A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Egyébként itt mindenki megfeledkezik a katonai diplomáciáról/ és talán magáról a diplomáciáról is. Mikor is fogadták a RszR-t és Gáspárt? Néhány nappal azután, hogy megkötötték a Szlovákokkal a védelmi szerződést, amellyel katonák mellett, még rakétavédelmi komplexumokat is állomásoztathat az USA északi szomszédunknál,
Szlovákia gyakorlatilag fél óra- egy óra széles járművel Magyarország és Lengyelország/Csehország között Hol van a rakétavédelmi pajzs? Románia és Lengyelország. És lehet ellenrakéta rendszereket telepíteni Szlovákiába is.
Mondhatni a kis antant amerikai fegyverzetet kezd beszerezni + Lengyelország. Vagy úgy is irhatom, hogy a V4 - Magyarország (ha a NASAMS fegyverzetét és némi ejtőlőszert nem számítom. (ok a csehek tucat amerikai helikoptere nem sok vizet zavar, de talán első lépésnek fogják fel az amcsik..
Ez is alátámassza, hogy a bot végére kellett valamit tűzni hazánknak, hogy "kvázi ellensúlyozza" a környező országok amerikai deal-jeit, úgy, hogy közben különutas a politika (bratyizunk putyinnal, nyalunk a kínaiaknak..). Még egy kis fekete leves, hogy Bidennék nem szeretik a regnáló kormányfőt, akivel Trumppal eljátsza a puszi-pajtást, Biden ellen meg a sajtóban is támadást indított. Pedig az USA külpolitika pragmatikusan nem változott, csak a demokratákkal "cukorpapírba" csomagolták, nincs látványos megnyilatkozások, mint Trump idején. Ja és ne feledjük, hogy Biden fiának és a demokrata holdudvarnak óriási gazdasági érdekeltéségei vannak Ukrajnában (aki rossz szomszédunk), és ha ott rossz befektetni nekik akkor az nem hoz profitot..
Már megint az "ejtőlőszer", amely leánykori nevén bomba. Jól is hangzana "szőnyeg ejtőlőszerezés".
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
RSzR A
Már nem fariban.


-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka a közmédiának február 7-én, hétfőn, miután Washingtonban tárgyalt Mark Milley tábornokkal, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnökével.

Az altábornagy úgy fogalmazott: megbeszéltük, ki hogyan látja a helyzetet, és milyen feltételezése van a jövőt illetően. A Magyar Honvédség parancsnoka kiemelte, hogy azért is szükség van a szövetségesek közötti folyamatos információcserére, hogy ezt követően a katonai elemzők segítségével a NATO és a nemzetek is fel tudjanak készülni a lehetséges cselekvési változatokra.

x620232bf30639296540032.jpg.pagespeed.ic.AaLh6lXpMo.webp



Az altábornagy felhívta a figyelmet arra is, hogy 16 év óta először fogadta az amerikai vezérkari főnök a magyar hadsereg parancsnokát. Ruszin-Szendi Romulusz szerint ez a többi között annak köszönhető, hogy a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programról Magyarországon nemcsak beszélünk, hanem tényekkel tudjuk igazolni a fejlesztéseket és a képességnöveléseket.
RSzR Amerikaban
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 566
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

HM Válságreagáló Rendszer képességkialakítással összefüggő IP alapú rejtjelző eszközök beszerzése

1 készlet TCE-621/C eszköz tartozékokkal

Részvételi határidő: 2022.02.28.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Szerintem ebbe a DC. -s útba felesleges komoly beszerzési hátteret belelátni. Nem gondolom, hogy RR bármilyen beszerzéssel kapcsolatos tárgyalást folytatott volna. Hacsak nem az ellenkező irányba nem. Egy smúzolásos próbalkozást megérne, hogy mondjuk meghívjuk Milleyt egy zárt Lynx bemutatóra az első megérkezett Lynxünkre, mondjuk 1-2 hónappal az érkezés után (hogy legyen idő kicsit beleszokni)
Ezen kívül - szerintem - a fő téma biztosan a ukrán helyzet lesz.
Szövetségesek között meg kell egyezni a forgatókönyvekben.

