A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én személy szerint nem vízionálok román-ukrán-szerb hordákat, de azért abban egyetérthetünk, hogy egyik ország hadereje sem az orosz déli hadseregcsoport színtjén van, és kimondva vagy kimondatlanul a magyar hadsereget jelenleg ezen országok(főleg a román, ukrán) hadereje ellen fejlesztik csak megjegyzem nagy a párhuzam ebben a tekintetben az 1920-as 30-as évekkel....
jahhh a Győri Program is mekkors siker volt... meg a jugoszlávok ellen készülődés, a Középgépipari Minisztériummal.
 
K

kamm

Guest
Nem, erős tőlzással itt annyi történt,eddig, hogy berohantunk a cukorkásboltba, ami tetszett az levettük a polcról, a boltos meg megígérte, he veszünk citomot, meg cukrot, akkor felállíthatunk limonádéstandot a ház előtt...
Ha minden tekintetben újjá kell építeni, akkor miért nem a struktúra, átalakytásával kezdtük, ld 50 plusz tábornok, vízfej, létszámjiány usw, usw... komolyan azt hiszitek a többezer megélhetési katonával, akik eddig is odaláncolták magukat az íróasztalhoz, amit a padlóhoz csavaroztak, lesz változás? Baszus ti itt Maróth és tsai menedzselését istenítitek, mikor az elmúlt években többször 100 milliárdos fejlesztési pénzeket nem tudtak elkölteni, -ld 2017- etc zárszámadás, amiből minden katonát el lehetett volna látni végre megfelelő személyi felszereléssel piacról kb ,másfél év alatt.. de ezt senki nem tartotta fontosnak...
Ha egyszer raersz, kerdezz majd meg egy jobb kiállású zsidolanyt Izraelben, aki volt katona, hogy ugyan mennyire elvezte az irodai aktatologato szolgalatat, meg a pocakosodo, malacfeju oregedo zsido tisztek tapizasait... bezony, nem egy ismerősöm volt ilyen.
 
W

Wilson

Guest
Es az sem sikerül rosszul
Ja és hozzáteszem nagyon fontos, hogy a jelenlegi koncepció szerint a térségünkben nem támadó hanem védekező harcra építjük ki a hadseregünket, illetve arra hogy olyan erőt tudjon felmutatni, hogy semelyik környező államnak még csak eszébe sem jusson megtámadni minket, hogy ebből mi fog megvalósulni majd az idő eldönti...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 654
19 005
113
Ja és hozzáteszem nagyon fontos, hogy a jelenlegi koncepció szerint a térségünkben nem támadó hanem védekező harcra építjük ki a hadseregünket, illetve arra hogy olyan erőt tudjon felmutatni, hogy semelyik környező államnak még csak eszébe sem jusson megtámadni minket, hogy ebből mi fog megvalósulni majd az idő eldönti...
Hát nem a 44 db MBT lesz a visszatartó erő az tuti! ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
miért nem lehet?
egy kérdés és válaszolok: szerinted hol lesz alakalmazva éles helyzetben, és milyen fealdattal a tervezett magyar Szttya alakulat? és vagy az anno beígért könnyűdandár?
Látod, azt sem tudod, hogy miről beszélsz! Tartalékos? Hivatásos? Zászlóalj? Dandár?
Ember! Megint bejöttél ide trollkodni. :confused:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 003
113
Szóval abból messzemenő következtetéseket levonni a koncepció milyenségéről és távlati céljairól, láttál egy 10 perces pufogtatást ahol minden elérhető kerekes eszközre feltették a nem végleges fegyverzetű állományt úgy, hogy egyébként semmi plusz információt és kontextust nem adtak (ami szerintem nagy hiba volt) azért kurva nagy luxus.
Nem volt hiba.
Van témánk. :D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Hannibál akkoriban teljes összfegsverneminek számító harcot folytatott szóval nem annyira jó az analógia.

Ezért írtam, hogy az elefánt hátán harcolók nem voltak könnyű gyalogos katonák. Hogy volt neki minden, de önálló kategóriaként a páncélozatlan gyalogság nem a technika elengedése volt, hanem átgondolt koncepció alapján saját funkcióval rendelkezett.

Az én analógiámban az akkori mező, amin a csata lezajlott ma szétnyúlik akár 100 km hosszú frontszakaszra. Sok minden nem feleltethető meg direkt módon, de maga a szerep, hogy például a nehezebb kategóriákat bekerítsék és korlátok közzé szorítsák a mozgásukat, az megmaradt.
Ma például épp úgy csatadöntő szerepe lehet annak, hogy ha az ellenség páncélgránátos alakulatai túl mélyen behatolnak a területedre, akkor az oldalszárnyakat is támadni tud gyorsan mozgó -de nem feltétlenül agyonpáncélozott- erőkkel, mint amikor Hannibál nem csak frontból tudta feltölteni a rómaiakkal szemben a harcmezőt, hanem az oldalszárnyuk ellen is helyezett el támadókat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
értem, szóval majd gomvhoz varrjuk a kabátot?
Elérhető anyagént böngészd végig a magyar cikekket a KL-koncepcióról - "óccó katonát akartunk" -megoldjuk okosba. olyan is lett, erre előszedik megégyszer... csak nem kifogyott az államkassza, vagy a sereg olyan gerinctelen, hogy ha a Vezérlő Tábornok felől érkezik valami, bármi hülyeséget bevállalnak, szó nélkül nyomatva a "Bácsboborján és környéke kistérség mehatározó hadereje leszünk" bullshitet, Romulusszal az élen, aki átment bólogató tacskóba az autó kalaptartóján, legfontosabb gondja, hogy hol lehet még helyet találni az egyenruháján valami felvarrónak...
Még dél sincs, de te már full részeg vagy. Ember! Egy kis méltóságot már! o_O
Ez a mértéktelen utálkozás, előbb utóbb gyomorfekélyt fog okozni. Ez nem baj, de inkább a macskádra haragudjál. Otthon.

