A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113
Jo es mi all a pdf. Be? /kubot lattam/
Kint voltunk és felmértük a terepet a lengyeleknél milyen lehetőségek ink vannak. Ezért is nyitottak irodát pesten.
Szerintem leesett az áluk hogy hol tartannak már. Ezért is inkább nem akartak róla beszèlni :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 257
33 835
113
Nekem special hasznalt cuccokbol 2 lehetoseg johet szoba a finn bukok /ithoni modernizalassal kub mintara /nem visszafejlesztest ertek allatta/ a radaroknak szuksegulk lenne par indito vedelemre /es ha nem kell kulon tuzvezeto az mar buli/

A masik a rafkos hogy muzeumi darabok csereberelese majd modernizaltatni nyugaton /vas ara megsporolva/ de ez csak kis db szamos cuccnal lehetne lehetseges /azon meg nem biztos hogy megeri pocsolni/
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113
Inkabb uj lengyelz mint mas leveddlett myugati /balas cuccat// vegyuk kouel azonos arba
Így van. Új lengyel cuccok kedvező árban mintsem levedlett használt nyugati vasak. Az egészben az a legszebb ha ezt meglépnénk már le is fektettük az alapokat egy komolyabb közös felállásnak. Ha ez megtörténne onnantól kezdve már nem bolhapöcsként fogunk szerepelni ama bizonyos térképpen.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A decemberi cikkben Google fordító szerint ez volt:
"...A látogatás célja az volt hogy bemutassa a tüzérségi Crab and Cancer rendszerek képességét, valamint a katonák egyéni felszerelését Ugyancsak folyamatban van egy hasonló bemutató megszervezése Magyarországon.
Az elmúlt hónapok fokozott együttműködést hoztak a Polska Grupa Zbrojeniowa és a magyar partner között. A Kielce szeptemberi MSPO vásárán a PGZ képviselői és a Magyar Honvédelmi Minisztérium képviselői találkoztak. A vendégeknek a PGZ portfolióját és megoldásait mutatták be.
A magyar fegyveres erőket a HM ARZENAL és a Magyar Honvédelmi Minisztérium képviselte és első látogatásuk a PGZ központjában történt, 2017. október 13-án. A küldöttséget a Magyar Fegyveres Erők fegyveres irányítója, Dr. Maróth Gáspár vezette. A tárgyalások a fegyverkezési szektor együttműködésének lehetséges területeire vonatkoztak. A látogatás alkalmával a magyar fél kifejezte érdeklődését többek között a tüzérségi rendszerek, légvédelmi fegyverek és akna védelemi megoldások iránt..."
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113
A decemberi cikkben Google fordító szerint ez volt:
"...A látogatás célja az volt hogy bemutassa a tüzérségi Crab and Cancer rendszerek képességét, valamint a katonák egyéni felszerelését Ugyancsak folyamatban van egy hasonló bemutató megszervezése Magyarországon.
Az elmúlt hónapok fokozott együttműködést hoztak a Polska Grupa Zbrojeniowa és a magyar partner között. A Kielce szeptemberi MSPO vásárán a PGZ képviselői és a Magyar Honvédelmi Minisztérium képviselői találkoztak. A vendégeknek a PGZ portfolióját és megoldásait mutatták be.
A magyar fegyveres erőket a HM ARZENAL és a Magyar Honvédelmi Minisztérium képviselte és első látogatásuk a PGZ központjában történt, 2017. október 13-án. A küldöttséget a Magyar Fegyveres Erők fegyveres irányítója, Dr. Maróth Gáspár vezette. A tárgyalások a fegyverkezési szektor együttműködésének lehetséges területeire vonatkoztak. A látogatás alkalmával a magyar fél kifejezte érdeklődését többek között a tüzérségi rendszerek, légvédelmi fegyverek és akna védelemi megoldások iránt..."
Tűzérségi rendszerek: aknavetők, önjáró rendszerek.
légvédelem: manpads :) grom
aknavédelem: Komondor ill valamilyen saját gyártású pszh.
Ha beindulnak majd követi más fegyferzet, felszerelés is.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 447
113

Lehet, hogy semmi összefüggés, de a cikk szerint 18 ország képviselői voltak jelen ezen a tüzérségi bemutatón. Sajnos nem részletezi, hogy kik.
Ha megszellőztették a szándékot a beszerzésre, akkor esélyes, hogy minden gyártó rámozdul a lehetőségre. Jön a verseny, lobbi stb...
Itt a Caesar 6x6 és 8x8-at, valamint 105LG-1-et (gondolom Mk.III) mutatták be éleslövészettel egybekötve.

http://www.defesanet.com.br/en/weap...nstration-of-Strength-for-Nexter-s-Artillery/
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha a Krabot választjuk az elég húzós árú dolog lesz.
Dél-Koreaiak a K9 Thunder alvázért a 2.7 millió USD-t kérnek.
A torony Angol AS90 Braveheart licensz.
A löveg Német Rheinmetall L52/155-ös
Az 1000 LE-s motor is Német MTU.
Egyedül a tűzvezető rendszer Lengyel fejlesztés.
Szerintem 5 millió USD körül lenne az ár és gyakorlatilag semelyik alkatrész gyártásában nem tudunk közreműködni.
A Ceasarnál legalább a Rába tudna 8x8 as alvázat gyártani a löveghez...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ha a Krabot választjuk az elég húzós árú dolog lesz.
Dél-Koreaiak a K9 Thunder alvázért a 2.7 millió USD-t kérnek.
A torony Angol AS90 Braveheart licensz.
A löveg Német Rheinmetall L52/155-ös
Az 1000 LE-s motor is Német MTU.
Egyedül a tűzvezető rendszer Lengyel fejlesztés.
Szerintem 5 millió USD körül lenne az ár és gyakorlatilag semelyik alkatrész gyártásában nem tudunk közreműködni.
A Ceasarnál legalább a Rába tudna 8x8 as alvázat gyártani a löveghez...

A jármű beszerzési programban a 8x8-as alvázok ecte MAN-ok. A Rába CSAK 4x4 és 6x6-os alvázakra gyárt.......
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113
Nekünk megfelelne a KRYL 155 mm es 6x6 os alvázon is. Az is már minőségi ugrás lenne. A löveg ugyan az mint a Krabnál. A krab olyan 7-8 millió Euro árban van. Sajna nem 5. A KRYL viszont kijönne 2.5-3 misibe teljes cuccal. Most néztem utána. Én ilyen számokra tippelek.
Közben még ezt találtam:) Lengyel önjáró 120 as automata aknavető:cool: A tornyot külön is meg lehet vásárolni. Csak nekünk éppen deszka nincs alá.Árban szerintem nem is vészes lehet. Nem beszélve a tűzerőről.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 190
10 945
113
Nekünk megfelelne a KRYL 155 mm es 6x6 os alvázon is. Az is már minőségi ugrás lenne. A löveg ugyan az mint a Krabnál. A krab olyan 7-8 millió Euro árban van. Sajna nem 5. A KRYL viszont kijönne 2.5-3 misibe teljes cuccal. Most néztem utána. Én ilyen számokra tippelek.
Közben még ezt találtam:) Lengyel önjáró 120 as automata aknavető:cool: A tornyot külön is meg lehet vásárolni. Csak nekünk éppen deszka nincs alá.Árban szerintem nem is vészes lehet. Nem beszélve a tűzerőről.

BTR alvázra mehetne. Állnak hegyekben.