogynem. 35 mm-rel átviszed a jelenlegi összes, nem MBT-ből kialakított IFV-t. Igaz, ez lehet, hogy csak 5-10 évig érvényes állítás.
Ezért is kellene a multikaliber képességű Rh 503, vagy ennél nagyobb főfegyver.

Ez az első állításod, amivel egyetértek.

Nagy köszönet, hogy kisegítettél.
Hozzátenném még azt, hogy 50 mm felett jönnek az irányított lövedékek, légi és szf-i célok ellen. Ez nagyon fontos. Első találat valószínűsége.

Fentebb kifejtettem, hogy az űrméret baromira nem mindegy.
Az emberes/embertelen kialakítás az, amit átengedek másnak.
[/QUOTE]

Tessék?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Off.
A jordániai Chally 1 biznisz után szerintem azok ott fognak elrohadni egy yorkshirei mezőn.

Dupla OFF :)

Igen, a jordánoknál soha nem lehet tudni, hogy végső soron saját maguknak "tankolnak" vagy a jemeni frontra. Mondjuk a jordánok a Challenger 1 -nél sokkal inkább "lekoszlott" fosokat szoktak adni a szudáni zsoldosoknak ...

Igen, e tekintetben nem állnak jól a britek. Egy Leo 2 vagy Leclerc üzemeltetőnek nem fognak kelleni a 1998-as szinten levő Challenger 2 -k ...

Töröknek meg görögnek sem - hiába van mindkettőnél őrült típuskavalkád meg mennyiség. Sőt valahol pont ezért sem ... Szerintem, ha töröknél lenne pénz/akarat akkor inkább az Altay -t nyomatnák - a görögöknél meg ugyanez csak Leo 2 -vel, ha már a teknőt ott heggesztik ...

Amennyiben a lengyel "tankmúzeum- és kiállításba" sem kell, akkor kb. sehova. Ami talán érdekes lehetne még a románok. Amennyiben 150 db -ot leakasztanának, akkor kb. minden TR-85 -öt meg T-55 -öt parkolópályára tehetnének (persze akkor az USA-nak nem jutna e téren a "védelmi pénzből") ... Mondjuk ebben az esetben mi is nézelődhetnénk egy 2. zl. Leo 2A4-2A6 után mondjuk a "közepes" dandárba hamar ...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 140
12 191
113
Most miert van itt mindenki meglepodve hogy nem 35-os lesz? Kriss mar utalt erre meg a bejelenteskor.
Nem meglepetés, hanem nagy csalódás.
Nem meglepetés, mert eddig talán egyetlen beszerzést sem tudtak úgy lebonyolítani, hogy ne lehetne belekötni.
Csalódás, mert most tényleg lehetett volna nagyot gurítani és elszakadni a középszar paradigmától.
Nem sikerült.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Nem meglepetés, hanem nagy csalódás.
Nem meglepetés, mert eddig talán egyetlen beszerzést sem tudtak úgy lebonyolítani, hogy ne lehetne belekötni.
Csalódás, mert most tényleg lehetett volna nagyot gurítani és elszakadni a középszar paradigmától.
Nem sikerült.
konkrétan mi a gond a 30-assal? nem lehet vele rendesen fedezéket bontani?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mondjuk ebben az esetben mi is nézelődhetnénk egy 2. zl. Leo 2A4-2A6 után mondjuk a "közepes" dandárba hamar
Csak nincs eladó. Vagyis ami van az instant kohó. :(

Amúgy meg vicces ez a fórum. Egy éve még ha a currus újrafesti a BTReket is örültünk volna (na jó, nem) de most Lynxünk lesz manned 30-assal és picsogás van.
Birodalmiromboló nem kőne-e? :D
Tudom, az is szar lenne, mert piros a turbólézer nem ződ mint a szkájvókeré!
Örüljetek már! :p
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Csak nincs eladó. Vagyis ami van az instant kohó. :(

Amúgy meg vicces ez a fórum. Egy éve még ha a currus újrafesti a BTReket is örültünk volna (na jó, nem) de most Lynxünk lesz manned 30-assal és picsogás van.
Birodalmiromboló nem kőne-e? :D
Tudom, az is szar lenne, mert piros a turbólézer nem ződ mint a szkájvókeré!
Örüljetek már! :p
Me ha nem, akkó meg mi lesz? :rolleyes:

Vigyorgok hetek óta!
De én pl Puma párti voltam. Úgy nézett ki sokáig, az lesz... Érted! 35mm távirányítás.
A manned csak a csehek miatt került képbe.

picit érthetetlen... ennyi!
De attól még pörög a boldogsághormon rendesen! :hadonaszos:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 760
14 880
113
konkrétan mi a gond a 30-assal? nem lehet vele rendesen fedezéket bontani?

A KE lőszerének átütőképessége lényegesen gyengébb, mint a 35-ösé.

A 35-öset csőcserével 50mm-essé lehet konvertálni, ezt nem-.

Remélem maga a torony legalább alkalmas a 35mm-es gépágyú beépítésére, és nem kell toronycsere ezen beszerzési hiba korrigálásához.
 
K

kamm

Guest
A KE lőszerének átütőképessége lényegesen gyengébb, mint a 35-ösé.

A 35-öset csőcserével 50mm-essé lehet konvertálni, ezt nem-.

Remélem maga a torony legalább alkalmas a 35mm-es gépágyú beépítésére, és nem kell toronycsere ezen beszerzési hiba korrigálásához.

Nekem ugy remlik, a Wotan30 es 35 ugyanaz szinte, azaz kesobb cserelheto, a 35 meg tudja a SS50-et...?