A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
pár hete olvastam egy RAND tanulmányt az esetleges orosz konfliktusról a Baltikumban. Szerintük is HA kitör- akkor egy hirtelen felfutású konfliktus, hosszan elhúzódó válasszal, akik ott vannak azok hatalmas pofont kapnak a nyakukba zöld emberkéktől a rakétáig.

Tehát ez a kérdésem, képes és illetve képes lesz-e a magyar különleges ilyen esetben sikerrel tevékenykedni:



1.IGEN
2.NEM.

(apróság hogy már a konfliktus előtt- " a nemzetközi helyzet fokozódik" -adott esetben ott kell majd lapulni a csendes szemirpatratovszkaji réten, esetleg békés rőzse és aknaszedő apókának, medvének vagy szamócának álcázva- számolva a tankokat usw), jóval frontvonal előtt...

Gondolom ismered kicsit a hadtörténelmet. A világháború ikonikus sf-nek is nevezhető katonája, a német "falsschirmjager". Rengeteg akcióval a háta mögött, ezen katonákból álló alakulatok sikeresek voltak, vagy nem ? Eben Emael, Norvágia, Khorintoszi csatorna, Kréta, Mussolini kiaszabadítása, Leros visszafoglalása 1943-ban, Ardenneki offenzívában végrehajtott akciójuk, Tito főhadiszállása elleni SS ejtőernyős támadás, stb. Volt ami totális siker, volt ami részsiker, volt ami nem sikerült.
Tehát hogy lehet olyan fapados kérdést feltenni, hogy a magyar sf egy következő háborúban, sikeres lesz, vagy sem ? Nem is értem, miféle választ várnál rá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 124
113
Gondolom ismered kicsit a hadtörténelmet. A világháború ikonikus sf-nek is nevezhető katonája, a német "falsschirmjager". Rengeteg akcióval a háta mögött, ezen katonákból álló alakulatok sikeresek voltak, vagy nem ? Eben Emael, Norvágia, Khorintoszi csatorna, Kréta, Mussolini kiaszabadítása, Leros visszafoglalása 1943-ban, Ardenneki offenzívában végrehajtott akciójuk, Tito főhadiszállása elleni SS ejtőernyős támadás, stb. Volt ami totális siker, volt ami részsiker, volt ami nem sikerült.
Tehát hogy lehet olyan fapados kérdést feltenni, hogy a magyar sf egy következő háborúban, sikeres lesz, vagy sem ? Nem is értem, miféle választ várnál rá.
Nem vár rá választ igazából.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Na, mit veszünk a törököktől? :rolleyes:
Furcsa lenne, ha ezért jönne Budapestre a török védelmi miniszter, hogy Benkő Tibor megdícsérhesse a török menekültpolitikát!
(A honvedelem.hu-n egyelőre nincs kint semmi.)
---
"A közös sajtótájékoztatón a magyar tárcavezető azt mondta, hogy Magyarországnak fontos, mindennapos feladat az illegális bevándorlás ügyének megoldása, a déli határ védelme. Hulusi Akar úgy értékelte, hogy hatékony megbeszéléseket folytattak, amelyek egész Európa előnyére válnak majd."
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 624
8 255
113
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113

Talán ennyi új információ van benne, de ez se biztos hogy katonai vonatkozású:

"Hamarosan megkezdi működését a Drónkompetencia Központ, ahol a légi közlekedés kapcsán végeznek kutatásokat, fejlesztéseket."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113
Na, mit veszünk a törököktől? :rolleyes:
Furcsa lenne, ha ezért jönne Budapestre a török védelmi miniszter, hogy Benkő Tibor megdícsérhesse a török menekültpolitikát!
(A honvedelem.hu-n egyelőre nincs kint semmi.)
---
"A közös sajtótájékoztatón a magyar tárcavezető azt mondta, hogy Magyarországnak fontos, mindennapos feladat az illegális bevándorlás ügyének megoldása, a déli határ védelme. Hulusi Akar úgy értékelte, hogy hatékony megbeszéléseket folytattak, amelyek egész Európa előnyére válnak majd."


