A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Tartalékosként nem kell lemondanod a jófizető munkádról pont ez a lényege. (mondjuk ha hétvégén dolgozol akkor hétköznap kapsz oktatást ha hétköznap dolgozol hétvégén kapsz oktatást.) Milyen képesítések nem megfelelőek számodra? ha akarsz harckocsizó lehetsz. ha elég szabadidőt fektetsz bele bármilyen képesítést megszerezhetsz akár USA Rangert is... rajtad áll... A csapat nem tetszik... hát így jártál szervezz magadmelé pár havert barátot és máris van egy rajotok vagy egy tűzcsoportotok. Felszerelésbe meg kb kaphatsz bármit amit egy szerződéses hivatásos csak tenni kell érte az asztalra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
@Hummen23 kimész szerbiába 2 hét nemzetközi gyakorlatra (feltéve ha ügyes vagy kijutsz) megkapod ugyan azt a mellényt sisakot egyéb kiegészítőt mint egy jól felszerelt szerződéses. ha nem egyedüli vagy az alegységedből odakint hanem van pár haverod. megis tarthatjátok... csak ezért ugye tenni kell... a jólfizető melódnak meg kifizeti a honvédség a bejlentett béredet erre az időre. de mint írtam ehhez ügyesnek kell lenni... vagy kimész 1 hónapra amerikába fél évet nem írok mert arra ugyse mennél ahogy misszióba sem.
 
H

Hummen23

Guest
vágod mi vólt az MHSZ ? na ez detto ugyan az... nemtudom mit akarsz a gyerekekből Hitler jugendet ? Túl nagyok az elvárásaid a gyerekekkel kapcsolatba. Nem szudán vagyunk.
Ez nagyon félrement. Arra a kijelentésedre reagáltam, hogy ha valaki nagy kaliberrel akar lőni, akkor az vonuljon be.
Hát nem, ez nagyon kontraproduktív és nem szolgálja a haza ügyét.
Én nem fogok bevonulni, és sok ezer hozzám hasonló sem.
Ebbe a tartalékos rendszerbe nem.

33 éves vagyok, aktívan sportolok, fizetem az adót, (termelem a sok gdp-t amiből lehet a honvédséget finanszírozni), hajlandó volnék saját pénzen saját fegyvereket venni, képezni magam.
Most is vannak, most sem szegek törvényt.

De a hazámnak nincsen rám szüksége?
Érted a mondandóm lényegét?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ez nagyon félrement. Arra a kijelentésedre teagáltam, hogy ha valaki nagy kaliberrel akar lőni, akkor az vonuljon be.
Hát nem, ez nagyon kontraproduktív és nem szolgálja a haza ügyét.
Én nem fogok bevonulni, és sok ezer hozzám hasonló sem.
Ebbe a tartalékos rendszerbe nem.

33 éves vagyok, aktívan sportolok, fizetem az adót, (termelem a sok gdp-t amiből lehet a honvédséget finanszírozni), hajlandó volnék saját pénzen saját fegyvereket venni, képezni magam.
Most is vannak, most sem szegek törvényt.

De a hazámnak nincsen rám szüksége?
Érted a mondandóm lényegét?
A honvédség minek támogasson civol sportklubbot?
azt a pénzt fektesse a saját lőterei fejlesztésébe ami zajlik.

Hogy nincs rád szükség? te mondasz nemet úgy hogy semmit nem tudsz a dologról. csak @dudi örök panaszkodását veszed alapnak. tuthatnád hogy szakaszvezető már egy ideje folyton panaszkodik... ez munkahelyi kötelessége.
 
H

Hummen23

Guest
A honvédség minek támogasson civol sportklubbot?
azt a pénzt fektesse a saját lőterei fejlesztésébe ami zajlik.

