A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 383
113
miért nem lehet?
egy kérdés és válaszolok: szerinted hol lesz alakalmazva éles helyzetben, és milyen fealdattal a tervezett magyar Szttya alakulat? és vagy az anno beígért könnyűdandár?
A könnyű lövész egy teljesen életszerű és működő koncepció. Csak ha normálisan csinálod, akkor nem olcsó. Erős légierő és sok helikopter kell hozzá.

Egyébként meg rengeteg olyan hely van, ahol a nehéz fegyverzetű alakulatok korlátozottan használhatók. pl. városi harc, hegyi terep stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 655
19 008
113
Aha csak a lengyelek a komplett orosz hadsereg ellen készülnek, és csak nézd meg a lengyel fehérorosz határszakaszt teljesen sík terület nem akadályozza meg semmi az oroszokat, hogy nagy létszámú gépesített alakulatokat vessenek be (amúgy nem fognak,eszük ágában sincs megtámadni a lengyeleket, dehát ez a lengyelek dilije már egy ideje)...
Van egy kis usanka fetésük az biztos!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Amugy ha kicsit szalonképesebben adnád elő magad valszeg több emberhez eljutna a mondanivalód érdemi része csak mivel a fórum 70%-ának ignorra vagy téve így azon ritka esetekben amikor nem politizálsz hanem érdemi tanulmányokat, anyagokat hozol azt se sokan tudják elolvasni.

Ki hisz neki?
Azzal is csak valami hátsó szándéka van. Van erre egy saját szavuk, hücpe.


Baranyába. A deli hatarszakasz messze a legforróbb pont perpillanat, és kozepes távon is illene egy-egy déli és keleti hdonak léteznie.

Hát de Pécsen a tüzérezredet kell újra összevakarni! :D
 
K

kamm

Guest
De ha már lengyelek, és lengyel területvédelmisek:
gyorsan előkerestem egy írást: (kiemelek pár dolgot, de csak a fordítót engedtem rá és kopipészt)

Lengyelország területivédelmi erői - szerepe, jelentősége és feladatai​

A Területi Védelmi Erők (TDF) a Lengyel Fegyveres Erők ötödik ága és tartalékos összetevője, amelynek célja az olyan régiókban való működés, amelyekben a rendszeres hadsereg alkalmazása nem indokolt. A lengyel reguláris csapatok száma nem elegendő a védelmi műveletek stratégiai céljainak eléréséhez és Lengyelország területének hatékony védelméhez. Valójában a lengyel szárazföldi erők három hadosztálya, köztük egy páncélos hadosztály, képes megvédeni a nagyjából 40 000 négyzetkilométeres területet.

(Figyelem, ők tehát intenzívebb konfliktus esetén Magyarországnyi terület megvédéséhez 3 hadosztályt se tartanak elegendőnek, NATO erők beérkezése nélkül)
...

A területi védelmi csapatok zászlóaljra, független zászlóaljra és dandárra oszlanak, amelyeknek védelmi és késleltetési műveleteket kell végrehajtaniuk a régiókban (beleértve a városi területeket), valamint a mobil könnyűgyalogos egységek alkalmazására alkalmas irányokat. Lengyelország földrajzilag sokszínű ország, amely tele van vízi akadályokkal, erdőkkel, hegyvidékekkel és hegyaljakkal, amelyek kényelmesek a védelmi vonalak megszervezésére vagy az ellenséges műveletek késleltetésére. A terv szerint minden vajdaság (tartomány) várhatóan egy dandárt állít ki, kivéve Maszovia tartományt, amelyben két dandárt alakítanak ki.

