A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 663
113
Velünk példálóznak.

A világméretű katonai kiadások a világjárvány ellenére nőttek 2020-ban

Az a tény, hogy a katonai kiadások tovább nőttek a gazdasági növekedés lassulásának egyik évében, azt jelenti, hogy megnőtt a "katonai teher" - a katonai kiadások aránya a GDP-ben.

Ez a részarány 0,2% -kal nőtt egy év alatt világszerte, elérve a 2,4% -ot. Ez a legnagyobb évről-évre nő, mivel a pénzügyi válság 2009-ben

Tavaly 12 NATO-tagország töltött legalább 2% -a védelmi GDP - által meghatározott cél a Szövetség, míg csak kilenc 2019-ben

azonban, míg a a katonai kiadások globálisan nőttek, egyes országok, például Chile és Dél-Korea, a tervezett kiadások egy részét inkább az egészségügyi válságra reagálva szerették volna átirányítani.

Más országok,mint például Magyarország, éppen ellenkezőleg, úgy döntöttek, hogy növelik katonai kiadásaikat "a világjárványra adott válaszként a helyreállítási terv részeként" - állítja Lopes da Silva információi.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Honnan a kínból lehet 100k-ért használható T72-t venni (ami minimum B)? o_O
a google alapjan 200.00usd környékén lehet /lehetett venni2016-ban (cseh,szlovák, fehérorosz,lengyel, sőt még ex magyart is)
de csehek árultak 50.000USD-ért szintem magyart is. az állapotot nem irják.
2017-ben pedig 2.5 millio rubelért ami ha jol látom 40.000dollárért lett T-72B3M-re felhuzva. 150darab .
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
a google alapjan 200.00usd környékén lehet /lehetett venni2016-ban (cseh,szlovák, fehérorosz,lengyel, sőt még ex magyart is)
de csehek árultak 50.000USD-ért szintem magyart is. az állapotot nem irják.
2017-ben pedig 2.5 millio rubelért ami ha jol látom 40.000dollárért lett T-72B3M-re felhuzva. 150darab .
Az milliárd rubel nem millió.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 987
113
a google alapjan 200.00usd környékén lehet /lehetett venni2016-ban (cseh,szlovák, fehérorosz,lengyel, sőt még ex magyart is)
de csehek árultak 50.000USD-ért szintem magyart is. az állapotot nem irják.
2017-ben pedig 2.5 millio rubelért ami ha jol látom 40.000dollárért lett T-72B3M-re felhuzva. 150darab .
cseh, szlovák, lengyel az nem B, a fehéroroszok eladták az összes felesleges B-t már rég azernek főleg, ami maradt azt ők maguknak megtartják és az oroszokkal modernizálják közel az orosz belsőpiaci árhoz, tehát kedvezményes áron, az meg, hogy az oroszok saját maguknak 2,5Milliárd rubelért felhúzzák azt a 150db-ot, azt nem fogják másnak is annyiért megcsinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113

Jól látom? Azok ott a "kis birodalmi lépegetők"/Robot-Serpa-k/"nem-tom-mik"... :):):) :

175758983_803330826976236_5305380709470572629_n.jpg











Mi akkor a víztisztítási és biztiőri képesség felkínálására specializálódtunk.

"Erős" a szak-politika! :mad: :mad: :mad:
Ilyen aránytalanságnak hosszú távon kemény ára van, ami többi terület sikereit sajnos durván eltakarja!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and enzo
T

Törölt tag 008

Guest
Dél-Korea, a tervezett kiadások egy részét inkább az egészségügyi válságra reagálva szerették volna átirányítani.
Tőlünk területileg alig nagyobb 50 milliós ország 44 mrd USDs katonai költségvetéssel! Nálunk mennyi is? 2,7 mrd USD?
Szóval van miből átcsoportosítani. :p
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
H

Hummen23

Guest
Néhány hete már, hogy az egyik fórumtárs jelezte menni fog a magyar hadiipar jövőjéről szóló előadásra/konferenciára. Ráadásul lehetett kérdéseket feltenni.

