A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Jelenleg A320, A330, hamarosan KC-390. De értjük mit akarsz, szerintem felesleges minden nap leírnod.
Szerintem nem. Hecc kedvéért írtam valamit, amihez hasonló több történt, Van ahol sikerült megoldani, van ahol irtózatosan elbacták. Itt nem a km-kn rugózok, hanem hogy a magyar különlegesek képesek. illetve képesek lesznek-e olxan műveletek végrehajtására, amik történnek és történni fognak.
Kettő: van egy db Szolnok. Miért mondom? Mert a specforcek is specializálódnak, ld lengyel, izraeli,, francia undsoweiter példa. Mon van egy ami mindenhez IS érteni fog?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Szerintem nem. Hecc kedvéért írtam valamit, amihez hasonló több történt, Van ahol sikerült megoldani, van ahol irtózatosan elbacták. Itt nem a km-kn rugózok, hanem hogy a magyar különlegesek képesek. illetve képesek lesznek-e olxan műveletek végrehajtására, amik történnek és történni fognak.
Kettő: van egy db Szolnok. Miért mondom? Mert a specforcek is specializálódnak, ld lengyel, izraeli,, francia undsoweiter példa. Mon van egy ami mindenhez IS érteni fog?
A mi speciálisaink csinálnak többfélét, de nem mindet.
Pl. nálunk különösen fontos az erősokszorozás. történelmi tényekből könnyen levezethető, miért is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
Mikor lesz képes a hungarian specforce olyanok krízisek kezelésére, mint mondjuk a keresztény békeaktivisták esete 2005(?)ben, vagy ha esetleg MOL alkalmazottakat cipelnek magukkal Abdulék a hegyekbe. Vagy ha valamelyik szétbotoxolt párttitkár a Kremlben kalandozni kezd a Baltikumban?
Mit nem értesz azon,hogy ez a TEK dolga?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
Szerintem nem. Hecc kedvéért írtam valamit, amihez hasonló több történt, Van ahol sikerült megoldani, van ahol irtózatosan elbacták. Itt nem a km-kn rugózok, hanem hogy a magyar különlegesek képesek. illetve képesek lesznek-e olxan műveletek végrehajtására, amik történnek és történni fognak.
Kettő: van egy db Szolnok. Miért mondom? Mert a specforcek is specializálódnak, ld lengyel, izraeli,, francia undsoweiter példa. Mon van egy ami mindenhez IS érteni fog?
Az SF azért SF,hogy mindenhez is értsen.Az nem SF,hogy csak túszt tud menteni,vagy csak gátat tud felrobbantani.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A végén elmondta, hogy nem fizettek...
khmm... ott egy üzletág ez, annyira, hogy biztosítást is köthet a hajózási cég...

(



épp tegnap engedtek el egy szeméylzetet, A Hapag-Lloyd hajóját 23-án foglalták el.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Mit nem értesz azon,hogy ez a TEK dolga?
asszem elakadt egy tű... de tessék: a NATO hírszerzésének tudomására jut, hogy Nyikita Alkoholovics Botox pártfőtitkárnál elgurult a gyógyszer, ezrét eksün indull: Oroszország anyácska megregulázza a baltikumot, példát statuál, és a úgy dönt, orosz területről indított Iszkander rakétákkal akarja megszórni az ott állomásozó magyar erőket, met a NATO battle group fő erőit épp ők adják a Lynxes ddndár egységeivel. Na akkor mi lesz?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Egyet már elvesztettek:
Ds4Cqd2WsAEbuB6.jpg


Egyet meg zsákmányolt a BK:
images
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 113
113
asszem elakadt egy tű... de tessék: a NATO hírszerzésének tudomására jut, hogy Nyikita Alkoholovics Botox pártfőtitkárnál elgurult a gyógyszer, ezrét eksün indull: Oroszország anyácska megregulázza a baltikumot, példát statuál, és a úgy dönt, orosz területről indított Iszkander rakétákkal akarja megszórni az ott állomásozó magyar erőket, met a NATO battle group fő erőit épp ők adják a Lynxes ddndár egységeivel. Na akkor mi lesz?
Mint bármilyen más NATO-t fenyegető agressziónál? Műveleti infó megosztása, resource pooling, ha szükséges és NATO Európai szárnyának művelet tervezése előkészíti mivel egyedül ilyenbe nem kezdesz bele de kibaszottul főleg nem NATO kihelyezett erőként. Aztán végrehajtás...

