A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
De azóta "meghatározó" meg "elrettentő" a haderőnk jelzője! :D
Látom nem vagy "ideológiailag elég képzett"... ;)

Ha már ennyire ideológiailag képzett vagy... Összefoglalom. A Zrínyi 5-6 éve megy, az első vasak csak most érkeznek be. Szerinted törölni kellene és mindent újra tervezni pont az ellenkezőjére. Kezdek ideológiai képzésednek hála megvilágosodni, hogy miért nem nyertünk egy háborút sem az elmúlt 500 évben és miért maradtunk le mindig egy évszázaddal gazdaságilag a Nyugat mögött.
Én nagyon örülök, hogy a kormány sem annyira ideológiailag képzett, mint te. A kutya ugat, a karaván halad.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Ebbe még most akadtam bele, hogy kerestem a hír tv-s interjút.
MG

Haderőfejlesztesben priioritásbeli változások lesznek.

A Honvédség elsőként állított fel és vezeti az új NATO zászlóalj harccsoportot, amit az ukrán háború kitörése óta döntöttek el. Ezt verifikálták (combat ready ) most a Brave Warrioron.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 201
113
MG

Haderőfejlesztesben priioritásbeli változások lesznek.

A Honvédség elsőként állított fel és vezeti az új NATO zászlóalj harccsoportot, amit az ukrán háború kitörése óta döntöttek el. Ezt verifikálták (combat ready ) most a Brave Warrioron.
Amit láttunk a BW 22-n abben semmi nem volt ennek ellenére egy komoly ütőképes zlj harccsoport. Elavult BTR-80A-k BMP-1-esk LeoA4HU-k, néhány Gidrán, vontatott olasz és magyar tüzérség, csapatlégvédelem a sérülékeny járműveken lévő MISTRAL, olasz aknavetősök Hanglund-okkal, A horvátok full amcsi cuccokkal, MRAP-ok, TOW-os HMWW-k. Egy géppár MihuP gépágyúlövészete, de legalább fel volt aggatva négy rakétablokk, a harci H145M cucc nem repült, és még mindig sehol a 70mm-es rakéták, köztük az irányítottak.. Spike??? hát az még nincs.. Egyetlen JAS-39 imitált LGBU dobása.. Ez lett combat ready.. Gyakorlatilag egy napnyi BTW az ukrán háborúban..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 201
113
bocsánat de kifelejtettem a 120-as lövegű Centauro2 kerekes járműveket. Erről külön érdekesség, hogy és kerekes nagy tüzerejű járművek pártján állok, de egy kicsit kijózanító volt látni, hogy az olasz páncélosok mintegy 70%-os találtai pontossággal lőttek. Nos nálam okosabbak mondták, hogy amikor a csőben a töltényűrben robban a lövedék, a gumikerekes jármű már akkor megmozdul, ergo a lövegstabilizátor nem tudja teljesen ellensúlyozni ellentétben a láncos járművekkel, amelyek súlya nagyobb, tehát kisebb a mozgása. Ergo a centauro rövidebb kaliberű 120-assal, kisebb sebességgel lövi ki a lövedéket amely pontatlanabb is cca. 0,7 körüli az első lövés találati valószínüsége, amely éppen meghaladja csak, vagy egyenlő az orosz tankokéval, Annyi az előny, hogy modernebb éjjellátóval rendelkeznek, gyorsak, légi szállíthatóságuak. Tehát szerintem kisebb a hatásos lőtávolság is.. Ennek ellenére potens fegyvernek tartom különösen ha a torony két oldalára még 2-2 spike-ot is rászerelnének, a kemény célok ellen.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 201
113
Ugyanakkor volt fejlődés. A három Pzh2000. A katonák egyéni felszerelése. A mozgáskoordináció annak ellenére, hogy nem sokat gyakoroltak együtt a nemzetek. Nagyon impresszív volt akár a BMP-1-el a szlovákok ellentámadása /ellenlökése - bár a kommentár szerint Maljutka rakétákat is indítottak a BMP-k, nos én nem láttam rakétákat azokon. A másik szárnyon a Leo2 és Centauro hasonlóan gyorsan támadtak és a Leo2 jól lőttek. A BTR-ek is nagyrészt cél találtak. Ahogy láttam a CG-t is használták katonáink. Szóval van előrelépés. Amit nem értettem pld. miért nem zavarták végig egy vagy, két gépágyúval a H145-öst legalább 1x a "csatatér" felett, hogy lássuk a gépágyút használat közben (maszkirovka de jó lett volna). A Pzh-k sem lettek volna rossz, ha a második napon a 0 pontnál is tüzelnek, mint tavaly a németek.. Szóval azért lehetett látni dolgokat. Pld. a Pzh tüzvezető gépkocsiját, az időjárás felderítő rendszert stb.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
bocsánat de kifelejtettem a 120-as lövegű Centauro2 kerekes járműveket. Erről külön érdekesség, hogy és kerekes nagy tüzerejű járművek pártján állok, de egy kicsit kijózanító volt látni, hogy az olasz páncélosok mintegy 70%-os találtai pontossággal lőttek. Nos nálam okosabbak mondták, hogy amikor a csőben a töltényűrben robban a lövedék, a gumikerekes jármű már akkor megmozdul, ergo a lövegstabilizátor nem tudja teljesen ellensúlyozni ellentétben a láncos járművekkel, amelyek súlya nagyobb, tehát kisebb a mozgása. Ergo a centauro rövidebb kaliberű 120-assal, kisebb sebességgel lövi ki a lövedéket amely pontatlanabb is cca. 0,7 körüli az első lövés találati valószínüsége, amely éppen meghaladja csak, vagy egyenlő az orosz tankokéval, Annyi az előny, hogy modernebb éjjellátóval rendelkeznek, gyorsak, légi szállíthatóságuak. Tehát szerintem kisebb a hatásos lőtávolság is.. Ennek ellenére potens fegyvernek tartom különösen ha a torony két oldalára még 2-2 spike-ot is rászerelnének, a kemény célok ellen.

