A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Szerintem szuperoptimista vagy.
6x6 inditó, konténerenként 6 pukkantóval az 216 db.
Most veszünk elvileg 120-at, úgyhogy én 2 batteryvel meg 10 indítóval számoltam a budget megoldást (egy üteg objektum-, egy meg csapatlégvédelemre). De ha azt mondjuk, hogy mind a 120 belemegy a légvédelembe és nem kell tartalék meg kétszeres javadalmazás - mert a konténer filléres tétel, nem úgy mint a vadász - pakoljunk mindent élesbe, akkor is csak 20 indító jön ki belöle, ami mondjuk 2 négyes, meg 2 hatos üteg.

Persze, ha bejön a tipped a Diehl biznisszel - nem zárom ki, az UA sejtésed is bejött -, akkor máris minden vidámabban fest.
Diehl biznisz?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113

Voltak itt a Hiúz bejelentés környéki eufória közben rakétagyártással kapcsolatos elszólások/spekulációk, az MBDA meg a Diehl jöttek szóba. Elképzelhetö, hogy konkrétan ezekkel a potenciális partnerekkel voltak/vannak ilyen irányú tárgyalások; logikus volna. Mint ahogy az is, hogy a Zrinyi projektben a rakéta - mint fogyóeszköz - gyártókapacitás az egyik stratégiai elem kell, hogy legyen.
PH tippje, hogy a Diehl a befutó.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Voltak itt a Hiúz bejelentés környéki eufória közben rakétagyártással kapcsolatos elszólások/spekulációk, az MBDA meg a Diehl jöttek szóba. Elképzelhetö, hogy konkrétan ezekkel a potenciális partnerekkel voltak/vannak ilyen irányú tárgyalások; logikus volna. Mint ahogy az is, hogy a Zrinyi projektben a rakéta - mint fogyóeszköz - gyártókapacitás az egyik stratégiai elem kell, hogy legyen.
PH tippje, hogy a Diehl a befutó.
Az jó lenne. Eurospike (RM-Diehl-érdekeltség) meg IRIS-T.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 898
113
Hany gyárat építenek? o_O

:D:D

Azt hinne az ember hogy a magyar pragmatikus hozzaallas(nincs versenykepes hadiiparunk, akkor nem jatszunk arra hogy van) a "normalis" de elnezve kik mit tudnak b.lfaszkodni ezek a beszerzesek az en szememben egyre inkabb felertekelodnek ilyen cikkek olvasa utan. :)
 
K

kamm

Guest
Ha kimondottan katonai gép akkor MAN KAT, Iveco Astra, Mercedes Zetros, amerikaiaknak ott a licencben gyártott Styer vagy az MTVR, esetleg Sisu, Tatra. Emellett minden nagy gyártónak van terepre optimalizált civil gépe, azokkal simán el lehet karcolni. Régebbi motor, egyszerűbb elektronika aztán kész. Sok gyártó kínál is ilyen gépeket. Hogy ne csak ismert gépek legyenek mindég, ott van például a Brazil VW Constellation, ami egy civil piacos teherautóból kikalapált katonai terepjáró teherautó. Az Amazonas esőerdei sarában elboldogul, nem gondolom, hogy nagy gondja lenne nálunk.
f49b61b249aaf641970eea4b3989ad47.png


Én magam azt gondolom, az MAN tökéletes választás. Olyan egységhez ahol indokolt az extrém terepjáró képesség oda KAT, minden másra TGA vagy TGS, kicsinek meg Mog.
Ha egyik sem szimpi, akkor meg el kell menni az Alvishoz és rinyálni néhány Stollyért.

En sem ertem, mi a baj a RM HX-sorozattal? Mitol lenne a belarusz dog barmiben jobb?
A 10x10 akkora, mint egy batar, mindenhol elmegy es nemhogy pancelozott, de APS kit is van ra:


Inkabb a Rabat kellene gatyaba razni, egy RM fomernokot egy kisebb csapattal a nyakukra tenni QA/QC celokra es kesz. A MH meg ne vegyen at semmit, ami nem tokeletes.
 
