A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
Szerencsésebb helyeken felmérik,hogy mire van forrás,és úgy terveznek.Mégszerencsésebb helyeken esetleg több változatban,hogy legyen hogyan alkalmazkodni,ha változás van a forráshelyzetben.Akár pozitiv,akár negativ irányba
Most én az utóbbi 1 évre gondolok, hogy nem úgy van pénz.

Persze elötte meg volt covid.

Amit akartam, hogy a Gidran/nms páros retek lassú.

A cz is akadozva indult. Közben belengettek egy gestament is.

ZEG?
Mikor gurul ki az első lynx?
Bobo szerint már gyártják.

Lehet én vagyok a hülye de szerintem illenék pár képet erről posztolni.

Na nem ami hadititok.
De valami kis fotócskát,videót amit más gyárakban is csinálnak.
Lassan március.

Másrèszt ha a nèmet a rá eső darabokból sem tudja hozni a penzumot, akkor mennyit gyárthatnak zalában.

Persze lehet zegen ott áll már 5 db különböző készültségi fokon.
De valljuk be ez nem valószínű.

Szóval vagy tudatosan hazudik vagy hülye. Melyik a jobb?

Ráadásul az RM oldalán még mindíg az van kiírva, hogy a 46db 23 elejére le lessz szállítva. o_O

Az embernek a kedve is elmegy mèg olvasni is róla.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Most én az utóbbi 1 évre gondolok, hogy nem úgy van pénz.

Persze elötte meg volt covid.

Amit akartam, hogy a Gidran/nms páros retek lassú.

A cz is akadozva indult. Közben belengettek egy gestament is.

ZEG?
Mikor gurul ki az első lynx?
Bobo szerint már gyártják.

Lehet én vagyok a hülye de szerintem illenék pár képet erről posztolni.

Na nem ami hadititok.
De valami kis fotócskát,videót amit más gyárakban is csinálnak.
Lassan március.

Másrèszt ha a nèmet a rá eső darabokból sem tudja hozni a penzumot, akkor mennyit gyárthatnak zalában.

Persze lehet zegen ott áll már 5 db különböző készültségi fokon.
De valljuk be ez nem valószínű.

Szóval vagy tudatosan hazudik vagy hülye. Melyik a jobb?

Ráadásul az RM oldalán még mindíg az van kiírva, hogy a 46db 23 elejére le lessz szállítva. o_O

Az embernek a kedve is elmegy mèg olvasni is róla.
Hát,szerintem a Zplan alapvetően NEM honvédelmi tervezet.Legalábbis nem ÖNÁLLÓ országvédelmi célú.NATO követelmény kielégitése a cél,maga a védelmi doktrina továbbra is a NATO majd megvéd.(ezzel alapvetően nincs baj-de azért lehetett volna némi önálló országvédelmi képességet is jobban beletervezni,szerintem.Bár a megitélésem értékét azért erősen rontja,hogy nincs nyilvános tervezet,hogy mi is a végső hadszervezeti cél-csak azt véleményezem,amit látok)
Én spec ezeket a hadiipari fejlesztéseket sem látom különösebben honvédelmi célzatunak.Döntően kihelyezett gyártás,leginkább összeszerelés.A magas technológiájú részek nem nálunk készülnek,önálló kapacitást nem adnak.Egy részükről ordit,hogy hatalompolitikai célzatú megrendelések (rajzasztalrol történők egyértelműen).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Értem én, de nem gondolnám, hogy a katonáink (és a honvédelmi tervezők) csak úgy, zsigerből meggondolatlanul rendeltek.

Pedig ez történt...

Várjuk már meg, mi lesz a jövőben. (Bár sok jót ebből az itt "Bobo" fedőnéven futó NER lovagból nem nézek ki. Legfeljebb rendel még pár, a katonáknak nem kellő repülőt korábbi magától....)

Eddig is sok szar döntés volt, és folytatni fogják a megkezdett utat :(
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 160
93
Félévente megkérdeztem: "Yörük lesz?"
És jött is mindig a rövid válasz: "Lesz!"

