A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
A gyakorlat az gyakorlat, az alvásmegvonás Horthy életrajz olvasással meg szívatás.
Edit: na, pont ez nem igaz. A világító szirszar volt akkor?
Nem sikerült még teljesen kiirtani ezek szerint a fokazos hagyományokat sajna.
Ugye elvinni őket éjszakai menethyakorlqtra macerás lett volna, helyette ez...

Az meg hogy háború esetén is szar lesz, ezért még békeidőben is tegyük pokollá a katonák életét, jórészt felesleges szivatasbol, ne haragudj meg, de ostoba hozzáállás.

Vadait meg ne emlegessuk, mert most is látom magam előtt és ebededi van...

Viszont: ha tényleg pletykáltak a sofőrök, azért az gaz. Azért elő kellett venni őket.
Pro secundo harmadszor: a kiképzés nem lehet fenyites része. Nem is értem ezt hogy gondolta/ak. A gyakorlat az gyakorlat, a fenyites az fenyites. Ha valaki nem képes az elfogadott eszközök keretein belul megfenyiteni beosztottakat, hanem ilyen pitiáner és káros eszközökhöz nyul, az menj N bakternek, ne vezetőnek.
"Az meg hogy háború esetén is szar lesz, ezért még békeidőben is tegyük pokollá a katonák életét, jórészt felesleges szivatasbol, ne haragudj meg, de ostoba hozzáállás."
Ezt magyarázd meg az amerikai tengerészgyalogosoknak. Még azt is limitálják, hogy egy katona hányszor rághat meg egy falatot mielőtt lenyeli. Na ez az igazi baromság. Mellesleg a szívatással én sem értek egyet. De nem árt, ha megtapasztalják milyen álomból felébredni. Nem kell ebből minden esti rendszert csinálni, de 1-2-szer belefér. Csak akkor értelmes, katonai feladatot kapjanak legalább.
Úgy látom a Horthy olvasás itt már toposz lesz, Vadai egyszer bedobta, és mindenki leragadt vele.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Ló és huszár egysége

Katonai szakfeladatokat hajtott végre az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály (NF HUO) állománya a május 16-22-e közötti tábori kihelyezési héten...
 
  • Tetszik
Reactions: beat

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
A gyakorlat az gyakorlat, az alvásmegvonás Horthy életrajz olvasással meg szívatás.
Edit: na, pont ez nem igaz. A világító szirszar volt akkor?
Nem sikerült még teljesen kiirtani ezek szerint a fokazos hagyományokat sajna.
Ugye elvinni őket éjszakai menethyakorlqtra macerás lett volna, helyette ez...

Az meg hogy háború esetén is szar lesz, ezért még békeidőben is tegyük pokollá a katonák életét, jórészt felesleges szivatasbol, ne haragudj meg, de ostoba hozzáállás.

Vadait meg ne emlegessuk, mert most is látom magam előtt és ebededi van...

Viszont: ha tényleg pletykáltak a sofőrök, azért az gaz. Azért elő kellett venni őket.
Pro secundo harmadszor: a kiképzés nem lehet fenyites része. Nem is értem ezt hogy gondolta/ak. A gyakorlat az gyakorlat, a fenyites az fenyites. Ha valaki nem képes az elfogadott eszközök keretein belul megfenyiteni beosztottakat, hanem ilyen pitiáner és káros eszközökhöz nyul, az menj N bakternek, ne vezetőnek.
Az alvásmegvonàs azért elég erősen benne van egy komolyabb kiképzésben. ( nem értem a hiszti lényegét)

Én is szerkesztettem sàtorlap alatt vörös fénynél menetvonalat (igaz 2 nappal kesőbb mentünk ki rá) egész éjszaka és készítettem hozzá a térképvàzlatot csobànka bázis udvaràn éjszaka.

De ha éjszaksi figyelőben kell lenni az is alvásmegvonás..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
engem nem zavarna ha a sofőröm pofázna. csak azt pofázza amit én mondok neki hogy pofázzon. (aminek akár köze sincs a valósághoz.) tudom külön klikk és beszélnek egymással. De a bizalmam személyesen megrendülne a sofőrbe és én lecserélném. Valószínűleg itt a cserébe nem akartak belemenni a pk-k (személyesen meg voltak elégedve az embereikkel (akit ne feledjük a pk-k egyik legközvetlenebb emberei...) Minden esetre nagyon remélem hogy megjött az eszük a delikvenseknek. (én személy szerint azonnal cseréltem volna a csokát ha ilyet tesz...) Volt hogy beszélt ki sofőröm a hátam mögött De az legalább azt mondta amit mondania kellett amit előrre megbeszéltünk... És járt kicsit a szája más témába... (de ez belefért)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az alvásmegvonàs azért elég erősen benne van egy komolyabb kiképzésben. ( nem értem a hiszti lényegét)

Én is szerkesztettem sàtorlap alatt vörös fénynél menetvonalat (igaz 2 nappal kesőbb mentünk ki rá) egész éjszaka és készítettem hozzá a térképvàzlatot csobànka bázis udvaràn éjszaka.