Azóta volt erről valami hír?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
Néhány hete már, hogy az egyik fórumtárs jelezte menni fog a magyar hadiipar jövőjéről szóló előadásra/konferenciára. Ráadásul lehetett kérdéseket feltenni.

Azóta volt erről valami hír?
Terminátor megnézte, igazából aki eddig kimaradt hisztizett, nagyjából erről volt szó.
Hello Kriss!

Én végighallgattam. Nem volt túl érdekfeszítő. Nem hangzott el semmilyen új vagy érdekes információ.
Budavári Krisztina sokat beszélt a "A magyar védelmi ipar helyzete és fejlődési lehetőségei" című könyvéről. Összefoglalta amit leírtak a könyvben. De mivel a könyv a nagy bejelentések előtt jelent meg, így ez nem volt túl érdekes. Kicsit siránkoztak hogy a magyar cégek nincsenek bevonva és nem tudnak semmit a tervekről, nem látják hol tudnának bekapcsolódni. "A Kiegyezés után is lőszergyártással kezdődött a hadipar fejlesztés, azaz nem sokat haladtunk előre azóta." Hiányolták a szakemberképzést. Fel lett még sorolva ami a könyv megjelenése óta be lett jelentve. Kb. ennyi történt 2 óra alatt.

Párhozamos néztem a Repüléstudományi Konferencia 2021online közvetítését is, így lehet hogy 1-2 dologról lemaradtam, de nem valószínű.
Nem értem, miért kellett rászervezni a konferenciára a Stratégiai Védelmi Kutatóintézet beszélgetését.

Üdv: T
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 984
23 039
113
Az internet átlaga elérte a HTKA-t is :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
...annak mentalitásával együtt!
...már elnézést. Olvaslak, kb. ismerlek a hozzászólásaid alapján, ismert a véleményed jópár dologban. Ettől függetlenül tök normális, ha nem értek egyet veled valamiben. Főleg a T-72-k illető elképzeléseid terén :) s bár jómagam nem szoktam kommentálni a vizióidat, ...de azért leminősiteni a társaságot itt a fórumon, mert nem osztja a gondolataidat...az csakTéged minősit... :cool:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Ha ennél lejjebb vesszük a fizikai elvárásokat tolószékkel is mehet bárki tartalékosnak.

Hát izé, én tudok egyet Szombathelyen. Igaz nem tolószékes, de műveleti tartalékos. Egykor szakasz pk volt, fiatal hdgy., 1987-ben, amikor én még katona voltam. Most 55 éves lehet. Későbbi pályafutása során, egy robbantási műveletben balesetet szenvedett, ráment az egyik alkarja. Biztonsági őr most, illetve műveleti tartalékos. Fél karral, ez valóság ma a Honvédségnél.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Catles and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
Hát izé, én tudok egyet Szombathelyen. Igaz nem tolószékes, de műveleti tartalékos. Egykor szakasz pk volt, fiatal hdgy., 1987-ben, amikor én még katona voltam. Most 55 éves lehet. Későbbi pályafutása során, egy robbantási műveletben balesetet szenvedett, ráment az egyik alkarja. Biztonsági őr most, illetve műveleti tartalékos. Fél karral, ez valóság ma a Honvédségnél.
Ő úgy tudom, hogy toborzóba van beosztva nem?
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 663
113
Hát izé, én tudok egyet Szombathelyen. Igaz nem tolószékes, de műveleti tartalékos. Egykor szakasz pk volt, fiatal hdgy., 1987-ben, amikor én még katona voltam. Most 55 éves lehet. Későbbi pályafutása során, egy robbantási műveletben balesetet szenvedett, ráment az egyik alkarja. Biztonsági őr most, illetve műveleti tartalékos. Fél karral, ez valóság ma a Honvédségnél.
Lehet,h tudom kiről van szó. Amikor sorkatona voltam 2002-3 között, Szombathelyen volt az alapkiképzés. Ott volt egy századpk századosi rendfokozattal, akinek fakeze volt és valami talán valami egyszerű mechanika is volt benne.
De egész jól tudta használni, nem hátráltatta a tevékenységeiben. Láttam őt gépkarabéllyal lőni, kézigránatot dobni.
Vörös haja volt, ha jól emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
...már elnézést. Olvaslak, kb. ismerlek a hozzászólásaid alapján, ismert a véleményed jópár dologban. Ettől függetlenül tök normális, ha nem értek egyet veled valamiben. Főleg a T-72-k illető elképzeléseid terén :) s bár jómagam nem szoktam kommentálni a vizióidat, ...de azért leminősiteni a társaságot itt a fórumon, mert nem osztja a gondolataidat...az csakTéged minősit... :cool:


