A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Én abban reménykedtem, hogy abból is a legjobbat vesszük, ahogy eddig ígérték és alá egy olyan platformot, ami a legjobban kielégíti a mi igényeinket. :)
A lengyel dizájn (magas torony, viszonylag keskeny alvázzal, egy szovjet aknavető továbbgondolásából amit nem toronyba szántak) nem olyan jó konstrukció de te most a teljes kategóriát temeted 1 rosszul sikerült dizájn alapján.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 387
113
Ja. Meg a CZ Brekkencs a kezükbe, és ledobjuk őket Erdélyben. A romhányók komoly pszichológiai teszten esnének át, ha skalpolt román katonák tömkelege rohangálna visítva a hadműveleti területen.
Picit OFF
Azon túl, hogy ez a sci-fi kategória (szerencsére, mert tuti nem jönnénk jól ki egy ilyen "kalandból") - nem biztos, hogy az erdélyiek örülnének neki/nekünk.
Múltkor kijavított egy erdélyi csaj, hogy kikéri magának: ő nem magyar, hanem székely! Azt is hozzá tette hogy székelyként ő nem is szeretné ha Erdély Magyarországhoz tartozna: inkább a függetlenség lenne a legjobb.
Az euróval fizető, jobb színvonalon élő felvidéki magyarok sem biztos, hogy nagyon szeretnének csatlakozni a mi kis Abszurdisztánunkhoz...
ON
 
W

Wilson

Guest
Ja. Meg a CZ Brekkencs a kezükbe, és ledobjuk őket Erdélyben. A romhányók komoly pszichológiai teszten esnének át, ha skalpolt román katonák tömkelege rohangálna visítva a hadműveleti területen.
Egy ilyen esetben a Magyar kormány hivatalos közleménye így nézne ki:

"Megdöbbenve értesültünk és a leghatározottabban visszautasítjuk a Román külügyminisztérium azon kijelentéseit és vádjait, hogy Románia területén,azon belül Erdélyben a magyar állam megbízásából indián konkrétabban csirikava apacs szabadcsapatok tevékenykednek. Apacs barátaink a nagyszerű Geronimo vezetésével csupán csak egy erdélyi körutazáson vesznek részt a magyar állam támogatásával, amellyel egyrészt a több ezer éves észak-amerikai indián és ősmagyar testvériség előtt tisztelegnek, másrészt pedig megismertetik az érdeklődő és arra "fogékony" román nemzetiségű román állampolgárokkal a (harci)kultúrájuk főbb jellegzetességeit.

A magyar állam és Magyarország kormánya ahogy eddig is úgy a jövőben is mindent megtesz a magyar és a román nép baráti és kölcsönös tiszteleten alapuló viszonyának fenntartása érdekében...."

Huron Menyhért..

A Magyar Külügyminisztérium Indiánügyi főelőadója..


:):)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 655
19 008
113
Egy ilyen esetben a Magyar kormány hivatalos közleménye így nézne ki:

"Megdöbbenve értesültünk és a leghatározottabban visszautasítjuk a Román külügyminisztérium azon kijelentéseit és vádjait, hogy Románia területén,azon belül Erdélyben a magyar állam megbízásából indián konkrétabban csirikava apacs szabadcsapatok tevékenykednek. Apacs barátaink a nagyszerű Geronimo vezetésével csupán csak egy erdélyi körutazáson vesznek részt a magyar állam támogatásával, amellyel egyrészt a több ezer éves észak-amerikai indián és ősmagyar testvériség előtt tisztelegnek, másrészt pedig megismertetik az érdeklődő és arra "fogékony" román nemzetiségű román állampolgárokkal a (harci)kultúrájuk főbb jellegzetességeit.

A magyar állam és Magyarország kormánya ahogy eddig is úgy a jövőben is mindent megtesz a magyar és a román nép baráti és kölcsönös tiszteleten alapuló viszonyának fenntartása érdekében...."

Huron Menyhért..

A Magyar Külügyminisztérium Indiánügyi főelőadója..


