A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
Most érjük el a GDP 2 %-ot.0.7-0.8%-ról indultunk.1mrd dollár alatt volt az éves költségvetés, most még fotrntgyengüléssel együtt több mint 3,5mrd dollár.
A 2023-as költségvetés HM-et érintő módosításáról/"új alapokra helyezéséről" van már valami hír? (Más országokban decemberben szokták elfogadni a következő évi költségvetést.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 852
35 209
113
Reméljük a legjobbakat :).. Én is csak örülnék neki. De a többi sem normális. Egy névváltoztotás lebonyolítása nem kis pénz és persze munka. A semmiért. Eddig is a katonák hagyományokat is őriztek. Attól, hogy most fentről belenyúlnak.. A hagyományörzés alulről kell hogy jöjjön. (Máshol írták miért kell...) Azért mert magunkban kell éreznünk, hogy hova tartozunk. Ha nincs előd, akkor parttalan a nemzet, az haderő, az egység stb. De nem felülről kell utasítani, meg kitalálni. Ahol a rendszerváltás ideje után, ezeket megtették azok mind a csapatoknál történt és nem a HM részéről indították. A babos kendőt sem a miniszter írta ki a Pumák számára...
felejtsd el nekem 2 hete beszólt egy "vezénylő" a határon a kesztyűmért... (aztán számonkérte azt is miért nem a cégest hordom...(tarcsis vagyok a vezénylő is) szerinted ilyen környezetben miféle hagyomány születhetne ?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 972
8 506
113
felejtsd el nekem 2 hete beszólt egy "vezénylő" a határon a kesztyűmért... (aztán számonkérte azt is miért nem a cégest hordom...(tarcsis vagyok a vezénylő is) szerinted ilyen környezetben miféle hagyomány születhetne ?
No erre mit írjak. Képzeld el Don kanyarba a vezénylődet, hogy sorba fokozná le a katonákat, vagy tépné le a vitzéségi érme, vagy főbe lőné Őket, mert nem kincstári sállal tekerték be a fejüket, mert nem volt biztosított elég meleg ruha az állománynak, és ami volt azt sem az orosz télre tervezték.. Erre ezért azt mondom, hogy Bas[@&za meg..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 852
35 209
113
No erre mit írjak. Képzeld el Don kanyarba a vezénylődet, hogy sorba fokozná le a katonákat, vagy tépné le a vitzéségi érme, vagy főbe lőné Őket, mert nem kincstári sállal tekerték be a fejüket, mert nem volt biztosított elég meleg ruha az állománynak, és ami volt azt sem az orosz télre tervezték.. Erre ezért azt mondom, hogy Bas[@&za meg..
kb ezt gondoltam én is magamba amit a végén írtál. (érdekes hogy egy tucat határszolgálat alatt amikor rossz időjárási viszonyok között rajtam vólt senkit nem zavart...) mindezt azért mert ő kapott cégest (én nem ahogy az állomány többsége sem) pedig esküsöm hogy amióta tartalékos vagyyok (a szerdzsós vásáróltt felszereléseim szétosztogattam tatán eljövetelem elött) semmi olyat nem hórdtam ami nem a cégtől való (amit adott a sereg. tehát semmit nem válltottam ki sajátra ami céges. csak olyat hordtam eddig sajátot amit nem adott a cég.) na most ez megfog változni... (még egy kicseszett málharendszert sem vettem ha tártáskát adtak azt vittem...) erre ez a .... beszól :D (kevés olyan hülye van mint én aki inkább szenved a cégesbe akármit is adjon) és nem spulságból csináltam eddig vagy mazohizmusból) pedig a gyikmálha már elég terhes vólt néha)mondjuk konzervnek jó ha van)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
  • Tetszik
Reactions: Torgamba

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Ezért is lenne jó, ha legalább az alap dolgokat tudnánk itthon előállítani. Szíve szerint ezért mondaná azt az ember, hogy minden egyenruha, személyi felszerelés, lőszer, kézi lőfegyver, öngyilkos drón legyen itthon gyártva, mert ez nemcsak nemzeti érdek, hanem a hadseregre költött pénz nagyobb része így az országban tudna maradni.
Szia,

Ez csak addig hangzik jol, amig nem halnak meg tomegesen a katonak a szar felszereles kovetkezteben.

Szoval szerintem a minosegbol nem szabad engedni, az arakat meg egyszeruen mashogy kell szamolni (nyilvan precizen kiszamolva, hasrautesszeruen azt mondanam, hogy ha a 100%-ban hazai dupla aru, akkor erdemesebb a hazait valasztani, de ha tizszeres aru, akkor hatarozottan nem).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 991
23 106
113
Szóval nem véletlen van moderálás az ilyen platformokon...kicsit túl leegyszerűsíted a helyzetet. Lehet az mondani hogy rossz a moderálás módja, de mindenképp szükséges. Lásd mi kis fórumunk ukrán topikja...
Kipróbáltam.
A minap jelentettem egyik nagy kedvencemet (egy EU-fan szlovák, aki 444-et olvas, tehát magyar, és angolul küldi el a magyarokat és a magyar kormány tagjait -előszeretettel pl. Varga Juditot - a felmenőibe), mert nagy totálba lenácizta a magyarokat. Ma megjött a válasz, nem sérti a nagykönyvet.
A Twitteren vérliberális véleményterror ment, Musk a maga módján felhivta erre a figyelmet és a maga módján változtatni szeretne...persze hogy vannak, akiknek ez nem tetszik. :)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
kb ezt gondoltam én is magamba amit a végén írtál. (érdekes hogy egy tucat határszolgálat alatt amikor rossz időjárási viszonyok között rajtam vólt senkit nem zavart...) mindezt azért mert ő kapott cégest (én nem ahogy az állomány többsége sem) pedig esküsöm hogy amióta tartalékos vagyyok (a szerdzsós vásáróltt felszereléseim szétosztogattam tatán eljövetelem elött) semmi olyat nem hórdtam ami nem a cégtől való (amit adott a sereg. tehát semmit nem válltottam ki sajátra ami céges. csak olyat hordtam eddig sajátot amit nem adott a cég.) na most ez megfog változni... (még egy kicseszett málharendszert sem vettem ha tártáskát adtak azt vittem...) erre ez a .... beszól :D (kevés olyan hülye van mint én aki inkább szenved a cégesbe akármit is adjon) és nem spulságból csináltam eddig vagy mazohizmusból) pedig a gyikmálha már elég terhes vólt néha)mondjuk konzervnek jó ha van)
Kösz mindent Szittya. A két hét alatt sokat tanultam tőled a határon. Remélem leszünk még egy járőrben. Üdv.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 852
35 209
113
Kösz mindent Szittya. A két hét alatt sokat tanultam tőled a határon. Remélem leszünk még egy járőrben. Üdv.
igazán nincs mit tettem a dolgomat ;) én örültem neki a legjobban hogy egy igazán fitt tettrekész és értelmes emberrel vóltam járőrpárba . Akiről példát vehet nem csak az idősebb korosztály de a fiatalabb is. Nagyon szívesen ülnék veled újra egy hilux ba. Ha nem is a határon de nagy valószínűséggel lessz még rá alkalom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Akinek van egy kis képzelőereje, az ebben látja a katonai felhasználást:
És az a durva, hogy röhejesen le vannak maradva a katonai fejlesztők a polgári szoftveres és harvderes fejlesztésektől.
Egy ilyen szoftver ha belekerül egy karra rögzíthető taktikai mobilba, akkor feleslegessé teszi azt a szenvedést, amit a szem elé vetítés problémáját kiséri.