A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 441
67 679
113
Téged meg az, hogy nem sikerül az egész hozzászólásom idézni --ami automatikus--, hanem kiragadsz a gondolatból egy részt, majd hozzá-teszed az értelmezésed, elzárva az olvasóktól az egész gondolatot, ami gondolatmenet így nézett ki:
"...
...én, és még 6-8-10+ más fórumozó, elfogadott forrás, és korábbi nemzetközi linkek a témához tartozó alfórumokban.

Árad belőlük a "mindent-tudás", határozottan, és visszaolvasás nélkül!

DE HOGY TE IS EZT TESZED... ( ??? )

Az internet átlaga elérte a HTKA-t is :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
...annak mentalitásával együtt!

Mit vitakozzak olyanokkal, akik lusták pár oldal (!!!) visszaolvasni!
...ilyenektől hogyan várnám el, hogy 1-2 évvel korábbi HTKA-s oldalakat lennének szívesek kikeresni a korrekt fórumozás érdekében, a hülyeségeik mantrázása helyett!!
Tudod:" Lemehetsz az Ő szintjükre, de a rutinjuk és az "ottani" tömeg..."

...az egész hozzászólás pedig ez --hogy azt is lehessen olvasni amihez kapcsolódik--:


...ééééés, már olvasható is, hogy a véleményem azokra a hozzászólásokra és gazdáikra vonatkozott, akiknek fél-egészsége (az az lustasága) nem teszi lehetővé, hogy a nagy nehézséget okozó néhány kattintással visszaolvassák az aktuális kérdéskört, vagy ha annak korábbi előznénye van akkor megnézzék!

Sőőőőt, általában valaki segít, ha rákérdez, hogy mi/hol/merre van a jóval korábbi előzmény/forrás!

Ez a korrekt fórumozás, ehhez közeli, érvekkel számokkal adatokkal alátámasztott érvelés az érték.

A "régi", "sz@r", "orosz", "olasz", "egyébb nezeti eredet miatt leminősítő", "kohószökevény" és társai "kulcs-szavak", mint hulladék-érvek megadják annak a hozzászólásnak és létrehozójának "értékét".
Ettől a tényekkel alátámasztott érveléstől, --amit átvitt értelemben hiányoltam-- szokott szakmai lenni egy fórum.
...amilyennek a HTKA meghatározza magát, kérve a hozzászólókat ennek figyelembe vételére.
...legalább általában, amit teljesen normálisan, nem kér számon grammra, milliméterre, viszont jogosan vár el tendenciát tekintve!

Főleg itt, ahol vagyunk például, ami a címénél fogva összefüggésében keres választ egy összetett kérdésre, ellentétben sok hozzászólással, ami csak technikai szempontból értékel, nem elfogadva sokszor a valós, többszempontú értékelés és vélemény címben szereplő igényét.

Ennél jobban kibontva túlságosan OFF lenne, szerintem ennyi elegendő a félreértés tisztázására.
Ha nem, egy másik erre inkább való helyen lehet tovább tisztázni!
Nézd @LMzek 2.0 . Mi elég jól egyet szoktunk érteni sok tekintetben a folyamatokkal kapcsolatban, bár vannak eltérések is. De a hangvételéből általában a hozzászólásaidnak inkább a vagdalkozás süt át és ebben elsikkad a mondanivalód lényege. Még a megalapozott érvek is.

Értem a dühödet, hiszen itt a fórumon is végtelenszer kellett elmondani sokszor ugyanazt, hogy az akár átgondolatlan ellenállást is áttörjük egyes mondanivalókban és értelmes diskurzus alakuljon ki és eközben volt rengeteg pengeéles szóváltás olykor, de összességében kialakult egyfajta konszenzusnak, vagy kompromisszumnak tekinthető álláspont. Erre talán figyelnek a magas szinten is, ahogy az eddig is megvolt. Viszont belőled ennek ellenére is elsősorban egy sértett vagdalkozó felhang árad, bár nem mi vagyunk a döntéshozók.

