A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Ami pedig a médiát illeti vagy 10 éve nincs TV-m és rádiót meg soha nem hallgattam nagamtól.Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.
De e nem titok,hogy bár olyan messze áll tőlem a hazai val oldal mint Makó Jeruzsálemtől még is HVG-t* olvasok mert a jobboldali nédia(legyen az FIDESZ vagy Jobbik vagy még jobboldalibb) az annyira a legalja,hogy hányok tőle.

Bár belpolitikával csak a választások kapcsán foglalkozok azzal kapcsolatban pedig egészen jó írások vanbak főleg ami a baloldali töketlenkedést illeti.


Találtál egy nagyon jó önvédelmi mechanizmust magadnak. A döntő többség ezt elmulasztotta, -naív/optinista volt-, rengeteg időt vesztettünk(Mo.)!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 758
113
o_O:D


még rosszabb :D

Nem tudom miből gondolja kb. mindenki, hogy vonatkozó ismeretek nélkül ki tudja szűrni a manipulációt.

A televízió a média legalja ha csak annyit teszel,hogy ezt kizárod akkor óriásit léptél előre.Nincs olyan írott média ami olyan bomlasztó hatású lenne mint a televízió!

Bal oldali médiát olvasok kizárólag a választások kapcsán de tökéletesen kizárt,hogy bal oldali pártra szavazzak.
Akkir,hogy is van ez a manipuláció?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez mondjuk meglep, így 8 év fidesz után. Azt hittem kitúrják a politikailag hűtleneket.

Állítólag, láttak már olyat, azt mondják, hogy, olyan hírek járnak miszerint sok minisztériumban sem cserélődött az állomány, ha együttműködsz megtarthatod a fizetésed.
A mély állam létezik, de egyáltalán nem szűk a fenntartó réteg.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ne felejtsétek el a Szentírász, Isten számára az első angyal (Lucifer) volt a legkedvesebb. Szimbolikusan is a jó csak a rosszal együtt érezhető. Ismerem ezeket a csere-beréket néhol. Sok esetben a korábbi SZDSZ-es, vagy netán balos árulók kedvesebbek, elsősorban azért, mert tudják, a gerinctört ember" lojálisabb lesz még annál is, aki egész életében a jobboldal szekerét tolta. Sajna láttam olyat, hogy az árulókat "támodatták" a ténylegesen mélymagyart, pedig annyiba vették, mintha ott sem lett volna. Az egészbe az a szép ez a konkrét estben éppen nekem tűnt fel . Mondtam is az érintettnek, hogy nem igazságos ez vele... Ő azt válaszolta, ja, de akkoris támogató marad..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
De arról sincs hogy lehet. :)
Kérdezzük meg róla a horvátok véleményét is. Biztos nézegetik a szerbek friss ropogós Mig eit. Valszeg ők is elgondolkodtak azon a lehetőségen hogy bizony ideje szétnézni a Manpads piacon :hadonaszos: már csak az súly fenntartása végett is. Egyébként egy remek lehetőség hogy ismét az a "védelmi" fegyver a készletünket gyarapítsa.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
big_mac__s_mi_24_hind_by_faterofweapons7-d4v0hta.jpg

Pedig a tehén pirosban a legjobb :D
És erre még a hülye oroszok se jöttek rá..

links.php
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ami pedig a médiát illeti vagy 10 éve nincs TV-m és rádiót meg soha nem hallgattam nagamtól.Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.
De e nem titok,hogy bár olyan messze áll tőlem a hazai val oldal mint Makó Jeruzsálemtől még is HVG-t* olvasok mert a jobboldali nédia(legyen az FIDESZ vagy Jobbik vagy még jobboldalibb) az annyira a legalja,hogy hányok tőle.