Annyit még hozzátennék, hogy az "óccó katonát akartunk" koncepciónál még az "óccó"-ra sem volt pénz. De ugye drága katonát nem lehet "csinálni", ha az "óccó"-ra sincs.
Mindez azért vicces, mert folyamatosan azt böfögöd ide nekünk, hogy minek költenek a haderőre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyettértünk csak ugye nem mindegy, hogy az orosz haderőre készülünk fel vagy románra...
Mert az orosz haderő szomszédos?
A szomszédokon kívüli szövetségi érdekekért pont csak annyira kell készülnünk, amennyire az szövetségi elvárás -hamáregyszer...- és amennyire erejéhez képest a többi tag is készül.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szóval abból messzemenő következtetéseket levonni a koncepció milyenségéről és távlati céljairól, láttál egy 10 perces pufogtatást ahol minden elérhető kerekes eszközre feltették a nem végleges fegyverzetű állományt úgy, hogy egyébként semmi plusz információt és kontextust nem adtak (ami szerintem nagy hiba volt) azért kurva nagy luxus.
pozitivakat is...
 
W

Wilson

Guest
Nem, erős tőlzással itt annyi történt,eddig, hogy berohantunk a cukorkásboltba, ami tetszett az levettük a polcról, a boltos meg megígérte, he veszünk citomot, meg cukrot, akkor felállíthatunk limonádéstandot a ház előtt...
Ha minden tekintetben újjá kell építeni, akkor miért nem a struktúra, átalakytásával kezdtük, ld 50 plusz tábornok, vízfej, létszámjiány usw, usw... komolyan azt hiszitek a többezer megélhetési katonával, akik eddig is odaláncolták magukat az íróasztalhoz, amit a padlóhoz csavaroztak, lesz változás? Baszus ti itt Maróth és tsai menedzselését istenítitek, mikor az elmúlt években többször 100 milliárdos fejlesztési pénzeket nem tudtak elkölteni, -ld 2017- etc zárszámadás, amiből minden katonát el lehetett volna látni végre megfelelő személyi felszereléssel piacról kb ,másfél év alatt.. de ezt senki nem tartotta fontosnak...
Csak a saját nevemben beszélhetek én tőlem távol áll, (már csak a személyiségemből adódóan is) hogy bármit kritika nélkül csodálnék, és az is tény, hogy jó pàr olyan területet látok amit így én innen a fotelből abszolút laikusként máshogy csinálnék,de kettőnk között az a különbség, hogy én majd kb 2030-l fogok mérleget vonni a haderőfejlesztés eredményességét illetően.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Itt most a lengyel vs magyar hadsereg közötti összehasonlításra utaltam...
Lengyelek sem csak az oroszok ellen fegyverkeznek. Illetve nekik az orosz az a belorusz-orosz kapcsolatok és szövetség miatt szomszédos haderő, sőt ott van Kalinyingrád is. De méretükből fakadóan sem a baltiak, vagy a tótok a geopolitikai kihívás.
 
K

kamm

Guest
Csak a saját nevemben beszélhetek én tőlem távol áll, (már csak a személyiségemből adódóan is) hogy bármit kritika nélkül csodálnék, és az is tény, hogy jó pàr olyan területet látok amit így én innen a fotelből abszolút laikusként máshogy csinálnék,de kettőnk között az a különbség, hogy én majd kb 2030-l fogok mérleget vonni a haderőfejlesztés eredményességét illetően.
Hat én azert 2024 körül már elvárom, hogy látható haladas legyen, még ha csak kicsiben is, pl. addigra lesznek Lynxek, hk, Millenium stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez egyre röhejesebb!

(Figyelem, ők tehát intenzívebb konfliktus esetén Magyarországnyi terület megvédéséhez 3 hadosztályt se tartanak elegendőnek, NATO erők beérkezése nélkül)
Ki ellen is készülnek a lengyelek?
szóval bocs, ha magyar hasonló valamit csak egy roszz, de legalább drága parasztvakító propagandaviccnek tartom.
asszem harmadszor kérdezem meg, hogy milyen további információd van még a szittya koncepcióról, mert ez most nagyon úgy tűnik, hogy te vagy a nyuszika, aki elment kölcsönkérni a rókához a porszívóját...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
pozitivakat is...
Ha elolvasod amit írok akkor általában nem én szoktam 100 000-es magyar haderőt 800 tankkal vizionálni és nem szoktam túltolni a csodavárást sem.

De ebben a kérdésben én jóval több információból dolgozok mint te, (meg általában is) mégis igyekszem szakmai érvekre helyezni a kritikát míg te elvből csinálod élvezettel félinformációkból amiket próbálsz úgy előadni és ferdíteni (nem ritkán konkrétan hazudni) , hogy alátámassza a ritkán szakmai (hiába kérdezem meg szerintem ha beteszel egy cikket vagy tanulmányt ami alapján fikázol, hogy akkor ez alapján indokold meg a véleményed érvekkel is) de leginkább ideológiai töltetű kritikádat.