A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Szeretem a sima lövész jelzőt.:rolleyes:

Mire valaki "sima"(igazán használható) lövész lessz sokszor többet kell tanulni, gyakorolni több dologhoz kell érteni, mint más fegyvernemeknél.
El kellene főleg egy ekkora seregnél felejteni a pár hetes képzés, tud lőni karabélyal(nagyjából), 30 méterre eldobja a gránátot, mehet, megvagyunk. o_O
Ez egy tömeghadseregben régen mehetett,ma nagyon kevés.

Bocsánat ha félreérthető voltam. Természetesen nem a lövész fegyvernemet kívántam leminősíteni, pláne, mivel magam is egykoron az voltam. A tartalékos kiképzéssel kapcsolatban kívántam érvelni amellett, hogy talán a kiképzés túllép a jelenlegi szinten, amit biztosra veszek. Tehát most kapnak egy minimális kiképzést, ami némi harcászatot jelent, talán egy egyéni alap lőgyakorlattal, AK gépkarabéllyal. Javítson aki tartalékos és ezen már túlment a dolog. Nekem eddig ennyi jött le a tudósításokból. Erre írtam hogy a lövész kiképzésen túl, lesz majd, amiben bízom, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakétás, műszaki, stb, szakirányban kiképzett tartalékos is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Nemerson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
A vicc az, hogy ez nem kirívó, hanem átlagos hozzászolás, mind1 honnan.

Hát igen, ez is valóság, de az is eredmény már, hogy jelentős azok száma, akik egyetértenek és nem támadják a haderőfejlesztést. Itt lenne tennivalója a HM-nek. Kommunikációra gondolok alapvetően. Pont a napokban értekeztünk itt, hogy milyen videók, reklámfilmek, esetleg dokumentumfilmek kellenének, legalább a köztévében, interneten, hogy tovább javuljon a társadalom rálátása, pozitív képe a haderőről. Illetve arról, mi miért is kell, haderőfejlesztés terén. stb.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and kamm

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ha odaadják ÉS közlik, hogy 3 év múlva megint jön, akkor azért odabasznak a szavazatoknak, meg a leszerelési kedvnek is. Az 500at sem hittem el, ezt is csak akkor fogom, ha már elköltöttem, de ha ideadják akkor semmi hiteleset nem fog tudni igérni az ellenzék a fegyveres erőknek.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
...ha már elköltöttem, de ha ideadják akkor semmi hiteleset nem fog tudni igérni az ellenzék a fegyveres erőknek.

Bocsi, hogy bele viszek párt politikát, de komolyan kérdezem. Van amit ígér vagy ez csak úgy általánosságba vett kijelentés, hogy ígérhetne? Akik benne vannak a rendszerben, azok tapasztalata érdekel, hogy van olyan barlangi patakként terjedő elképzelés, hogy oké ki mit gondol, de valaki tudni véli, hogy ez meg az történik akkor, ha a mostani ellenzék kerül hatalomba?
Nekem kívülről úgy tűnik, hogy a fegyveres erők abszolút nem célközönségük. De ettől még lehetnek olyan megoldások, amik szakmai körökben terjednek és mondjuk akik Indexet meg miegymást olvasnak, azok gyakran találkoznak vele. (Nyilván nem Leopárd3-as beszerzése minden dd-nek supli hk-nak, de mondjuk GYES helyett beviheted a gyerekedet a munkahelyre, és így a fizetéseddel együtt kapod annak összegét, mert mi annyira támogatjuk a dolgozó nőt, vagy valami elképzelést biztos kitaláltak Z26 támadásán túl.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egyelőre nem tervezem be a családi kasszába max pozitívan csalódok.
Szerintem nyugodtan tervezd be, mert ez egy megint utolsó pillanatos intézkedés volt, ami kib@ssza a biztosítékot, ha nem jön össze.
Ezzel pont a leszerelési hullámot akadályoznák meg.
Ha nem jön be, akkor csak fél évet nyernek vele. Ha bejön, akkor további minimum 2 évet.
Orbán múltkor eleresztett egy 6,5%-os éves GDP növekedési tippet, miközben a 2. negyedévesre meg egy 2 számjegyűt.
Meglátjuk, de szerintem - annak ellenére, hogy bőszen tagadják - tisztában vannak a valós leszerelős számokkal.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 980
113
Bocsánat ha félreérthető voltam. Természetesen nem a lövész fegyvernemet kívántam leminősíteni, pláne, mivel magam is egykoron az voltam. A tartalékos kiképzéssel kapcsolatban kívántam érvelni amellett, hogy talán a kiképzés túllép a jelenlegi szinten, amit biztosra veszek. Tehát most kapnak egy minimális kiképzést, ami némi harcászatot jelent, talán egy egyéni alap lőgyakorlattal, AK gépkarabéllyal. Javítson aki tartalékos és ezen már túlment a dolog. Nekem eddig ennyi jött le a tudósításokból. Erre írtam hogy a lövész kiképzésen túl, lesz majd, amiben bízom, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakétás, műszaki, stb, szakirányban kiképzett tartalékos is.

Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Bocsi, hogy bele viszek párt politikát, de komolyan kérdezem. Van amit ígér vagy ez csak úgy általánosságba vett kijelentés, hogy ígérhetne? Akik benne vannak a rendszerben, azok tapasztalata érdekel, hogy van olyan barlangi patakként terjedő elképzelés, hogy oké ki mit gondol, de valaki tudni véli, hogy ez meg az történik akkor, ha a mostani ellenzék kerül hatalomba?
Nekem kívülről úgy tűnik, hogy a fegyveres erők abszolút nem célközönségük. De ettől még lehetnek olyan megoldások, amik szakmai körökben terjednek és mondjuk akik Indexet meg miegymást olvasnak, azok gyakran találkoznak vele. (Nyilván nem Leopárd3-as beszerzése minden dd-nek supli hk-nak, de mondjuk GYES helyett beviheted a gyerekedet a munkahelyre, és így a fizetéseddel együtt kapod annak összegét, mert mi annyira támogatjuk a dolgozó nőt, vagy valami elképzelést biztos kitaláltak Z26 támadásán túl.)
A korkedvezmênyes nyugdijat nem adják vissza, max pénzt tud adni bármelyik kormányzat. De ha ezt odaadják, akkor már tudják mondani elég hihetően, hogy : " Nézzétek nyomik, megigértük, megkaptátok a nagy pénzt. Ha mi leszünk kormányon, megkapjátok legközelebb is. " Erre mit tud ráigérni bárki is, ami hihetőbb vagy komolyabban vehető? Adták a bruttó 500at, ha ezt is adják, akkor azért már komolyan vehető a következő 3 utáni 6 havi is. Erre céloztam, hogy nem tud senki komolyabban vehető igéretet adni ha ezt megkapjuk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Leginkább nincs nekik.