A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Valakinek albatrosz nosztalgiahullámai vannak.
De senki nem szól, hogy ezzel nem fogunk tudni pilótát képezni az F-35.-re, vagy bármilyen más jövendőbeli csak együléses kivitelű ötödik generációs gépre! Ha ebből kell átszállniuk egyedül repülni, akkor százötvenmillió dolláros gépeket fognak törni azok a szerencsétlen kadétok. Vagy hogy lesz, ha egyszer jön az F-35, akkor továbbüzemeltetjük a kétüléses Gripeneket mint kiépzőket az alapképzésnél többet nem tudó Aero-k és az F-35 közé! Hihetetlenül gazdagok vagyunk, hogy ezt megvesszük, mert csak a közép- és nagyhatalmak engedhetnek meg maguknak olyan kiképzési láncot, ahol két jet van, egy lassú, lomha az alapkiképzésre és egy harci karakterisztikát felvonultató agresszív modell a fő kiképzési feladatokra!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 183
125 003
113
De senki nem szól, hogy ezzel nem fogunk tudni pilótát képezni az F-35.-re, vagy bármilyen más jövendőbeli csak együléses kivitelű ötödik generációs gépre! Ha ebből kell átszállniuk egyedül repülni, akkor százötvenmillió dolláros gépeket fognak törni azok a szerencsétlen kadétok. Vagy hogy lesz, ha egyszer jön az F-35, akkor továbbüzemeltetjük a kétüléses Gripeneket mint kiépzőket az alapképzésnél többet nem tudó Aero-k és az F-35 közé! Hihetetlenül gazdagok vagyunk, hogy ezt megvesszük, mert csak a középhatalmak engedhetnek meg maguknak olyan kikézési láncot, ahol két jet van, egy lassú, lomha az alapkiképzésre és egy harci karakterisztikát felvonultató agresszív modell a fő kiképzési feladatokra!
Egyelőre még nemigen fogunk F-35-öt venni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Egyelőre még nemigen fogunk F-35-öt venni.
Hát nem, de egyszer fogunk és ezek a kiképzők annak a típusnak a történetét is végig fogják kísérni! Megjegyzem biztos fel lesz ajánlva legalább egyszer Bidenéknek, hogy folytassuk az érdekalapú kapcsolatokat és mi veszünk F-35-öt.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Honnan tudod ilyen biztosra, hogy F-35-öt fogunk venni ?
Még mindig ott hever a meghosszabbított program költségvetésében az a 4,2 milliárd Dolláros tétel, ahol egy brutál harcjárműprogramot már kihúzhatjuk, így sok lehetőség nem marad. Persze ki tudja mi lesz, a három szállítórepülőből is kettő lett.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 973
113
Még mindig ott hever a meghosszabbított program költségvetésében az a 4,2 milliárd Dolláros tétel, ahol egy brutál harcjárműprogramot már kihúzhatjuk, így sok lehetőség nem marad. Persze ki tudja mi lesz, a három szállítórepülőből is kettő lett.
még mindig nem értem h ez Neked hogy jön ki
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 171
7 728
113
Meg Mihu...
Meg Zlin...
Meg ilyenek...
...aztán meg elmennek nyugdijba, a "hasznavehetetlen" cuccok meg itt maradnak...

nembaj, jönnek a H-forceos H145 és H225M gépek a AMPS-M MAWS védelmi rendszer szinttel ami biztos jobb lesz majd a bizonyos ukrán mihunál ami a földet szántotta egy rakéta után, pedig az is dobálta nagy bőszen az infra csapdákat:rolleyes:

amúgy nem olyan meglepő ez a beszerzés amikor:
"Z2026-ban deklarált cél a sugárhajtású kiképzőgépek beszerzése és a kiképzés itthoni újrakezdése." hogy idézzek az L-39 topikból
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 641
5 606
113
Mi a francért kell nekünk ez az őskövület! Kezd kisiklani a Zrínyi26! Mihufelújítás drónok helyett, akadozó személyi felszerelésprogram, három helyett csak két teherszállító és aztán egy elavult hidegháborús iskolagép a korszerű, később az F-35-re is pilótát képezni tudó iskolagép, mint a Masters helyett, a hasznot lefölöző NER közeli haverok a török vasak importja körül! Nem lesz ez így jó, nem erről volt szó, hanem korszerű hadseregről!

