A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 441
67 678
113
5 éven belül a siemens minden gyartast mo-ra hoz át.késmárk utca.egyidejuleg felszamolja a gorlitzi és berlini gyárakat. hasonlót tervez a bosch. és a ge europe.
Akkora felhozatalt sikerült a szír és afgán zsenikből meg az antifa mérnöki karából felmutatni, hogy egyszerűen nem tudnak választani, így inkább elköltöznek autoriter diktatúra országba, ahol a legszörnyűbb ötven évvel elmaradott előembereken uralkodó nácifasisztarendszer szolgái lesznek? :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 596
14 916
113
Valamit félreértetek. Nem kifejezetten a Vitara ellen van kifogásom, hanem párhuzamosan üzemben tartani UAZ-t, Mercedest, Land Rovert, Suzukit és Toyotát.
Az egyértelmű faszság.

Bár nem tudom landrover mennyi van. Szerintem nem számottevő.
Talán krisss tudja.
Merci már kifut a korából adódóan is.
Vitara kellett az Irodistáknak.
Toyota kellett a határra.
Pont mert merci/landrover nem volt elég.
Uazt hagyjuk. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
UAz gyakorlatilag már nincs használatban. A mercik átlagos életkora 20 év nem sok sót esznek már meg azok sem meg enyhén szólva fapadosak. A landik ingyen voltak alkatrészekkel együtt de azok sem lesznek olyan sokáig (nem is sok van belőlük) . A suzukik lettek a skoda felícia meg astra helyett futkusós kocsinak de ha embert akarsz levinni valahova valamennyi felszereléssel akkor bukik a dolog illetve nem 4x4-es szóval enyhe terepen sem túl effektívek.
Hilux határfeladatra lőtérre kijárni lőgyakorlatvezetőknek stb meg nagyon fasza mivel pont jó a terepjáró képessége a puttonyba tudsz pakolni és komfortos. A ponyvás merci nagyon nem az főleg télen.
Igazából 3 típus üzemeltetése a jövő.
1 futkosó. (jelen esetben vitara)
2 egy mindenes terepes (jelenleg hilux) de félig meddig civil
3. Egy általános modulárisan páncélozható terepjáró (valszeg NMS 4x4) ami műveleti területen is jó de ha leszeded a páncélt akkor nem túl nehéz.
Merci terepjáró beszerzés nem várható? Pár éve volt gyárlátogatáson a MH a gráci(?) Mercedes gyárban. Azt gondoltam, hogy a G Merci vonal megy tovább, főleg, hogy a -civil változat legalábbis- átesett egy elég jelentős modellfrissítésen és megnövekedett a mérete is. Meg most is volt kint a honvédségi VIP gép.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113
Merci terepjáró beszerzés nem várható? Pár éve volt gyárlátogatáson a MH a gráci(?) Mercedes gyárban. Azt gondoltam, hogy a G Merci vonal megy tovább, főleg, hogy a -civil változat legalábbis- átesett egy elég jelentős modellfrissítésen és megnövekedett a mérete is. Meg most is volt kint a honvédségi VIP gép.
Passz. De ha merci lesz akkor se fogok sikítani csak fülkés legyen mert a ponyva pusztulat, és a határon szilikózist kap a járőr...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and phaidros

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 347
11 289
113
Merci terepjáró beszerzés nem várható? Pár éve volt gyárlátogatáson a MH a gráci(?) Mercedes gyárban. Azt gondoltam, hogy a G Merci vonal megy tovább, főleg, hogy a -civil változat legalábbis- átesett egy elég jelentős modellfrissítésen és megnövekedett a mérete is. Meg most is volt kint a honvédségi VIP gép.

Megkérdeztem pár DK-s nyugdíjast, azt mondták, Grácba a kényszergyógykezelés miatt ment a gép. Bezzeg a Janibácsi vonattal járt.

Passz. De ha merci lesz akkor se fogok sikítani csak fülkés legyen mert a ponyva pusztulat, és a határon szilikózist kap a járőr...

Hát nem hordanak maszkot??
gy%C5%91rfi%20p%C3%A1l%203.jpg
 
  • Vicces
Reactions: Kishuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Majd veszunk uj suzuki grand vitara 4x4 et ha beindul a hazai gyartas. Addig meg kihuzzuk amink van.
 
