A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ilyet nem írtam... 2010 óta messze nem változott, nem fejlődött úgy a honvédség, mint ahogy az egy felelős és hozzáértő kormánytól elvárható lett volna.

Akkor a mostani előtti kormányok nem voltak sem felelősek, sem pedig hozzáértőek? S ha így volt, akkor már nem is kell őket hibáztatni semmiért sem?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 251
113
Akkor a mostani előtti kormányok nem voltak sem felelősek, sem pedig hozzáértőek? S ha így volt, akkor már nem is kell őket hibáztatni semmiért sem?

Nem voltak felelős kormányok és nem is voltak szakértőek. De ez hogy jön ide? Valaki felvetette, hogy a kormány csak a propagandát nyomja. Panzerfaust kezdte el mentegetni a kormányt. Erre meg levezettem, hogy nincs alapja semmi mentegetésnek, egyszerűen csak hitvány kormányunk van.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ezek nem családi autók, hogy mág elmenne 5-10 évet, de lecserélik, mert kijött az új model. A németeknél szarevőbb népet én még nem láttam, azok nem hajítják ki, ha még kell és működik balesetveszély nélkül csak azért, hogy újat vegyenek. Még ha az lenne a cél, hogy eladják és újat vegyenek, de ha már abból indulunk ki, hogy ki akarták vonni őket mindenképp, akkor max ingyen szabad elhozni.

Alig használt német technika:

15337511_749881115159447_466280223905477489_n.jpg
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem voltak felelős kormányok és nem is voltak szakértőek. De ez hogy jön ide? Valaki felvetette, hogy a kormány csak a propagandát nyomja. Panzerfaust kezdte el mentegetni a kormányt. Erre meg levezettem, hogy nincs alapja semmi mentegetésnek, egyszerűen csak hitvány kormányunk van.

Én pedig csak azt próbálom kihúzni belőled, hogy ha a mostani kormány "hitvány", akkor nyilván az előtte lévők is "hitványak" voltak, hiszen pont annyit, vagy még annyit sem tettek a MH fejlesztésének érdekében, mint a mostaniak.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 251
113
Ez nalad valami napi rutin. Minden ebbol vezetsz le es ide vezetsz vissza. Uncsi.

Most vezettem le elsőnek bármit is abból, hogy míg a kormány az oktatásból és egészségügyből pénzt vont ki, addig a nyugdíjakra extra százmilliárdokat áldoz, tehát politikai akarat van amögött, hogy mire költ, nem pedig az, hogy nincs pénz. Ezt nehezen unhattad meg...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 251
113
Én pedig csak azt próbálom kihúzni belőled, hogy ha a mostani kormány "hitvány", akkor nyilván az előtte lévők is "hitványak" voltak, hiszen pont annyit, vagy még annyit sem tettek a MH fejlesztésének érdekében, mint a mostaniak.

Egy hard-core jobboldaliból aztán nagy teljesítmény ezt "kihúzni"... De szerintem semmi értelme úgy viselkedni mint a ballibek korábban vagy mint te most, hogy csak az előző kormányra tudtok mutogatni, ahelyett hogy a jelennel foglalkoznátok. Ezért nem halad az ország sehova sem. Amíg számodra abból, hogy a kormány rosszul kormányoz, annyi jut eszedbe, hogy hát az előző is rosszul kormányzott, addig nem lesz itt semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Egy hard-core jobboldaliból aztán nagy teljesítmény ezt "kihúzni"... De szerintem semmi értelme úgy viselkedni mint a ballibek korábban vagy mint te most, hogy csak az előző kormányra tudtok mutogatni, ahelyett hogy a jelennel foglalkoznátok. Ezért nem halad az ország sehova sem. Amíg számodra abból, hogy a kormány rosszul kormányoz, annyi jut eszedbe, hogy hát az előző is rosszul kormányzott, addig nem lesz itt semmi.

Te lennél a "hard-core" jobboldali? o_O:eek:
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, mivel régóta foglalkoztat a magyar honvédség jelene és főleg jövője, eddig csak passzív szemlélője voltam a fórumnak.

