A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Igen, pont ezen vagyok ki akadva,hogy miért nem tudunk mi is kunyerálni elfekvő harceszközöket.Főleg most,hogy a feszültség növekszik,lehetne hivatkozni a védelem növelésére.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
ja..... megjegyzem, ha valaki politikus szeretne AJÁNDÉK hadeszközt nagyobb NATO országtól, (vagy csak kedvezményesebb beszerzésű modern eszközöket) az előbb húzza ki a nyelvét Putyin cár .....-ből.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
ja..... megjegyzem, ha valaki politikus szeretne AJÁNDÉK hadeszközt nagyobb NATO országtól, (vagy csak kedvezményesebb beszerzésű modern eszközöket) az előbb húzza ki a nyelvét Putyin cár .....-ből.

És dugja be Obamáéba. :D
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Őszintén: Ti kinek adnátok az USA helyében?

Annak aki megkapja,megköszöni, alig használja és üzemeltetési kultúrája az nincs, aztán majd kivonja.

Vagy annak aki elfogadja,megköszöni és üzemben tartja? Esetleg nagyjavítja, supportot kér hozzá és fizet rendesen?


Mellesleg én a K21/K300 Stryker vonalon gondolkoznék.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
pela a görögöknél megnézem a nagyjavítás, karbantatrás, support kérés meg a rendes fizetés milyen pénzből lesz. A közelmultban épp államcsődjük volt ha még emlékszel.
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
Ha megnézitek, hogy Hende mit nyilatkozott mostanság akkor az tűnik ki belőle, hogy első az illetményemelés és a helikoptertender. És hosszú távon az egyéb beszerzések.... Ebből is látszik, hogy égető a helyzet az állomány terén is... Szerintem okos lenne ha a gerilla harcászat oktatására is rátennék a hangsúlyt... Bár reméljük nem lesz rá szükség...

Ez tavaly is elhangzott, ráadásul, bár lehet hogy csak én találom annak, de abszolút alkalmatlan a jelenlegi pocizójának betöltésére
http://hvg.hu/itthon/20130103_Hende_uj_helikoptereket_venne_iden_a_hads

"A gépek hiánya miatt a honvédség nem tud segíteni a katasztrófahelyzetekben, az árvízi védekezésben és a tűzeseteknél. "Tehát ezért kellenek elsősorban helikopterek, nem azért, hogy a katonák játszadozhassanak vele" - hangsúlyozta a miniszter."
Ha a honvédelmi miniszter nem tudja mi a különbség a hon védelme és a katasztrófavédelem között, akkor miért is várnánk el értelmes közbeszerzést vagy hadsereg fejlesztést. (természetesen nem azt állítom, hogy a honvédség ne segítsen az árvízi védekezésben, de véleményem szerint az lenne a legjobb ha mindenki az elsődleges feladataira koncentrálna...)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
pela a görögöknél megnézem a nagyjavítás, karbantatrás, support kérés meg a rendes fizetés milyen pénzből lesz. A közelmultban épp államcsődjük volt ha még emlékszel.

Hiába,elég sz*r gazdasági helyzet mellett,elég jelentős haderőt tartanak fent,természetesen azért,mert ott jóval nagyobb szükség van rá,mint idehaza. (Törökök)

dudi: A Stryker miért is lenne rossz nekünk?
Nekem a Patriával sem lenne bajom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
pela3

Gyenge fegyverzet a páncélvédettség sem jó(nekünk nincs pénzünk arra,hogy párhuzamosan IFV-t és APC-t is rendszerben tartsunk) ezeket leszámítva nincs vele baj(már).
 
D

danielblack

Guest
Nem vágom mit siránkoztok? Itt bizonyíték, hogy a Honvédségünk erős, és harcképes:
http://www.honvedelem.hu/cikk/43498_elgereblyeztek_a_lehullott_leveleket_a_honvedtemetoben

és most lefekszek aludni... -,-"
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 833
113
Nem vágom mit siránkoztok? Itt bizonyíték, hogy a Honvédségünk erős, és harcképes:
http://www.honvedelem.hu/cikk/43498_elgereblyeztek_a_lehullott_leveleket_a_honvedtemetoben
"

Mennyi szép új gereblye.
 
D

danielblack

Guest
<blockquote rel="danielblack">Nem vágom mit siránkoztok? Itt bizonyíték, hogy a Honvédségünk erős, és harcképes:
http://www.honvedelem.hu/cikk/43498_elgereblyeztek_a_lehullott_leveleket_a_honvedtemetoben
"

Mennyi szép új gereblye.</blockquote>


Bizony! És még azt mondja ez a hálátlan nép, hogy nincsenek honvédségi beszerzések.... :-D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
"A gépek hiánya miatt a honvédség nem tud segíteni a katasztrófahelyzetekben, az árvízi védekezésben és a tűzeseteknél. "

Értem én hogy meg kell indokolni a nép felé mert a szocik betámadják de azért lassan már úgy tűnik ez lesz a fő profiluk. Hende jó lehetne katasztrófavédelmi szóvivőnek-csak egy tipp.:)
Gondolom ezért nem esik szó mondjuk 100-150 Ulan, vagy CV-90 beszerzéséről. Nehéz lenne vele tüzet oltani.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquoette>"A gépek hiánya miatt a honvédség nem tud segíteni a katasztrófahelyzetekben, az árvízi védekezésben és a tűzeseteknél. "

Értem én hogy meg kell indokolni a nép felé mert a szocik betámadják de azért lassan már úgy tűnik ez lesz a fő profiluk. Hende jó lehetne katasztrófavédelmi szóvivőnek-csak egy tipp.:)
Gondolom ezért nem esik szó mondjuk 100-150 Ulan, vagy CV-90 beszerzéséről. Nehéz lenne vele tüzet oltani.</blockquote>

Lehet,hogy ezért nem ő lesz a hm. Ne becsüld le azokat a gépeket, tűzoltás szempontjából. Szerintem a Mig21-ről és a T-34-ről sem gondolta volna senki,hogy jó lesz az extrém tűzoltáshoz (BigWind)

Bocsi,muszáj volt :))))
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nekem speciel bejön a Pandur is... Ugye a csehek pl. az választották, nem is akarmilyen módosításokkal (pl. Spike).
Amúgy nem bírom megállni egy kis QQ nélkül... A sokszor lesajnált (pl. "kőkorszakba visszabombázott") Szerbia lazán kinyomott magából egy "Lazar 2" fejlesztést...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 821
113
Szerb gyalogság a Lazar 2 előtt.

http://www.mycity-military.com/imgs2/199789_86419969_4e9c8WTWTcf2_o.jpeg