K

kamm

Guest
Litvánia megkapta a NASAMS 3-asait.
Lehet kezdeni számolgatni, hogy mit kinek, mennyiért.:rolleyes::D

Mar egy hete kibeszeltuk.. :p
Szerintem nekunk igazan nem mervado, mert a toredeket vettek, mint ami nekunk minimum kellene, raadasul ok a norvegoktol, nem az amerikaiaktol.
Lefogadom, hogy mi mar letargyaltuk, sot, meg is rendeltuk az amerikaiakon keresztul.
Szijjartoek kihasznaltak a trumpista barati viszonyokat - Cornstein valoszinuleg sokat segitett - , csak valamiert nem jelentik meg be... szerintem a minapi norveg kompromisszum utolso vonasain dolgoznak (=a kozos , *fuggetlen* bizottsag felallitasara, ami majd elosztja a Norveg Alap NGO penzeit otthon.)

Ahogy az teto ala kerul, bejelntik a NASAMS 3-at, figyeld meg.

Ha fogadnom kellene, akkor $500-5600M koruli NASAMS 3 a legujabb radarokkal - kicsit komolyabb, mint finn testvereink :D rendszere - plusz osszesen $300-400M AMRAAM ill ER mix.

Azt is valoszinusitem,n hogy mha marad a nemet vonalunk - es nem hiszem hogy az ne maradna -, akkor emelle meg majd jon egy nagyobb, nemet (TLVS?) es ABM-kepes ernyo valamikor 2026 korul, az mar magaban lesz $1-2B korul.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Azt atverik szerintem az uj budzsen a nemeteknel es utana, ha beszallunk, akkor idehozza valamilyen elemet gyartani az MBDA (mar odahaza is ugy rakjak ossze a TLVS programot, hogy rengeteg kisebb, 50-100 fos nemet beszallito legyen benne.)
Ez király lenne. Van itt vajon helyi, szóba jöhető beszállító?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Hany milliard EUR az a terv?
Szted? Némi kritikával idézi a portál.

A miniszterelnök beszédében hangsúlyozta, hogy Románia a védelembe fektet be, és a hadsereg felruházási terve, amely ambiciózus, képessé teszi országunkat arra, hogy bármilyen kihívásra reagáljon. A miniszterelnök nem utalt semmilyen konkrét programra.

Mintha Benkő mondta volna.
"Befektetünk a védelembe. Romániának biztosítania kell, hogy képes legyen megvédeni magát és biztosítani polgárai védelmét. A hadseregnek rendkívül ambiciózus alapítványi terve van, egy olyan terv, amelynek célja, hogy a legkorszerűbb modern képességeket szerezze be, amelyek bármilyen kihívást képesek kezelni."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem szuperoptimista vagy.
6x6 inditó, konténerenként 6 pukkantóval az 216 db.
Most veszünk elvileg 120-at, úgyhogy én 2 batteryvel meg 10 indítóval számoltam a budget megoldást (egy üteg objektum-, egy meg csapatlégvédelemre). De ha azt mondjuk, hogy mind a 120 belemegy a légvédelembe és nem kell tartalék meg kétszeres javadalmazás - mert a konténer filléres tétel, nem úgy mint a vadász - pakoljunk mindent élesbe, akkor is csak 20 indító jön ki belöle, ami mondjuk 2 négyes, meg 2 hatos üteg.

Persze, ha bejön a tipped a Diehl biznisszel - nem zárom ki, az UA sejtésed is bejött -, akkor máris minden vidámabban fest.
Csak szólok, hogy a norvégoknak a NASAMSba is IRIS-T kerül... ;) (tehát már integrálva van/lesz)

Szerencsére az IRIS-T egy elég fasz@ dolog.
Mert mehet Nasams indítókra, mehet akár TLVS-re, akár Falconra, meg persze a Gripennek is "használ"! :D