A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
ha a BTR belugyisnek készult volna ,akkor nem hiszem ,hogy rádobnak egy KPVT-t ,amivel azért le lehet bontani ezt azt akár km- rol is...
nem beszélve a késobbi gepágyus változatokról...
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Most átfutottam pár külföldi leírást róla, mind a sereg fejlesztésének tulajdonítja. Valószínű akkor én néztem be és inkább az igazság ott lesz, hogy fő használó a sereg, a maradék pedig a belügyieknek. Igazoló linkel nem tudok szolgálni, de mintha itt a htkan is írta volna más, hogy nekik lett fejlesztve... vagy csak nekik felelne meg? Hmmm Elbizonytalanodtam :).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Egy hagyományos összecsapásban nincs is értelme nagyon sok páncélt rakni a PSZH-kra. A BTR is beleillik ebbe a képbe, a korabeli nyugati PSZH-knak sincs erősebb páncélzatuk.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
A Btr sima csapatszállító, arra használják amire mi az Uralokat. A katonák mozgatása a hátországban, a frontvonal mögött. A fronton, a csatában a BRDM-et használják. Sajna mi BRDM-ként használjuk.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Cseh Bren karabélyokat kap a szlovák hadsereg, igaz csak 700 darabot, elég borsos áron. Ennyi pénzért már G36-ost is vehettek volna.
http://www.bumm.sk/belfold/2014/12/02/a-katonaink-tovabbfejlesztett-cseh-puskakat-kapnak-majd
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 394
11 384
113
Én is úgy emlékszem, hogy a belügynek fejlesztették ki, zavargások leverésére.
Nem véletlen, hogy nem rendszeresítettek annyit, mint mi.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
A BRDM mennyivel jobb,mint a 80-as?

nem is értem hogy kerül ide a BRDM. Tatán kívül én nem is tudok róla hogy lenné még valahol. talán Debrecen? Meg nem is az a feladata mint egy BTR-nek. Valaki nagyon korán a pohár fenekére nézett?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="pela3">A BRDM mennyivel jobb,mint a 80-as?

nem is értem hogy kerül ide a BRDM. Tatán kívül én nem is tudok róla hogy lenné még valahol. talán Debrecen? Meg nem is az a feladata mint egy BTR-nek. Valaki nagyon korán a pohár fenekére nézett?
</blockquote>

A Btr sima csapatszállító, arra használják amire mi az Uralokat. A katonák mozgatása a hátországban, a frontvonal mögött. A fronton, a csatában a BRDM-et használják. Sajna mi BRDM-ként használjuk.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
A BRDM-nek már a feladatköre is más. A szovjet járművek betűkódjai a feladatok kezdő betűi általában (mármint a harcjárműveknél, mert a teherautóknál pl a gyár nevének rövidítése.)
Jelen esetben a BTR magyarra fordítva PSZH (Páncélozott Szállító Harcjármű).
a BRDM pedig HFJJ (Harci Felderítő Járőr Jármű).
A magyar megfelelője a FUG (Felderítő Úszó Gépjármű).

Ne keverjük össze, nagyon nem ugyan az!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Na akkor valamit jól sejtettem,ezért sem értettem,hogy kerül ide a BRDM.. + lehet én tudom rosszul,de mintha jóval gyengébb páncélzata lenne,nem?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Konkrétan? Nem.
Az a helyzet, hogy a Brdm-é vastagabb néhány helyen (amennyiben a mai világban a hegesztett kazán lemezeket még páncélnak nevezzük) 2-14mm.
A Btr-é 7-9mm.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Cseh Bren karabélyokat kap a szlovák hadsereg, igaz csak 700 darabot, elég borsos áron. Ennyi pénzért már G36-ost is vehettek volna.
http://www.bumm.sk/belfold/2014/12/02/a-katonaink-tovabbfejlesztett-cseh-puskakat-kapnak-majd

Na, akkor Ők is vihetik misszióba mert többre úgysem elég ekkora mennyiség.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Szuvorov biztos a BMP- re gondolt... Nem kell felkapni rajta a vizet :D

Bocs, tényleg a BMP-re gondoltam, csak már fáradt voltam és elírtam. Arra akartam rávilágítani, hogy a BTR 80-as az nem igazán az első vonalba lett tervezve!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 562
113
Nálunk a BMP-t milyen okkal vonták ki és pontosan mikor? Én még 2004-ben a Zrínyi nyílt napján találkoztam "vele", jó be is vertem a fejem :D