:):)
Atya Isten! Eddig azt hittem én vagyok itt a legnagyobb zakkant, de örömmel tapasztalom mindig van lejjebb:p:D
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 655
19 008
113
Egy ilyen esetben a Magyar kormány hivatalos közleménye így nézne ki:

"Megdöbbenve értesültünk és a leghatározottabban visszautasítjuk a Román külügyminisztérium azon kijelentéseit és vádjait, hogy Románia területén,azon belül Erdélyben a magyar állam megbízásából indián konkrétabban csirikava apacs szabadcsapatok tevékenykednek. Apacs barátaink a nagyszerű Geronimo vezetésével csupán csak egy erdélyi körutazáson vesznek részt a magyar állam támogatásával, amellyel egyrészt a több ezer éves észak-amerikai indián és ősmagyar testvériség előtt tisztelegnek, másrészt pedig megismertetik az érdeklődő és arra "fogékony" román nemzetiségű román állampolgárokkal a (harci)kultúrájuk főbb jellegzetességeit.

A magyar állam és Magyarország kormánya ahogy eddig is úgy a jövőben is mindent megtesz a magyar és a román nép baráti és kölcsönös tiszteleten alapuló viszonyának fenntartása érdekében...."

Huron Menyhért..

A Magyar Külügyminisztérium Indiánügyi főelőadója..


:):)
A Magyar Külügy helyében én ezt lementeném egy biankónak, csak a nevet, dátumot meg az indiánokat kell átírni és bármikor jól jöhet!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Tekintve, hogy a magyar állam vett egy aknavető gyárat, nem kell nagyon keresgélni....

A lengyel dizájn (magas torony, viszonylag keskeny alvázzal, egy szovjet aknavető továbbgondolásából amit nem toronyba szántak) nem olyan jó konstrukció de te most a teljes kategóriát temeted 1 rosszul sikerült dizájn alapján.

Kriss, nektek kell majd vele lőni. És igen, vannak kétségeim afelől, hogy csak az orosz technika-e a szar. Mint említettem, pár napja én is gondolkodtam azon, hogy nem lenne-e olcsóbb kerekes platformon megoldani. Ahogy van Boxer alapon nehéztüzérség, úgy tűnik a németeket is épp úgy izgatja a téma, mint a lengyeleket izgatta.

Wilson, az osztrákok -tudtommal- pont ugyan úgy nem mozgó járműre tervezték az aknavetőiket, annak az előnye leginkább csak az, hogy elektromosan tud célozni és így egy főssé tehető a töltés. Gyorsabban telepíthető és gyorsabban összepakolható. És ettől a pillanattól fogva engem az érdekel csak, hogy milyen nálunk gyártott platformon tudja a legjobbat nyújtani?

Én jó indulatúan szeretném, hogy az általunk összevásárolt technológiai ismereteket teljesen nyílt lapokkal vizsgálhassák meg a mérnökök, hogy melyiknek van értelme és melyiknek nincs. Az, hogy a közepes dd-ben lesz Lynx, már egy jó ideje eldöntött kérdés. Ettől a pillanattól kezdve nem szempont az, hogy ki kell-e építeni a keleti laktanyákban az ellátó bázist a típushoz.
Én annyit mondok, ha igazatok van abban, hogy a mi aknavetőink a teljes visszarúgást elnyeli és egyébként is alkalmas maximálisan a kerekes platform, mert lesz annak is annyi lengéscsillapítója, akkor nem leszek ellene. De amiatt, hogy a lánctalp nagyobb felületen érintkezik a talajjal, a felfüggesztése nagyobb teher lengéscsillapítására lett tervezve, ezért vannak kétségeim afelől, hogy a két platformon megvalósítás ugyan azzal az aknavetővel egyenértékű lesz-e. Azt meg látatlanban nem tudom megmondani, hogy ár/harcérték arányban mit jelent, ha a kétségeim valósak egyáltalán.
Ha a mostani félelmeim tényleg igaznak bizonyulnak, akkor meg remélem, hogy nagyon gyors és határozott döntés fog születni arról, hogy minden katona a jobbik fajtából fog kapni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson