A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 658
113
A légpuska kispuska lőtér könnyű szerrel átalakítható egyéb funkciókra.
Az meg hogy valaki az udvarába lődöz légpuskával (ami baja városába nem biztos hogy a legjobb ötlet a szomszédok miatt) nem jelenti azt hgy a delikvens meg is tanul lőni vagy a helyes elsütésre fegyvertartásra.
De, pont azt jelenti. Kispuskával kiválóan meg leget tanulni a céllövészetet.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
A légpuska kispuska lőtér könnyű szerrel átalakítható egyéb funkciókra.
Az meg hogy valaki az udvarába lődöz légpuskával (ami baja városába nem biztos hogy a legjobb ötlet a szomszédok miatt) nem jelenti azt hgy a delikvens meg is tanul lőni vagy a helyes elsütésre fegyvertartásra.
Pontosan. A negyedik emeleten a panelban meg főleg nehéz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
De, pont azt jelenti. Kispuskával kiválóan meg leget tanulni a céllövészetet.
meglehet csak nem épp az udvaron verebeket hajkurászva. sokat segít persze én is azthittem sokáig hogy tök jól lövök légpuskával mert a patkányokat mindig lecsattantottam. aztán a seregbe megtanították a helyes elsütést. és bezony sokat javúltam.
Ign ezt meglehet tanulni légpuskával is csak nem az udvarba hanem egy lőtéren ahol hozzáértő ember oktat és tréningez és nem a fater mondja hogy nem nehéz csak az a pöcök illeszkedjen bele a vágatba. (persze tudta ő szakszerüen is a csapott célgömböt még emlékezett rá csak én kicsi vóltam késöbb meg már mit érdekelte meg engem is mert hát tudok én lőni...)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 583
11 021
113
A légpuska kispuska lőtér könnyű szerrel átalakítható egyéb funkciókra.
...és akkor miből tartott volna eleve komolyabb kalibereket fogadni képes lőteret kialakítani benne? Plusz beszerezni néhány karabélyt (AK,Bren, M4 vagy más AR rendszer), hozzájuk kiegészítőket, pár váltást az új harcászati felszerelésből amivel kitapasztalják (többféle szíj, optikák, hangtompító, MOLLE rendszerű cuccok használata, stb.) ? Pár millió forint a 860-ból.
Plusz egy kereskedelmi lézer tag rendszer amivel tudnak épületharcolni rombolás nélkül :)
Szükség állapotban század erőig képes tartós katonai jelenlétet biztosítani kultúrált körülmények között.
Ez mostanában nem a hosszú élet záloga.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
...és akkor miből tartott volna eleve komolyabb kalibereket fogadni képes lőteret kialakítani benne? Plusz beszerezni néhány karabélyt (AK,Bren, M4 vagy más AR rendszer), hozzájuk kiegészítőket, pár váltást az új harcászati felszerelésből amivel kitapasztalják (többféle szíj, optikák, hangtompító, MOLLE rendszerű cuccok használata, stb.) ? Pár millió forint a 860-ból.
Plusz egy kereskedelmi lézer tag rendszer amivel tudnak épületharcolni rombolás nélkül :)

Ez mostanában nem a hosszú élet záloga.
valahol bezony összekell gyüjtened az embereket. elég csak egy árvízre gondolni vagy egy megnövekedett migrrációs nyomásra. vagy háborút megelőző késszenléti helyzetbe.

Minek nem nagyobb kaliber? talán mert a diákoknak nem adsz nagykaliberü fegyvereket a kezébe... Aki meg nem diák mehet a honvédség lőtereire lőni. mint ahogy írtam egy átlag tartalékos aki komolyabban veszi a dolgot 6 lövészeten vesz részt egy évbe minimum 7-8 alkalom. aki meg tényleg komolyan veszi és kihasználja az összes lehetőséget 2 hetente lőntérre járhat. (oersze ez esetbe nem lehet tátott szájal várni a sültgalambot bizony bele kell tenni a melót.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and dkes

