A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113
és van olyan a szettedben, amiből nem lesz a "cégtől" kapható csomagban?
Gondolom azért lehet majd extra zsebeket is venni 15M-ben is, nem?
Van kisméretű mindenes zsebem, és saját multiszerszám tartóm aminek nincs alternatívája.

A zsebek egyedi ízlés kérdése leginkább, vagy hogy áll kézre neked ez benne a szép. Vagy pl anyagában könnyebb mert lézervágott, esetleg egy mindenes zseb aminek vannak olyan belső rekeszei ami neked jó. A céges egy alapot ad. De pl. a céges EÜ zseb az nehéz is meg nagy is. Személy szerint én nem szeretem.

De ez a jó molle rendszerben és abban, hogy a piac annyira telített hogy 100 féléből választhat mindenki. Max annyit szabnék meg vezetés helyében, hogy MTP-re és multicamre korlátoznám a saját zsebeket amiket fel lehet tenni (és ezzel magam ellen beszélek...)

Őszintén szólva nem tartom valószínűnek, hogy lehet majd venni plusz zsebet 15M-ből.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 661
113
Hol mennyit nőttek tavaly a védelmi kiadások 2019hez képest. Top eleleje.

Viszont a legnagyobb növekedés Ugandában (46%) és néhány más afrikai országban volt, Mianmarban (41%), Montenegróban (29%), Marokkóban (29%), Romániában (21%), Magyarországon (20%). ) és Afganisztánban (16%).

Sztem Morodorban a használt portugál F16 nyomta meg. Nálunk meg minden is. És ebben a hadiipar nem szerepel.

Rekordcsökkenés az elmúlt érintett évben: Libanon (59%), Bulgária (44%), Szudán (37%) és számos más afrikai ország, köztük Etiópia (15%). Bahrein (9,8 százalék) és Kazahsztán (9,2 százalék) is kevesebbet költött.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 646
18 971
113
https://honvedelem.hu/hirek/elesloveszeten-a-leendo-altisztek.html

Kikerült a személyi felszerelések javított verziója a kockákhoz (a sisak sajna az angoloktól kukázott kiképzési darab még)
x60868189691fa013209124.jpg.pagespeed.ic.QT1JsSaQFc.webp
Ezzel a sisak témával kezdhetnének már valamit! Van vagy 10 féle! Most akkor melyik is lesz " majd" a hivatalos?!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 805
6 866
113
Itt most a fegyverek beszabályzása volt a kezdő feladat ahogy a cikkben is írja, direkt nincs rajt optika.
persze tiszta sor, úgy értettem hogy második félévben már ha jön ki kép brenről akkor jó lenne rajta optikát látni, nem a cikkre reagáltam csak mint gondolat ami a képről jutott eszembe
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
x608681893adfa696651526.jpg.pagespeed.ic.rYLDBGtGUl.webp

Ott figyel a koma buksiján, ahogy látom neki mázlija volt és jutott.

Éles alkalmazásra mimkor kerül végre a Bren ? Mert ha jól néztem, Koszovóba ismét AK-val mennek a katonáink még. Kicsit már nem ciki, több évvel a fegyver rendszeresítése után, hogy még mindig a fapados AK a mutogatni való külföldön ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 491
79 559
113
Éles alkalmazásra mimkor kerül végre a Bren ? Mert ha jól néztem, Koszovóba ismét AK-val mennek a katonáink még. Kicsit már nem ciki, több évvel a fegyver rendszeresítése után, hogy még mindig a fapados AK a mutogatni való külföldön ?
Hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113
Éles alkalmazásra mimkor kerül végre a Bren ? Mert ha jól néztem, Koszovóba ismét AK-val mennek a katonáink még. Kicsit már nem ciki, több évvel a fegyver rendszeresítése után, hogy még mindig a fapados AK a mutogatni való külföldön ?
Kettőt meg könnyebbet. Gondolom majd ha nem az utcán bóklászik az állomány meg a kórházban hőmérőzik, és lehet 20 főnél nagyobb kiképzési foglalkozást végrehajtani a covidos faszkodások miatt és végre meg tudjuk csinálni a tömeges átképzést.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 661
113
Kettőt meg könnyebbet. Gondolom majd ha nem az utcán bóklászik az állomány meg a kórházban hőmérőzik, és lehet 20 főnél nagyobb kiképzési foglalkozást végrehajtani a covidos faszkodások miatt és végre meg tudjuk csinálni a tömeges átképzést.
Hány nővérkét sikerült meghőmérőzni?
Ez is költői kérdés volt....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 661
113
Egyik Airbus Izraelben, a másik Linköpingben, az egyik Falcon meg Washingtonban járt....pörög az élet, kérdés hogy van-e köze valamilyen haditechnikához.
Linköping után ma eljött a svéd külügyminiszter. Ha jól tudom az ilyen volumenű Saab bizniszeket a svéd állam köti nem közvetlenül a cég. A horvát ajánlat esetén is így volt, úgyhogy hajrá!!!!