Bár belpolitikával csak a választások kapcsán foglalkozok azzal kapcsolatban pedig egészen jó írások vanbak főleg ami a baloldali töketlenkedést illeti.
Nekem sincs tv-m mar nem is tudom hany eve. De ujsagot (neten) attol meg olvasunk es mindegy hogy jobb vagy bal, akkor is befolyasol, mindenkit. Van aki helyesen probalja kiszurni amennyit csak lehet, de senki sem tudja (en sem) megakadalyozni, hogy a politikusok befolyasoljak mit gondolunk. Aztan meg szavazunk. Sehogy sem jo a demokracia, na.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ezt csak azert mondod, hogy ne csufoljunk fideszesnek. Ne kapalozz Krisss! Te nem vagy fuggetlen. Teged siman megvehetnek a lengyel vasakkal. Es igen, itt mindenki tudja. :p:)
Az irónia az egészben az hogy máshonnét nem tudunk vásárolni úgy vasakat hogy azzal ne járjon valamilyen vállalás is. Amilyen állapotok vannak szerintem Krisss ék bárminek örülnének amire a gyártási éve legalább 2017. Esetleg 2016.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A televízió a média legalja ha csak annyit teszel,hogy ezt kizárod akkor óriásit léptél előre.Nincs olyan írott média ami olyan bomlasztó hatású lenne mint a televízió!

Bal oldali médiát olvasok kizárólag a választások kapcsán de tökéletesen kizárt,hogy bal oldali pártra szavazzak.
Akkir,hogy is van ez a manipuláció?

Sajnos azért a legalja, mert a reklámidőt el kell adni. Erre van kereslet. Aztán a probléma ott kezdődik, ha már a keresletet határozza meg az, hogy nincs más ezt kapod nyeld le, és el ne kapcsolj mert hamarosan következik a...
Nincs olyan, hogy valami a legalja vagy csúcsa. Ha nem nézel TV-t (én sem nézek, bár ez hiba mert nem lehet egy kalap alá venni mindent, a tematikus csatornák kimondottan jók) azt az idő megspórolása miatt érdemes tenni, de tartalmilag ugyanazt kapod mint az online mainstreamtől, csak másképp. A manipuláció legnagyobb hányadát a kapuőr-jelenség adja, ami annyit tesz, hogy a szerkesztők a hozzájuk eljutó információk többségét kiszűrik, és az ő szűrőjükön átengedett anyag éri el a te tudatodat. Ezt amúgy nekik oktatják is, és nem zárható ki az ideológia... Ebben nincs különbség a "bevált", szilárd szerkezeti keretek között működő médiumok között.
Manipulálni ezer módon lehet, kezdve az olyan álhírek gyártásával (ebben jár élen a balos médiatömb) ahol nagyon tudományos, anti-fakenews, hitelestájékoztatás, neutrálissajtó, azolvasóazelső, közösségifinanszírozásbóléshirdetésekbőlműködünknemfizetminketsenki módon gyönyörűen megvannak a hivatkozások, valódinak tűnik az egész, közben meg szépen körbehivatkozzák egymást de te persze nem vagy manipulálva, hát tök igényesen írták meg az anyagot.
Lehet manipulálni a kül. cikkek időzítésével, lsd. az ...ex két(és fél) ominózus élharcosát akik egy csomó betárazott íráson ülnek, és a politikailag megfelelő időben tüzelnek (összhangban egy csomó más elvtársi médiummal). Lehet manipulálni azzal, hogy egy hamis (pl. valamelyik kormánykommunikációs) tételt cáfolnak és mellé tömnek a "propaganda" dobozba még vagy 5-6 másikat ami ugyan igaz, de észre sem veszed és hamisnak könyveled el. Következő kedvencem a valóságcsinálás mennyiségi alapon, amikor egyik óráról a másikra (nyilván mindenki akkor készült el, vagy álmodta meg) kezdenek el egyvalamit mondogatni naponta többször addig, amíg az ellenkezőjén az emberek már nevetnek (FB-on könnyen ellenőrizhető a hatás).
Oldalakat tudnék írni. Kötelezővé tennék a katonai és rendvédelmi szervek összes munkatársának egy kurzust, mert olyan szinten nincs néha kapcsolatban az írott online és a személyesen ellenőrzött valóság, hogy már komolyan veszélyezteti a moralitáson alapuló szervezetek hatékonyságát. Pl. az média 85%-a egy konfliktus idején egyszer csak elkezdené azt sugallni, hogy jön a vég dezertáljon mindenki (lehet ezt pl. a fenti módszerekkel okosan is, ez csak példa), a felettesek pedig vagy nem kommentálják vagy az ellenkezőjét (az igazat) mondják, akkor kinek fogsz hinni? Bátran állítom, hogy a túlnyomó többség a tisztjeiben fog kételkedni még ha most nem is tűnik így.