Már meg se merem kérdezni és csak az érdekelne, hogy még mindig "lesz" vagy lesz valamikor, amikor "már van is" vagy esetleg "már nem lesz"?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Most láttam, hogy a Csehek felfújható Himarst gyártanak :) , amiről eszembe jutott van nekünk van idehaza ilyen szintű "kamu" képességünk? Komolyan kérdem!
szerintem ez olyan cseh kínai mint a gyoda meg nagyon sok minden más ami "cseh" néven fut... értik megkerűlni a kína elleni szankciókat...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 160
93
Most láttam, hogy a Csehek felfújható Himarst gyártanak :) , amiről eszembe jutott van nekünk van idehaza ilyen szintű "kamu" képességünk? Komolyan kérdem!
Egyszer írtam itt a felfújható szintén cseh ifv-nél, hogy csak statikusat csinálnak, de nekünk oszlopba köthető kamu-tartálykocsi kellene, azzal lehetne igazán szopatni az ellenséget...rögtön leleplezi magát az ellenséges álcázott harkocsi, gyalogság, drón, helikopter stb. Mire feleszmél, hogy potya volt már rég választüzet ad rá a konvoj.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 343
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 839
113
2022. október 31.

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Autódaruk beszerzése - A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem

A szerződés nem került odaítélésre.

Ok: a közbeszerzési eljárást eredménytelennek minősítették.

Az eredménytelenség indoka: Ajánlatkérő eljárása megsértette a Kbt. 55. § (6) bekezdésében foglalt rendelkezéseket a kiegészítő tájékoztatás kérésre adott válasz alapján eszközölt műszaki leírás módosítása során.

Ezt most újra kiírták, csak csökkent a darabszám...

-------------------

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Autódaruk beszerzése - A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem

Jelen eljárás tárgya: 2 db 40-60 tonnás önjáró vagy alvázra épített autódaruk beszerzése

Opciók ismertetése:
Az ajánlati árak függvényében, opcionálisan +1 db 40-60 tonnás önjáró vagy alvázra épített autódaruk beszerzése a fedezet keretéig a szerződéstervezet 3.2. pontja alapján miszerint: Vevő nem vállal kötelezettséget a +1 db 40-60 tonnás önjáró vagy alvázra épített autódaruk megrendelésére, csak abban az esetben, ha a nyertes ajánlati árra tekintettel a kellő fedezet rendelkezésre áll.

Az összkerék hajtású önjáró, vagy meglévő gépjármű alvázra épített autódaru beszerzésével nő a jelenleg működő Emelőgép Csoport kapacitása. Segítségével 5 m-es távolságban minimum 27 t súlyú szállítmányok pakolhatók át, felhasználhatók természeti katasztrófák során bekövetkezett akadályok elhárítására, továbbá vagonírozásnál, mozgásképtelen és sérült járművek és műtárgyak mozgatására. Egy daru összes teherbíró képességének legalább 40 tonnának kell lennie. A részletes műszaki leírást a kiegészítő közbeszerzési dokumentum tartalmazza. Ajánlattevő (Eladó) vállalja a beszerzési eljárás részeként a gépjármű/gépkezelő, valamint gépjármű állományának 3 fő/jármű elméleti és gyakorlati felkészítését az eszköz és tartozékai kezelésére, karbantartására, technikai kiszolgálására 5-6 napra napi 8 óra időtartamban.

A Eladó vállalja, hogy a felkészítésen részt vett állományt olyan felkészítésben részesíti, amely alapján képesek a továbbiakban a MH igényeinek megfelelően munkát végzeni a járművel. A képzés nyelve: magyar, a felkészítésen max. 9 fő vehet részt, 5-6 nap időtartamban.

Részvételi kérelmek benyújtásának határideje: 29/03/2023
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Venom85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 839
113
"A Jövő Hadereje Tanácsadó Testületének Porkoláb Imre miniszteri biztos vezetésével az a célja, hogy független, külső perspektívákat és visszajelzéseket kapjunk a haderőfejlesztés kapcsán, ezek által pedig valóban egy modern, high-tech, a 21. század kihívásainak megfelelő haderőt építsünk..."

331776678_1190879964876099_2085076183029638236_n.jpg
332078482_772951737085370_3719676531713538558_n.jpg
331286691_191277450188958_7600880303319273275_n.jpg