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Jajj mert mi lesz? Semmi.
Betölti az életkort vonuljon be tartalékosnak és lőhet nagykaliberű fegyverrel. ennyi. nem tudom mit olyan nehéz megérteni azon hogy a honvédség nem hobbista sportlövőket akar eltartani. hanem ha valaki nagykaliberű fegyverrel akar lőni akár sport céllal az vonuljon be.
nem lövész klubb.
ez egy alap. ha többre vágyik nem elég a hinvédség kapui nyitottak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Vagy gondolod hogy a honvédség csak úgy lövetteti az embereket puszira nagy kaliberű fegyverekkel. úgy hogy semmilyen jogviszonyba sem állnak vele ? miért tenne ilyet? akinek ilyen irányú vágya van és önerőből nem tudja vagy akarja megoldani. az vonuljon be és megkapja a lehetőséget. nem boxba lövészetre hanem előrremozgásos oldalramozgásos lövészetre. a tartalékos rendszer elég nagy mozgásteret enged nem kell feladni semmit miatta.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 258
113
Vagy gondolod hogy a honvédség csak úgy lövetteti az embereket puszira nagy kaliberű fegyverekkel. úgy hogy semmilyen jogviszonyba sem állnak vele ? miért tenne ilyet? akinek ilyen irányú vágya van és önerőből nem tudja vagy akarja megoldani. az vonuljon be és megkapja a lehetőséget. nem boxba lövészetre hanem előrremozgásos oldalramozgásos lövészetre. a tartalékos rendszer elég nagy mozgásteret enged nem kell feladni semmit miatta.


IPSC ről hallottál már?
Még mindig megvannak a Rákosi/Kádár beidegződések. :mad:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 658
113
Vagy gondolod hogy a honvédség csak úgy lövetteti az embereket puszira nagy kaliberű fegyverekkel. úgy hogy semmilyen jogviszonyba sem állnak vele ? miért tenne ilyet? akinek ilyen irányú vágya van és önerőből nem tudja vagy akarja megoldani. az vonuljon be és megkapja a lehetőséget. nem boxba lövészetre hanem előrremozgásos oldalramozgásos lövészetre. a tartalékos rendszer elég nagy mozgásteret enged nem kell feladni semmit miatta.