A másik találkozó kicsit érdekesebb lehetett.
Esetleg ott is előkerülhetett egy kis Lynx marketing. De lehetett téma a visszavont amerikai hozzájárulás is a repülöbázisaink fejlesztésében.
Esetleg képbe kerülhetett némi használt cucc beszerzés...
Esetleg a Gripenre való fegyverek beszerzése amerikai készletekből...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 566
113
A 2016 decemberében bejelentett Z2026 program egyik konkrét pontja volt a Honvédelmi Sportszövetség létrehozása...

620276932c823394962054.JPG


Csakis közösen tudunk célt elérni

Továbbra is dr. Simicskó István elnök vezetésével folytatja munkáját a Honvédelmi Sportszövetség. Erről a szervezet tisztújító küldöttgyűlésén döntöttek február 8-án, kedden. A rendezvényen dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter méltatta a szövetség eddig elért eredményeit...

Hét civil társadalmi szervezet összefogásával alakult meg 2017-ben a Honvédelmi Sportszövetség.

x620130916a74c792319820.jpg.pagespeed.ic.UUkd8kGJ5w.webp
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 566
113
Szerintem ebbe a DC. -s útba felesleges komoly beszerzési hátteret belelátni. Nem gondolom, hogy RR bármilyen beszerzéssel kapcsolatos tárgyalást folytatott volna. Hacsak nem az ellenkező irányba nem. Egy smúzolásos próbalkozást megérne, hogy mondjuk meghívjuk Milleyt egy zárt Lynx bemutatóra az első megérkezett Lynxünkre, mondjuk 1-2 hónappal az érkezés után (hogy legyen idő kicsit beleszokni)
Ezen kívül - szerintem - a fő téma biztosan a ukrán helyzet lesz.
Szövetségesek között meg kell egyezni a forgatókönyvekben.

A másik találkozó kicsit érdekesebb lehetett.
Esetleg ott is előkerülhetett egy kis Lynx marketing. De lehetett téma a visszavont amerikai hozzájárulás is a repülöbázisaink fejlesztésében.
Esetleg képbe kerülhetett némi használt cucc beszerzés...
Esetleg a Gripenre való fegyverek beszerzése amerikai készletekből...
Az amerikai Lynxnek nem sok köze lesz a magyar Lynxhez. Más meghajtás, más fegyverzet, más aktív védelem, önvezető rendszer stb. , nem sok értelme van nekik a magyart mutogatni. Hétfőn voltak Washingtonban, már két napja nem ott vannak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Az amerikai Lynxnek nem sok köze lesz a magyar Lynxhez. Más meghajtás, más fegyverzet, más aktív védelem, önvezető rendszer stb. , nem sok értelme van nekik a magyart mutogatni. Hétfőn voltak Washingtonban, már két napja nem ott vannak...
Ezek részletkérdések.
Egy lövész ezeket mind leszarja.
A rá kerülő fegyvereket (35/50) mind ismerheti, azok hazai tesztjein ott lehet.
A motornak egy minimum paramétereknek meg kell felelnie, de ennyi.
Viszont ismerik a Bradleyt, és annak korlátozott méretét.
Ebben meg szteppelhetnek is ahhoz képest.
Engem speciel nem igazán hatott volna meg az, ha a BTR-80 ban annak idején nem 260 LE-s motor van fénykorában, hanem 300 LE-s.
Ellenben eléggé negatív hatást keltett bennem az, hogy - én aki sosincs szarul egyetlen járművön sem -, hogy 1 óra után olyan szarul lettem benne, hogy majdnem eldobtam a rókabőrt.
Gondolom nem tett túl sokat hozzá a kedélyállapotomhoz, az sem, hogy a szolidan visszaszivárgó kipufogógáz elegyedett az égett gépolaj szagával, miközben egy szűk helyen kuporogtam az osztóművön.
Ennek ellenére persze életem egyik legjobb 3 napja volt, amikor vezetési gyakorlaton voltam vele, de hidd el a lövésznek nem az általad felsorolt paraméterek számítanak!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem ebbe a DC. -s útba felesleges komoly beszerzési hátteret belelátni. Nem gondolom, hogy RR bármilyen beszerzéssel kapcsolatos tárgyalást folytatott volna. Hacsak nem az ellenkező irányba nem. Egy smúzolásos próbalkozást megérne, hogy mondjuk meghívjuk Milleyt egy zárt Lynx bemutatóra az első megérkezett Lynxünkre, mondjuk 1-2 hónappal az érkezés után (hogy legyen idő kicsit beleszokni)
Ezen kívül - szerintem - a fő téma biztosan a ukrán helyzet lesz.
Szövetségesek között meg kell egyezni a forgatókönyvekben.

