A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 990
113
És mi a probléma? Amire reagáltam ott 6 fő volt felsorolva. Erre írtam, hogy a lynx-ben 8 fős a desszant.
Eddig is volt 2 gpu és 1 rpg. Most plusz lehetőséget kínál a plusz két fő. Ezt lehet a többiek tehermentesítésére, és/vagy plusz képesség megteremtésére használni.
Nem az a baj, hogy elsőre rosszul számoltad össze amit leírtam.
Hanem az hogy minimum két ember jelezte neked, pöcshuszár és dudi, és még akkor is neked áll feljebb. :(
Csak neked a gyenge láncszemnek mégegyszer, beaszámozva
  1. Rpk
  2. Rpkh
  3. Gpu
  4. Lövész segédirányzó a gpusnak
  5. Gpu
  6. Lövész segédirányzó a gpusnak
  7. CG irányzó
  8. CG segédirányzó
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Na gyerekek nézzük az átlag magyar szavazót és állampolgárt
199248870_333727064933450_2687665592363746125_n.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 990
113
Saccra az a tippem, amit már régebben írtam, hogy 2 üteg lesz feltöltve, a 3. üteg M zárolt lesz. ( harckocsi zlj esetében is ez a tippem ) Tehát mozgósítás esetén töltik fel a kezelői létszámot. A rendszer jellegéből fakadóan, mindig lesz leszerelő és új bevonuló. A leszerelő tüzérekből lehet tartalékos, aki mozgósítás esetén behívható. Próbálom hinni, hogy a rendszer nyilvántartja a szerződéses és hivatásos állományból leszerelteket, egy adott életkorig, amíg behívhatók, minősített helyzetben. Itt most nem elsősorban az önkéntes tartalékosokra gondoltam. Az magától értetődik nekem, hogy a tartalékos rendszer eljut oda, hogy a már néhány éve benne lévők kiképzése fokozódik és akár harckocsizók, tüzérek is lehetnek, a sima lövészen kívül.

Szeretem a sima lövész jelzőt.:rolleyes:

Mire valaki "sima"(igazán használható) lövész lessz sokszor többet kell tanulni, gyakorolni több dologhoz kell érteni, mint más fegyvernemeknél.
El kellene főleg egy ekkora seregnél felejteni a pár hetes képzés, tud lőni karabélyal(nagyjából), 30 méterre eldobja a gránátot, mehet, megvagyunk. o_O
Ez egy tömeghadseregben régen mehetett,ma nagyon kevés.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113

Meglepően pontosan fogalmazó cikk,jó képekkel.
Milyen lőszert hasznàlnak a képen?

@krisss ? @dudi ?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Van már támogató járműve a Pzh számára?

1218917.jpg
Pontosan milyen támogatóra gondolsz? Lőszeresre? felderítőre? A képen - ha jól látom - ez egy tüzérségi felderítő jármű.
Úgy tudom, nincs. De kéne.
Te gondolom lőszeresre gondolsz, de ehhez nem szükséges több, mint egy Rába H 4x4, 6x6. Ha optimális megoldást keresünk, akkor van egy olcsó nyilvánvaló megoldás rá, de éppen felépülőben vagyok, és most nem mondanék többet annál, hogy "szekcionált".... o_O :cool: :D

Kizárásos alapon Gidrán lesz.
Hát amennyiben te meg a képre reagáltál, a jelenlegi állás szerint a felderítők Gidránok lesznek.
Igazság szerint én a specializált lőszeres járműnek nem sok értelmét látom.
Érdemes megnézni, hogy a modernebb automata (vagy automatizált) tornyos lövegek esetében nem nagyon alkalmaznak már töltőt. Pl.: Zuzana, Archer, PZH, Caesar,
A K9 ebből a szempontból kivétel. Most mutatták be a teljesen automata tornyos verzióját.
Az automatizált rendszerek esetén a feltöltés automatizálása nem biztos, hogy üdvös. Ugyanis egy illesztési hiba, vagy mechanika probléma csúnya kalamajkát tud okozni, akármennyire is profi szerkezetek vannak beépítve mind a löveg oldalról, mind a töltőjármű felöli oldalról.
Szerintem sokkal fontosabb, és talán hasznosabb, ha a lőszereket palletizálják.
Egy önrakodóval, daruval felszerelt logisztikai verzió előre kijelölt helyre (a következő tüzelőállás színhelyére pl.) tud szállítani 2-3 raklap lőszert, ahol a személyzet tagjai pár perc alatt a tűzmegnyitás előtt betáraznak.
 
G

Galthran

Guest
Marhàra remélem hogy nem ez a szint...
ó dehogynem, mindig van lejjebb és még a kőkemény kormánypárti közösségi oldalak kommentszekciójától is sztrókot lehet kapni. mineknekünk-kórházak-natomegvéd tengelyről egészen a kriss által betett szintig terjed a hülyeség :D ja, a kedvencem mikor orbán puccsot akar végrehajtani és ezért kell neki a sereg(plusz korrupció)
amin csodálkozom hogy mostanában a mayor payne oldala is átment ilyen fosba
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 766
113
Az NFTE kiterjed valamennyi repülőeszközre, így nemcsak vadászgépekre, hanem egyéb merevszárnyú repülőgépekre, helikopterekre és pilóta nélküli repülőgépekre is.

A programban Belgium, a Cseh Köztársaság, Görögország, Magyarország, Olaszország, Montenegró, Észak-Macedónia, Románia, Spanyolország és Törökország


Ez egy több helyszinene megvalósuló pilótaképzés lesz. Sztem nekünk a portugál és olasz rész lesz érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Ocses

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
:D
Hallgattam az interjút, ezen én is felröhögtem :D Jól lereagálta.