IPSC ről hallottál már?
Még mindig megvannak a Rákosi/Kádár beidegződések. :mad:
Ne mondj neki ilyet. El is sírná magát, ha kiderülne, hogy civilben nem csak 1 fő lőirány van...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 583
11 021
113
Betölti az életkort vonuljon be tartalékosnak és lőhet nagykaliberű fegyverrel. ennyi. nem tudom mit olyan nehéz megérteni azon hogy a honvédség nem hobbista sportlövőket akar eltartani. hanem ha valaki nagykaliberű fegyverrel akar lőni akár sport céllal az vonuljon be.
nem lövész klubb.
ez egy alap. ha többre vágyik nem elég a hinvédség kapui nyitottak.
Na most az a baj, hogy középkaliberű fegyvert kéne a kezükbe adni mintha valami hűdekomoly dolog lenne vagy az, hogy ez pénzbe kerül? Nem kellene, hogy ez a lőszerfogyasztás egyáltalán feltűnjön a Honvédségnek, de ahol egy NSzV lövészet hírértékű ott ki tudja....
Másrészt a beruházás értékét nézve nehogy már gond legyen... Nagyobb anyagi veszteséget látok az egyértelműen harcra alkalmatlan emberek rendszerben tartásán, de nyilván a lövészet vinné el a pénzt....
Vagy gondolod hogy a honvédség csak úgy lövetteti az embereket puszira nagy kaliberű fegyverekkel. úgy hogy semmilyen jogviszonyba sem állnak vele ? miért tenne ilyet? akinek ilyen irányú vágya van és önerőből nem tudja vagy akarja megoldani. az vonuljon be és megkapja a lehetőséget. nem boxba lövészetre hanem előrremozgásos oldalramozgásos lövészetre. a tartalékos rendszer elég nagy mozgásteret enged nem kell feladni semmit miatta.
Miért csináltak a szolnokiak Különleges Erők Tábort?.....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ne mondj neki ilyet. El is sírná magát, ha kiderülne, hogy civilben nem csak 1 fő lőirány van...
ember elfelejted a beszámolóm a dániai időmből (talán emlékszel hjemmeværn ba én már szereztem egy alapkiképzést.) amikor neked még újdonság vólt a több lőirány én akkor azon gyakoróltam. erőltetted nekem hogy csak 1 lőirány van azért fő lőirány...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 658
113
ember elfelejted a beszámolóm a dániai időmből (talán emlékszel hjemmeværn ba én már szereztem egy alapkiképzést.) amikor neked még újdonság vólt a több lőirány én akkor azon gyakoróltam. erőltetted nekem hogy csak 1 lőirány van azért fő lőirány...
Akkor meg mit magyarázol a céges lőkiképzésről? Úgy érvelsz mellette mintha nem tudnád, hogy milyen elavult.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Akkor meg mit magyarázol a céges lőkiképzésről? Úgy érvelsz mellette mintha nem tudnád, hogy milyen elavult.
mármint hogy a diákoknak kadétoknak elég a légpuska és a kisk kaliberű fegyver? és aki komolyabbal akar lőni az mennyen aseregbe ne egy fiatalknak szánt sporttelepen akarjón nagykalberrel lődözni? komolyan ez a gond? melyik országba lövetnek diákokat nagykaliberű gfegyverekkel tömegesen állami szinten? szudán? azért ott még nem tartunk
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ti az MHSZ. ből akartok valami rambóképzőt. miközben ez a Honvédelmi sportszövetség továbbra is MHSZ elötte a Levente örököse.
Kb hasonló kínálattal
küzdősportok -önvédelmi oktatás
Kis kaliberű lövészet
Gépjármű jogosítvány
Elsősegély
(radó szakosztály) helyett informatikai (game sport többeközött)
repülős szakosztály (nem vadászgépeken (tudom miért nem hisz az milyen vagány lenne a gyerkeknek.)
Kismotoros felkészítés
stb
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 583
11 021
113
Ti az MHSZ. ből akartok valami rambóképzőt. miközben ez a Honvédelmi sportszövetség továbbra is MHSZ elötte a Levente örököse.
Kb hasonló kínálattal
küzdősportok -önvédelmi oktatás
Kis kaliberű lövészet
Gépjármű jogosítvány
Elsősegély
(radó szakosztály) helyett informatikai (game sport többeközött)
repülős szakosztály (nem vadászgépeken (tudom miért nem hisz az milyen vagány lenne a gyerkeknek.)
Kismotoros felkészítés
stb
A Leventemozgalom vége pont azt igazolja, hogy amit lehet korán militarizálni kell, és baj esetén azonnal habozás nélkül felfegyverezni őket, nem kiszolgáltatottan hagyni mert jajj fiatalok meg jajj nehogy fegyvert kapjanak.
Na a "game sport" szakosztályoddal aztán sokra megyünk. Mondjuk FPS játékokban be lehet gyakorolni ezt-azt, de jajj az már rambóképző. Rádió ugyanolyan fontos mint régen, venni kell nekik Baofengeket (az oroszok is azt használják :D).
Juteszembe az MHSZ-ben ejtőernyőztek is, az nem rambó?
 
H

Hummen23

Guest
Betölti az életkort vonuljon be tartalékosnak és lőhet nagykaliberű fegyverrel. ennyi. nem tudom mit olyan nehéz megérteni azon hogy a honvédség nem hobbista sportlövőket akar eltartani. hanem ha valaki nagykaliberű fegyverrel akar lőni akár sport céllal az vonuljon be.
nem lövész klubb.
ez egy alap. ha többre vágyik nem elég a hinvédség kapui nyitottak.
Az a hobbista sportlövő megtanulja a biztonságos, rutinos fegyverhasználatot. Saját pénzen képzi magát, saját fegyverrel rendelkezik.
Ha önként bevonul, vagy be kell vonulnia, akkor egy sokkal nagyobb rutinnal rendelkező katona áll a haza szolgálatára, ami a honvédségnek egy forintjába sem kerül.

Én is vennék magamnak maroklőfegyvert, karabélyt, optikát, hangtompítót, nagy mennyiségben lőszert, fizetnék az oktatásért, rendszeresen képezném magam, mindezt a saját kontómra. Természetesen megfelelő orvosi és pszichológiai vizsgálatok után.
Soha nem akarnék bántani senkit, vagy visszaélni a lőfegyverekkel.
Olyan megugorhatatlan volna biztosítani ennek a jogszabályi körülményeit?
Olyan rossz volna ez a honvédségnek? Nem növelné az ország önvédelmi képességét több ezer, esetleg több tízezer fegyveres civil?

