A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Akkor buta kérdés de miért tartalékosok?


Úgy értem megvolt a képzés, félév Koszovóban, hazajön azt cső.
Ugyanez egy amcsi gyakorlattal?

Mennyi a fizuja odakint?
Mint aki aktív állományban van?
kevesebb a pénz és jópár juttatásból kiesik az ember.

cserébe tervezhető. ha valaki pl bevállal tik tak határt egy évbe (ez 10-12 2 hetes turnus) (+2X1 hét felkészítés első2 határ elött) egész jó pénzt lehet keresni 2 hét melóval amibe ha az embernek van egy kis mellékese amiből megélni nem lehet de tervezhetően jön a bevétel egész jól lehet keresni (nekem pl a méhészkedés és ugye sulizok) de aki maszekol hasonló is jó vagy kis gyümölcsös szőlő egyéb őstermelő stb...

a fenti pl esetében havi 2 heti mukával (ami intenzív igaz) de éretségi és bármi nélkül 190-210e megkereshető. +2 hétig etetnek itatanak... majd 2 hét szabad....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
a fentmaradó 1-2 hónap meg elmegy kiképzésre továbbképzésre (ahol kicsit kevesebb a lóve/nap de egész hónapot nézve a 150-160 akkor is megvan)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Részt vettem már pár kiképzésen és eddig az ÖTT-s volt a legtöményebb és nagyon sok, számomra új harcászati fogást oktattak. A többi az általad tatainak nevezetthez hasonlított.
Ez lehet, hogy megyénként, kiképzőkként változik. Én sokkal hasznosabbnak éltem meg, mint a sorkatonákkal töltött időt és úgy gondolom, hogy azoknál magasabb harcértéket képvisel. Nyilván itt sem mindenki.
Ezért látnék fantáziát fegyvernemi továbbképzésben, kiválasztás után persze.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Hoppá!! Na ki lesz állítólag a Katari nagykövetünk?? :rolleyes:


"Korom Ferencet egyébként éppen ma méltatta Orbán Viktor miniszterelnök a kormányinfón, amikor a hvg.hu kérdésére a volt főparancsnok felmentéséről beszélt. Orbán a tábornokot úgy jellemezte: "kiváló ember, sokat fogunk még együttműködni". A szakmai munkájával is elégedett volt, azonban – tette hozzá – a Honvédség életében most “új szakasz következik”."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Hoppá!! Na ki lesz állítólag a Katari nagykövetünk?? :rolleyes:


"Korom Ferencet egyébként éppen ma méltatta Orbán Viktor miniszterelnök a kormányinfón, amikor a hvg.hu kérdésére a volt főparancsnok felmentéséről beszélt. Orbán a tábornokot úgy jellemezte: "kiváló ember, sokat fogunk még együttműködni". A szakmai munkájával is elégedett volt, azonban – tette hozzá – a Honvédség életében most “új szakasz következik”."
Éljenek a konteok!!! De valszeg ezek nem azok. Már-már stratégiának gondolom. Ha küldünk oda Lynxet...... Bár ezen felül is van átfedés a két haderőfejlesztés között.
 

Hitman

New Member
2020. szeptember 9.
17
10
3
Úgy gondolom bármely sereg alapkiképzése kevés arra hogy igazán használható tudást szedjen magára az ember.
Azt a csapatnál szerzi meg, és nem pár hét alatt.
Az alapok arra jók, hogy betudják integrálni egy már remélhetőleg jól működő rendszerebe.

Az évi kb 20 nap szétszórva, sokaknak a nulláról indulva édeskevés. (teljesen más az a tartalékos rendszer, ahol nagyrészt voltak sorkatonák az emberek)
Ráadásul aki volt katona az tudja, egy kiképzéssel eltöltött nap, jelentős része nem azzal telik. :(

Tatán volt városi harc képzés, 1! hetes(miért nem volt rá több idő? ) képzés 4 terepen töltött napból(péntek 6 órás)állt.
Egyik nap lemértem 54 percet töltöttem valós feladat végrehalytással, a többiben várakoztunk, hogy a 8 foglalkozási hely egyikéhez odaférjünk. o_O
Ráadásul fel volt osztva az egyes harcos képzéstől, a lövészpáron át a 2 tűzcsoport elfoglalt egy kisebb épületet.

Na voltak akik az épület elfoglalásával kezdték. o_O
Azt sem tudták, hogyan menjenek be egy szobába. :mad:
És ezt az egyik topp tábornok Sándor érában. o_O

Van ellenpéldámi is.
Szolnokiak álltál tartott újdörögdi képzésen, reggeltől estig csináltuk.
Kajaszünet, és rövidebb megbeszéléseket kivéve.
Kiváló képzés volt.

De Tatán inkább az első volt jellemző.
Meg a Honvédség egészére is.

Gondolom a tartalékosokat meg még annyira nem akarják, tudják megszakítani.

Szóval sok reményt nem látok jólképzett tartalékos harckocsizók, vagy tüzérre.


Egy kérdésem viszont lenne.
A most Amerikába vagy Koszovóban menő tartalékosok, ezt hogy rendezik a munkahelyükkel?
Hát persze hogy így történt...‍♂️
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Én nem szakértek...úgy látom van itt elég!...
Csak a tatai kiképzés részről mondtam el a véleményemet!...ami baromság!
Hát a kolléga csak 12 évig szolgált Tatán. Igaz nem mostanában szerelt le, szóval ez régebbi tapasztalat, de ez előfordult mindenhol alakulatfüggetlenül, igazából foglalkozásvezető függő, ha valaki belehúzza a nemesebbik szervét az olyan is lesz sajnos.
De ezek szerint te még nem vettél részt szarul megszervezett és kivitelezett kiképzési foglalkozáson, aminek csak örülni tudok.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
Éljenek a konteok!!! De valszeg ezek nem azok. Már-már stratégiának gondolom. Ha küldünk oda Lynxet...... Bár ezen felül is van átfedés a két haderőfejlesztés között.
Híresztelések szerint (december óta terjednek) Katar a VBCI befucsolása után is 8x8-ra hajt és a Boxernak lejt a pálya. Mikozben Iveco is kínál nekik úszóképes SuperAV-t.
 

Hitman

New Member
2020. szeptember 9.
17
10
3
Hát a kolléga csak 12 évig szolgált Tatán. Igaz nem mostanában szerelt le, szóval ez régebbi tapasztalat, de ez előfordult mindenhol alakulatfüggetlenül, igazából foglalkozásvezető függő, ha valaki belehúzza a nemesebbik szervét az olyan is lesz sajnos.
De ezek szerint te még nem vettél részt szarul megszervezett és kivitelezett kiképzési foglalkozáson, aminek csak örülni tudok.
Én a konkrét példára értettem...soha nem volt így CQB tartva Tatán...és ezt tudom!