Hogy nincs rád szükség? te mondasz nemet úgy hogy semmit nem tudsz a dologról. csak @dudi örök panaszkodását veszed alapnak. tuthatnád hogy szakaszvezető már egy ideje folyton panaszkodik... ez munkahelyi kötelessége.
Nem, nem kell a honvédség pénze, sem a sportklubbjai.
Legyen megfelelő jogi lehetőségem, hogy civilként tarthassak olyan lőfegyvereket, amik növelik az ország önvédelmi képességét.
Lehet drága tanfolyam, nehéz vizsga, orvosi, és pszichológiai, rendőrségi vizsgálat. Nem bánom.
De, a mostani rendszer rossz, nagyon kínkeserves, és teljesen felesleges.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nem, nem kell a honvédség pénze, sem a sportklubbjai.
Legyen megfelelő jogi lehetőségem, hogy civilként tarthassak olyan lőfegyvereket, amik növelik az ország önvédelmi képességét.
Lehet drága tanfolyam, nehéz vizsga, orvosi, és pszichológiai, rendőrségi vizsgálat. Nem bánom.
De, a mostani rendszer rossz, nagyon kínkeserves, és teljesen felesleges.
honvédelmi szempontpól teljesen lényegtelen hogy van e othon fegyvered vagy nincs. saját fegyverrel egyszál magadba max valami magányos terorista lennél egy háborúba semmi több. bármiféle legitimáció nélkül... Semmi köze a seregnek a te hobbidhoz ezen a téren. Ha bevonulnál más lenne a leányzó fekvése. de így hogy a seregből kihagynád magad csak tarthass fegyvert ha baj van katonásdit játszhass. zéró harcértéked van hadsereg szempontjából. se irányítható nem vagy tehát semilyen szervezett műveletbe nem tudnál részvenni se kiképzettséged nincs meg hogy csoportba dolgozz (1 katona nem katona de te még az sem vagy) mit vársz Taliban képzőt? nyerni akarunk háborút nem az üszkös romokon teroristázni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
képzeld magad az ukrán konfliktus eggyik frontjára egymagad kiképzettlenül saját fegyverrel gondoskodja az ellátásodrol az információról ki merre mozog barát és ellenség ... 100:1 hez hogy egyáltalán elsüsd a fegyvered ha vadászgatsz. 1000:1 hez hogy túléld ha akciózól...
öngyilkosokat minek támogasson a sereg pont azért van a hadsereg hogy eredményes legyen és megnövelje a túlélési esélyeidet.
vagy olyanokat aki éppen szarik eszik alszik amikor elkéne sütni a fegyverét legalábbis esélye lenne elsütni azt. aztán éld túl amikor vadásznak rád aknavetővel vagy tüzcsoportokkal.
 
H

Hummen23

Guest
honvédelmi szempontpól teljesen lényegtelen hogy van e othon fegyvered vagy nincs. saját fegyverrel egyszál magadba max valami magányos terorista lennél egy háborúba semmi több. bármiféle legitimáció nélkül... Semmi köze a seregnek a te hobbidhoz ezen a téren. Ha bevonulnál más lenne a leányzó fekvése. de így hogy a seregből kihagynád magad csak tarthass fegyvert ha baj van katonásdit játszhass. zéró harcértéked van hadsereg szempontjából. se irányítható nem vagy tehát semilyen szervezett műveletbe nem tudnál részvenni se kiképzettséged nincs meg hogy csoportba dolgozz (1 katona nem katona de te még az sem vagy) mit vársz Taliban képzőt? nyerni akarunk háborút nem az üszkös romokon teroristázni.
Lenne tízezrével 5,56x45 nato vagy 7,62x51 nato kaliberű lőfegyver az országban, optikástól, hőkamerástól, hangtompítóstól (nem rongyos csupasz ak 63d).
Olyan emberek tízezrei, akik 10x annyit vannak lőtéren mint a tartalékosok (=10x annyi rutin).
Baj esetén bevonulnának, mert bizony ez alkotmányos kötelezettsége az embernek. Nyílván kapnának kiképzést.
A honvédség csak nyer vele, a haza nyer vele. Neked mégis mi bajod ezzel?
Kérlek ne hasonlítsd a magyar embert a talibanhoz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Lenne tízezrével 5,56x45 nato vagy 7,62x51 nato kaliberű lőfegyver az országban, optikástól, hőkamerástól, hangtompítóstól (nem rongyos csupasz ak 63d).
Olyan emberek tízezrei, akik 10x annyit vannak lőtéren mint a tartalékosok (=10x annyi rutin).
Baj esetén bevonulnának, mert bizony ez alkotmányos kötelezettsége az embernek. Nyílván kapnának kiképzést.
A honvédség csak nyer vele, a haza nyer vele. Neked mégis mi bajod ezzel?
Kérlek ne hasonlítsd a magyar embert a talibanhoz.
Akkor miért nem vonul be most ? nyitott a rendszer. Aki békébe szabadidő melett arra nem képes hogy bevonuljon és képezze magát. arra akkor sem lehet számítani amikor bajvan. legalábbis semmivel nem jobban mint arra aki nem tart fegyvert otthon és behívót kap...
Az az egy két hét amivel lerövídítenéd a kiképzésüket meg az összekovácsolódás és a katonai alapok felvételének rovására menne...
A karabély az eggyik leghatékonytalanabb fegyver...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 525
10 701
113
honvédelmi szempontpól teljesen lényegtelen hogy van e othon fegyvered vagy nincs. saját fegyverrel egyszál magadba max valami magányos terorista lennél egy háborúba semmi több. bármiféle legitimáció nélkül...
Nézd már meg az ukrán területvédelem mikkel harcol... A cuccaik negyede saját, nem ritkák a .308-as AR-ek, Accuracy International puskák, Pulsar és más civil piacos hőkamerák... De inkább ne harcoljon akinek ilyen van otthon mert "az nem szabályos, az úgy nagyon nem szabályos".


