Ha csak nem kerekes önjaró MAN alapon akkor kell a fenének!löveg gyártás?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ha csak nem kerekes önjaró MAN alapon akkor kell a fenének!löveg gyártás?
Szerintem a Honvédségnek - a fenegyerekeknek - kell az akármilyen alapon (is). Jó sok.Ha csak nem kerekes önjaró MAN alapon akkor kell a fenének!
Újabb idézet a cikkből:És az a makett ágyú?! Az vajon mit szimbolizál? Miért nem egy makett Leo2 A7 vagy egy makett Pzh2000??!
Ok, csak ezeknek semmi köze nincs a harckocsizáshoz."A látogatás utolsó napján a magyar delegáció ellátogatott a Német Hadsereg Harckocsizó Iskolájába, amelynek során Björn Schulz dandártábornok tájékoztatást adott a hadosztályt érintő aktualitásokról, majd a Harckocsi Kiképző- és Szimulációs Központ parancsnoka tartott előadást. A Központban tett látogatása során a Magyar Honvédség parancsnoka találkozott a kiképzésben részt vevő magyar katonákkal is."
Egy tréningközpont, ahol már magyar katonák is képzés alatt vannak.
Maróth meg azért volt jelen, mert megnézték a már nekünk készülő gépeket is.
Vajon mit?Ok, csak ezeknek semmi köze nincs a harckocsizáshoz.
Mi több nálunk ilyen még csak tervbe van véve. De ez nyilvánvalóan a IdZ utolsó generációjának a digitális elemei.
Ezek a lövészek felszereléséhez tartoznak. Azt tudom elképzelni, hogy azt mutatták be, hogy a PUMA-ba épített (RM által) rendszerek hogyan dolgoznak együtt a katonák egyéni digit. felszerelésével.
Úgy tudom (asszem a Patarán hallottam valamelyik kint lévő katonától), hogy ebből nem komplett RM-et veszünk meg, hanem sajátot fejlesztünk.
Volt olyan nyilatkozat is, hogy vizsgálják a Honvédség és a RM ilyen irányú együttműködését is de erről nagyon nagy a csend.
Nekem ez inkább RM bemutatónak tűnik, mint a BW kiképzési központjának. DE érdekes, hogy a RM telephelyen (Gondolom a BW-be nem visznek be nem rendszeresített PR Lynxet) ott a BW több tisztje is, amellett meg ott vannak a RM civilbe öltözött vezetői.
Nekem ez úgy tűnik, mintha valamit nagyon ránk akarnának melegíteni.
Ez a kép még biztosan a BW kiképző központjában készült:
Nem voltam elég világos: A komplett IdZ-t.Vajon mit?
Ugy nyilatkozott a tegnapi adasban is hogy a Lynx egy tulkomplikalt jarmu egyszerusitett valtozata es hogy nem kell 7 nyelvet beszelnie a szoftvernek meg videojatekokat se kell tudni futtatnia ugyhogy szerintem ez se lesz tulkomplikalva(ugy ertem minden lovesz nem kap meg minden digitalis finomsagot).Nem voltam elég világos: A komplett IdZ-t.
Állítólag sokat finomítottak rajta, de én biztosan nem rendelném meg olyan szinten az egész rendszert, amit a németek csinálnak.
Szerintem esetünkben kizárólag azon lövészeknek kellene ilyet - vagy ehhez hasonlót - kapnia, akik jelenleg is kapnak PRC rádiót.
Minden lövésznek - szerintem - felesleges.
Egy német szimulációs központban az nem inkább a Bundeswehr Gladius vagy "IdZ-valamennyi" felszerelése lehet?A másik, hogy az utolsó pár képen láttad mi van a magyar katonákon?! A digitális katona " elemei"! Érdekes!
Na ez egy valóban érdekes momentum.Magyarország a NATO StratCom teljes jogú tagjává vált
Ünnepélyesen felvonták a magyar lobogót március 31-én a NATO Stratégiai Kommunikációs Kiválósági Központja (StratCom) épületénél Lettországban, Rigában...
577... De nem tudom, nem kopirájtolt-e?
Azért ez egy rendkívül korrekt, átgondolt nyilatkozat volt! (Petink is megtanulhatná…..bocs)577... De nem tudom, nem kopirájtolt-e?
Interjú Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornaggyal, a Magyar Honvédség vezérkari főnökével.
ES&T: Ruszin-Szendi tábornok úr, ezekben a hetekben Európát háború rázza meg. Hogyan értékeli Magyarország az európai biztonsági helyzetet, különösen Oroszország szerepét?