Szóval hiába lenne értelme akár annak, hogy lehetne venni olcsón 100 akármilyen T-72-őt x összegből, hiába lehet rá akár értelmes upgrade-et is elképzelni, ha ezt egy belső feszülő dühvel teszed, olykor ködös megfogalmazásban. Egyértelműen sűrűn fogsz gúnyos ellenállásba ütközni, mert borzolja az emberek hátán a szőrt. Egy-egy kifakadás belefér, mindenki teszi, van egy tűréshatár is, lásd @Negan NER elleni hadjáratát, de amikor ezt visszaszorítja, akkor tényszerű érvekben indulat nélkül kifejti a helyes, vagy helytelen álláspontját és a kommunikáció nem fajul ignore-okig.

Szóval én azt javasolnám, hogy ne dühből álljon a kommenteid mindegyikének a fele-kétharmada még akkor sem, ha éppen belül mindent és mindenkit izomból inkompetensnek érzel, hanem inkább nyugodt érvekkel, egyszer, ötször, tízszer elmondva, fogadtasd el amit mondani akarsz, ha ésszerű az elfogadásra.

Az itt a gépet-telefont nyomkodó ismeretlen ismerősök nem tudják hogy adott napon mit kommunikáltál a köreiddel, így fogalmuk sincs arról, hogy az óvodás izét kéne a bigyóra, haladó szintű természettudományosan megalapozottnak tekinthető elképzelések öszegzése, vagy konkrét mérnöki színvonalú diskurzus, amiben fizikailag megvalósítható, számokkal alátámasztott diskurzus folyik? Lehetnek jó ötletek, amiket nem akarsz kiadni a jogok miatt, de ha ködösen bedobod, hogy beszélgettél ilyenről, valakivel, valahol, azt nem fogják itt ismeretek hiányában axiómaként elfogadni. Akkor sem, ha te tudod, hogy jó, mert csak te tudod. Nekem is van ötletem, szerintem nem is rossz, de nem emlegetem ködös formában aztán nem mondok semmi konkrétumot róla, mert ennek nincs értelme.

Ami ilyen, azt tartsd magadban, amíg megvalósítod, megvalósítjátok, ehhez még támogatást is kapnál innen szerintem. Ami megosztható gondolat, érv, azt meg kevesebb indulattal add elő, mert lassan kezded kivágni a biztosítékot sokaknál az éles hangvétellel, támadással. Te sem ismered, csak feltételezed a folyamatokat, amiket a valós döntéshozó pozíciókban ülők meghoztak. Van benne ráció, még a kevésben is elsőre(ha akarod kifejtem), minden beszerzés pedig elváráson felüli volt eddig. Kell a kritika, ez meg is van, részedről, is, részemről is, gyakorlatilag ha megnézed, mindenki részéről, de nem álltunk bele izomból a feszült gondolataink miatt a feltételezett ellenségbe, aki lehet, hogy a végére valami jót alkot.

Szóval pls, kevesebb dühödt vagdalkozás, és akkor kevesebb lesz a gunyoros ellentámadás is és akkor végre a mondanivalód értelme kerül előtérbe.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 611
76 552
113
"Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter fogadta Marc Dillard, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ideiglenes ügyvivőjét."

178748725_3939557956098908_5539653346887771145_n.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 322
113
Nézd @LMzek 2.0 . Mi elég jól egyet szoktunk érteni sok tekintetben a folyamatokkal kapcsolatban, bár vannak eltérések is. De a hangvételéből általában a hozzászólásaidnak inkább a vagdalkozás süt át és ebben elsikkad a mondanivalód lényege. Még a megalapozott érvek is.

Értem a dühödet, hiszen itt a fórumon is végtelenszer kellett elmondani sokszor ugyanazt, hogy az akár átgondolatlan ellenállást is áttörjük egyes mondanivalókban és értelmes diskurzus alakuljon ki és eközben volt rengeteg pengeéles szóváltás olykor, de összességében kialakult egyfajta konszenzusnak, vagy kompromisszumnak tekinthető álláspont. Erre talán figyelnek a magas szinten is, ahogy az eddig is megvolt. Viszont belőled ennek ellenére is elsősorban egy sértett vagdalkozó felhang árad, bár nem mi vagyunk a döntéshozók.