Meg ha hátulra beraknánk egy 8 fős rajt kézi légvédelemmel, meg mindennel... Ha a rakétát nem írtad volna, akkor szerintem egy korrekt értékelés és vélemény nyilvánítás lenne, de kicsit számomra elrontottad. :) Igazából ez ugyan az, hogy a TR-85-ös is komoly fegyver lenne, ha raknánk rá 5 Tüskét meg jobb szenzorokat. (Csak épp egy Abrams vagy egy Merkava esetén ritkán látok ilyen igényeket. Ezekhez képest a "kerekes tank" egy olcsó pótlék. Amiben igazad van, lehetne költeni rá és drágább lenne és valamennyivel használhatóbb.)

Amire kíváncsi vagyok, össze lehetett-e hasonlítani lejtőn a Leo2-vel? Kijön-e az előnye hegyvidéki harcászatban? (Úgy tudom, főleg ezt szokták mondani előnyként a légiszállíthatóság mellett.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 341
113
bocsánat de kifelejtettem a 120-as lövegű Centauro2 kerekes járműveket. Erről külön érdekesség, hogy és kerekes nagy tüzerejű járművek pártján állok, de egy kicsit kijózanító volt látni, hogy az olasz páncélosok mintegy 70%-os találtai pontossággal lőttek. Nos nálam okosabbak mondták, hogy amikor a csőben a töltényűrben robban a lövedék, a gumikerekes jármű már akkor megmozdul, ergo a lövegstabilizátor nem tudja teljesen ellensúlyozni ellentétben a láncos járművekkel, amelyek súlya nagyobb, tehát kisebb a mozgása. Ergo a centauro rövidebb kaliberű 120-assal, kisebb sebességgel lövi ki a lövedéket amely pontatlanabb is cca. 0,7 körüli az első lövés találati valószínüsége, amely éppen meghaladja csak, vagy egyenlő az orosz tankokéval, Annyi az előny, hogy modernebb éjjellátóval rendelkeznek, gyorsak, légi szállíthatóságuak. Tehát szerintem kisebb a hatásos lőtávolság is.. Ennek ellenére potens fegyvernek tartom különösen ha a torony két oldalára még 2-2 spike-ot is rászerelnének, a kemény célok ellen.
Nem akarlak túlzottan megzavarni, de a Brave Warrior képei alapján nálunk a Centauro B1 járt a maga kis csökkentett erejű, és huzagolt 105mm-es ágyújával:
6335477ebd36d802741844.jpg