A másik találkozó kicsit érdekesebb lehetett.
Esetleg ott is előkerülhetett egy kis Lynx marketing. De lehetett téma a visszavont amerikai hozzájárulás is a repülöbázisaink fejlesztésében.
Esetleg képbe kerülhetett némi használt cucc beszerzés...
Esetleg a Gripenre való fegyverek beszerzése amerikai készletekből...
Minden tiszteletem MG-é de lehet hogy inkább Pappergernek kéne kínálgatni a Lynxet főleg az usában...!Lehet nem sok múlik ezen de azért lehet komolyabban vennék, nemtudom...!De biztos ők is rajta vannak az ügyön...!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Minden tiszteletem MG-é de lehet hogy inkább Pappergernek kéne kínálgatni a Lynxet főleg az usában...!Lehet nem sok múlik ezen de azért lehet komolyabban vennék, nemtudom...!De biztos ők is rajta vannak az ügyön...!
Már ne is haragudj, de hány Ranger feliratot, meg ejtőernyős jelvényt láttál valaha Papperger zakóján?
Azt gondolod, hogy egy CEO hitelesebben tud "ajánlgatni", mint az első ügyfél?
Szerinted hol lehet egy IFV-t jobban eladni egy katonának, prospektusból, vagy egy a te számodra rendezett éleslövészeten az MH központi kiképzőterén?
Akármilyen furcsa is, de szériajárműve még nagyon sokáig nem lesz a RM-nak. Egyelőre olyanja csak az ausztráloknak van, meg pár hónap múlva nekünk lesz.
Egyelőre szerintem a RM sem kapacitási sem pénzügyi okokból nem engedhet meg magának egy saját végleges Lynxet.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Már ne is haragudj, de hány Ranger feliratot, meg ejtőernyős jelvényt láttál valaha Papperger zakóján?
Azt gondolod, hogy egy CEO hitelesebben tud "ajánlgatni", mint az első ügyfél?
Szerinted hol lehet egy IFV-t jobban eladni egy katonának, prospektusból, vagy egy a te számodra rendezett éleslövészeten az MH központi kiképzőterén?
Akármilyen furcsa is, de szériajárműve még nagyon sokáig nem lesz a RM-nak. Egyelőre olyanja csak az ausztráloknak van, meg pár hónap múlva nekünk lesz.
Egyelőre szerintem a RM sem kapacitási sem pénzügyi okokból nem engedhet meg magának egy saját végleges Lynxet.
Hát nemtudom hogy vagy vele de szerintem Papperger bácsi kicsit nagyobb név a szakmában....!Úgy is kérdezhetném hogy melyiknek lenne nagyobb esélye bárhol egy Rheinmetall Lynx-nek amivel Papperger házal vagy egy Made in Hungary Lynxnek amivel MG házal...?Túl azon hogy mostmár biztos MG nevét is egyre jobban ismerik...!De azért na...!
 
