A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 563
79 718
113
Avagy csak túl szkeptikus ahhoz, hogy stratégiai szintet illetve lehetőséget is átlássa...? FYI ez nem sértés, hanem teljesen normális dolog, nem véletlenül más és más mgmt garnitúra dolgozik különböző léptékeken a privát cégeknél is.
2015 óta fejlesztődik a magyar hadiipar. Sorold fel kérlek az eredményeit. Milyen exportképes terméket gyártunk, mire van exportmegrendelésünk?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pukkantak ki itt lufik amikről ti sosem hallottatok olyan járulékos kötvezményekkel amik évekkel vetik vissza a haderőfejlesztést.
Ezt nem értem.
Konkrétumok nélkül szeretnék kérni egy kis pontosítást.
a. úgy érted, hogy volt olyan vásárlás, ami ilyen-olyan okból nem valósult meg, és ez vetette vissza a haderőfejlesztést
vagy
b. olyan hazai hadiipari fejlesztés, amibe pénzt/energiát öntöttünk, és mégis befuccsolt, és ez okozott hátrányt?
vagy
c. valami egészen másról van szó.

Elég ha csak a megfelelő betűvel válaszolsz. :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
No igen, az meg egy másik probléma... az egész a Lynx ill nagy jóindulattal az Airbus óta számolható.
Alapvetően nem kötekedésből írtam ezt, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy @dudi milyen hadiipari fejlesztésre gondolt. Lehet, hogy volt, de max. a Pro Patriara tudok gondolni, az meg elvileg már "termére fordult".
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Amíg mi vagyunk az egyetlen vevő addig az.
Dehogy az.
Megint oda lyukadtunk ki, hogy túlzásokba esel, és teljesen rossz szavakat használsz a helyzet leírására.

Még1x: légvár= amiből semmi nem lett.
Ehhez képest van gyár, benne gyártás, és már vannak Lynxek is.
Hívhatod akár csődnek vagy kudarcnak is felőlem ezek után, ugyanakkora túlzó hülyeség lesz, mint a légvárnak hívni.

Pukkantak ki itt lufik amikről ti sosem hallottatok olyan járulékos kötvezményekkel amik évekkel vetik vissza a haderőfejlesztést.
A lőszer és robbanóanyag gyár ami teljesen pozitív eddig.
Lehet, elhiszem. Én a túlzott, nagyon is túlzó pesszimizmusodra céloztam, arra írtad a légvárat, ami egyből újabb példa ugyanarra...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 961
113
Ezt nem értem.
Konkrétumok nélkül szeretnék kérni egy kis pontosítást.
a. úgy érted, hogy volt olyan vásárlás, ami ilyen-olyan okból nem valósult meg, és ez vetette vissza a haderőfejlesztést
vagy
b. olyan hazai hadiipari fejlesztés, amibe pénzt/energiát öntöttünk, és mégis befuccsolt, és ez okozott hátrányt?
vagy
c. valami egészen másról van szó.

Elég ha csak a megfelelő betűvel válaszolsz. :cool:
Ok de ne privátban.:D

Èn tippelek.

A/B/C.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 128
113
Ezt nem értem.
Konkrétumok nélkül szeretnék kérni egy kis pontosítást.
a. úgy érted, hogy volt olyan vásárlás, ami ilyen-olyan okból nem valósult meg, és ez vetette vissza a haderőfejlesztést
vagy
b. olyan hazai hadiipari fejlesztés, amibe pénzt/energiát öntöttünk, és mégis befuccsolt, és ez okozott hátrányt?
vagy
c. valami egészen másról van szó.

Elég ha csak a megfelelő betűvel válaszolsz. :cool:
Èn tippelek.

A/B/C.

d, D, Déé
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Dehogy az.
Megint oda lyukadtunk ki, hogy túlzásokba esel, és teljesen rossz szavakat használsz a helyzet leírására.

Még1x: légvár= amiből semmi nem lett.
Ehhez képest van gyár, benne gyártás, és már vannak Lynxek is.
Hívhatod akár csődnek vagy kudarcbak is felőlem ezek után, ugyanakkora túlzó hülyeség lesz, mint a légvárnak hívni.


