A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Ha odaadják ÉS közlik, hogy 3 év múlva megint jön, akkor azért odabasznak a szavazatoknak, meg a leszerelési kedvnek is. Az 500at sem hittem el, ezt is csak akkor fogom, ha már elköltöttem, de ha ideadják akkor semmi hiteleset nem fog tudni igérni az ellenzék a fegyveres erőknek.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
...ha már elköltöttem, de ha ideadják akkor semmi hiteleset nem fog tudni igérni az ellenzék a fegyveres erőknek.

Bocsi, hogy bele viszek párt politikát, de komolyan kérdezem. Van amit ígér vagy ez csak úgy általánosságba vett kijelentés, hogy ígérhetne? Akik benne vannak a rendszerben, azok tapasztalata érdekel, hogy van olyan barlangi patakként terjedő elképzelés, hogy oké ki mit gondol, de valaki tudni véli, hogy ez meg az történik akkor, ha a mostani ellenzék kerül hatalomba?
Nekem kívülről úgy tűnik, hogy a fegyveres erők abszolút nem célközönségük. De ettől még lehetnek olyan megoldások, amik szakmai körökben terjednek és mondjuk akik Indexet meg miegymást olvasnak, azok gyakran találkoznak vele. (Nyilván nem Leopárd3-as beszerzése minden dd-nek supli hk-nak, de mondjuk GYES helyett beviheted a gyerekedet a munkahelyre, és így a fizetéseddel együtt kapod annak összegét, mert mi annyira támogatjuk a dolgozó nőt, vagy valami elképzelést biztos kitaláltak Z26 támadásán túl.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Egyelőre nem tervezem be a családi kasszába max pozitívan csalódok.
Szerintem nyugodtan tervezd be, mert ez egy megint utolsó pillanatos intézkedés volt, ami kib@ssza a biztosítékot, ha nem jön össze.
Ezzel pont a leszerelési hullámot akadályoznák meg.
Ha nem jön be, akkor csak fél évet nyernek vele. Ha bejön, akkor további minimum 2 évet.
Orbán múltkor eleresztett egy 6,5%-os éves GDP növekedési tippet, miközben a 2. negyedévesre meg egy 2 számjegyűt.
Meglátjuk, de szerintem - annak ellenére, hogy bőszen tagadják - tisztában vannak a valós leszerelős számokkal.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Bocsánat ha félreérthető voltam. Természetesen nem a lövész fegyvernemet kívántam leminősíteni, pláne, mivel magam is egykoron az voltam. A tartalékos kiképzéssel kapcsolatban kívántam érvelni amellett, hogy talán a kiképzés túllép a jelenlegi szinten, amit biztosra veszek. Tehát most kapnak egy minimális kiképzést, ami némi harcászatot jelent, talán egy egyéni alap lőgyakorlattal, AK gépkarabéllyal. Javítson aki tartalékos és ezen már túlment a dolog. Nekem eddig ennyi jött le a tudósításokból. Erre írtam hogy a lövész kiképzésen túl, lesz majd, amiben bízom, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakétás, műszaki, stb, szakirányban kiképzett tartalékos is.

Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Bocsi, hogy bele viszek párt politikát, de komolyan kérdezem. Van amit ígér vagy ez csak úgy általánosságba vett kijelentés, hogy ígérhetne? Akik benne vannak a rendszerben, azok tapasztalata érdekel, hogy van olyan barlangi patakként terjedő elképzelés, hogy oké ki mit gondol, de valaki tudni véli, hogy ez meg az történik akkor, ha a mostani ellenzék kerül hatalomba?
Nekem kívülről úgy tűnik, hogy a fegyveres erők abszolút nem célközönségük. De ettől még lehetnek olyan megoldások, amik szakmai körökben terjednek és mondjuk akik Indexet meg miegymást olvasnak, azok gyakran találkoznak vele. (Nyilván nem Leopárd3-as beszerzése minden dd-nek supli hk-nak, de mondjuk GYES helyett beviheted a gyerekedet a munkahelyre, és így a fizetéseddel együtt kapod annak összegét, mert mi annyira támogatjuk a dolgozó nőt, vagy valami elképzelést biztos kitaláltak Z26 támadásán túl.)
A korkedvezmênyes nyugdijat nem adják vissza, max pénzt tud adni bármelyik kormányzat. De ha ezt odaadják, akkor már tudják mondani elég hihetően, hogy : " Nézzétek nyomik, megigértük, megkaptátok a nagy pénzt. Ha mi leszünk kormányon, megkapjátok legközelebb is. " Erre mit tud ráigérni bárki is, ami hihetőbb vagy komolyabban vehető? Adták a bruttó 500at, ha ezt is adják, akkor azért már komolyan vehető a következő 3 utáni 6 havi is. Erre céloztam, hogy nem tud senki komolyabban vehető igéretet adni ha ezt megkapjuk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 984
113
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Leginkább nincs nekik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Akkor buta kérdés de miért tartalékosok?