....A katonai műveleti elemzés alapján a Területi Védelmi Erők öt -hat dandárjának végleges telepítése és működése várható a Bug és a Visztula folyók között, amely állandó rendelkezésükre álló terület. Teljesen biztosnak tűnik azonban, hogy ezen egységek száma nem elegendő. A Masúriai -tavak és az Elbląg -felvidék régiójához a Területi Védelmi Erők három -négy brigádja szükséges az első ütemben, és legalább egy további brigád tartalékban. További két -három dandárt és a rendes csapatokat kell bevetni a keleti határ mentén. Ezenkívül további két dandárt kell telepíteni a Lublin -felvidékre és a Bieszczady -hegységbe.
,,,,

Tekintettel a felderítés és az esetleges támadásra való felkészülés előnyeire, a TDF egységeinek és alegységeinek a helyi területen kell műveleteket végrehajtaniuk. A TDF által végzett műveleteknek jól előkészített terepet és akadályokat kell használniuk, pl. Védelmi vonalak építése a természetes terepviszonyok, erdők, városi területek, tavak és folyók alapján. Kétségtelen, hogy a Területi Védelmi Erők szervezeti felépítésének egy adott brigád feladatain és céljain kell alapulnia. Továbbá érdemes rámutatni arra, hogy a brigádok szerkezete nem lehet homogén.
....
mi a katonai taktikát illeti, a TDF alegységeinek szintén magasan specializált alegységekből kell állniuk, mint például a felderítés (beleértve az UAV-kkal felszerelt alegységeket is); páncéltörő; könnyű tüzérség (különösen önjáró habarcsokkal), légvédelem; keresés és mentés; és mérnöki alegységek (akadályok megsemmisítésére és építésére, utak karbantartására és javítására, infrastruktúra újjáépítésére).

A gyalogságot teljesen autonóm társaságokba kell szervezni, amelyek képesek különböző irányokban működni, távol a hadsereg fő védelmi erőitől. Ezeket az egységeket könnyű pickup teherautókkal kell felszerelni, hogy szállítsanak egy egész csapatot fegyverekkel és lőszerekkel. Általánosságban elmondható, hogy minden szakaszban szükség van egy támogató osztagra, és minden társaságnak rendelkeznie kell egy támogató osztaggal, amely képes harcolni mind a harckocsik, mind a gyalogság ellen. Ezért a szakaszot fel kell szerelni páncéltörő rakétaindítókkal és mozsárral. Továbbá szükségesnek tűnik hangsúlyozni az aknavető műveletek végrehajtására képes mérnöki alegységek jelentőségét (beleértve az önjáró aknavető rendszerekkel felszerelt egységeket is). Ezek az egységek a páncéltörő rakétákkal felszerelt egységekkel együtt részt vehet a térségi tiltó műveletek lefolytatásában, és alaposan támogathatja a rendszeres csapatokat. Ezenkívül a Területi Védelmi Erőknek könnyű műszaki berendezésekre van szükségük a hadsereg rugalmasságának és biztonságának növelése érdekében, valamint álcázási képességeket kell biztosítaniuk az operatív terület igényeinek, feladatainak és jellemzőinek megfelelően. Elengedhetetlennek tűnik a vizuális megtévesztés kezeléséért felelős álcázó mérnöki egységek létrehozása az ellenség téves tájékoztatása és a harci alakulatok valódi helyének elrejtése érdekében. Érdemes megfontolni a Területi Védelmi Erők keresési és mentési képzését, valamint a tűzoltókkal való együttműködést, különösen a sérült városi területeken (itt kicsit visszaköszön az izraeli home defense doktrína)

A TDF tüzérségének 120 mm-es önjáró habarcsrendszereken kell alapulnia; hordozható 60/81 mm -es habarcsok; könnyű, hordozható páncéltörő rakétaindítók; és 40 mm -es automata gránátvetők. Továbbá érdemes elemezni, hogy a tüzérségi alegységeket 70 mm-es, rövid hatótávolságú rakétákkal szereltessék fel, amelyek több rakétavetőre és 105 mm-es lövedékre vannak felszerelve (beleértve az önjáró változatokat is), különösen azoknak az egységeknek, amelyeknek feltételezhetően a tengerpart és felvidék. A TDF alegységeinek képesnek kell lenniük a CBRN felszíni szennyeződések területén való működésre is, valamint a CBRN-ellenes műveleteket a nem katonai szolgálatokkal.



a teljes angol cikk itt:



szóval bocs, ha magyar hasonló valamit csak egy roszz, de legalább drága parasztvakító propagandaviccnek tartom.
Ez most mennyiben ellenérv is?