Szóval hiába lenne értelme akár annak, hogy lehetne venni olcsón 100 akármilyen T-72-őt x összegből, hiába lehet rá akár értelmes upgrade-et is elképzelni, ha ezt egy belső feszülő dühvel teszed, olykor ködös megfogalmazásban. Egyértelműen sűrűn fogsz gúnyos ellenállásba ütközni, mert borzolja az emberek hátán a szőrt. Egy-egy kifakadás belefér, mindenki teszi, van egy tűréshatár is, lásd @Negan NER elleni hadjáratát, de amikor ezt visszaszorítja, akkor tényszerű érvekben indulat nélkül kifejti a helyes, vagy helytelen álláspontját és a kommunikáció nem fajul ignore-okig.

Szóval én azt javasolnám, hogy ne dühből álljon a kommenteid mindegyikének a fele-kétharmada még akkor sem, ha éppen belül mindent és mindenkit izomból inkompetensnek érzel, hanem inkább nyugodt érvekkel, egyszer, ötször, tízszer elmondva, fogadtasd el amit mondani akarsz, ha ésszerű az elfogadásra.

Az itt a gépet-telefont nyomkodó ismeretlen ismerősök nem tudják hogy adott napon mit kommunikáltál a köreiddel, így fogalmuk sincs arról, hogy az óvodás izét kéne a bigyóra, haladó szintű természettudományosan megalapozottnak tekinthető elképzelések öszegzése, vagy konkrét mérnöki színvonalú diskurzus, amiben fizikailag megvalósítható, számokkal alátámasztott diskurzus folyik? Lehetnek jó ötletek, amiket nem akarsz kiadni a jogok miatt, de ha ködösen bedobod, hogy beszélgettél ilyenről, valakivel, valahol, azt nem fogják itt ismeretek hiányában axiómaként elfogadni. Akkor sem, ha te tudod, hogy jó, mert csak te tudod. Nekem is van ötletem, szerintem nem is rossz, de nem emlegetem ködös formában aztán nem mondok semmi konkrétumot róla, mert ennek nincs értelme.

Ami ilyen, azt tartsd magadban, amíg megvalósítod, megvalósítjátok, ehhez még támogatást is kapnál innen szerintem. Ami megosztható gondolat, érv, azt meg kevesebb indulattal add elő, mert lassan kezded kivágni a biztosítékot sokaknál az éles hangvétellel, támadással. Te sem ismered, csak feltételezed a folyamatokat, amiket a valós döntéshozó pozíciókban ülők meghoztak. Van benne ráció, még a kevésben is elsőre(ha akarod kifejtem), minden beszerzés pedig elváráson felüli volt eddig. Kell a kritika, ez meg is van, részedről, is, részemről is, gyakorlatilag ha megnézed, mindenki részéről, de nem álltunk bele izomból a feszült gondolataink miatt a feltételezett ellenségbe, aki lehet, hogy a végére valami jót alkot.

Szóval pls, kevesebb dühödt vagdalkozás, és akkor kevesebb lesz a gunyoros ellentámadás is és akkor végre a mondanivalód értelme kerül előtérbe.
Ez egy nagyon szépen megfogalmazott békítő hozzászólás volt én is akartam egyet írni, de megelőztél.
Köszönjük szépen!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Ő úgy tudom, hogy toborzóba van beosztva nem?

Nem tudom a tartalékos beosztását, mert amikor beszélgettünk nemrég, csak annyit mondott hogy volt tartalékosként a határon . Annál a cégnél bizt. őr, amelyik a munkahelyemen is adja a bizt. szolgálatot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Egyik Airbus Izraelben, a másik Linköpingben, az egyik Falcon meg Washingtonban járt....pörög az élet, kérdés hogy van-e köze valamilyen haditechnikához.
Hááát, hacsak azt nem veszük, hogy Linköping messze földön híres a svéd húsgolyóban, akkor szerintem vegyük figyelembe az álmoskönyvek ide vonatkozó passzusait:
Linköpingben ugye a Saab központja van. :)
Szóval ezt a desztinációt én mindenképpen kapcsolatba hoznám némi haditechnikával.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Sziszi beszélt

Folytatódik a Zrínyi honvédelmi és haderőfejlesztési program. A 2021-es évben milyen fő feladatok, fejlesztések várhatók? Mekkora utat tett meg a honvédség a program elindítása óta?