De ha éjszaksi figyelőben kell lenni az is alvásmegvonás..
tudod milyenek . akármi van egyből jön a hivatkozás ogy de ők pk sofőrők. ennek meg annak az embere és többi...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
vólt hogy a sofőr nem akart beálli foszabolni az örnagy 1. szóra ugrott és beált segíteni... (utánna már a sofőr is kapkodta volna magát persze.) KK. voltam.
@krisss ezeknek néha még az is derogál ami egy őrnagynak logikus és szükséges.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 317
2 706
113
"Az meg hogy háború esetén is szar lesz, ezért még békeidőben is tegyük pokollá a katonák életét, jórészt felesleges szivatasbol, ne haragudj meg, de ostoba hozzáállás."
Ezt magyarázd meg az amerikai tengerészgyalogosoknak. Még azt is limitálják, hogy egy katona hányszor rághat meg egy falatot mielőtt lenyeli. Na ez az igazi baromság. Mellesleg a szívatással én sem értek egyet. De nem árt, ha megtapasztalják milyen álomból felébredni. Nem kell ebből minden esti rendszert csinálni, de 1-2-szer belefér. Csak akkor értelmes, katonai feladatot kapjanak legalább.
Úgy látom a Horthy olvasás itt már toposz lesz, Vadai egyszer bedobta, és mindenki leragadt vele.
Kb pontosan ugyanarról beszélünk szerintem, csak én szarabbul fogalmazok.

Amerikai tengerészgyalogosoknal ez egy hagyomány már, amivel én nem értek egyet, de ám legyen.

Vadait meg többek között ezért se bírom, itt is sikerült hozzakoltenie egy darabot, ami instant ledobta sokaknál -nalam is - a gepszijat.

Pedig lehetett volna annyi eszem és forraskritikam, hogy ezt óvatosan, de hát ügyes egy perszona...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 317
2 706
113
Az alvásmegvonàs azért elég erősen benne van egy komolyabb kiképzésben. ( nem értem a hiszti lényegét)

Én is szerkesztettem sàtorlap alatt vörös fénynél menetvonalat (igaz 2 nappal kesőbb mentünk ki rá) egész éjszaka és készítettem hozzá a térképvàzlatot csobànka bázis udvaràn éjszaka.

De ha éjszaksi figyelőben kell lenni az is alvásmegvonás..
Benne van, persze, hogy tudsz fizikailag, pszichésen kimerulve feladatot végrehajtani.

De itt most elvileg arról volt szó, hogy értelmetlen dolgot csinaltwttak velük kibaszasbol.
Mond azt, hogy ez is a költemény része volt és értelmeset csináltak (akár menetvonalat is) és megyek a mea culpaba.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Benne van, persze, hogy tudsz fizikailag, pszichésen kimerulve feladatot végrehajtani.

De itt most elvileg arról volt szó, hogy értelmetlen dolgot csinaltwttak velük kibaszasbol.
Mond azt, hogy ez is a költemény része volt és értelmeset csináltak (akár menetvonalat is) és megyek a mea culpaba.
Vélhetően csak "fiatalítani" akarja a sofőrállományt... :D

Amúgy nem tudom mi fenének személyi sofőr. Talán top 6-8 tábornokot + dandárok és ezredek elsőszámú vezetőit leszámítva mindenki vezessen maga!
Ezeket a sofőröket meg küldjék alakulathoz teherautót / harcjárművet vezetni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Miért vesz fel egyenruhát a miniszter? Ő hivatott többek közt a Honvédség civil kontrollját reprezentálni.
Lévén, hogy állományban van, mint tartalékos, minden joga megvan rá. Meg ugye nyakig körömcipőben sarat dagasztani sem olyan faszipántos.
Ezt a minisztériumi rendfokozati jelzést meg különben már talán Maróthon is láttam, még államtitkár korában.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Lévén, hogy állományban van, mint tartalékos, minden joga megvan rá. Meg ugye nyakig körömcipőben sarat dagasztani sem olyan faszipántos.
Ezt a minisztériumi rendfokozati jelzést meg különben már talán Maróthon is láttam, még államtitkár korában.
Ahhoz rendfokozat is jár neki akkor...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Lévén, hogy állományban van, mint tartalékos, minden joga megvan rá. Meg ugye nyakig körömcipőben sarat dagasztani sem olyan faszipántos.
Ezt a minisztériumi rendfokozati jelzést meg különben már talán Maróthon is láttam, még államtitkár korában.
Még hülyén nézett volna ki a LYNX-ben civilben.