"... a két ország közötti katonai együttműködés csúcspontja a kölcsönös kiképzés, a személyi cserék és a gyakorlatok lesznek, Akar miniszter emlékeztetett arra, hogy Orbán magyar és Erdoğan államfő által a két ország közötti kapcsolatokban van egy keret. Ennek keretében valóban könnyen megvalósíthatjuk a védelmi együttműködési kérdéseket. A két ország védelmi és biztonsági együttműködés iránti akarata nagyon egyértelmű. E politikai akarattól függően a katonák közötti tárgyalások révén a lehető leghamarabb elő lehet mozdítani a technikai és operatív kérdéseket. Ebben az összefüggésben fontosságot tulajdonítunk a katonai párbeszéd találkozóinak. A koronavírus-járvány miatt tavaly nem volt lehetséges szemtől szemben tartani katonai párbeszédeinket. Ezeket az üléseket távoli videohívásokkal tartották. Reméljük, hogy ezt a lehető leghamarabb megismétlik, és hogy ezeket a találkozókat még ebben az évben megtartják. Azt hiszem, ez nagyon hasznos lesz. "


"Benkő Tibor meghívta a Török Csillagok köteléket a kecskeméti repülőnapra."


"Ismét tanulmányoztuk, mit csinálunk a kétoldalú katonai együttműködés területén, beleértve a védelmi ipart is, és mit kell tennünk a továbbiakban. Konstruktívan cseréltünk véleményt."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Talán ennyi új információ van benne, de ez se biztos hogy katonai vonatkozású:

"Hamarosan megkezdi működését a Drónkompetencia Központ, ahol a légi közlekedés kapcsán végeznek kutatásokat, fejlesztéseket."
Közeli rokonság ott él, rendszeresen járok arra, a cikk kb halváyn köszönő viszonyban van valósággal... na jó , az uszoda tényleg félkész.
 
  • Vicces
Reactions: tindalos

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 898
113
"... a két ország közötti katonai együttműködés csúcspontja a kölcsönös kiképzés, a személyi cserék és a gyakorlatok lesznek, Akar miniszter emlékeztetett arra, hogy Orbán magyar és Erdoğan államfő által a két ország közötti kapcsolatokban van egy keret. Ennek keretében valóban könnyen megvalósíthatjuk a védelmi együttműködési kérdéseket. A két ország védelmi és biztonsági együttműködés iránti akarata nagyon egyértelmű. E politikai akarattól függően a katonák közötti tárgyalások révén a lehető leghamarabb elő lehet mozdítani a technikai és operatív kérdéseket. Ebben az összefüggésben fontosságot tulajdonítunk a katonai párbeszéd találkozóinak. A koronavírus-járvány miatt tavaly nem volt lehetséges szemtől szemben tartani katonai párbeszédeinket. Ezeket az üléseket távoli videohívásokkal tartották. Reméljük, hogy ezt a lehető leghamarabb megismétlik, és hogy ezeket a találkozókat még ebben az évben megtartják. Azt hiszem, ez nagyon hasznos lesz. "


"Benkő Tibor meghívta a Török Csillagok köteléket a kecskeméti repülőnapra."


"Ismét tanulmányoztuk, mit csinálunk a kétoldalú katonai együttműködés területén, beleértve a védelmi ipart is, és mit kell tennünk a továbbiakban. Konstruktívan cseréltünk véleményt."
A törökök jó szövetségeseink lehetnek. Náluk az ukri Bayraktar kód. Meg amúgyis...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and borisz

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 961
30 192
113
Teljesen más dimenziókban él szegényke, amikor nagy mellénnyel kijelentette, hogy nekünk még tüzérségi felderítő radarjaink sincsenek én meg betettem egy MH-s facebook képet róla, hogy milyen furcsa "makettekkel" játszanak a fiúk. Átlépett rajta, ignorálta a helyesbítést, ezt már jó pár alkalommal eljátszotta. Át kell rajta nézni, a hatalmas baromságait kell csak pontosítani, többet nem ér. Belevaló troll.
Tudom, már egyszer én is eljátszottam ezt vele.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and krisss

