A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
nem lenne nagy vasziszdász, de nem csinálják, ez egy ilyen "minősítésigényes termék" ahol mindent ki kell próbálni, pl. a gyártástechnológiát minősíteni kell tehát le kell gyárts kb 100 csövet amelyekkel lősz egyenként 3000 lövést azután elfogadják, hogy a gyártási módszered és a terméked rendben van.

Aha. Tehát saját (hazai) célra, mondjuk 50db-os mennyiségben teljesen értelmetlen lenne ezzel kísérletezni? Akkor tényleg járhatóbb út volt VSZ-országoktól venni (kivont) D20-asokat, és az azzal legózni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="desertfox">fejezzük be a stadionozást, köszönöm, de stadion árából nem adhatsz a 8 általánossal rendelkező épitőiparban dolgozó alsóbb osztálybeli embereknek munkát, gazdaságtanhoz tartozik és nem haderő fejlesztéshez. Hanyagoljuk a Stadion témát.

Szvsz te meg én nem állunk messze egymástól politikailag, de a topictársnak bizony igaza van... tök jó a stadionprogram, de a honvédelem ennél jóval fontosabb. Mintha a házamon nem lenne ajtó meg ablak, ki-be járna a szél, de én azon törném a fejemet, hogy milyen szép kovácsoltvas lépcsőkorlátot csináltatok.

Erről eszembe jut a vicc:
A cigánygyerek hazamegy, és boldogan újságolja az apjának:
-Há dikkmá fater, elcseréltem a bicskámat erre á szíp zsebórára!

Mire az apja:
-Há hülye vagy, fiam? Valaki szidja az anyádat, erre mit csinálsz, előveszed á zsebórát, oszt aszondod neki, fél nyóc?


</blockquote>

Egyet értek hogy a honvédelem fontosabb , de hatalmon maradni mégfontosabb ha tudod is hogy a honvédelem fontosabb , az 100.000 ember aki most épitgette a stadionokat szerinted kire ment volna el állás nélkül szavazni ? ? Ezek sakk lépések és most első 4 évben fontosabb volt a belső hatalom bestabilizálása, Én egész végig figyelem ezt a sakkjátszmát, elég nagy partyba kezdtünk, meglátjuk mi lesz a vége.
 
2013. december 7.
934
4
18
Az hogy a minősítés hogyan történik szerintem befolyásolható mert a megrendelő ugye, maga az állam és kis túlzással azt fogad el amit akar. Ha meglenne a politikai elhatározás és a gyártás egy bevált technológiával történne (tehát nem állna fenn egy előre nem látható kockázat) akkor beérhetnénk 2...3 cső szarrá lövésével is.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 738
4 209
113
corporatesoldier:
Lehet, hogy műszakilag se volnánk rá képesek. Egy ilyen csőben ütésszerűen lép fel min. 1000bar (de lehet, hogy jócskán keveset mondtam) +még nagy hőterhelést is kap.
Szóval nem véletlen az, hogy boldog-boldogtalan nem gyárt ilyesmit; ráadásul, ahogy te is következtettél, azért a pár darabért nem volna érdemes elkezdeni.

A 2Sz1-esekkel kapcsolatban, szerintem ahhoz túl sok haveri cég enyves keze került közel az állami vagyonhoz, hogy akár egy is maradt volna épségben belőlük.

Tüzérség tekintetében, ami nekem (laikusnak) nagy kedvencem, az ez: http://www.youtube.com/watch?v=OfEm-EFsw_8
Ám sajnos mi olyan szegények vagyunk, hogy ilyesmit nem engedhetünk meg magunknak, mi csak a szarnak tudunk házat építeni (a futballra gondolok :) ).
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
nem lennék annyira borúlátó mert semmi akadálya (pl pénzügyi akadálya se) a románok pl amellett hogy ők gyártották a saját D20asaikat licenszben, izraeli lövegekkel korszerűsítettek.

Nem ismerem a román hadiipar eddigi vívmányait, de azt be kell látni, hogy itthon az elmúlt 25 évben kizárólag leépítés volt, nem fejlődés, hadiipari oldalon is. Józan ésszel persze, ha a románoknak összejött, nekünk miért ne jöhetne össze?
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
<blockquote rel="corporatesoldier"><blockquote rel="desertfox">fejezzük be a stadionozást, köszönöm, de stadion árából nem adhatsz a 8 általánossal rendelkező épitőiparban dolgozó alsóbb osztálybeli embereknek munkát, gazdaságtanhoz tartozik és nem haderő fejlesztéshez. Hanyagoljuk a Stadion témát.