2021 a felkészülés éve. Idén nem várhatók olyan látványos beszerzések, mint a korábbi években, de a már megkötött szerződések most teljesülnek. Az új technika alkalmazására, használatára kell felkészíteni a katonáinkat, a szervezeteket és a laktanyákat egyaránt. Folytatódnak a már megkezdett kiképzések, átszervezések, felújítások, korszerűsítések. A légierő és a szárazföldi alakulatok is visszaszerzik, kibővítik, modernizálják a Gyurcsány–Vadai páros ámokfutása alatt elvesztegetett képességeiket. Felsorolni sem könnyű, de a Leopard 2A4HU és 2A7HU tankok, a PzH 2000 önjáró lövegek, a Lynx és Gidrán páncélozott harc- és szállító járművek, NASAMS közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer, a H145M és H225M helikopterek, a KC–390 típusú katonai harcászati szállító repülőgépek beszerzése, a Digitális katona program és a hazai hadiipar újjáélesztésének programja, a Gripenek elektronikai, tűzvezetési modernizálása, a Légvédelmi Műveleti Központ és a tábori műholdas képesség kialakítása is mind-mind ebbe az irányba mutat. A Zrínyi programmal 2016 óta a Magyar Honvédség óriási utat járt be, nagyon nagy versenyhátrányt csökkentett, sőt sok területen előnyre tett szert. Úgy is mondhatnánk, hogy a nemzeti haderő a technológiai evolúció útjára lépett, a haditechnika, az infrastruktúra, illetve a szervezeti működés és humán erőforrás tekintetében egyaránt. A fejlesztéseknek köszönhetően a honvédek végleg maguk mögött hagyhatták az internacionalista néphadsereg és a szociálliberális megnyomorítás szörnyű örökségét.
 

polyfag

Well-Known Member
2019. január 8.
94
361
53
Sziszi beszélt

Folytatódik a Zrínyi honvédelmi és haderőfejlesztési program. A 2021-es évben milyen fő feladatok, fejlesztések várhatók? Mekkora utat tett meg a honvédség a program elindítása óta?

2021 a felkészülés éve. Idén nem várhatók olyan látványos beszerzések, mint a korábbi években, de a már megkötött szerződések most teljesülnek. Az új technika alkalmazására, használatára kell felkészíteni a katonáinkat, a szervezeteket és a laktanyákat egyaránt. Folytatódnak a már megkezdett kiképzések, átszervezések, felújítások, korszerűsítések. A légierő és a szárazföldi alakulatok is visszaszerzik, kibővítik, modernizálják a Gyurcsány–Vadai páros ámokfutása alatt elvesztegetett képességeiket. Felsorolni sem könnyű, de a Leopard 2A4HU és 2A7HU tankok, a PzH 2000 önjáró lövegek, a Lynx és Gidrán páncélozott harc- és szállító járművek, NASAMS közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer, a H145M és H225M helikopterek, a KC–390 típusú katonai harcászati szállító repülőgépek beszerzése, a Digitális katona program és a hazai hadiipar újjáélesztésének programja, a Gripenek elektronikai, tűzvezetési modernizálása, a Légvédelmi Műveleti Központ és a tábori műholdas képesség kialakítása is mind-mind ebbe az irányba mutat. A Zrínyi programmal 2016 óta a Magyar Honvédség óriási utat járt be, nagyon nagy versenyhátrányt csökkentett, sőt sok területen előnyre tett szert. Úgy is mondhatnánk, hogy a nemzeti haderő a technológiai evolúció útjára lépett, a haditechnika, az infrastruktúra, illetve a szervezeti működés és humán erőforrás tekintetében egyaránt. A fejlesztéseknek köszönhetően a honvédek végleg maguk mögött hagyhatták az internacionalista néphadsereg és a szociálliberális megnyomorítás szörnyű örökségét.
Ez az NMS 4X4 szempontjából érdekes beszéd volt, akkor ezek szerint nagy számban nem fogjuk rendszeresíteni mert ha idén se jelentik be......
 
H

Hummen23

Guest
Ezt is mondta:

"Nekünk, magyaroknak a Kárpát-medence legmodernebb, legütőképesebb nemzeti hadseregét kell megteremtenünk..."

Kik is tartoznak ide rajtunk kívül? románia, szlovákia, szerbia?