se irányítható nem vagy tehát semilyen szervezett műveletbe nem tudnál részvenni
Ilyenkor szokás valakinek kézbe venni az asszimetrikus ellenállás megszervezését, és képzeld az előképzettség nélküliek helyét is meg lehet találni, nem, hogy azokét akik amúgy képezték magukat. Ha más nem kiadsz neki egy szektort, hogy azt fogja le amíg a többiek dolgoznak.

képzeld magad az ukrán konfliktus eggyik frontjára egymagad kiképzettlenül saját fegyverrel gondoskodja az ellátásodrol az információról ki merre mozog barát és ellenség ...
Ezt csinálja ott a területvédelem, és jól működik. :D Amúgy meg ez a kiképzetlenül dolog nagyon sántít, mert az ellenállás megszervezése invázió esetén a KM feladata, de ha más nem egy-két hivatásos biztos akad aki elvezeti, a holtidőben felkészíti őket.
Az ellátásról a decentralizált készletekből gondoskodnak, az információ továbbítására ott vannak a civil felderítők, rádiósok, az internet ha még működik, de besegít a haderő és a szolgálatok is.


Akkor miért nem vonul be most ? nyitott a rendszer.
Na ez az, miért riasztó az amúgy a témában nyakig elmerült embereknek a tartalékos rendszer?
 
H

Hummen23

Guest
Akkor miért nem vonul be most ? nyitott a rendszer. Aki békébe szabadidő melett arra nem képes hogy bevonuljon és képezze magát. arra akkor sem lehet számítani amikor bajvan. legalábbis semmivel nem jobban mint arra aki nem tart fegyvert otthon és behívót kap...
Az az egy két hét amivel lerövídítenéd a kiképzésüket meg az összekovácsolódás és a katonai alapok felvételének rovására menne...
A karabély az eggyik leghatékonytalanabb fegyver...
"Aki békébe szabadidő melett arra nem képes hogy bevonuljon és képezze magát. arra akkor sem lehet számítani amikor bajvan."
Kérlek vizsgáld meg a premisszádat mégegyszer!

Csak egy példa a világból:
Az usa-t azért (is) tartják meghódíthatatlannak, mert több mint 400 millió lőfegyver van a civil háztartásokban.

De ez már nagyon átlóg a civil fegyvertartás topicba.
A mondandóm lényeg, hogy ne mondj olyat, hogy ha nagyobb kaliberrel akarok lőni, mint a 22-es, akkor irány a sereg.
És igenis van honvédelmi jelentősége a civil fegyvertartásnak.
Egyébként csak elbeszélünk egymás mellett.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Mi is van a háttérben???
A magyar kormányfő a zalaegerszegi Lynx-harcjárműgyár épületének és elkészült moduljainak ünnepélyes átadóján tartott beszédet. Elmondása szerint a legfontosabb feladat ebben az évtizedben, hogy „egy Magyarországot megvédeni képes, a magyar érdekeknek érvényt szerezni tudó, Magyarországon, de ha kell, azon kívül is bármikor bevethető haderő álljon rendelkezésre”.
:):rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 631
76 593
113
Mi is van a háttérben???
A magyar kormányfő a zalaegerszegi Lynx-harcjárműgyár épületének és elkészült moduljainak ünnepélyes átadóján tartott beszédet. Elmondása szerint a legfontosabb feladat ebben az évtizedben, hogy „egy Magyarországot megvédeni képes, a magyar érdekeknek érvényt szerezni tudó, Magyarországon, de ha kell, azon kívül is bármikor bevethető haderő álljon rendelkezésre”.
:):rolleyes:

