A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És: DrNemMaróth prezentációjából kiragadott, szövegkörnyezet nélküli képen elmosódott ábrán elemezni a t-72 fejlesztését és festését három napig. Türelmetlenül nem kivárva még pár hetet, esetleg hónapot a valós információkig. Valahogy így:
8dd3ed839851364b5653440ee4a6a5a9.gif
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 504
67 966
113
És: DrNemMaróth prezentációjából kiragadott, szövegkörnyezet nélküli képen elmosódott ábrán elemezni a t-72 fejlesztését és festését három napig. Türelmetlenül nem kivárva még pár hetet, esetleg hónapot a valós információkig. Valahogy így:
8dd3ed839851364b5653440ee4a6a5a9.gif
Győr. :D Ott lesz. :D Új T-72-eseket fogunk gyártani. :D
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
A Harckocsi1988 most osztott meg egy posztot (én eskü, hogy csak romulán-vadászatra vetődtem arra), amin tippelni lehet, hogy a felsorolt típusok közül mely típusú helikopter lesz beszerezve, mert információi szerint lesz nehéz szállítóhelikopter beszerzés.

Bár korábban azt is állította, hogy 3x annyi Leo lesz mint a hivatalos.
Dobsz egy linket pls?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 731
80 107
113
Megmutatták a Leok "ideiglenes" sátrát bent volt 1db felmászhatunk rá,bent volt még 1db KMWs Wisent aztán átsétáltunk a PZH "ideiglenes" sátrába (8nap alatt építettek fel) bent volt 1új MAN szállitó ami a PZH-hoz jött, tovább vittek a garázsokhoz ,ki volt rakva minden ami van, beszállhatunk csak fényképezni nem lehetett(kivétel BTR :D) megnéztük a logisztikát is, platorol lejött egy PTSZ(ez nagyon menő volt:cool:),volt Rheinmetall feliratú Rába új rendszámmal!!kifele jövet ott sorakoztak akik mennek Koszovóba, kaja elmaradt, KB 30 emberből 3-an maradtak papírozni

érdekesség:
3x8 lesz a felállás a PZH-nál (csak azért irtam le mert olvastam régebben h ezen ment az agyalás) ütegenként 1 időjárás figyelő konténer lesz(konténeren 2021.05 gyártás volt ottani ember azt mondta kb 2 hetes, van hozzá lufi minden érdekes volt, jól ment nagyon a légkondi összesen 3 db lesz
volt valami olyan ötlet h Debrecenbe a Leokból és T-72ből csinálnak zászlóaljat, ezt csak a vicc kedvéért irtam le
a Leo2A4ek nem biztos h maradnak lehet vissza adjuk majd őket

ami új infó:
Gidrán 14db fog érkezni valamikor mostanság :cool:, idén összesen 38db
6 db számoltam össze, a maradék 4 Debrecenbe van


ami fura volt:
BTRs katonának fingja nem volt arról h mi az a Hitron:eek:

ezek az infók mind katonáktól van, remélem nem árultam el nagy titkot ,ha igen törlöm nem kell ide TEK
ha valaki elmagyarázza hogyan kell felrakni képet akkor van az is, csak is olyan amit lehetett fényképezni

ja és azért eléggé levan pusztulva Tata:(
Mi az a Hitron?
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Az vigasztal, hogy már csak egykét hét és végre abbahagyjátok az ajvékolást egy időre aztán lesz min rágódnotok.
Hát azélt ahhoz lészemlől komoly eledmények kellenének. (Nem néhány Pzh és Lynx) De lehet te többet tudsz, és majd ülök a monitol előtt és a kigúvadt szemgolyómat nyomkodom vissza a szemülegembe...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 816
113
A honvédelmi miniszter 29/2022. (VII. 29.) HM utasítása a válsághelyzet esetére megállapított külön pótlékról szóló 17/2022. (IV. 21.) HM utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. §
A válsághelyzet esetére megállapított külön pótlékról szóló 17/2022. (IV. 21.) HM utasítás 1. §-ában
a „2022. július 31-ig” szövegrész helyébe a „2022. december 31-ig” szöveg lép.

2. §
Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 217
113
Megmutatták a Leok "ideiglenes" sátrát bent volt 1db felmászhatunk rá,bent volt még 1db KMWs Wisent aztán átsétáltunk a PZH "ideiglenes" sátrába (8nap alatt építettek fel) bent volt 1új MAN szállitó ami a PZH-hoz jött, tovább vittek a garázsokhoz ,ki volt rakva minden ami van, beszállhatunk csak fényképezni nem lehetett(kivétel BTR :D) megnéztük a logisztikát is, platorol lejött egy PTSZ(ez nagyon menő volt:cool:),volt Rheinmetall feliratú Rába új rendszámmal!!kifele jövet ott sorakoztak akik mennek Koszovóba, kaja elmaradt, KB 30 emberből 3-an maradtak papírozni

érdekesség:
3x8 lesz a felállás a PZH-nál (csak azért irtam le mert olvastam régebben h ezen ment az agyalás) ütegenként 1 időjárás figyelő konténer lesz(konténeren 2021.05 gyártás volt ottani ember azt mondta kb 2 hetes, van hozzá lufi minden érdekes volt, jól ment nagyon a légkondi összesen 3 db lesz
volt valami olyan ötlet h Debrecenbe a Leokból és T-72ből csinálnak zászlóaljat, ezt csak a vicc kedvéért irtam le
a Leo2A4ek nem biztos h maradnak lehet vissza adjuk majd őket

ami új infó:
Gidrán 14db fog érkezni valamikor mostanság :cool:, idén összesen 38db
6 db számoltam össze, a maradék 4 Debrecenbe van


ami fura volt:
BTRs katonának fingja nem volt arról h mi az a Hitron:eek:

ezek az infók mind katonáktól van, remélem nem árultam el nagy titkot ,ha igen törlöm nem kell ide TEK
ha valaki elmagyarázza hogyan kell felrakni képet akkor van az is, csak is olyan amit lehetett fényképezni

ja és azért eléggé levan pusztulva Tata:(
Na pedig az egyesen elmenve azt nèztem mennyivel szebb lett a laktanya. :D
Hangjáról/lejtős/napelemek.
A kupolára már nem láttam rá.


Nem kell azon csodálkozni nem tudják mi az a hitron.
A katonák egy jelentős része egyszerű munkavállaló.

Nem èrdekli mi lessz esetleg 10 èv múlva.