Szvsz te meg én nem állunk messze egymástól politikailag, de a topictársnak bizony igaza van... tök jó a stadionprogram, de a honvédelem ennél jóval fontosabb. Mintha a házamon nem lenne ajtó meg ablak, ki-be járna a szél, de én azon törném a fejemet, hogy milyen szép kovácsoltvas lépcsőkorlátot csináltatok.

Erről eszembe jut a vicc:
A cigánygyerek hazamegy, és boldogan újságolja az apjának:
-Há dikkmá fater, elcseréltem a bicskámat erre á szíp zsebórára!

Mire az apja:
-Há hülye vagy, fiam? Valaki szidja az anyádat, erre mit csinálsz, előveszed á zsebórát, oszt aszondod neki, fél nyóc?


</blockquote>

Egyet értek hogy a honvédelem fontosabb , de hatalmon maradni mégfontosabb ha tudod is hogy a honvédelem fontosabb , az 100.000 ember aki most épitgette a stadionokat szerinted kire ment volna el állás nélkül szavazni ? ? Ezek sakk lépések és most első 4 évben fontosabb volt a belső hatalom bestabilizálása, Én egész végig figyelem ezt a sakkjátszmát, elég nagy partyba kezdtünk, meglátjuk mi lesz a vége. </

Legyen igazad.
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
vilmoci:
"A 2Sz1-esekkel kapcsolatban, szerintem ahhoz túl sok haveri cég enyves keze került közel az állami vagyonhoz, hogy akár egy is maradt volna épségben belőlük. "

Nemrég linkeltek itt be képeket Gvozgyikák vasúti szállításáról. Nem tudom, hány darab volt, de nem kettő, az biztos.

Az enyves kezű haveri cégekkel kapcsolatban persze igazad van.
 
D

danielblack

Guest
Én a teherautókra szerelt tüzérséget pártolom. Olcsóbb, gyorsabb, hamar le lehet vele lépni. A tüzérség nagy hatótávjára és a magyar úthálózatra való tekintettel meg le se kell mennie a járhatatlan utakra, így bőven elég a teherautó terepjáró képessége is.
Dandáronként egy osztály jöhet is Rába alvázon :-D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 417
69 063
113
Pedig épphogy ilyen löveget kellene venni. A legújabb nagy kaliberűt hogy még sokáig előnyt élvezzünk vele. Bár én az önjárókra szavazok.
Visszatérve a témához, mivel pénzbe kerül a beszerzés valszeg itt el is csúszott a 105-ös. Usa meg ferde szemmel néz minket ezért sem valószínű és tanácsos megvenni. Sajnos a varázsszó viszont ott van: könnyű. Erre feláll mindenkinek újabban a HM-ben, legyen az bármi csak könnyű legyen. Sok mindenre nem is tudnánk használni max Mi-8 al szállítani ide oda. De hosszútávon Mi-8 se lesz. És még valami! Ezek is xarrá lőtt csővel rendelkeznek, valszeg megjárták Irakot,afgánt. Szóval itt is csövet (csőbetétet ) kell cserélni hamarosan mert miért adnának jót? Az nekik kell. Na a semmire való amcsi ágyúhoz kemény dollár lehet a csőbetét,drágább mint a múzeumi D20-hoz. D20 hoz szvsz még sok 1000 csőbetét lehet mindenfelé, pl ukránéknál is.
Csak akkor látnám értelmét az M105-nek ha volna egy légiszállítású dandárunk és kéne hozzá 20-30 helikopterrel szállítható löveg. Igaz ahhoz helikopter is kell ami elbírja.:)
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
Én a teherautókra szerelt tüzérséget pártolom. Olcsóbb, gyorsabb, hamar le lehet vele lépni. A tüzérség nagy hatótávjára és a magyar úthálózatra való tekintettel meg le se kell mennie a járhatatlan utakra, így bőven elég a teherautó terepjáró képessége is.
Dandáronként egy osztály jöhet is Rába alvázon :-D

Ez mondjuk tényleg egy igen könnyen kivitelezhető megoldás. Meglevő D-20 Rába alvázon, oszt csókolom.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 417
69 063
113
Mondjuk aztán... most mennyi D20 hoz van legénység? Talán 6 db-ot használunk a többi "raktáron". Ha csak ennyink van 6db, olyan mindegy miből van 100 vagy 200 milis...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Van 120-as aknvetőnk raktáron bőven.

Rába alvázon tarack...nem alkalmas semmite a kõzép európai hadműveleti térségben. Lásd 4 évszak.....
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
"100 000 ember építgette a stadionokat"

Volt az 1 millió is, de lehet, hogy 2. :), amennyit akarunk.