A zalaegerszegi Lynx gyár épület átadó ünnepségével kapcsolatos téma haditechnikai része a [HUN] Rheinmetall Hungary Zrt. topikban folytatódik...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 448
67 740
113
Nem, nem kell a honvédség pénze, sem a sportklubbjai.
Legyen megfelelő jogi lehetőségem, hogy civilként tarthassak olyan lőfegyvereket, amik növelik az ország önvédelmi képességét.
Lehet drága tanfolyam, nehéz vizsga, orvosi, és pszichológiai, rendőrségi vizsgálat. Nem bánom.
De, a mostani rendszer rossz, nagyon kínkeserves, és teljesen felesleges.
Ugye az egész pusztán annyiról szól mint az élet egyéb területein. Nem ember vagy, hanem állami engedélyt pénzért kiváltani képes pénztárca.

A folyamat mint minden esetben, ott van elbaszva, hogy létrejön az adott aspektusért felelős, de valójában csak önmaga fenntartására szakosodott bürokrata fostenger. Az ebben úszkálók pedig karriert akarnak befutni ezért az önnfenntartás kerein belül de az új ötletre természetesen 'valahonnan' pénzt kell teremteni.

Innentől minden mindegy.

Lehetne úgy is, hogy nagyobb településenként van egy-egy állami-honvédségi lőtér, ahová te mint random állampolgár alanyi jogon betérsz bármiféle extra engedély meg vizsgálat nélkül, a helyi random Kovács törzsőrmester szakszerű segédlete mellett lőni. Kialakulna a tisztessége az egésznek normálisan csinálva.

Csak ez ugye túl emberi és nem lehetne élősködni rajta. Pedig maga a folyamat, ahogy az esetek 99%-ban, létezne a szájbakúrt bürokrácia parazitái meg a kitalált engedélyek nélkül is. Működne, lenne célja, értelme, toborzóértéke, honvédelmi szintű értéke. Inkább szenvedj a fasz engedélyekkel állampolgár és csörgess ezekért a lőszer helyett.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nekem már megint furcsa, hogy vitatkoztok kér dolgon és azt egybe pakoljátok.
Én azt a kérdést, hogy miért csak kis kaliberrel lehet lőni az említett létesítményben lerendezném azzal, hogy mert Szittya ezt tervezte be oda. Vagy nem tudom, ő volt-e, de fél-egy éve pont mondta, hogy több ilyen valamin dolgozik és lehet csak én értettem félre, de ott nem a mi igényeinkre felállítandó Azov zászlóalj kiképzési telephelye volt az eredeti elgondolás. Tévedés jogát fenntartom, lehet csak én olvastam rosszul. Vagy ez nem is az a fejlesztés, amiről akkor ő beszélt.

Mik voltak az általa megkapott prior célok, amihez valamit le kellett tennie az asztalra?

1-2, Kisebb helyőrségekre is használható helyek kialakítása a hazai tartalékosok megyénkénti szervezéséhez, hogy ne a toborzás néhány nagyvárosra koncentrálódjon! Sikerült? Az elmondottak alapján század szintű elhelyezés kimondottan komfortos szinten megvalósítható. Toborzótiszt nyugodtan kaphat helyet benne. Ha valaki betéved oda, akkor a legtöbb toborzóirodához képest szerintem biztosan nem rosszabb hely elbeszélgetni az érdeklődőkkel.