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
630
2 657
93
Megmondom őszintén, én csak a lajstromot néztem, és a spanyol zászlót, de így már mindjárt más, igazad van! Mindenesetre érdekes, hogy a lajstrom ellenére belga gép! Lehet hogy eredetileg a spanyoloknak készült?
kamm linkelte itt korábban a megfejtést, miszerint ez egy a spanyol Airbus gyárban frissen összerakott gép, amit most teszteltek, és a belga légierőnek fognak átadni.
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113
"... a két ország közötti katonai együttműködés csúcspontja a kölcsönös kiképzés, a személyi cserék és a gyakorlatok lesznek, Akar miniszter emlékeztetett arra, hogy Orbán magyar és Erdoğan államfő által a két ország közötti kapcsolatokban van egy keret. Ennek keretében valóban könnyen megvalósíthatjuk a védelmi együttműködési kérdéseket. A két ország védelmi és biztonsági együttműködés iránti akarata nagyon egyértelmű. E politikai akarattól függően a katonák közötti tárgyalások révén a lehető leghamarabb elő lehet mozdítani a technikai és operatív kérdéseket. Ebben az összefüggésben fontosságot tulajdonítunk a katonai párbeszéd találkozóinak. A koronavírus-járvány miatt tavaly nem volt lehetséges szemtől szemben tartani katonai párbeszédeinket. Ezeket az üléseket távoli videohívásokkal tartották. Reméljük, hogy ezt a lehető leghamarabb megismétlik, és hogy ezeket a találkozókat még ebben az évben megtartják. Azt hiszem, ez nagyon hasznos lesz. "


"Benkő Tibor meghívta a Török Csillagok köteléket a kecskeméti repülőnapra."


"Ismét tanulmányoztuk, mit csinálunk a kétoldalú katonai együttműködés területén, beleértve a védelmi ipart is, és mit kell tennünk a továbbiakban. Konstruktívan cseréltünk véleményt."

Keresik a kutatás, fejlesztés, innováció területén az együttműködési lehetőségeket...

 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 624
8 255
113
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Szittya
K

kamm

Guest
Err, FYI: harcjarmu = IFV (esetleg APC, de Maroth nyilatkozott es o tudvalevoleg pontosan fogalmaz.) Azota amugy meg kb 8-10x ujra elmondta mar interjukban.

Kerekes IFV es mindenfele mas verzio lesz, hybrid hajtassal - ami amugy szerintem szinte bizonyosan az RM hidrogencellas rendszere lesz, azert hasznaltak/jak a "forradalmi" jelzot ra, no meg az az egyetlen technologia, amivel normalis tavra ill idotartamra lehet majd kikuldeni a jarmuveket.

Ezt visszahoznam ujra, mert total elsikkadt ebben a nonszenszben - tehat az uj 8x8 harcjarmu platformunk, amit Kaposvaron gyartanak majd, hidrogencellas hibrid lesz, ugyanazon az RM hajtason, amit a Daimler is megvett toluk a tehergk modelljeihez (amit a Daimler teljes egeszeben kulon cegbe visz ki ie. kettevalik a Damiler, egy thgjmu es egy autos cegbe): https://forum.htka.hu/threads/hun-rheinmetall-hungary.1819/page-17#post-829577
 
  • Tetszik
Reactions: éber

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113
Hiba volt leépíteni a hadiipart a rendszerváltáskor
Palkovics László kiemelte, hogy a védelmi ipari stratégia egyik legfontosabb eleme az ágazati klaszterrendszer kiépítése, amelyek egyike a harcjárműfejlesztésre irányul.

A cikkben említett rádióadás:
2021-02-03 Kossuth Rádió - Jó reggelt, Magyarország!
7.18-tól: Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter: Felsőoktatás átalakítása + Védelmi ipari fejlesztések + Gazdaságfejlesztési zónák


A haditechnikai rész 7:22-től kezdődik.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Én is megkerestem akkor nem tudtam lejátszani, gondoltam az oldalon valami IT hiba. Azt is beraktam volna.

Kb. 13 óra 40 perckor a mediaklikk oldalon sajnos nem tudtam lejátszani hiába nyomtam a play gombot.
Akárcsak most a posztolásod idejében.
Valószínűleg nálam van a hiba, ezek szerint.

Remélem nálatok működik a lejátszás.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113
Én is megkerestem akkor nem tudtam lejátszani, gondoltam az oldalon valami IT hiba. Azt is beraktam volna.

Kb. 13 óra 40 perckor a mediaklikk oldalon sajnos nem tudtam lejátszani hiába nyomtam a play gombot.
Akárcsak most a posztolásod idejében.
Valószínűleg nálam van a hiba, ezek szerint.

Remélem nálatok működik a lejátszás.
A "fokozott követés elleni védelem" be van nálad kapcsolva a böngészőben? Kapcsold ki. Nálam az okozta a problémát.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999