A lengyeleknek van vagy 1200-1300 km keleti hataruk, jo resze siksag. Total masok a problemaik, mint nekunk mondjuk az ukranokkal lesznek, ha lesznek.

Ami meg a hdo szamat illeti, szazszor leirtuk mar, hogy kb a Keleti-fele tervben szereplő 9 dd lenne a valamikeppen megnyugtató erő Magyarország számára - még a NATOn belül is, igen.
A minimum a 2 hdo, déli és keleti, 6 dd plusz a kulonlegesek/szittyak/akarmik, mindegyikhez legalább egy század légierő stb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
De ha már lengyelek, és lengyel területvédelmisek:
gyorsan előkerestem egy írást: (kiemelek pár dolgot, de csak a fordítót engedtem rá és kopipészt)

Lengyelország területivédelmi erői - szerepe, jelentősége és feladatai​

A Területi Védelmi Erők (TDF) a Lengyel Fegyveres Erők ötödik ága és tartalékos összetevője, amelynek célja az olyan régiókban való működés, amelyekben a rendszeres hadsereg alkalmazása nem indokolt. A lengyel reguláris csapatok száma nem elegendő a védelmi műveletek stratégiai céljainak eléréséhez és Lengyelország területének hatékony védelméhez. Valójában a lengyel szárazföldi erők három hadosztálya, köztük egy páncélos hadosztály, képes megvédeni a nagyjából 40 000 négyzetkilométeres területet.

(Figyelem, ők tehát intenzívebb konfliktus esetén Magyarországnyi terület megvédéséhez 3 hadosztályt se tartanak elegendőnek, NATO erők beérkezése nélkül)
...

A területi védelmi csapatok zászlóaljra, független zászlóaljra és dandárra oszlanak, amelyeknek védelmi és késleltetési műveleteket kell végrehajtaniuk a régiókban (beleértve a városi területeket), valamint a mobil könnyűgyalogos egységek alkalmazására alkalmas irányokat. Lengyelország földrajzilag sokszínű ország, amely tele van vízi akadályokkal, erdőkkel, hegyvidékekkel és hegyaljakkal, amelyek kényelmesek a védelmi vonalak megszervezésére vagy az ellenséges műveletek késleltetésére. A terv szerint minden vajdaság (tartomány) várhatóan egy dandárt állít ki, kivéve Maszovia tartományt, amelyben két dandárt alakítanak ki.

....A katonai műveleti elemzés alapján a Területi Védelmi Erők öt -hat dandárjának végleges telepítése és működése várható a Bug és a Visztula folyók között, amely állandó rendelkezésükre álló terület. Teljesen biztosnak tűnik azonban, hogy ezen egységek száma nem elegendő. A Masúriai -tavak és az Elbląg -felvidék régiójához a Területi Védelmi Erők három -négy brigádja szükséges az első ütemben, és legalább egy további brigád tartalékban. További két -három dandárt és a rendes csapatokat kell bevetni a keleti határ mentén. Ezenkívül további két dandárt kell telepíteni a Lublin -felvidékre és a Bieszczady -hegységbe.
,,,,

Tekintettel a felderítés és az esetleges támadásra való felkészülés előnyeire, a TDF egységeinek és alegységeinek a helyi területen kell műveleteket végrehajtaniuk. A TDF által végzett műveleteknek jól előkészített terepet és akadályokat kell használniuk, pl. Védelmi vonalak építése a természetes terepviszonyok, erdők, városi területek, tavak és folyók alapján. Kétségtelen, hogy a Területi Védelmi Erők szervezeti felépítésének egy adott brigád feladatain és céljain kell alapulnia. Továbbá érdemes rámutatni arra, hogy a brigádok szerkezete nem lehet homogén.
....
mi a katonai taktikát illeti, a TDF alegységeinek szintén magasan specializált alegységekből kell állniuk, mint például a felderítés (beleértve az UAV-kkal felszerelt alegységeket is); páncéltörő; könnyű tüzérség (különösen önjáró habarcsokkal), légvédelem; keresés és mentés; és mérnöki alegységek (akadályok megsemmisítésére és építésére, utak karbantartására és javítására, infrastruktúra újjáépítésére).