3, Ha van rá lehetőség, akkor lőtér csatolása ehhez a "laktanyához", hogy a motivált tartalékosok akár hétvégente is képezni tudják magukat, ne szorítkozzon a felkészülésük csak a nullponti lőtéren való gyakorlatozásra évente pár alkalommal. Teljesült? Nem, nem több hektár gyakorlóterep, de nem is ez volt a cél. Bemehetnek, lőhetnek az elmondottak alapján. Valaki úgy fogalmazott, hogy könnyen átalakítható a komolyabb kaliberre. Gondolom ez azt jelenti, hogy a tartalékos alapból a szolgálati fegyverével fog dolgozni és alkalmas a hely arra, hogy egy hétvégén pikk-pakk megvan ez az alkalmassá tevés, lemegy a kiképzés és utána vasárnap visszaalakítják légpuskásoknak.

4, Olcsó legyen, mert hagyományos megvalósításnál méreg drága minden faluban fenntartani egy katonai bázist. Teljesült? Igen, pont ezt szolgálja a kettős -polgári és katonai- szerepkör, ennek megfelelően más finanszírozók bevonása.


OFF

Ezzel szemben a vita elkezd arról szólni, hogy a tervezője miért nem javasolt törvénymódosításokat és miért nem alakította át a hazai fegyvertartás szabályait. Aki így gondolja, egyetlen párt van idehaza -a Mi Hazánk- amelyik hihetően kampányol azzal, hogy ő lazítani szeretne ezeken a törvényeken, ha lehetőséget kap rá. Ja, igyekszem nem elfelejteni, hamarosan lesz lehetőségetek szavazatotokkal segíteni őket, ha így gondolkodtok és csak párat kell aludni és az a rendezvény pont arról szól majd, amit most ti itt a fórumon akartok. Vagyis kinyitni a lehetőséget előttetek, hogy változtassatok.
Megjegyzem én nem rájuk fogok szavazni, nem is lényeg, hogy kire. Én nem szeretném, hogy az legyen, mint az USA-ba, hogy lassan tarackágyúval kell a rendőröknek járőröznie, mert minden alvilági alaknak joga van automata gépfegyverekhez jutnia, még csak nem is karabély szintig, hanem annál is komolyabb cuccok.
Ezt azért tegyük hozzá, mikor valaki magyar Azov zászlóaljnak akarja magát képezni odahaza a hátsó kertben! Mondjuk azt, hogy 10 uzi vásárlóból 9 drogkereskedő lenne, 1 pedig egy "nem leszek én katona, ne nézzél már lábtörlőnek, de ha háború lesz, védem a hazámat". Nem akarok megsérteni senkit, de ez lenne a legjobb esetben az arány.

Ettől függetlenül én nagy híve vagyok annak, hogy a politikai kérdéseket azt a nem sokára követező választáson döntsük el, és én el fogom fogadni az eredményt, bármi is legyen majd az! Egy haditech fórum meg alkalmatlan és az alap feladatára káros, ha itt akarjuk megvívni ezeket a csatákat. Jobb lenne ezeket kint hagyni. És ismétlem, ez a komplexum úgy értettem, hogy nem is akarta eredendően sem megváltoztatni a törvényeket, csak megfelelni nekik.

Remélem nem sértettem meg senkit, hiszen eddig a témában egyetlen fórumtárs írásában sem vettem észre, hogy bárki mást bántani szeretett volna. Mindenki csak véleményt fejetett ki, ahogy én is. Még... ha elég keményen beleszálltam, hogy a topic OFFolása tovább gördüljön.

ON
 
H

Hummen23

Guest
Nekem már megint furcsa, hogy vitatkoztok kér dolgon és azt egybe pakoljátok.
Én azt a kérdést, hogy miért csak kis kaliberrel lehet lőni az említett létesítményben lerendezném azzal, hogy mert Szittya ezt tervezte be oda. Vagy nem tudom, ő volt-e, de fél-egy éve pont mondta, hogy több ilyen valamin dolgozik és lehet csak én értettem félre, de ott nem a mi igényeinkre felállítandó Azov zászlóalj kiképzési telephelye volt az eredeti elgondolás. Tévedés jogát fenntartom, lehet csak én olvastam rosszul. Vagy ez nem is az a fejlesztés, amiről akkor ő beszélt.

Mik voltak az általa megkapott prior célok, amihez valamit le kellett tennie az asztalra?