Ez a Centauro B1 120mm-es verziója:
KUvIukr.jpg

Ez pedig a Centauro B2 azaz a Centauro 2:
Il-Centauro-II-durante-la-presentazione-in-campo-kPOI-U10901252193175agD-1024x576LaStampa.it_.jpg
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Ha már ennyire ideológiailag képzett vagy... Összefoglalom. A Zrínyi 5-6 éve megy, az első vasak csak most érkeznek be. Szerinted törölni kellene és mindent újra tervezni pont az ellenkezőjére. Kezdek ideológiai képzésednek hála megvilágosodni, hogy miért nem nyertünk egy háborút sem az elmúlt 500 évben és miért maradtunk le mindig egy évszázaddal gazdaságilag a Nyugat mögött.
Én nagyon örülök, hogy a kormány sem annyira ideológiailag képzett, mint te. A kutya ugat, a karaván halad.
A kalaván egy helyben topolog.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Ha Trump elnök anno nem pirít rá az európai nato tagországokra, tehát ránk is, akkor most itt sem tartanánk?
Amúgy meg olyan a Z26 mint egy lassított felvétel, és lassúl, holott nekünk a nullához közeli állapotról kellet kezdeni a fejlesztést többnyire.. De továbbra is a 'túl kevés, túl későn' érzésem van. Na ezen kellene változtatni. Ráadásul a balkán felől is hallani ketyegő időzített bomba hangját...
 
K

kamm

Guest
Ha Trump elnök anno nem pirít rá az európai nato tagországokra, tehát ránk is, akkor most itt sem tartanánk?
Amúgy meg olyan a Z26 mint egy lassított felvétel, és lassúl, holott nekünk a nullához közeli állapotról kellet kezdeni a fejlesztést többnyire.. De továbbra is a 'túl kevés, túl későn' érzésem van. Na ezen kellene változtatni. Ráadásul a balkán felől is hallani ketyegő időzített bomba hangját...
Annyiban tenyleg igaz, hogy dacara a tovabbra is egetoen hianyzo hardverek meretes listajanak, nagyon nem rendelnek semmit, egy eve lassan. Ez a "jovo harci helikopterebe szallunk be" nagyon jo, meg talan "az MLRS teruleten most generaciovaltas jon" is elfogadhato, de akkor miert nem rendelnek legalabb vmi olyasmit, ami mondjuk ABM kepesseget is ad, pl David's Sling (Iskanderek, ATACMSok ellen)?
Miert nem rendelnek tovabbi 60-80 hkt avagy szallnak be az allitolag olcsobb es megis erosebb, modernebb, utokepesebb, tavolabbra hordo stb KF-51-be, hol van a plusz 1-2 szazad E, mi van a HX3 tuzerseggel es igy tovabb, ezek mind ugyis minimum 2-3 ev, mig bejonnek, addig siman lehet rajuk szemelyzetet kepezni.
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Annyiban tenyleg igaz, hogy dacara a tovabbra is egetoen hianyzo hardverek meretes listajanak, nagyon nem rendelnek semmit, egy eve lassan. Ez a "jovo harci helikopterebe szallunk be" nagyon jo, meg talan "az MLRS teruleten most generaciovaltas jon" is elfogadhato, de akkor miert nem rendelnek legalabb vmi olyasmit, ami mondjuk ABM kepesseget is ad, pl David's Sling (Iskanderek, ATACMSok ellen)?
Miert nem rendelnek tovabbi 60-80 hkt avagy szallnak be az allitolag olcsobb es megis erosebb, modernebb, utokepesebb, tavolabbra hordo stb KF-51-be, hol van a plusz 1-2 szazad E, mi van a HX3 tuzerseggel es igy tovabb, ezek mind ugyis minimum 2-3 ev, mig bejonnek, addig siman lehet rajuk szemelyzetet kepezni.
Ahogy oroszországban a haderőfejlesztèsre, szerintem itt is érvényes ugyanaz a tendencia csak kicsiben. Pl az erre is fordítható pénzösszeg ott csücsül valamelyik csatlósnak a karján, kocsijában, házában. Sajnos nagyon sokan itt is beveszik a jól megszerkesztett kommunikációt, hogy "piackutatunk, megvásároljuk gyártással együtt, a lehető legjobbat, elrettentő haderő stb".. aztán a kijózanító valóságot nem fogadják be. Mert még pár év .. meg még pár év. Jönni jönni fog valami, de hát egyértelmű, hogy ez is azért kell, mert politizálunk.
Itt Magyarországon fordítva ülünk a lovon. Eladják, hogy dehogynem itt minden átgondoltan megy meg mindent úgy teszünk mintha előre tudtuk volna. Persze, csak konkrètumok nincsenek.. pl megkérdezném, hogy ha már prioritást élveznek bizonyos dolgok amiket "elterveztek".. akkor miért nem tudhatunk róla? (Leszámítva az egyéni felszerelések szó alatt futó meg nem nevezett bármit) Nem hiszem, hogy zsákbamacska lenne egy jól megtervezett program. Ha ugyan létezik ilyen.