A gyalogságot teljesen autonóm társaságokba kell szervezni, amelyek képesek különböző irányokban működni, távol a hadsereg fő védelmi erőitől. Ezeket az egységeket könnyű pickup teherautókkal kell felszerelni, hogy szállítsanak egy egész csapatot fegyverekkel és lőszerekkel. Általánosságban elmondható, hogy minden szakaszban szükség van egy támogató osztagra, és minden társaságnak rendelkeznie kell egy támogató osztaggal, amely képes harcolni mind a harckocsik, mind a gyalogság ellen. Ezért a szakaszot fel kell szerelni páncéltörő rakétaindítókkal és mozsárral. Továbbá szükségesnek tűnik hangsúlyozni az aknavető műveletek végrehajtására képes mérnöki alegységek jelentőségét (beleértve az önjáró aknavető rendszerekkel felszerelt egységeket is). Ezek az egységek a páncéltörő rakétákkal felszerelt egységekkel együtt részt vehet a térségi tiltó műveletek lefolytatásában, és alaposan támogathatja a rendszeres csapatokat. Ezenkívül a Területi Védelmi Erőknek könnyű műszaki berendezésekre van szükségük a hadsereg rugalmasságának és biztonságának növelése érdekében, valamint álcázási képességeket kell biztosítaniuk az operatív terület igényeinek, feladatainak és jellemzőinek megfelelően. Elengedhetetlennek tűnik a vizuális megtévesztés kezeléséért felelős álcázó mérnöki egységek létrehozása az ellenség téves tájékoztatása és a harci alakulatok valódi helyének elrejtése érdekében. Érdemes megfontolni a Területi Védelmi Erők keresési és mentési képzését, valamint a tűzoltókkal való együttműködést, különösen a sérült városi területeken (itt kicsit visszaköszön az izraeli home defense doktrína)

A TDF tüzérségének 120 mm-es önjáró habarcsrendszereken kell alapulnia; hordozható 60/81 mm -es habarcsok; könnyű, hordozható páncéltörő rakétaindítók; és 40 mm -es automata gránátvetők. Továbbá érdemes elemezni, hogy a tüzérségi alegységeket 70 mm-es, rövid hatótávolságú rakétákkal szereltessék fel, amelyek több rakétavetőre és 105 mm-es lövedékre vannak felszerelve (beleértve az önjáró változatokat is), különösen azoknak az egységeknek, amelyeknek feltételezhetően a tengerpart és felvidék. A TDF alegységeinek képesnek kell lenniük a CBRN felszíni szennyeződések területén való működésre is, valamint a CBRN-ellenes műveleteket a nem katonai szolgálatokkal.



a teljes angol cikk itt:



szóval bocs, ha magyar hasonló valamit csak egy roszz, de legalább drága parasztvakító propagandaviccnek tartom.
A lengyel könnyűgyalogos a lengyel síkságon meg erdőben tud harcolni a magyar nem?
 