1-2, Kisebb helyőrségekre is használható helyek kialakítása a hazai tartalékosok megyénkénti szervezéséhez, hogy ne a toborzás néhány nagyvárosra koncentrálódjon! Sikerült? Az elmondottak alapján század szintű elhelyezés kimondottan komfortos szinten megvalósítható. Toborzótiszt nyugodtan kaphat helyet benne. Ha valaki betéved oda, akkor a legtöbb toborzóirodához képest szerintem biztosan nem rosszabb hely elbeszélgetni az érdeklődőkkel.

3, Ha van rá lehetőség, akkor lőtér csatolása ehhez a "laktanyához", hogy a motivált tartalékosok akár hétvégente is képezni tudják magukat, ne szorítkozzon a felkészülésük csak a nullponti lőtéren való gyakorlatozásra évente pár alkalommal. Teljesült? Nem, nem több hektár gyakorlóterep, de nem is ez volt a cél. Bemehetnek, lőhetnek az elmondottak alapján. Valaki úgy fogalmazott, hogy könnyen átalakítható a komolyabb kaliberre. Gondolom ez azt jelenti, hogy a tartalékos alapból a szolgálati fegyverével fog dolgozni és alkalmas a hely arra, hogy egy hétvégén pikk-pakk megvan ez az alkalmassá tevés, lemegy a kiképzés és utána vasárnap visszaalakítják légpuskásoknak.

4, Olcsó legyen, mert hagyományos megvalósításnál méreg drága minden faluban fenntartani egy katonai bázist. Teljesült? Igen, pont ezt szolgálja a kettős -polgári és katonai- szerepkör, ennek megfelelően más finanszírozók bevonása.


OFF

Ezzel szemben a vita elkezd arról szólni, hogy a tervezője miért nem javasolt törvénymódosításokat és miért nem alakította át a hazai fegyvertartás szabályait. Aki így gondolja, egyetlen párt van idehaza -a Mi Hazánk- amelyik hihetően kampányol azzal, hogy ő lazítani szeretne ezeken a törvényeken, ha lehetőséget kap rá. Ja, igyekszem nem elfelejteni, hamarosan lesz lehetőségetek szavazatotokkal segíteni őket, ha így gondolkodtok és csak párat kell aludni és az a rendezvény pont arról szól majd, amit most ti itt a fórumon akartok. Vagyis kinyitni a lehetőséget előttetek, hogy változtassatok.
Megjegyzem én nem rájuk fogok szavazni, nem is lényeg, hogy kire. Én nem szeretném, hogy az legyen, mint az USA-ba, hogy lassan tarackágyúval kell a rendőröknek járőröznie, mert minden alvilági alaknak joga van automata gépfegyverekhez jutnia, még csak nem is karabély szintig, hanem annál is komolyabb cuccok.
Ezt azért tegyük hozzá, mikor valaki magyar Azov zászlóaljnak akarja magát képezni odahaza a hátsó kertben! Mondjuk azt, hogy 10 uzi vásárlóból 9 drogkereskedő lenne, 1 pedig egy "nem leszek én katona, ne nézzél már lábtörlőnek, de ha háború lesz, védem a hazámat". Nem akarok megsérteni senkit, de ez lenne a legjobb esetben az arány.

Ettől függetlenül én nagy híve vagyok annak, hogy a politikai kérdéseket azt a nem sokára követező választáson döntsük el, és én el fogom fogadni az eredményt, bármi is legyen majd az! Egy haditech fórum meg alkalmatlan és az alap feladatára káros, ha itt akarjuk megvívni ezeket a csatákat. Jobb lenne ezeket kint hagyni. És ismétlem, ez a komplexum úgy értettem, hogy nem is akarta eredendően sem megváltoztatni a törvényeket, csak megfelelni nekik.

Remélem nem sértettem meg senkit, hiszen eddig a témában egyetlen fórumtárs írásában sem vettem észre, hogy bárki mást bántani szeretett volna. Mindenki csak véleményt fejetett ki, ahogy én is. Még... ha elég keményen beleszálltam, hogy a topic OFFolása tovább gördüljön.

