Két problémát kell kezelni, egyrészt ezek az eszközök többségében nem NATO-szabványúak, illetve az alkatrész-utánpótlásuk az Oroszország ellen érvényben lévő embargó, valamint a politikai helyzet miatt nehezen biztosítható – vázolta a kiinduló helyzetet a kormánybiztos.Nem tudom feltűnt e, de maga a honvédelmi politika is túllépett a szövetségben gondolkodáson:
„Álláspontunk az, hogy Magyarország a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program elsődleges célkitűzése szerint már olyan nemzeti haderőt hozott létre, olyan nemzeti képességeket alakított ki, hogy a jelenlegi helyzetben nem szükséges más külföldi erőkre, csapatokra hagyatkozni.”
„Álláspontunk az, hogy Magyarország a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program elsődleges célkitűzése szerint már olyan nemzeti haderőt hozott létre, olyan nemzeti képességeket alakított ki, hogy a jelenlegi helyzetben nem szükséges más külföldi erőkre, csapatokra hagyatkozni.”
"a NATO ötös cikkelye szerint valóban minden tagállamot megillet a kollektív védelem.
„Csakhogy akkoriban elfeledkeztünk arról, hogy a Szövetség hármas cikkelye viszont azt mondja ki: minden ország köteles olyan védelmi képességeket kiépíteni, amelyekkel meg tudja védeni saját állampolgárait és országát”
„Arra is legyünk büszkék, hogy magyarnak maradhattunk. Vannak értékeink, hagyományaink, van mit megvédenünk és kötelességünk is megvédeni hazánkat”
Benkő
"Ha baj van, a hazánkat nekünk kell megvédeni"
"Egy szabad, független országnak önbizalmat és magabiztosságot csak a saját ereje, a saját nemzeti hadserege adhat"
"Ha nem vagyunk elég erősek, elveszünk, és a mi ügyünk mindig elvérzett, mielőtt a beígért felmentő seregek beérkeztek volna"
Orbán
A Magyarországot érő folyamatos külső támogatások és a magyar belpolitikába való fokozódó külföldi beavatkozás az elmúlt tíz évben -mintegy válaszreakcióként- rendkívül megerősítette a magyar szuverenizmust. Mostanra egyértelműen elérkeztünk oda, hogy világosan artikuláljuk a legmagasabb politikai szinten, hogy Magyarország az első és a politikai vezetés legfőbb feladata a nemzeti érdek védelme, ebből adódóan a katonapolitika, a védelmi gazdálkodás számára sem szempont többé holmi szövetségi érdek. Simán ott vagyunk, hogy szemrebbenés nélkül tudnánk Kínától vásárolni (az oroszoktól problematikusabb lenne, de nem szövetségi, hanem magyar érdek miatt, a lengyelekkel való stratégiai jó viszonyt is fenn kell tartanunk), majd a minket érő támadásokat ugyanabba a kukába továbbítanai, ahová a jogállamisági, demokrácia miatt, antiszemitizmusügyi és más hülyeségeket dobjuk. Nincs jelentősége, a haza mindenek előtt!
A megoldás ezért az, ha az erre alkalmas eszközök nem közvetlen NATO-felajánlású alakulatokhoz kerülnek, hanem ország- és területvédelmi célra felállítandó tartalékos alakulatok fogják használni. Megvizsgálták azt is, hogy milyen nemzetközi ipari kapcsolatok kellenek a fegyverrendszerek üzemben tartásához.
Hadrendbe állnak a H145M helikopterek
Fontos mérföldkőhöz érkezik a Magyar Honvédség az Airbus csúcstechnikát képviselő könnyű-, több feladatú helikoptereinek hadrendbe állításával. Maróth Gáspár szerint a mai fontos, de nem az utolsó lépés a típus hazai fejlesztésével. A védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos a Magyar...
magyarnemzet.hu