W

Wilson

Guest
az stimmel. de az eltérés an vérrel írt tapasztalatoktól kb annyi hogy sárban goret-tex vagy gumicsizma. illetve szilvapálinka vagy bölényvodka a védőital.
Szerintem adjál nekik még több időt várjuk ki türelemmel mi lesz a koncepció,nem lehet ilyen rövid idő alatt csodákat várni,ahogy @krisss is írta még ő előtte sem tiszta, hogy mi lesz a koncepció,én rólam aztàn nem lehet azt mondani, hogy narancs tálib lennék, de azt látom, hogy a Fidesz alatt elindult egy olyan haderőfejlesztés amely a rendszerváltozás óta az első program arra, hogy egy profi ütőképes haderőt hozzunk létre és 2016-óta folyó haderőfejlesztéstől nem lehet elvárni még, hogy minden tekintetben kiforrott strúktúrákat lássunk, nemcsak az idő rövidsége miatt,hanem annak következtében is, hogy a Magyar Honvédséget minden tekintetben újjá kell építeni, és ezzel együtt egy technológiai ugrást kell végrehajtani,olyan körülmények között, hogy szerintem még pl a NATO sem tudja, hogy akkor a hadseregeknek milyen képességeknek is kellene megfelelni.A lengyelekkel való összehasonlïtást és példálózást én például azért nem nagyon szeretem, mert egyrészt sokkal hamarabb kezdték el nálunk a haderőfejlesztést és ők soha nem hagyták úgy lerohadni a haderejüket mint mi,és ráadásul ők teljesen más típusú fenyegetésre készülnek fel...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
miért nem lehet?
egy kérdés és válaszolok: szerinted hol lesz alakalmazva éles helyzetben, és milyen fealdattal a tervezett magyar Szttya alakulat? és vagy az anno beígért könnyűdandár?
Halogató védelmi harcban, hogy biztosítsa a nehéz fegyverzetű erők mozgási szabadságát?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
nincs koncepció, rögtönzés van, kb "választási év lesz, a fönöknek meg ez dilije, azonnal legyen valami" alapon.
Mi a francból szűröd le a rögtönzést? Lett egy jövőbe mutató koncepció úgy-ahogy bemutatva a jónépnek. Hogy ez lesz a következő irány, ezen (is) dolgozunk, de jelenleg -mindenki tudja- nem ez a prioritás.
Ez hol szól a jelenlegi gazdasági helyzetről, a választásokról és a rögtönzésekről és a koncepciótlanságról?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szerintem adjál nekik még több időt várjuk ki türelemmel mi lesz a koncepció,nem lehet ilyen rövid idő alatt csodákat várni,ahogy @krisss is írta még ő előtte sem tiszta, hogy mi lesz a koncepció,én rólam aztàn nem lehet azt mondani, hogy narancs tálib lennék, de azt látom, hogy a Fidesz alatt elindult egy olyan haderőfejlesztés amely a rendszerváltozás óta az első program arra, hogy egy profi ütőképes haderőt hozzunk létre és 2016-óta folyó haderőfejlesztéstől nem lehet elvárni még, hogy minden tekintetben kiforrott strúktúrákat lássunk, nemcsak az idő rövidsége miatt,hanem annak következtében is, hogy a Magyar Honvédséget minden tekintetben újjá kell építeni, és ezzel együtt egy technológiai ugrást kell végrehajtani,olyan körülmények között, hogy szerintem még pl a NATO sem tudja, hogy akkor a hadseregeknek milyen képességeknek is kellene megfelelni.A lengyelekkel való összehasonlïtást és példálózást én például azért nem nagyon szeretem, mert egyrészt sokkal hamarabb kezdték el nálunk a haderőfejlesztést és ők soha nem hagyták úgy lerohadni a haderejüket mint mi,és ráadásul ők teljesen más típusú fenyegetésre készülnek fel...
Neki holt mindegy kivel hasonlítod nem az a lényeg..
 
W

Wilson

Guest
bocs, de nem ti vizionáltok itt a fórumon is támadó román-ukrán -szerb hordákat a Nagyalföldön?
de ha kinőtt a Tisza mellé egy hegység, csak lemaradtam róla, akkor küldjetek képet.
Én személy szerint nem vízionálok román-ukrán-szerb hordákat, de azért abban egyetérthetünk, hogy egyik ország hadereje sem az orosz déli hadseregcsoport színtjén van, és kimondva vagy kimondatlanul a magyar hadsereget jelenleg ezen országok(főleg a román, ukrán) hadereje ellen fejlesztik csak megjegyzem nagy a párhuzam ebben a tekintetben az 1920-as 30-as évekkel....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szóval abból messzemenő következtetéseket levonni a koncepció milyenségéről és távlati céljairól, láttál egy 10 perces pufogtatást ahol minden elérhető kerekes eszközre feltették a nem végleges fegyverzetű állományt úgy, hogy egyébként semmi plusz információt és kontextust nem adtak (ami szerintem nagy hiba volt) azért kurva nagy luxus.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 013
113
Különben, miért nem?
Erről már múltkor beszéltünk, hogy a toborzást megkönnyítené.
Ennek a jelenlegi helyzetben prioritásnak kellene lennie!
Erőket szétaprózni nem ideális. 1-1 zászlóaljak itt-ott.
Ha az tartalékos vagy ez a Szittya valami ok.
De ez a 3 dandár a főerőnk! Azt egybe kellene tartani.

