A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azt mondjátok meg - aki hallott erről utalást -, hogy ez a kiképzőheli-beszerzés, az mi a tüdő lehet.
Nagyon nem lenne logikus, ha MD530-asakat vennénk, amikor látszólag az Airbus vonal látszik befutni itthon.
Ugye a légimentők H135-tel váltották a hasonló konfigot. A légierő full Airbus.
Csak a rendőrségnél tolják MD-kkel, de gyaníthatóan ott is lassan váltani kell már mert ők is használtan vették őket.
És mivel itthon az Airbusnak lesz forgórész gyára...
Értem, hogy a Mókusok öregszenek, meg lehet, hogy a 2 gép nem is igazán elegendő az alapképzésre, de van velük jó sok tapasztalat. Az Airbus a saját training rendszerében is az initial pilot trainingre a H125-öt hasznalja.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Azt mondjátok meg - aki hallott erről utalást -, hogy ez a kiképzőheli-beszerzés, az mi a tüdő lehet.
Nagyon nem lenne logikus, ha MD530-asakat vennénk, amikor látszólag az Airbus vonal látszik befutni itthon.
Ugye a légimentők H135-tel váltották a hasonló konfigot. A légierő full Airbus.
Csak a rendőrségnél tolják MD-kkel, de gyaníthatóan ott is lassan váltani kell már mert ők is használtan vették őket.
És mivel itthon az Airbusnak lesz forgórész gyára...
Értem, hogy a Mókusok öregszenek, meg lehet, hogy a 2 gép nem is igazán elegendő az alapképzésre, de van velük jó sok tapasztalat. Az Airbus a saját training rendszerében is az initial pilot trainingre a H125-öt hasznalja.

A MD helikopterre az volt ráírva hogy Slovak Training Academy.
A HungaroCopter standján viszont volt benn egy kb. R22 Robinson szintű helikopter. (HC-02?)
És a Honvédség egyszer már akart venni R22 Robinsonokat alapfokú helikopterképzéshez. Nekem inkább ez a gyanús...
(A szlovákok akadémiának is van Schweizer H269 gépe, ami kb. hasonló szint lehet.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
A kecskeméti repülőnapon ezek vannak a nagy zöld hangárokban:

239126454_1977208155768389_3459317847605975755_n.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
 
K

kamm

Guest
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
Mondtam, hogy remek név a Nomad 4x4, nemzetközi szó, tökéletes.

Amúgy a Skyranger 30 logikus választás, míg a Mantis 35mm szintén hibátlan objektumvedelemre (plane, ha pesz mellé majd Cheetah is, azaz teljes Skynex.)
 
H

Hummen23

Guest
Mondtam, hogy remek név a Nomad 4x4, nemzetközi szó, tökéletes.

Amúgy a Skyranger 30 logikus választás, míg a Mantis 35mm szintén hibátlan objektumvedelemre (plane, ha pesz mellé majd Cheetah is, azaz teljes Skynex.)
Ebben az esetben Cheetah kerül a 30-as Skyrangerre is?
Annyit el tudsz árulni, hogy a Skyranger 30 már a +1 milliárd a Lynx árában, vagy nem?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
Challenger 3???
Átvesszük a kivont Challengereket?
Beszállunk a LEP-be, amivel olcsóbbá tehetjük?
Mondjuk így gyakorlatilag full Leo 2 kompatibilis belsejű harckocsikat kapunk.