A keletről és délről érkező fenyegetések metszéspontjában
Ruszin-Szendi: Aggódunk Oroszország agresszív fellépése miatt, amely sérti a szövetséghez csatlakozni kívánó független államok szuverenitását, és amely figyelmen kívül hagyja a nemzetközi jogot. Sajnos rövid távon nem látjuk jelét annak, hogy az orosz külpolitika megváltozna, és tiszteletben tartaná a volt szovjet tagállamok demokratikus döntését arról, hogy milyen utat kívánnak választani a jövőjüket illetően. Ugyanakkor Oroszország magatartása ellenére fenn kell tartani a szövetség "kettős megközelítésének" elvét, mivel érdekünk, hogy az orosz féllel mindenáron fennmaradjon a politikai párbeszéd. Ez még inkább igaz az Ukrajna keleti határainál kialakult jelenlegi helyzetre, ahol az érintett feleknek a párbeszédet kell előtérbe helyezniük.
Ugyanakkor az orosz magatartás ellenére el kell ismernünk és tényként kell kezelnünk, hogy az Orosz Föderáció fontos szereplője a nemzetközi rendszernek, és meghatározó szerepet játszik számos globális és regionális biztonsági kérdésben. Tisztában kell lennünk azzal is, hogy - különösen a jelenlegi helyzetben - nem beszélhetünk Európa biztonságáról Oroszország említése nélkül. Ráadásul a szankciók ellenére Oroszország még mindig fontos gazdasági és kereskedelmi partnere számos európai országnak, különösen az energetika területén.
ES&T: Magyarország fenyegetve érzi magát Oroszország terjeszkedési politikája miatt?
Ruszin-Szendi: Megítélésünk szerint Magyarország nincs közvetlenül kitéve a keletről érkező fenyegetéseknek, de megértjük és tiszteletben tartjuk a NATO keleti szárnya felől érkező fenyegetések szövetségesek általi megítélését, és időről időre jelentős erőfeszítéseket teszünk a balti légtér védelmére a velük való szolidaritás jeleként. A következő magyar szerepvállalás 2019 után 2022-ben, majd 2025-ben ismétlődik.
ES&T: Az EU és a NATO jelenleg stratégiai dokumentumokon dolgozik. Sokan érvelnek egy közös európai stratégia mellett. Tekintettel az EU-tagok gyakran eltérő álláspontjaira, lát erre esélyt?
Ruszin-Szendi: Mind az EU, mind a NATO nélkülözhetetlen szereplője az európai biztonságnak. Ezért nincs alternatívája a szoros, kölcsönösen előnyös és hatékony euroatlanti együttműködésnek és a NATO biztonsági garanciáinak.
Üdvözlendő az EU-USA stratégiai partnerség megerősítése az új amerikai kormány hivatalba lépése után, valamint az európai szövetségesek és az USA határozott elkötelezettsége a transzatlanti és az EU-NATO kapcsolatok megerősítése mellett.
Mind az EU, mind a NATO jelenleg átgondolási folyamaton megy keresztül annak érdekében, hogy alkalmazkodni tudjon a rendkívül gyorsan változó biztonsági környezethez, és képes legyen megfelelni a növekvő kihívásoknak és fenyegetéseknek. Az EU stratégiai iránytűje mellett a NATO-ban is új stratégiai koncepciót dolgoznak ki. Bár a két szervezetnek eltérő feladatai és felelősségi köre van, és a két reflexiós folyamat ezért nem azonos, fontos a kölcsönös tájékoztatás, az átláthatóság, a komplementaritás és az átfedések elkerülése, ami általános követelmény a tagállamok és a szövetségesek számára.
A stratégiai iránytű kidolgozása már javában folyik, és várhatóan márciusban fogadják el. A fenyegetésekkel kapcsolatos eltérő felfogásuk és érzékenységük ellenére a tagállamok meg tudnak állapodni egy ambiciózus, de megvalósítható intézkedéscsomagban, amely középtávon erősíti a közös biztonság- és védelempolitikát. Magyarország alapvető érdeke, hogy a két szervezet kohéziója megmaradjon, erősítse és kiegészítse egymást, amelyet Magyarország az euroatlanti biztonság aktív és hiteles támogatójaként kíván megerősíteni.
Ez egy képaláírás: A magyar fegyveres erőkben 3000hivatásos katona szolgál, ebből 18 ezer a hadseregben, 5000 a légierőben (Fotó: NATO)
ES&T: Magyarország intenzív kapcsolatokat ápol Kínával. Más országok meglehetősen kritikusan szemlélik a Kínával való kapcsolatokat. Hogyan nézhetne ki egy közös stratégia Kínával szemben?
Ruszin-Szendi: A mai biztonsági környezet sokat változott az elmúlt évtizedekben, és a globalizáció erősödésével az államok kölcsönös függősége is megnőtt. Kína gazdasági és technológiai felemelkedése az elmúlt évtizedekben Pekinget a nemzetközi közösség fontos szereplőjévé tette. Magyarország szerint pragmatikus politikára van szükség Kínával szemben. Kína növekvő befolyása és nemzetközi jelenléte számos komoly dilemma mellett lehetőségeket is kínál.