ON
Ha elolvasod azt a keveset, amit írtam a témában, akkor gyorsan rájössz, hogy szittya egyik kijelentésére reflektáltam.
Arra, hogy ha nagyobb kaliberrel akar lőni, akkor vonuljon be.
Nos, ez felháborító kijelentés. Ettől nem lesz vonzóbb sem a hivatásos, sem a szerződéses, sem a tartalékos szolgálati forma. Viszont elveszi a lehetőséget azoktól, akik hajlandóak volnának pénzt, időt, és energiát áldozni erre.
És elveszi az ezzel való járulékos előnyöket az ország honvédelmi képességének szempontjából.
Így kanyarodtunk el a civil fegyvertartáshoz, annak mérsékelten liberalizált, ésszerűsített gyakorlatához.
Kissé felháborító, és érthetetlen, hogy amikor az ember arany középútról beszél, akkor egyből szélsőséges rémképekkel kell kontrázni.

Vagy nem létezik középút a légpuskalövészet és a terroristák, azov ezredek, és az amerikai gengszterek között (akik nem mellesleg többségében illegálisan jutnak fegyverekhez, és ott sokkal inkább szociális/kultúrális problémák vezetnek fegyverekkel való bűnelkövetéshez) ???

Miért lenne pártpolitika az erről való párbeszéd?
Egyáltalán nincs honvédelmi vonzata?
Nincs erre példa a nagyvilágban, és a közeli szomszédságunkban is?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 939
5 062
113
Betölti az életkort vonuljon be tartalékosnak és lőhet nagykaliberű fegyverrel. ennyi. nem tudom mit olyan nehéz megérteni azon hogy a honvédség nem hobbista sportlövőket akar eltartani. hanem ha valaki nagykaliberű fegyverrel akar lőni akár sport céllal az vonuljon be.
nem lövész klubb.
ez egy alap. ha többre vágyik nem elég a hinvédség kapui nyitottak.
De most pontosan hobbista sportlövőket fognak képezni: mit gondolsz a sportpisztoly minek kell? Ez akkor lenne honvédelmi célú ha minimum pisztolylőtér lenne. Egyébként teljesen értelmetlen volt százmilliókért légpuska, kispuska, sportpisztoly lőteret építeni. A pisztolylőtér semmivel nem került volna többe és itt lőhettek volna sportpisztollyal is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Vagy nem létezik középút a légpuskalövészet és a terroristák, azov ezredek, és az amerikai gengszterek között (akik nem mellesleg többségében illegálisan jutnak fegyverekhez, és ott sokkal inkább szociális/kultúrális problémák vezetnek fegyverekkel való bűnelkövetéshez) ???

Azért a vitában elhangzottak olyanok, hogy az USA-t azért tartják lehetetlennek meghódítani, mert annyi katonainak tervezett fegyver van szanaszét a civil házakban.
Nos, ha ezzel példálózunk, akkor látni kell ennek árnyoldalát. És nem, nem értek azzal egyet, hogy a legális fegyvertartás az csak jó akaratú emberekhez került. Szerintem összefüggés van aközött, hogy náluk annyival nagyobb és komolyabb az illegális piac, azzal, hogy legálisan is öntik a jó szándékú civileknek a pisztolytól a Bel harcihelikig meg az idős vadászgépekig mindent.

Ha szeretnéd magad képezni honvédelem terén, akkor paintball, játszhatsz WoTot meg WT-t, menj egy modellező szakkörbe és tervezz vadászrepülőket, olvasgathatsz itt a fórumon hasznos dolgokat hadi technikáról. (Bocs!)

Ha meg egy percig is komolyan gondolod, hogy háború esetén szeretnéd megvédeni a Hazát és erre előzetesen készülni, akkor tartalékosok, mert szerintem ez a minimum szint. Az ország védelme néha áldozatokat követel az egyéntől is, nem csak a néptől. Az egyik ilyen, hogy el kell viselned a bajtársaid szagát, ha nem tetszenek, akik most a tartalékos vagy a profi állományban jelenleg életüket adnák Magyarországért.
Sufniban önköltségen kiképzett Rambókra szerintem nincs szükség. Emlékszel az első napokban Kijevben, mikor a lánctalpas áthajtott a személyautón? Egy lelkes önkéntes felfegyverzett civil elkezdte lőni a saját csapatuk légvédelmi ütegér, a lánctalpas vezetője meg arra figyelt és átment egy nem katonáskodó polgáron és autóján.
Szerintem ha valaki tenni akar, azt minimum tartalékosok oktassák és készítsék fel, majd profi tisztek vezessék a harcba!

De ez csak egy vélemény.