Lehet, elhiszem. Én a túlzott, nagyon is túlzó pesszimizmusodra céloztam, arra írtad a légvárat, ami egyből újabb példa ugyanarra...
A pesszimizmusom megalapozott a ti optimizmusotok pedig az információ hiányán alapszik. Mivel a kudarcokról nemigen mennek a hírek sem a bedőlt tervekről. Neked meg főleg a nagy vízen túlról van egy hagymázas rózsaszín elkèpzelésed az egészről ami a valóságtól távol áll.

De a jó végülis a lynx program nem légvár mert nevezhetjük részsikernek hiszen csak az export stratégia dőlt be teljesen.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
A pesszimizmusom megalapozott a ti optimizmusotok pedig az információ hiányán alapszik. Mivel a kudarcokról nemigen mennek a hírek sem a bedőlt tervekről. Neked meg főleg a nagy vízen túlról van egy hagymázas rózsaszín elkèpzelésed az egészről ami a valóságtól távol áll.
Nekem igazából semmilyen képem nincs, pont azért, mert csillio projectet láttam már, és tudom, hogy végtelen módon elcsuszhat, valtozhat stb mindegyik.
Én az elképzelést nézem, van-e benne ráció, logika, meg az outputot. A többi deklaráltan hangosan gondolkodás. :)

De a jó végülis a lynx program nem légvár mert nevezhetjük részsikernek hiszen csak az export stratégia dőlt be teljesen.
Na, közeledünk...
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 563
79 718
113
2015 óta ömlik a pénz a Honvédségbe, minden ami most van vagy lesz akkor kezdődött. Tényleg azt gondoljátok, hogy a Lynx vagy bármilyen más ipari beruházásunk azóta datálódik, hogy nyilvánosságra került? De halkan kérdezném meg, hogy hol van a kézifegyverekbe való lőszert gyártó gyárunk? Hol készülnek a Gidránok?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 493
8 255
113
Ezt nem értem.
Konkrétumok nélkül szeretnék kérni egy kis pontosítást.
a. úgy érted, hogy volt olyan vásárlás, ami ilyen-olyan okból nem valósult meg, és ez vetette vissza a haderőfejlesztést
vagy
b. olyan hazai hadiipari fejlesztés, amibe pénzt/energiát öntöttünk, és mégis befuccsolt, és ez okozott hátrányt?
vagy
c. valami egészen másról van szó.

Elég ha csak a megfelelő betűvel válaszolsz. :cool:
Pontosan ebben a sorrendben történtek meg :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Én az elképzelést nézem, van-e benne ráció, logika, meg az outputot. A többi deklaráltan hangosan gondolkodás. :)
Az elképzelésben van ráció és logika ezt sosem vitattam viszont csak a best case scenario-t figyelembe véve kerül implementàlásra amikor az elemzések már jó ideje nem abba az irányba mutatnak..
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 759
15 699
113
Amíg mi vagyunk az egyetlen vevő addig az.
Pukkantak ki itt lufik amikről ti sosem hallottatok olyan járulékos kötvezményekkel amik évekkel vetik vissza a haderőfejlesztést.
A lőszer és robbanóanyag gyár ami teljesen pozitív eddig.
De ha legalább biztos lenne, hogy a hibákból és a sikertelen projektekből levonják a megfelelő konzekvenciákat… Kár, hogy a politikusok nem erről híresek :(
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 069
113
Ezt nem értem.
Konkrétumok nélkül szeretnék kérni egy kis pontosítást.
a. úgy érted, hogy volt olyan vásárlás, ami ilyen-olyan okból nem valósult meg, és ez vetette vissza a haderőfejlesztést
vagy
b. olyan hazai hadiipari fejlesztés, amibe pénzt/energiát öntöttünk, és mégis befuccsolt, és ez okozott hátrányt?
vagy
c. valami egészen másról van szó.

Elég ha csak a megfelelő betűvel válaszolsz. :cool:
Tipp:
A: az elején Boxer beszerzés (azóta sem vettünk kerekes APC-t)
B: na ez a Gidrán gyártás. Meg lehet nézni hol tart 3-4 év után. Egyszerűbb lett volna megvenni a törököktől.
C: pld évekig szemeztünk a Himars-al ahelyett, hogy vettünk volna Izraelből vagy a törököktől sorozatvetőt.