  • Vicces
Reactions: Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Hát nemtudom hogy vagy vele de szerintem Papperger bácsi kicsit nagyobb név a szakmában....!Úgy is kérdezhetném hogy melyiknek lenne nagyobb esélye bárhol egy Rheinmetall Lynx-nek amivel Papperger házal vagy egy Made in Hungary Lynxnek amivel MG házal...?Túl azon hogy mostmár biztos MG nevét is egyre jobban ismerik...!De azért na...!
Az amerikai vezérkari főnök nem áll szóba "kufárokkal", arra megvan a Pentagonban a megfelelő ember (kb. akivel Maróth találkozott RR-szal párhuzamosan). Ez kb. olyan lenne, mintha a dzsangás törülköző árus bekopogna a Vatikánba, hogy van jóféle frottírja, jött eladni a Pápának.
Egy beszerzésnél viszont nem feltétlen ennek az embernek a szava fog dönteni, akihez mondjuk Maróth vagy Papperger el tud jutni.
Ellenben RR-szal Milleynek szóbaállnia, kutya kötelessége.
Papperger meg se próbálja elhívni smúzolni a vezérkari főnököt. RR viszont meghívhatja, ha akarja, hogy megtekintse a Magyar Honvédség, mint szövetségi partner haderőfejlesztéseinek eredményét egy kötetlen kis bakonyi lövöldözés keretein belül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Hát nemtudom hogy vagy vele de szerintem Papperger bácsi kicsit nagyobb név a szakmában....!Úgy is kérdezhetném hogy melyiknek lenne nagyobb esélye bárhol egy Rheinmetall Lynx-nek amivel Papperger házal vagy egy Made in Hungary Lynxnek amivel MG házal...?Túl azon hogy mostmár biztos MG nevét is egyre jobban ismerik...!De azért na...!
Mielőtt félreértenéd:
RR-nek nem ez a dolga, és nem is azért ment oda (Messze nem!). De ha el akarjuk adni sok helyre a Lynxet, akkor ezeketet be kell vetni. Márpedig a jobb eladások a Magyar Állam és ezzel együtt a MH érdekei is.
 
  • Tetszik
Reactions: Tyrbak and Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Mielőtt félreértenéd:
RR-nek nem ez a dolga, és nem is azért ment oda (Messze nem!). De ha el akarjuk adni sok helyre a Lynxet, akkor ezeketet be kell vetni. Márpedig a jobb eladások a Magyar Állam és ezzel együtt a MH érdekei is.
Én MG-ról beszéltem hogyha kínálgatja a Lnyxet főleg az usában ill. máshol, arra vonatkozik az amit írtam...!
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Hát nemtudom hogy vagy vele de szerintem Papperger bácsi kicsit nagyobb név a szakmában....!Úgy is kérdezhetném hogy melyiknek lenne nagyobb esélye bárhol egy Rheinmetall Lynx-nek amivel Papperger házal vagy egy Made in Hungary Lynxnek amivel MG házal...?Túl azon hogy mostmár biztos MG nevét is egyre jobban ismerik...!De azért na...!

:flag-hu:

Proudly Made in Hungary
 
  • Imádom
Reactions: Nber and Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Én MG-ról beszéltem hogyha kínálgatja a Lnyxet főleg az usában ill. máshol, arra vonatkozik az amit írtam...!
Neki meg ez a dolga. Ő a Magyar Kormány védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa, ami nem csak a Honvédség fejlesztését felügyeli, hanem a hadiipari fejlesztését is!
Ahogy elment Kazaksztánba, meg Grúziába eladni a portékát, úgy el kell mennie az amerikaiakhoz is!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Minden tiszteletem MG-é de lehet hogy inkább Pappergernek kéne kínálgatni a Lynxet főleg az usában...!Lehet nem sok múlik ezen de azért lehet komolyabban vennék, nemtudom...!De biztos ők is rajta vannak az ügyön...!

Ez az út inkább ellentételezése volt Viktor moszkvai látogatásának. Megnyugtattuk az amerikai vezérkart, nem lépünk le. Illetve tájékoztatást adtak gondolom, hogy miként áll a haderőfejlesztésünk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Ez igaz, de a Lynx esetében a gyártó cég vezéreinek ott kell lenni, ez nem kérdés. Hatalmas falat lesz ez annak a gyártónak, aki megnyeri az amerikai IFV tendert.
Persze, hogy persze. Az üzletet nem Maróthnak kell megkötnie. Neki és RR-nek csak némi marketing munkát kell csinálnia. Utóbbinak nem is feltétlen, csak lehetővé kell tennie, hogy akár más elvégezze a marketing munkát.