A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 350
9 937
113
Egy valamit várok még a közeljövőben ( nem biztos, hogy idén) amire annyit írt, hogy sok száj elhallgattatik tőle! :D
openisv_concept01_poster.jpg


Nagy lenne :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 075
31 011
113
Akkor mán vegyünk osztáy Puls-ot is ami kilövi azt a Lorát ne csak nézegessük :p
Valóban képes kezelni?Merthogy se képet se videót,se semmit nem találtam róla.És a MLRS/HIMARS kazettákat is csak mint mellépakolt és integrálható cuccal találkoztam,dehogy ténylegesen kezelné is,arrol semmit.
Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 033
11 908
113
Az 50mm még nincs kész, a 35-ös Bushmaster meg nem német. Ha Honvédség ragaszkodik a 35-öshöz, akkor biztos belehúztak volna jobban Wotan35 fejlesztésébe, de úgy tűnik nincs rá akkora igény...

Egyébként a 30x173-as lőszer az egyik legerősebb 30-as lőszer a világon. A BTR-80A 30x165-öst használ, az Apache 30x113mm-est...
Hát a legerősebb a Prága SPAAG (30x210mmCz):
https://en.wikipedia.org/wiki/M53/59_Praga
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Valóban képes kezelni?Merthogy se képet se videót,se semmit nem találtam róla.És a MLRS/HIMARS kazettákat is csak mint mellépakolt és integrálható cuccal találkoztam,dehogy ténylegesen kezelné is,arrol semmit.
A PULSot hasznaltak MLRS kazettaval. Keress ra a kommentjeim kozott, mint legfobb PULS hitterito, en meg kepet is hoztam rola. :cool:

Amugy a wikin pont van fenn a forditottja, M270re pakolt kevert kazettas toltes - 18x Accular (a PULS 40km guided rakettaja) baloldalon, standard 6x MLRS jobbra:

M270-MLRS-latrun-2016-3.jpg


Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?

Akkor mán vegyünk osztáy Puls-ot is ami kilövi azt a Lorát ne csak nézegessük :p

Igen, utánnaolvastam. Mindenki így hívja, egyszerűbb így hivatkozni rá. És ne idegeskedj csak a Venon által adott magas labdát csaptam le. Nyilván nem volt komoly hozzászólás.

LORAnak nincs koze a PULShoz, az egy masik, onallo, dedikalt (IAI) taktikai BM rendszer. Ugyanannyira hord el, mint a PULS, csak +30% nagyobb robbanofejet visz.

Semmi ertelme nem volna azt venni az Elbit-fele PULS helyett, amikor a PULS teljes skalaju MLRS, short (122mm Grad-kompatibilis), medium (160mm) es long range rakettakkal jon, mind lehet iranyitott es non-guided is, koztuk a 150km Extra es a 300km Predator Hawk taktikai BM lovedekekkel - utobbi egyebkent kb a LORA szintjen van, odaverne a Tocskanak is, 300km/10mCEP/400mm/220kg+ warhead parameterekkel bir:


Israel_new_precision_rockets_purchased_by_Defense_Ministry.jpg
 
K

kamm

Guest
Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?
Szerintem a Delilahval es a PULS-szal kevered, ugyanis az eredetileg air-to-ground Delilah cruise missile ill loitering rakettat (250km hatotav) a PULS valoban kepes inditani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 087
73 604
113
Egy valamit várok még a közeljövőben ( nem biztos, hogy idén) amire annyit írt, hogy sok száj elhallgattatik tőle! :D
Maróth Gáspár az idei nyilatkozataiban az alábbi bejelentéseket "ígérte" még erre az évre:
  • drónok (Karayel, Heron?)
  • légvédelem (Skyranger?)
  • Kaposvár: gyárra és fejlesztőközpontra a szerződés aláírása és alapkőletétel (Nomad és 8x8 bejelentése?)
  • 40 Gidrán átadása
(Zárójelben az szerepel, hogy mi mit várunk.)

Ezek közül a legutóbbi nyilatkozatában a harmadikat említette, így ez tűnik most a legvalószínűbbnek.