A Kínával kapcsolatos közös stratégiának egymás értékeinek és érdekeinek kölcsönös tiszteletén, valamint a kölcsönösen előnyös együttműködés iránti elkötelezettségen kell alapulnia. Mindenáron el kell kerülni egy új hidegháborút Kína és a Nyugat között, mivel ez egyik félnek sem érdeke, és a kapcsolatrendszer sokkal összetettebb.
ES&T: Milyen biztonsági kihívásokat lát a magyar fegyveres erők számára?
Ruszin-Szendi: Magyarország biztonságát továbbra is elsősorban a tömeges illegális migráció fenyegeti közvetlenül. A déli határainkra nehezedő nyomás átmenetileg enyhült, de a tömeges migrációt okozó fő gazdasági és társadalmi problémák továbbra is a MENA-régióban és azon túl (Közép-Ázsia, Száhel-övezet) jelentkeznek. A meglévő tendenciák miatt közép- és hosszú távon szembe kell néznünk az illegális tömeges migráció és a kapcsolódó terrorizmus kihívásával is.
A Magyar Honvédség folyamatosan hozzájárul a déli határok biztosításához, és részt vesz a NATO és az EU műveleteiben, amelyek célja a származási országok stabilitásának megerősítése és a fenyegetések kiváltó okainak kezelésének elősegítése. Támogatjuk partnereink kapacitásépítését nemzetközi szervezetekben vagy kétoldalú keretek között is, hogy erősítsük partnereink ellenálló képességét és önvédelmi képességeit.
Magyarország a keleti és déli stratégiai irányból érkező fenyegetések metszéspontjában fekszik. Magyarország biztonsága szempontjából - földrajzi közelségéből adódóan - a déli irány és azon belül a Nyugat-Balkán stabilitása központi jelentőségű.
A régió iránti elkötelezettségünket tükrözi, hogy operatív feladataink nagy része erre a régióra összpontosul. Különösen fontos a jelenlétünk a KFOR-ban, amelyet tavaly november óta egy éve magyar parancsnok vezet, és amely jelenleg a NATO legnagyobb művelete.
A jelenlegi gyorsan változó, rendkívül összetett és kiszámíthatatlan biztonsági környezetben nem zárható ki egy váratlan fegyveres támadás lehetősége szövetségeseink vagy akár Magyarország ellen. A magyar fegyveres erők átfogó modernizációja során, amely összhangban van a NATO védelmi tervezési folyamatával, olyan képességeket kívánunk beszerezni és fejleszteni, amelyek többek között egy ilyen támadás elrettentését és szükség esetén megelőzését célozzák. A modernizáció során nagy jelentőséget tulajdonítunk a multinacionális keretek között történő fejlesztéseknek is. Kiemelkedő példa erre a Közép-európai Multinacionális Hadosztály Központjának (HQ MND-C) létrehozása, amelyet Németország erőteljes támogatásával, valamint Horvátország és Szlovákia nemzeti keretben való részvételével hoztak létre. A szervezetet az év első felében aktiválják a NATO-ban, megerősítve a szövetség regionális parancsnoki és ellenőrzési kapacitását, és közvetve a keleti és déli reagálási képességét.
A szittya nem egészen könnyűgyalogság. (attól hogy egyesek azt állítják...) szittya egy alap.Nehéz könnyűgyalogság.
Na, vajon miért...
A katonaságnál egészen pontosan meg lehet határozni mindent az utolsó gombig. Erre van a katonai terminológia.A szittya nem egészen könnyűgyalogság. (attól hogy egyesek azt állítják...) szittya egy alap.
Gépkocsizó lövész?A katonaságnál egészen pontosan meg lehet határozni mindent az utolsó gombig. Erre van a katonai terminológia.
Hogy lehet a "szittya" koncepciót meghatározni?
az sem. Azért Szittya ha jól tudom senki nem beszélt könnyű dandárról a szittya kapcsán. csak hogy van egy szittya lövész konceptció. aminek a bemutatóján a súlyozottan a "nehezebb" támogató fegyverek melett valódi nehézteknika is jelen vólt. mindvégig szittya lövész zászlóaljakat emlegettek ha minden igaz márpedig az... mert ha mást mondtak vólna nem a teljes igazat mondanák.Gépkocsizó lövész?
Ha mindenképpen ragaszkodni akarunk a jelenlegi katonai terminológiához...
Minek az alapja? A területvédelmi zászlóaljnak / ezredeknek?A szittya nem egészen könnyűgyalogság. (attól hogy egyesek azt állítják...) szittya egy alap.
nem a területvédelmisek egy önálló elem. De a szittyába lessznek tartalékosok akár jelenleg területvédelmis is.Minek az alapja? A területvédelmi zászlóaljnak / ezredeknek?