Amin megakadt a szemem, az Szittya felsorolása az idei év pozitív történéseiről:
"Hk kikonzerválás kezdete"-Erről lehet tudni valami bővebbet? Mert az utolsó hozzászólás amit valahol olvastam és a magyar HK állományra vonatkozott az az volt, hogy elég elkeserítő a helyzet, kevés a lőszer és az üzemképes gép...Akkor ezek szerint lesz itt is pozitív fejlemény és legalább amink van azokat beüzemeljük, vagy csak pótoljuk a tönkrement gépeket? A választ előre is köszönöm! Nonszensz, hogy semmit sem lehet tudni még arról sem egyáltalán hány tankunk van, arról meg főleg nem, hogy mennyi ezekből az üzemképes(ahogy a többi haditechnikai eszközről sem)...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Bejelentették, jövőre új szállítógépeket vásárol a Magyar Honvédség. Mit takar ez pontosan?
– Pontosítanék, szállító-repülőgépeket.
– Magyarul használt gépeket.
– Nem zárnám ki az új gépet sem. A katonai repülők piaca hasonlóan működik, mint az autóké. Az újak nagyon, olykor irreálisan drágák, míg egy félidős, garázsban tartott, vezetett szervizkönyvű és törésmentes járművet már jóval olcsóbban megvehetünk. A hasonlat egyébként itt véget is ér, mivel egy repülő műszaki állapotát nagyságrendekkel szigorúbban ellenőrzik, mint bármilyen, óriási becsben tartott négykerekűét. Repülőgépet pedig évtizedekre vásárol az ember."

http://magyarhirlap.hu/cikk/73465/Repules_Kabulba_atszallas_nelkul

Zárójelben.
Most azért veszünk gépeket mert Afganisztánba kell repkedni ?
És mi lesz majd ha Trump kivonja onnan a csapatait ?
A történelemben már többször bebizonyosodott, hogy azt az országot nem lehet pacifikálni.
Lásd - Angol Birodalom, Szovjetúnió, és erre a sorsra fog jutni az amerikai hadsereg is.
Amellett, hogy dollármilliárdokba kerül.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A Gripeneket meg köszönd Horn Gyulának, hogy volt elég tökös és megszorított, hogy fejlődjön a gazdaság. Anélkül szívhattuk volna a fogunkat.
A Gripen-szerződésről 2001.09.10-én döntött a NB-kabinet, az első Orbán-kormány alatt. Majd a D209-es módosította 2003 februárjában NATO-kompatibilisebb verzióra és ennek megfelelően dupla árra.
A pufajkásnak maximum az energiágazat teljes eladását törvényben (ilyen a világon sehol nincs a demokratikus világban, ez az intézkedés kb egy afrikai ország legális kifosztásának felel meg) garantált profittal a külföldi tulajnak, 8%-os vámpótlék bevezetése az energiahordozókon kívül minden árura, a forint 9%-os egyszeri leértékelése miatt inflációs spirált, amely jelentősen csökkentette a bérek reálértékét, a nominálbérek emelkedésének korlátozását az állami szférában (ami a magánszféra béreire is hatott). A felsőoktatás, a fogászati ellátás ingyenességének megszüntetését, a gyermekgondozási segélyre, családi pótlékra, gyermeknevelési támogatásra jogosultak körének szűkítését. Csökkentették a gyógyszerek állami támogatását, és felemelték a nyugdíjkorhatárt.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Hmmm....ez azért sokat mondó:

" ...
És azt sem árt szem előtt tartani, hogy a Gripenjeink rendelkeznek légi utántöltési képességgel. Nem árt, ha ezt mi magunk is ki tudjuk szolgálni. Ez a képesség – megjegyzem – az európai hadseregek körében amúgy hiánycikk. "
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hmmm....ez azért sokat mondó:

" ...
És azt sem árt szem előtt tartani, hogy a Gripenjeink rendelkeznek légi utántöltési képességgel. Nem árt, ha ezt mi magunk is ki tudjuk szolgálni. Ez a képesség – megjegyzem – az európai hadseregek körében amúgy hiánycikk. "

Ez nekem is feltünt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Az egyik szállítógépből tankert csinálnak? Elég nagy pazarlás lenne ha hiánycikk ha nem, Magyrország légterének védelmére nem kell tanker, ezeknek a gépeknek pedig ez az elsődleges feladata.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz