A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
S4TTAKk.jpg


feHoQeB.jpg


je4brJe.jpg


5ebCXDG.jpg


Ritkán írok erre a fórum, de gondoltam most megosztom mit lőttem a Repülőnapon. :)
Jól tetted:)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
 
K

kamm

Guest
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
Mondtam, hogy remek név a Nomad 4x4, nemzetközi szó, tökéletes.

Amúgy a Skyranger 30 logikus választás, míg a Mantis 35mm szintén hibátlan objektumvedelemre (plane, ha pesz mellé majd Cheetah is, azaz teljes Skynex.)
 
H

Hummen23

Guest
Mondtam, hogy remek név a Nomad 4x4, nemzetközi szó, tökéletes.

Amúgy a Skyranger 30 logikus választás, míg a Mantis 35mm szintén hibátlan objektumvedelemre (plane, ha pesz mellé majd Cheetah is, azaz teljes Skynex.)
Ebben az esetben Cheetah kerül a 30-as Skyrangerre is?
Annyit el tudsz árulni, hogy a Skyranger 30 már a +1 milliárd a Lynx árában, vagy nem?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Szép jó reggelt!!

Ilyen drónvadász fegyvert anno a belgáknál láttam élesben.
Challenger 3???
Átvesszük a kivont Challengereket?
Beszállunk a LEP-be, amivel olcsóbbá tehetjük?
Mondjuk így gyakorlatilag full Leo 2 kompatibilis belsejű harckocsikat kapunk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Challenger 3???
Átvesszük a kivont Challengereket?
Beszállunk a LEP-be, amivel olcsóbbá tehetjük?
Mondjuk így gyakorlatilag full Leo 2 kompatibilis belsejű harckocsikat kapunk.
Igen és még modernizáljuk hozzá a T-72-ket. Természetesen mindet gombokért.

Itt az önvezetésen volt a hangsúly, hogy abban lehet magyar hozzáadott érték és nyilván bevétel. Mert ahogy látjuk, a haderőfejlesztés és hadiipar fejlesztés egyik sarokköve a bevétel termelés.
Mondjuk nem tudom, hogy egy vezetővel ellátott harcjármű esetében mire jó az önvezetés, ha csak itt nem vezetéstámogató rendszerről van igazából szó és nem teljes önvezetésről.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Igen és még modernizáljuk hozzá a T-72-ket. Természetesen mindet gombokért.

Itt az önvezetésen volt a hangsúly, hogy abban lehet magyar hozzáadott érték és nyilván bevétel. Mert ahogy látjuk, a haderőfejlesztés és hadiipar fejlesztés egyik sarokköve a bevétel termelés.
Mondjuk nem tudom, hogy egy vezetővel ellátott harcjármű esetében mire jó az önvezetés, ha csak itt nem vezetéstámogató rendszerről van igazából szó és nem teljes önvezetésről.
Most jön majd, hogy de ezeket ne hasonlítsd a T-72-höz, megérnééé, a mindenki számára imádott 'logisztikai rémálom' szópár hirtelen feledésbe merül. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Most jön majd, hogy de ezeket ne hasonlítsd a T-72-höz, megérnééé, a mindenki számára imádott 'logisztikai rémálom' szópár hirtelen feledésbe merül. :D
Én még fel akartam hozni -de végül mégse mertem, hogy a Skyrangereket rápakolhatnánk vasárban összevásárolt t-55 alvázakra is. :D
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Én még fel akartam hozni -de végül mégse mertem, hogy a Skyrangereket rápakolhatnánk vasárban összevásárolt t-55 alvázakra is. :D
Jó ötlet, erre van még sok elérhető Leo 1 is. Sztem a Lynxet is mondjuk vissza, a kiszuperált Cahllykbők kell inkább ifv-t csinálni, hisz ahogy itt már leírták a 30 mm a múlt, megfelelő védelmet csak egy MBT-ből átalakított ifv adhat. Ez lenne csak az igazi innováció önvezető ifv Chally alapon.
Szarkazmus off.