De ezt te is kurvára jól tudod, hogyan működik és tisztában vagy vele nagyon jól, hogy én elfogadóbb vagyok a véleményeddel szemben mint a többség, de ha így folytatod hirtelen felindulásból nyakon hánylak...
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Na, urak tudjátok mikor lesz nekünk Chinook helikopterünk? Majdnem kb akkor , amikor F 35-ös meg SZU- 57-es. Valahogy egyáltalán nem bírom elképzelni,hogy az USA-tól is valaha helikoptert vagy repülőket szerezzünk be, bármilyen kategóriában. Sajnos a COVID elvitt egy- két meglepetés beszerzést, vagy legalábbis el lett halasztva, mert ment itt egy - két dologról az ábrándozás, velem együtt. Az egyik példa, a mindig hangoztatott 3 db szállítógép, ami összement 2-re, a 20 db közepes heli összement 16-ra. Jó, tudom, személyzet, kiképzés, mi egymást, de akkor is. Pedig a Chinook még a közvéleménynek is el lehetne adni, mert ugye elég gyakran van nálunk pl árvíz, és bizony ott is nagyon jó szolgálatot tennének. Na, meg főleg ettől az amerikai garnitúrától már nem fogunk semmit se venni. Még Javelint se, nem még hogy M777-est.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Na, urak tudjátok mikor lesz nekünk Chinook helikopterünk? Majdnem kb akkor , amikor F 35-ös meg SZU- 57-es. Valahogy egyáltalán nem bírom elképzelni,hogy az USA-tól is valaha helikoptert vagy repülőket szerezzünk be, bármilyen kategóriában. Sajnos a COVID elvitt egy- két meglepetés beszerzést, vagy legalábbis el lett halasztva, mert ment itt egy - két dologról az ábrándozás, velem együtt. Az egyik példa, a mindig hangoztatott 3 db szállítógép, ami összement 2-re, a 20 db közepes heli összement 16-ra. Jó, tudom, személyzet, kiképzés, mi egymást, de akkor is. Pedig a Chinook még a közvéleménynek is el lehetne adni, mert ugye elég gyakran van nálunk pl árvíz, és bizony ott is nagyon jó szolgálatot tennének. Na, meg főleg ettől az amerikai garnitúrától már nem fogunk semmit se venni. Még Javelint se, nem még hogy M777-est.

Volt 20 közepes heli tervbe ? Könnyűből volt 20 de annyi meg is jött

Amúgy 3 szállítónál nem az a sztori hogy 2kc lett mert a covid miatt a 3. Kc helyet egy a330 lett véve mert kellet egy repülő hírtelenjébe
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Mint bármilyen más NATO-t fenyegető agressziónál? Műveleti infó megosztása, resource pooling, ha szükséges és NATO Európai szárnyának művelet tervezése előkészíti mivel egyedül ilyenbe nem kezdesz bele de kibaszottul főleg nem NATO kihelyezett erőként. Aztán végrehajtás...

De ezt te is kurvára jól tudod, hogyan működik és tisztában vagy vele nagyon jól, hogy én elfogadóbb vagyok a véleményeddel szemben mint a többség, de ha így folytatod hirtelen felindulásból nyakon hánylak...
AHHHAAHHAAAHHAAA!!!
Komolyan 2 percig nem tudtam eldönteni, hogy akkor most melyik like-ot válasszam! :D :cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
asszem elakadt egy tű... de tessék: a NATO hírszerzésének tudomására jut, hogy Nyikita Alkoholovics Botox pártfőtitkárnál elgurult a gyógyszer, ezrét eksün indull: Oroszország anyácska megregulázza a baltikumot, példát statuál, és a úgy dönt, orosz területről indított Iszkander rakétákkal akarja megszórni az ott állomásozó magyar erőket, met a NATO battle group fő erőit épp ők adják a Lynxes ddndár egységeivel. Na akkor mi lesz?
A SF soha nem főerő.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 069
9 069
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Mint bármilyen más NATO-t fenyegető agressziónál? Műveleti infó megosztása, resource pooling, ha szükséges és NATO Európai szárnyának művelet tervezése előkészíti mivel egyedül ilyenbe nem kezdesz bele de kibaszottul főleg nem NATO kihelyezett erőként. Aztán végrehajtás...

De ezt te is kurvára jól tudod, hogyan működik és tisztában vagy vele nagyon jól, hogy én elfogadóbb vagyok a véleményeddel szemben mint a többség, de ha így folytatod hirtelen felindulásból nyakon hánylak...

pár hete olvastam egy RAND tanulmányt az esetleges orosz konfliktusról a Baltikumban. Szerintük is HA kitör- akkor egy hirtelen felfutású konfliktus, hosszan elhúzódó válasszal, akik ott vannak azok hatalmas pofont kapnak a nyakukba zöld emberkéktől a rakétáig.

Tehát ez a kérdésem, képes és illetve képes lesz-e a magyar különleges ilyen esetben sikerrel tevékenykedni:



1.IGEN
2.NEM.

(apróság hogy már a konfliktus előtt- " a nemzetközi helyzet fokozódik" -adott esetben ott kell majd lapulni a csendes szemirpatratovszkaji réten, esetleg békés rőzse és aknaszedő apókának, medvének vagy szamócának álcázva- számolva a tankokat usw), jóval frontvonal előtt...