Tegnap Brain Bar-on Robert C. Castel adott elő Maróthtal együtt. Egytől egyig ugyanazt mondták el, mint az összes többi műsorban. Már vagy pár éve hallgatom ezeket és megfigyelni lehet ezt a tökéletes kommunikációs gépezetet. Brutális mennyi pénz van benne. Ehhez képest maga az esemény 21 ezer Ft volt, ergo eladták a közönségnek a saját propijukat, "mesteri". El lehet képzelni valójában mennyit fordítanak kommunikációra a haderőfejlesztèsen (látszólag) kívül .. aztán belül, annak ismertetésére? Szerintem a legtöbb reklám teljesen más témában kerül előadásra. Bocsánat a csapongásomèrt, de elképesztő komplex rendszert épített ki a kormány erre. És profi, ez tükröződik a beszopott választáson is vagy a hétköznapi kommentekben a hangulaton, például itt a HTKA-n is. Bár ilyen profi lenne a haderőfejlesztès többi -talán pöppett- fontosabb része is. Van ami biztosan az.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Annyiban tenyleg igaz, hogy dacara a tovabbra is egetoen hianyzo hardverek meretes listajanak, nagyon nem rendelnek semmit, egy eve lassan. Ez a "jovo harci helikopterebe szallunk be" nagyon jo, meg talan "az MLRS teruleten most generaciovaltas jon" is elfogadhato, de akkor miert nem rendelnek legalabb vmi olyasmit, ami mondjuk ABM kepesseget is ad, pl David's Sling (Iskanderek, ATACMSok ellen)?
Miert nem rendelnek tovabbi 60-80 hkt avagy szallnak be az allitolag olcsobb es megis erosebb, modernebb, utokepesebb, tavolabbra hordo stb KF-51-be, hol van a plusz 1-2 szazad E, mi van a HX3 tuzerseggel es igy tovabb, ezek mind ugyis minimum 2-3 ev, mig bejonnek, addig siman lehet rajuk szemelyzetet kepeznoi.
Igen, én is erre gondoltam, hogy pl. épülnek a hadiipari gyáregységek, de a légierő bázisai, laktanyák, raktárak, amiket illene megvédeni mindenféle földi, de légi fenyegetéssel szemben is. De ott van paks, ill, a többi kissebb nagyobb erőművünk, stratégiai civil infra.. Eközben az ország majdnem egy átjáróház földön, vizen, levegőben.. Ez az elrettentő haderő koncepció egy álomvilág kategória mindaddig, amíg nem költünk 3, 4, 5% gdp arányos pénzt... Bárcsak ne kellene.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
bocsánat de kifelejtettem a 120-as lövegű Centauro2 kerekes járműveket. Erről külön érdekesség, hogy és kerekes nagy tüzerejű járművek pártján állok, de egy kicsit kijózanító volt látni, hogy az olasz páncélosok mintegy 70%-os találtai pontossággal lőttek. Nos nálam okosabbak mondták, hogy amikor a csőben a töltényűrben robban a lövedék, a gumikerekes jármű már akkor megmozdul, ergo a lövegstabilizátor nem tudja teljesen ellensúlyozni ellentétben a láncos járművekkel, amelyek súlya nagyobb, tehát kisebb a mozgása. Ergo a centauro rövidebb kaliberű 120-assal, kisebb sebességgel lövi ki a lövedéket amely pontatlanabb is cca. 0,7 körüli az első lövés találati valószínüsége, amely éppen meghaladja csak, vagy egyenlő az orosz tankokéval, Annyi az előny, hogy modernebb éjjellátóval rendelkeznek, gyorsak, légi szállíthatóságuak. Tehát szerintem kisebb a hatásos lőtávolság is.. Ennek ellenére potens fegyvernek tartom különösen ha a torony két oldalára még 2-2 spike-ot is rászerelnének, a kemény célok ellen.