Toborzás szempontjából jó lenne. Biztos sokan nem katonák a távolság miatt, mondjuk a Balatontól délre akik amúgy szívesen lennének.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Én személy szerint nem vízionálok román-ukrán-szerb hordákat, de azért abban egyetérthetünk, hogy egyik ország hadereje sem az orosz déli hadseregcsoport színtjén van, és kimondva vagy kimondatlanul a magyar hadsereget jelenleg ezen országok(főleg a román, ukrán) hadereje ellen fejlesztik csak megjegyzem nagy a párhuzam ebben a tekintetben az 1920-as 30-as évekkel....
Es az sem sikerült rosszul. A bocskorosok semmire nem mentek akkor sem szovjetek nélkül, mármint a hirtelen átállástol eltekintve.
A szovjetek is azt mondtak, a nemetek utan a magyarok voltak a legkitartobbak a frontharcokban a keelti fronton.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
bocs, de nem ti vizionáltok itt a fórumon is támadó román hordákat a Nagyalföldön?
bocs, de nem ti viz

Szerintem adjál nekik még több időt várjuk ki türelemmel mi lesz a koncepció,nem lehet ilyen rövid idő alatt csodákat várni,ahogy @krisss is írta még ő előtte sem tiszta, hogy mi lesz a koncepció,én rólam aztàn nem lehet azt mondani, hogy narancs tálib lennék, de azt látom, hogy a Fidesz alatt elindult egy olyan haderőfejlesztés amely a rendszerváltozás óta az első program arra, hogy egy profi ütőképes haderőt hozzunk létre és 2016-óta folyó haderőfejlesztéstől nem lehet elvárni még, hogy minden tekintetben kiforrott strúktúrákat lássunk, nemcsak az idő rövidsége miatt,hanem annak következtében is, hogy a Magyar Honvédséget minden tekintetben újjá kell építeni, és ezzel együtt egy technológiai ugrást kell végrehajtani,olyan körülmények között, hogy szerintem még pl a NATO sem tudja, hogy akkor a hadseregeknek milyen képességeknek is kellene megfelelni.A lengyelekkel való összehasonlïtást és példálózást én például azért nem nagyon szeretem, mert egyrészt sokkal hamarabb kezdték el nálunk a haderőfejlesztést és ők soha nem hagyták úgy lerohadni a haderejüket mint mi,és ráadásul ők teljesen más típusú fenyegetésre készülnek fel...
Nem, erős tőlzással itt annyi történt,eddig, hogy berohantunk a cukorkásboltba, ami tetszett az levettük a polcról, a boltos meg megígérte, he veszünk citomot, meg cukrot, akkor felállíthatunk limonádéstandot a ház előtt...
Ha minden tekintetben újjá kell építeni, akkor miért nem a struktúra, átalakytásával kezdtük, ld 50 plusz tábornok, vízfej, létszámjiány usw, usw... komolyan azt hiszitek a többezer megélhetési katonával, akik eddig is odaláncolták magukat az íróasztalhoz, amit a padlóhoz csavaroztak, lesz változás? Baszus ti itt Maróth és tsai menedzselését istenítitek, mikor az elmúlt években többször 100 milliárdos fejlesztési pénzeket nem tudtak elkölteni, -ld 2017- etc zárszámadás, amiből minden katonát el lehetett volna látni végre megfelelő személyi felszereléssel piacról kb ,másfél év alatt.. de ezt senki nem tartotta fontosnak...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én személy szerint nem vízionálok román-ukrán-szerb hordákat, de azért abban egyetérthetünk, hogy egyik ország hadereje sem az orosz déli hadseregcsoport színtjén van, és kimondva vagy kimondatlanul a magyar hadsereget jelenleg ezen országok(főleg a román, ukrán) hadereje ellen fejlesztik csak megjegyzem nagy a párhuzam ebben a tekintetben az 1920-as 30-as évekkel....
Sose értettem, hogy miért gond némelyeknek, hogy a fegyverkezéseink szempontjából a szomszédainkra figyelünk. Kire kellene figyelemmel lennünk? Bissau Guineára?