A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Az első választ arra értettem, hogy a magyar Honvédségtől belátható időn belül ne várj fegyverbeszerzést, főleg ne szakmai alapon. Szabó János még próbálkozott vele bő 15 éve, nem sokra ment vele.

Az APC - mint azt már írták - nem csak kerekes lehet, vannak 40 tonna feletti lánctalpas APC-k is.

A többi részben benne van az előbb molninak írt válaszomban.

Ertem en, es egyaltalan nem varok semmi ertelmeset a kozeljovoben, de azert kiemelnem azt, hogy par hettel ezelottig senki se merte volna azt kepzelni, hogy valaki meg mi-24-es modernizacioba kezd :D
Szoval, lehet ilyen fronton is majd derult egbol valami hirtelen(?), meglepo . . . tobbit jelzot ratok bizom . . . bejelentes johet majd :p
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Ertem en, es egyaltalan nem varok semmi ertelmeset a kozeljovoben, de azert kiemelnem azt, hogy par hettel ezelottig senki se merte volna azt kepzelni, hogy valaki meg mi-24-es modernizacioba kezd :D
Szoval, lehet ilyen fronton is majd derult egbol valami hirtelen(?), meglepo . . . tobbit jelzot ratok bizom . . . bejelentes johet majd :p

Ahh, bocsi, nem modernizacio csak eletrekeltes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 687
113
Jól néz ki, de nem tudom, hogy ha felpörögnek az események, mennyire pontosan lehet a joystickkal reagálni.

Ezek a távirányításos cuccok akkor lennének jók, ha lenne hozzájuk valamiféle döntéstámogató mini MI(vagy legalábbis infpormatikai rendszer), ami mondjuk termokép, radarkép, stb. alapján képes osztályozni a látottakat, kiválasztani és ráállni a célra, és akár kezelői jóváhagyással tüzelni.

A Google és más önvezető járművel alapján ez pár év kérdése.
Elvileg az oroszok is bedobták a köztudatba hogy távirányíthatóvá tesznek x száz vagy ezer régi hk-t ha kell. Csak kérdés mennyi időnk van hátra? Ha még 50 év akkor ok, de ha csak 2020 akkor hááát....
Egyébként a 12-be beleszámít a jelenleg repülő Mil flotta is? Mármint a 1(?) db finn+ 2 (3?) civil +1 eredeti MH (iraki?) Pár évet még nyerhetünk így de utána? Nincs már időm végignézni a Mi-24-el mi a helyzet? Amúgy elképzelhető hogy az Ecureiul és a Mil flotta együtt kukázódik majd 5-7 éven belül?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 687
113
Ebből a fajtából csak 1 van. A régi néphadseregesből meg sok de elég kevés van használható állapotban. Szolnokon van egy jó de az megint más fajta.
20 éve se nagyon voltak használható állapotban.:) Még unalmunkban jártunk ki futkosni rajta mert épp a jugó balhé miatt laktanya zárlat volt egy hónapig mielőtt az Alföldre mentünk. Meg az öregeknek se kellett csicskásnak lennünk addig.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 687
113
Na mégis meghallgatom, most épp azt mondta hogy valami gyors reagálású dandár a terv, Szolnokból dandár lesz? Meg tüzérség kéne, meg katonai rendész. Viszont nem is Mi-17-ről beszél 12 db bab hanem Mi-24-ről!
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 053
5 546
113
Én úgy értelmeztem, hogy 12 Mi24-esről van szó, de utána mondta az 5 db Mi17-est, amiből ugye 4 ment ki, tehát valószínű megy ki még egy is...
Érdekes ez az egész Haderőfejlesztési program, mert senki sem tud róla semmit, Simicskó szavaiból annyi biztos a tartalékos rendszer álma mellett, hogy küldünk ki helikoptereket felújításra és a légvédelmet emlegeti ő is, ahogy Lázár és másoktól is lehetett már hallani...Tehát gyakorlatilag ez a 3 elem biztos, kérdés van e egyáltalán több...valószínű számolnak a harckocsi fegyvernemmel is, mert ha nem akkor nem képeznének harckocsizókat/ tiszteket legénységet, de hogy a szárazföldi eszközöket mikor kezdik el végre cserélni, azt szerintem még ők sem tudják...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 053
5 546
113
Ja meg a tüzérséget is emlegetik, tehát 4 elem biztos, de a helikopter felújításon kívül a többiről(légvédelem, tüzérség, tartalékos rendszer) semmi konkrétumot nem tudni...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 794
122 728
113
Én úgy értelmeztem, hogy 12 Mi24-esről van szó, de utána mondta az 5 db Mi17-est, amiből ugye 4 ment ki, tehát valószínű megy ki még egy is...
Érdekes ez az egész Haderőfejlesztési program, mert senki sem tud róla semmit, Simicskó szavaiból annyi biztos a tartalékos rendszer álma mellett, hogy küldünk ki helikoptereket felújításra és a légvédelmet emlegeti ő is, ahogy Lázár és másoktól is lehetett már hallani...Tehát gyakorlatilag ez a 3 elem biztos, kérdés van e egyáltalán több...valószínű számolnak a harckocsi fegyvernemmel is, mert ha nem akkor nem képeznének harckocsizókat/ tiszteket legénységet, de hogy a szárazföldi eszközöket mikor kezdik el végre cserélni, azt szerintem még ők sem tudják...

Elvileg a mi-17 az még 5 db a mostani 4-en felül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 794
122 728
113
Akkor ez végül is teljesen kimaxolva a javítható darabokat hány helikoptert jelent?