Jelenleg is tartok vadászfegyvereket.
Viszont a mostani sportlövői szabályozás egy rossz vicc, és nem kívánok szenvedni az ostoba követelményeknek való megfeleléssel.
Tartalékos meg azért nem leszek, mert nem fér bele az időmbe, és nem fogok lemondani a jól fizető állásomról csak hogy autómata fegyvereket is használhassak. És mert egyáltalán nem vonzó a tartalékosság a jelenlegi formájában. Sem az ott megszerezhető képesítések, sem a felszerelések, sem a "csapat". Igazából semmi.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 258
113
Az a hobbista sportlövő megtanulja a biztonságos, rutinos fegyverhasználatot. Saját pénzen képzi magát, saját fegyverrel rendelkezik.
Ha önként bevonul, vagy be kell vonulnia, akkor egy sokkal nagyobb rutinnal rendelkező katona áll a haza szolgálatára, ami a honvédségnek egy forintjába sem kerül.

Én is vennék magamnak maroklőfegyvert, karabélyt, optikát, hangtompítót, nagy mennyiségben lőszert, fizetnék az oktatásért, rendszeresen képezném magam, mindezt a saját kontómra. Természetesen megfelelő orvosi és pszichológiai vizsgálatok után.
Soha nem akarnék bántani senkit, vagy visszaélni a lőfegyverekkel.
Olyan megugorhatatlan volna biztosítani ennek a jogszabályi körülményeit?
Olyan rossz volna ez a honvédségnek? Nem növelné az ország önvédelmi képességét több ezer, esetleg több tízezer fegyveres civil?

Jelenleg is tartok vadászfegyvereket.
Viszont a mostani sportlövői szabályozás egy rossz vicc, és nem kívánok szenvedni az ostoba követelményeknek való megfeleléssel.
Tartalékos meg azért nem leszek, mert nem fér bele az időmbe, és nem fogok lemondani a jól fizető állásomról csak hogy autómata fegyvereket is használhassak. És mert egyáltalán nem vonzó a tartalékosság a jelenlegi formájában. Sem az ott megszerezhető képesítések, sem a felszerelések, sem a "csapat". Igazából semmi.

Minden szavaddal egyetértek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Az a hobbista sportlövő megtanulja a biztonságos, rutinos fegyverhasználatot. Saját pénzen képzi magát, saját fegyverrel rendelkezik.
Ha önként bevonul, vagy be kell vonulnia, akkor egy sokkal nagyobb rutinnal rendelkező katona áll a haza szolgálatára, ami a honvédségnek egy forintjába sem kerül.

Én is vennék magamnak maroklőfegyvert, karabélyt, optikát, hangtompítót, nagy mennyiségben lőszert, fizetnék az oktatásért, rendszeresen képezném magam, mindezt a saját kontómra. Természetesen megfelelő orvosi és pszichológiai vizsgálatok után.
Soha nem akarnék bántani senkit, vagy visszaélni a lőfegyverekkel.
Olyan megugorhatatlan volna biztosítani ennek a jogszabályi körülményeit?
Olyan rossz volna ez a honvédségnek? Nem növelné az ország önvédelmi képességét több ezer, esetleg több tízezer fegyveres civil?

Jelenleg is tartok vadászfegyvereket.
Viszont a mostani sportlövői szabályozás egy rossz vicc, és nem kívánok szenvedni az ostoba követelményeknek való megfeleléssel.
Tartalékos meg azért nem leszek, mert nem fér bele az időmbe, és nem fogok lemondani a jól fizető állásomról csak hogy autómata fegyvereket is használhassak. És mert egyáltalán nem vonzó a tartalékosság a jelenlegi formájában. Sem az ott megszerezhető képesítések, sem a felszerelések, sem a "csapat". Igazából semmi.
vágod mi vólt az MHSZ ? na ez detto ugyan az... nemtudom mit akarsz a gyerekekből Hitler jugendet ? Túl nagyok az elvárásaid a gyerekekkel kapcsolatba. Nem szudán vagyunk.