Úgy értem megvolt a képzés, félév Koszovóban, hazajön azt cső.
Ugyanez egy amcsi gyakorlattal?

Mennyi a fizuja odakint?
Mint aki aktív állományban van?
kevesebb a pénz és jópár juttatásból kiesik az ember.

cserébe tervezhető. ha valaki pl bevállal tik tak határt egy évbe (ez 10-12 2 hetes turnus) (+2X1 hét felkészítés első2 határ elött) egész jó pénzt lehet keresni 2 hét melóval amibe ha az embernek van egy kis mellékese amiből megélni nem lehet de tervezhetően jön a bevétel egész jól lehet keresni (nekem pl a méhészkedés és ugye sulizok) de aki maszekol hasonló is jó vagy kis gyümölcsös szőlő egyéb őstermelő stb...

a fenti pl esetében havi 2 heti mukával (ami intenzív igaz) de éretségi és bármi nélkül 190-210e megkereshető. +2 hétig etetnek itatanak... majd 2 hét szabad....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
a fentmaradó 1-2 hónap meg elmegy kiképzésre továbbképzésre (ahol kicsit kevesebb a lóve/nap de egész hónapot nézve a 150-160 akkor is megvan)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Részt vettem már pár kiképzésen és eddig az ÖTT-s volt a legtöményebb és nagyon sok, számomra új harcászati fogást oktattak. A többi az általad tatainak nevezetthez hasonlított.
Ez lehet, hogy megyénként, kiképzőkként változik. Én sokkal hasznosabbnak éltem meg, mint a sorkatonákkal töltött időt és úgy gondolom, hogy azoknál magasabb harcértéket képvisel. Nyilván itt sem mindenki.
Ezért látnék fantáziát fegyvernemi továbbképzésben, kiválasztás után persze.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Hoppá!! Na ki lesz állítólag a Katari nagykövetünk?? :rolleyes:


"Korom Ferencet egyébként éppen ma méltatta Orbán Viktor miniszterelnök a kormányinfón, amikor a hvg.hu kérdésére a volt főparancsnok felmentéséről beszélt. Orbán a tábornokot úgy jellemezte: "kiváló ember, sokat fogunk még együttműködni". A szakmai munkájával is elégedett volt, azonban – tette hozzá – a Honvédség életében most “új szakasz következik”."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Hoppá!! Na ki lesz állítólag a Katari nagykövetünk?? :rolleyes:


"Korom Ferencet egyébként éppen ma méltatta Orbán Viktor miniszterelnök a kormányinfón, amikor a hvg.hu kérdésére a volt főparancsnok felmentéséről beszélt. Orbán a tábornokot úgy jellemezte: "kiváló ember, sokat fogunk még együttműködni". A szakmai munkájával is elégedett volt, azonban – tette hozzá – a Honvédség életében most “új szakasz következik”."
Éljenek a konteok!!! De valszeg ezek nem azok. Már-már stratégiának gondolom. Ha küldünk oda Lynxet...... Bár ezen felül is van átfedés a két haderőfejlesztés között.
 

Hitman

New Member
2020. szeptember 9.
17
10
3
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Hát persze hogy így történt...‍♂️