Téged meg az, hogy nem sikerül az egész hozzászólásom idézni --ami automatikus--, hanem kiragadsz a gondolatból egy részt, majd hozzá-teszed az értelmezésed, elzárva az olvasóktól az egész gondolatot, ami gondolatmenet így nézett ki:
"...
...én, és még 6-8-10+ más fórumozó, elfogadott forrás, és korábbi nemzetközi linkek a témához tartozó alfórumokban.

Árad belőlük a "mindent-tudás", határozottan, és visszaolvasás nélkül!

DE HOGY TE IS EZT TESZED... ( ??? )

Az internet átlaga elérte a HTKA-t is :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
...annak mentalitásával együtt!

Mit vitakozzak olyanokkal, akik lusták pár oldal (!!!) visszaolvasni!
...ilyenektől hogyan várnám el, hogy 1-2 évvel korábbi HTKA-s oldalakat lennének szívesek kikeresni a korrekt fórumozás érdekében, a hülyeségeik mantrázása helyett!!
Tudod:" Lemehetsz az Ő szintjükre, de a rutinjuk és az "ottani" tömeg..."

...az egész hozzászólás pedig ez --hogy azt is lehessen olvasni amihez kapcsolódik--:


...ééééés, már olvasható is, hogy a véleményem azokra a hozzászólásokra és gazdáikra vonatkozott, akiknek fél-egészsége (az az lustasága) nem teszi lehetővé, hogy a nagy nehézséget okozó néhány kattintással visszaolvassák az aktuális kérdéskört, vagy ha annak korábbi előznénye van akkor megnézzék!

Sőőőőt, általában valaki segít, ha rákérdez, hogy mi/hol/merre van a jóval korábbi előzmény/forrás!

Ez a korrekt fórumozás, ehhez közeli, érvekkel számokkal adatokkal alátámasztott érvelés az érték.

A "régi", "sz@r", "orosz", "olasz", "egyébb nezeti eredet miatt leminősítő", "kohószökevény" és társai "kulcs-szavak", mint hulladék-érvek megadják annak a hozzászólásnak és létrehozójának "értékét".
Ettől a tényekkel alátámasztott érveléstől, --amit átvitt értelemben hiányoltam-- szokott szakmai lenni egy fórum.
...amilyennek a HTKA meghatározza magát, kérve a hozzászólókat ennek figyelembe vételére.
...legalább általában, amit teljesen normálisan, nem kér számon grammra, milliméterre, viszont jogosan vár el tendenciát tekintve!

Főleg itt, ahol vagyunk például, ami a címénél fogva összefüggésében keres választ egy összetett kérdésre, ellentétben sok hozzászólással, ami csak technikai szempontból értékel, nem elfogadva sokszor a valós, többszempontú értékelés és vélemény címben szereplő igényét.

Ennél jobban kibontva túlságosan OFF lenne, szerintem ennyi elegendő a félreértés tisztázására.
Ha nem, egy másik erre inkább való helyen lehet tovább tisztázni!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord