A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
Mi volt egész nyílt? Pontosa ugyanekkora volt a titkolózás, csak akkor volt mit bejelenteni, most meg amíg csóróság van nincs. Ha lesz pénz és veszünk valamit azt ugyanúgy el fogják mondani.
MG hozzá állása elég más volt mind Bobóé - ez tény. Adott interjút a HTKA-podcastnak is és engedte a beosztottait is nyilatkozni, interjút adni. Pl. Kilián és Koller is egész szabadon beszélt kb. 1 éve a tervekről, jövőről - azóta hangjukat sem hallani, mint ahogy más hasonló kaliberű vezetőt sem hallansz beszélni konkrétumokról. Ez most sokkal jobban le van korlátozva: kb. senki nem mond semmit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 559
79 713
113
MG hozzá állása elég más volt mind Bobóé - ez tény. Adott interjút a HTKA-podcastnak is és engedte a beosztottait is nyilatkozni, interjút adni. Pl. Kilián és Koller is egész szabadon beszélt kb. 1 éve a tervekről, jövőről - azóta hangjukat sem hallani, mint ahogy más hasonló kaliberű vezetőt sem hallansz beszélni konkrétumokról. Ez most sokkal jobban le van korlátozva: kb. senki nem mond semmit.
Ugyanúgy nem mondott semmit.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 630
14 959
113
MG hozzá állása elég más volt mind Bobóé - ez tény. Adott interjút a HTKA-podcastnak is és engedte a beosztottait is nyilatkozni, interjút adni. Pl. Kilián és Koller is egész szabadon beszélt kb. 1 éve a tervekről, jövőről - azóta hangjukat sem hallani, mint ahogy más hasonló kaliberű vezetőt sem hallansz beszélni konkrétumokról. Ez most sokkal jobban le van korlátozva: kb. senki nem mond semmit.
Mi a francot tudtál a huszárokról eddig?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
MG hozzá állása elég más volt mind Bobóé - ez tény. Adott interjút a HTKA-podcastnak is és engedte a beosztottait is nyilatkozni, interjút adni. Pl. Kilián és Koller is egész szabadon beszélt kb. 1 éve a tervekről, jövőről - azóta hangjukat sem hallani, mint ahogy más hasonló kaliberű vezetőt sem hallansz beszélni konkrétumokról. Ez most sokkal jobban le van korlátozva: kb. senki nem mond semmit.
mg hozzáállásához hogy jön Kollár és Klián ??? beosztottjai??? MG államtitkár volt legmagasabb pozíciójába már bocsi... MG még esővédőt is csak jelzések nélkül viselhetett gogy lett volna neki beosztottja a fent említett 2 katona ?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
mg hozzáállásához hogy jön Kollár és Klián ??? beosztottjai??? MG államtitkár volt legmagasabb pozíciójába már bocsi...
De facto ő vitte a haderő fejlesztést és ösztönözte a nyiltabb kommunikációt. A mióta Bobo van azóta ez nincsen. Legfeljebb Böröndi nyilatkozgat, ő is eléggé visszafogottan. Jogilag tényleg nem voltak a Kollár meg Kilián a beosztottjai - ez igaz. De pl. Tömböl alá tartozott.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Nem megyek bele mélyebben mert feldereng amikor írtam ha Benkő távozik nagy tisztogatások lessznek cserék és kipakolják a fél garnitúrát mert Benkő emberei.... Mire te hogy túl nagy jelentőséget nyílvánítok Benkőnek meg így meg úgy meg én beszélek hülyeséget... Meg lehet nézni.... Pedig majdhogynem viccet csináltál belőllem @Aladeen
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
De facto ő vitte a haderő fejlesztést és ösztönözte a nyiltabb kommunikációt. A mióta Bobo van azóta ez nincsen. Legfeljebb Böröndi nyilatkozgat, ő is eléggé visszafogottan. Jogilag tényleg nem voltak a Kollár meg Kilián a beosztottjai - ez igaz. De pl. Tömböl alá tartozott.
nem nem MG vitte a haderő fejlesztést még mindig el vagy tévedve ki kicsoda. MG üzletember neki az üzletek megkötése volt a feladata. ÜZLETKÖTŐ. (ügy.nök)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
az egész Zrinyi Benkő irányítása alatt született meg és öltött testet a mai napig zömében az ő irányvonala fut. Ezt hiába írtam korábban csak a vicceskedés jött vissza. amióta Benkő nyugger azóta bereccsent a tartalékos rendszer és belasúlt a haderőfejlesztés. Minimális hozzájárulások voltak a fejlesztési programhoz Benkő óta inkább korrekciók meg levonások vannak visszavágások meg tologatások...

és igen én megmondtam hogy ez lessz. akkor megkaptam a bohócsapkát többek között tőled . láss csodát (én megmondtam)
meg hogy így meg úgy Benkő embere vagyok. AZ voltam és a mai napig annak tartom magam. hiába húz az ág emiatt
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
az egész Zrinyi Benkő irányítása alatt született meg és öltött testet a mai napig zömében az ő irányvonala fut. Ezt hiába írtam korábban csak a vicceskedés jött vissza. amióta Benkő nyugger azóta bereccsent a tartalékos rendszer és belasúlt a haderőfejlesztés. Minimális hozzájárulások voltak a fejlesztési programhoz Benkő óta inkább korrekciók meg levonások vannak visszavágások meg tologatások...

és igen én megmondtam hogy ez lessz. akkor megkaptam a bohócsapkát többek között tőled . láss csodát (én megmondtam)
meg hogy így meg úgy Benkő embere vagyok. AZ voltam és a mai napig annak tartom magam. hiába húz az ág emiatt
Tedd vissza nyugodtan és csendítsed is meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Tedd vissza nyugodtan és csendítsed is meg.
Le se vettem. És úgy néz ki marad is.
Mert mindennel csak a helybetopi megy semmi más. az előrrelépés nagy0 ami eszköz és teknika jön be az mind mind a múlt terméke. a VKF saját hatáskörébe saját erőforrásbol szerzett be jó sok dront ami azóta sem jutott ki a rendeltetési helyére...
a sapka meg mint írtam még mindig rajtam a tartalékos rendszer lejebb van mint 2 éve loszar munka nincs keleti pajzs de abba sincsen köszönet. még a déli határ tapasztalatait sem sikerült beépíteni a mai napig. közelébe nincs...

Eddig is nagy volt az elmaradás de most az összevissza tologatásokkal és a folytonos csúszásokkal csak zuhanunk. Ami most van ami most jön be teknika és felszerelés túlnyomó részben a múlt szüleménye...