  • Vicces
Reactions: enzo

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
1 futkosó. (jelen esetben vitara)
2 egy mindenes terepes (jelenleg hilux) de félig meddig civil
Ezt simán ki lehetne váltani egy típussal. Maradjunk mondjuk a Toyotánál. A Hiluxnak van egy 4Runner nevezetű SUV változata, dupla fülkés pickup, szimpla fülkés pickup, sőt ott a vele szoros rokonságot ápoló akár összkerekes Ace kisbusz is.
Ugyanazt el lehetne játszani mondjuk VW alapon is, ha már RM.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113
Ezt simán ki lehetne váltani egy típussal. Maradjunk mondjuk a Toyotánál. A Hiluxnak van egy 4Runner nevezetű SUV változata, dupla fülkés pickup, szimpla fülkés pickup, sőt ott a vele szoros rokonságot ápoló akár összkerekes Ace kisbusz is.
Ugyanazt el lehetne játszani mondjuk VW alapon is, ha már RM.
Ki lehet csak egy suszka konkrétan fele annyi és gdp-t termelsz vele
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ezt simán ki lehetne váltani egy típussal. Maradjunk mondjuk a Toyotánál. A Hiluxnak van egy 4Runner nevezetű SUV változata, dupla fülkés pickup, szimpla fülkés pickup, sőt ott a vele szoros rokonságot ápoló akár összkerekes Ace kisbusz is.
Ugyanazt el lehetne játszani mondjuk VW alapon is, ha már RM.
Ebben igazad van, de a Suzuki bevonása kevésbé fájdalmas "költségvetésileg"... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
+orszagosan kiepitett marka szervizhalozat komnyitett alkatresz ellatassal... Olcso a javitas es az uzemeltetes meg a gumik is joval olcsobbak hozza es eleg teli nyari. Hiluxnal meg csak menne a zavar hogy most mit rakjanak ra. :) meg menne a szitkolozas hogy miert az van rajta mikozbe a raktar tele van a masikkal. Jo az utolso resz elenyeszo erv tipikus folyamat.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
+orszagosan kiepitett marka szervizhalozat komnyitett alkatresz ellatassal... Olcso a javitas es az uzemeltetes meg a gumik is joval olcsobbak hozza es eleg teli nyari. Hiluxnal meg csak menne a zavar hogy most mit rakjanak ra. :) meg menne a szitkolozas hogy miert az van rajta mikozbe a raktar tele van a masikkal. Jo az utolso resz elenyeszo erv tipikus folyamat.
Ez itt most nem valami Toyota felszopkodás akart lenni, hanem úgy gondolom, hogy megint nem hosszú távon gondolkodunk. Vettünk Suzukit rohangászósnak. Tökéletesen megfelel, régen is volt Golf, nincs vele semmi különösebb gond, igaz, ha valami normálisabb SUV-t választunk, akkor necces helyzetben van 500 + terepjárónk. Ezek mellett van Hilux, ami tök süti, jó cucc, szeressük, lehet ütni vágni, nem egy kényes jószág. Mellette 1-2 éve elkezdtünk venni VW Transportereket, amivel nincs baj, mert minden seregnek kellenek kisteherautók is, mivel a Tranyó azért nem egy óriás elkezdtünk venni MB Sprintereket is. És érzed mi a gond?
Ugyanezt tökéletesen le lehetett volna fedni mondjuk a Touareg-Amarok-Transporter-Crafter típusokkal. A militarizálásuk akár történhetett volna itthon is, jelen van az országban a VW, nem gondolom, hogy ez egy 15 éves ciklusra rosszabb konstrukció lett volna, mint 4 különböző gyártótól beszerezni a járműveket.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and borisz

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
5 éven belül a siemens minden gyartast mo-ra hoz át.késmárk utca.egyidejuleg felszamolja a gorlitzi és berlini gyárakat. hasonlót tervez a bosch. és a ge europe.
Én egy rövid googlizás után nem találtam. Küldenéd hogy hol jelentettek be? A GE-ről amúgy én úgy tudtam hogy inkább elfele megy (bár az igaz hogy nem követtem figyelemmel)
 
G

Galthran

Guest
Én egy rövid googlizás után nem találtam. Küldenéd hogy hol jelentettek be? A GE-ről amúgy én úgy tudtam hogy inkább elfele megy (bár az igaz hogy nem követtem figyelemmel)
a general electric pár éve adta el a lámpagyárat, de van még valami üzemük veresegyházán , úgy tudom
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 610
76 548
113
5 éven belül a siemens minden gyartast mo-ra hoz át.késmárk utca.egyidejuleg felszamolja a gorlitzi és berlini gyárakat. hasonlót tervez a bosch. és a ge europe.

Ezt hol olvastad vagy hallottad?

Szerintem valaki nagyon nincs tisztéában azzal hogy pl. a Boschnak hány üzletága és gyára van...
A Siemens meg az elmúlt egy évben adta el a Hungária körúti irodaházát és a magyarországi elektromos repülőgéphajtás fejlesztésével foglalkozó részlegét is...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 610
76 548
113
a general electric pár éve adta el a lámpagyárat, de van még valami üzemük veresegyházán , úgy tudom
A GE magyarországi telephelyei

GE Aviation - Veresegyház
GE Gas Power - Veresegyház, Százhalombatta
GE Healthcare - Budapest, Fót, Szeged
GE Váci Greens Campus – GE CoreTech & Cyber; GE Global Operations, GE Healthcare, GE Renewable Energy


De mintha már a GE Gas Power-t is eladták volna.

Van itt olyan fórumtárs, aki Veresegyházán dolgozott, majd ő útba igazít minket, ha erre jár.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Galthran