Ja! Meg az a sok egyéb roncs mint a HK-k,artyk, helik,szállítógepek, fegyverek,nyuszibuszok stb...
Szégyelltem is magam erősen amikor Airbuson repültem Donauworth-be!

Lófaszt! Most először büszke voltam a technikáinkra (és szerencsere kb mindenki más is aki nem csinál ebből is bicskanyitogató módon belpolt...)!

Úgyhogy ha ez az ára akkor jöjjenek az Albák! (Akár Kefír is,ki a francot érdekel a komoly cuccok árnyékában!)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 183
125 003
113
nembaj, jönnek a H-forceos H145 és H225M gépek a AMPS-M MAWS védelmi rendszer szinttel ami biztos jobb lesz majd a bizonyos ukrán mihunál ami a földet szántotta egy rakéta után, pedig az is dobálta nagy bőszen az infra csapdákat:rolleyes:

amúgy nem olyan meglepő ez a beszerzés amikor:
"Z2026-ban deklarált cél a sugárhajtású kiképzőgépek beszerzése és a kiképzés itthoni újrakezdése." hogy idézzek az L-39 topikból
Jah csak eleve nem érdemes egy ekkora légierőnek a sugárhajtású gép. Azért imádkozom, hogy legyen valami csehekkel szlovákokkal egyebekkel közös projekt belőle, mert ha egyedül akarunk világot megváltani akkor kibasztunk az ablakon pár milliárdot megint....
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ja! Meg az a sok egyéb roncs mint a HK-k,artyk, helik,szállítógepek, fegyverek,nyuszibuszok stb...
Szégyelltem is magam erősen amikor Airbuson repültem Donauworth-be!

Lófaszt! Most először büszke voltam a technikáinkra (és szerencsere kb mindenki más is aki nem csinál ebből is bicskanyitogató módon belpolt...)!

Úgyhogy ha ez az ára akkor jöjjenek az Albák! (Akár Kefír is,ki a francot érdekel a komoly cuccok árnyékában!)
Ebben is van igazság...
De ettől még tényleg nincs szükségünk rájuk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 037
23 394
113
amúgy nem olyan meglepő ez a beszerzés amikor:
"Z2026-ban deklarált cél a sugárhajtású kiképzőgépek beszerzése és a kiképzés itthoni újrakezdése." hogy idézzek az L-39 topikból
Én már akkor sem értetem vele egyet. Nálam 'hozzáértőbbek' el is mondták ,hogy miért 'felesleges' ill. 'nem kifizetődő' a dolog. Ha lesz hát lesz,...remélem sikeres is lesz. Biztosan szép látvány lesz egy magyar jelzésű NG.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Ennek örülök,...a H145M-nek és a H225M-nek is. Jó választás volt szerintem.
Szerintem is, csak az NG-el már annyi pénzt pazarlunk el a Mihutól indulva, hogy pompásabb dróntüzérsége lenne a szárazföldieknek és támadódrón századai a légierőnek, mint amit az azeriek villantottak! Abba sem vagyok már biztos, hogy nem e a Gripen az utolsó pilóta vezette harci repülője a magyar haderőnek, erre a hidegháború visszakacsint és ahelyett, hogy szégyenkezve hallgatnának róla, még a Facebookra is ki merik posztolni!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 183
125 003
113
Ja! Meg az a sok egyéb roncs mint a HK-k,artyk, helik,szállítógepek, fegyverek,nyuszibuszok stb...
Szégyelltem is magam erősen amikor Airbuson repültem Donauworth-be!

Lófaszt! Most először büszke voltam a technikáinkra (és szerencsere kb mindenki más is aki nem csinál ebből is bicskanyitogató módon belpolt...)!

Úgyhogy ha ez az ára akkor jöjjenek az Albák! (Akár Kefír is,ki a francot érdekel a komoly cuccok árnyékában!)
5faec5b222226511630019.jpg



5f9a810bcb379334426905.jpg


Hát nem tudom én akkor lennék büszke ha több ilyen képet nem kéne látnom 30 évvel a rendszerváltás után...
De ahogy már mondtam párszor a látványberuházásra mindig van pénz meg a hülyeségre, az alapok meg 30 éve le vannak szarva.