A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
M
Akár a hadiiipari beruházások kivitelezését gyorsított eljárásban felpörgethetik. Az infrastruktúrális laktanyamegnyitások, felújítások kivitelezésére is ismerek hazai vállalkozókat.

A Lynx gyárban is lehet folyamatos műszak. Lepörgetjük pár év alatt a hazai vasakat és még jut csehszlovák testvéreinonek is pár darab.
Mondtam én a múltkor, hogy olyan jól sikerült a Zrínyit lehúzni a budin, hogy most meg felfele jön a szar de dögivel!
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Hát olyan 2028-29-es szállítással.... :rolleyes:
Csak viccelek. :cool:
Ha olyat akartak volna, akkor azt már jóval korábban be kellett volna rendelni.
Ha logikusan gondolkodunk, a nagyvasak megrendelése mellett ami 1-2 éven belül megcsinálható, az tényleg a személyi felszerelés teljes cseréje és ezekből az új cuccokból háborús tartalékok felhalmozása. Azért ha ne adj Isten valami gebasz lenne, nagyon kínos lenne, ha mofém sisak + műbőr tártáska kombóval tudnánk ellátni az állományt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 567
113
Akár a hadiiipari beruházások kivitelezését gyorsított eljárásban felpörgethetik. Az infrastruktúrális laktanyamegnyitások, felújítások kivitelezésére is ismerek hazai vállalkozókat.
A jelentősen megnövekedett építőipari alapanyag- és bérköltséghez is jól fog jönni az extra pénz...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
Kíváncsi leszek a részletekre. Értem én és egyetértek, hogy a Honvédséget meg kell erősíteni. Ne de mivel és mikor, a megrendelt fegyverzeten kívül ? Mert amit eddig vettünk, az a költségvetésbe ott van kalkulálva, adott összegekben, évekre lebontva. Én ezt a mai infót úgy értelmezem, ezeken kívül lesz más is, és gyorsabban talán. Na erre leszek kíváncsi, hogy mi és mennyi. Illetve mikor. Már ha jól gondolom, mert tévedhetek is nagyot.
Jönnek a Bayraktárok :)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 845
4 835
113
Szerintem fizetést akarnak emelni! Na lehet optimista vagyok! De mire akarják vajon kökteni!?:eek:
Szerintem is elsődlegesen nem technikai eszközökre hanem az állomány létszámemelésére. Ez az amit a leggyorsabban meg lehetne oldani. Ha 100 ezerről 1.5 millióra felemelnék a szerződéskötési díjat sorok állnának a toborzóirodák előtt. A tartalékosoknál szintén: ha a többletpontok mellett még 1.5 milliót is beígérnének a legalább 1 éves szolgálatért akkor lenne elég fiatal jelentkező. Nyilván rendezni kellene párhuzamosan a hivatásos állomány illetményét is, hogy ne legyen bérfeszültség.
Plusz: a végén még kiderül, hogy Palkovicsnál nem elszólás volt (2 alkalommal is) hogy az egerszegi gyárat harckocsigyárnak hívta.......Érdekes módon ez az egyetlen termék a hk, amit a RM nem gyárt önállóan, pedig a tapasztalata az meglenne hozzá.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 427
46 300
113
Ha így meg tovább a francia-német harckocsi fejlesztés, akkor végén az RM lehet a nevető harmadik...
Az a kemény, hogy én olvastam olyat pár éve, hogy a RM az MGCS-től függetlenül készít terveket teljesen saját fejlesztésű harckocsira is.
Nem tudom, hogy meddig jutottak a nemzetközi fejlesztés mellet, de annak idején készült egy ilyen fantázia rajz:
1590065564_mgcs-5.jpg