Nem a futómű számit,hanem a tömeg,és a méret.Rugózása a lánctalpnak is van,és egy a löveghez képest túl könnyű lánctalpas úgyanúgy instabil alap egy a járműnek túl erős visszarugású lövegnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
bocsánat de kifelejtettem a 120-as lövegű Centauro2 kerekes járműveket. Erről külön érdekesség, hogy és kerekes nagy tüzerejű járművek pártján állok, de egy kicsit kijózanító volt látni, hogy az olasz páncélosok mintegy 70%-os találtai pontossággal lőttek. Nos nálam okosabbak mondták, hogy amikor a csőben a töltényűrben robban a lövedék, a gumikerekes jármű már akkor megmozdul, ergo a lövegstabilizátor nem tudja teljesen ellensúlyozni ellentétben a láncos járművekkel, amelyek súlya nagyobb, tehát kisebb a mozgása. Ergo a centauro rövidebb kaliberű 120-assal, kisebb sebességgel lövi ki a lövedéket amely pontatlanabb is cca. 0,7 körüli az első lövés találati valószínüsége, amely éppen meghaladja csak, vagy egyenlő az orosz tankokéval, Annyi az előny, hogy modernebb éjjellátóval rendelkeznek, gyorsak, légi szállíthatóságuak. Tehát szerintem kisebb a hatásos lőtávolság is.. Ennek ellenére potens fegyvernek tartom különösen ha a torony két oldalára még 2-2 spike-ot is rászerelnének, a kemény célok ellen.
105-ös az a 120-as.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 341
113
Lehet volt már róla szó.
De akkor most ennek a bevethető zászlóaljnak a részei a leo2-eink? Amit kiképzésre vettünk?
Amíg per pillanat az A4-esek a legütőképesebb harckocsijaink, addig szerint ez teljesen érthető. Annál is inkább, hogy a harccsoportban részt vevő technikának minél inkább NATO kompatibilisnek kell lennie.
A BTR, és a D-20 lőszerén kívül így ez talán meg is valósul.
Lehetséges, hogy a beérkező PZH-k úgy ahogy vannak váltják majd a harccsoportban a D-20-akat is. Ezzel tovább csökkenthető az inkompatibilitás.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 905
113
Toborzás lesz. Pontos helyeket, hol nem mondott. Marad az MH országgyűlés által jóváhagyott létszáma, de átstrukturálás lesz.
Adminisztráció száma csökken. A parancsnokság, a pozíciók száma 2/3-adára csökken. Közép és felsőszinten lévő pozíciók száma 100-as nagyságrenddel csökken. igy növelhető a harcoló beosztások száma.

Csak azt nem értem, hogy akkor az irodistáknak akarnak fegyvert adni, vagy hogy gondolták ezt?

A jövőre nézve érdekesség. A Brave Warrioron a szlovakok jatszották az ellenerőt.:cool:

Kuncogtak is rajta egy rövidet.

A legkevésbé fontos cucc.

Tanker, amivel növelhető a vadászok hatótávolsága vagy őrjáratozási ideje?

2023-24-ről volt szó, tehát lassítás az a gyorsítás!

Előre gyorsítunk, nem hátra!

Valszeg a költségvetési szamaitól függ. Sajat tippre október végén dől el, hogy mehet idén vagy csúszik jövőre.

Viktor azt mondta, decemberig marad a költségvetés, akkor megnézik a 2023-as évre mit kell módosítani. Nyilván megvárják mi lesz az EU pénzekkel, illetve hogy teljesít a gazdaság ebben az évben.

Kurvára elfogyott az állam pénze. A pályázati pénzeket is csak esetlegesen fizetik ki. Az állami alkalmazottak örülhetnek, hogy fizetést kapnak, de ennyi.