A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Ne vicceljetek már!A tartós béke záloga a nemzetállam.Bármilyen erősek is legyünk nem nyugodnának bele a szomszédaink abba,hogy visszaveszzük ami a miénk úgy,hogy az országunkban élne az ő népükből pár millió.Csak akkor van esély tartós békére ha nemzetállamokat sikerülne létrehozni.Szóval felejtsétek el azt,hogy megint vegyes etnikumú nagy-Magyarország mert az egy balálra ítélt ötlet.

Egyetértek veled. A közép európai és balkáni térség legnagyobb konfliktusforrása a kevert lakosság, adott nagyságú területeken. A határvonalak igazítása, megváltoztatása, sosem járt együtt lakosságcserével. Kivétel ez alól, a II. vh. után északi szomszédunkkal történt ilyen csere. A határvonalak változtatása, csak elmélyítette, konzerválta a problémákat. Most kis hazánk lényegében nemzetállam, mert a területén élő más nemzetiségek elenyésző létszámban vannak jelen. Nem tényezők politikailag. Viszont egy földrengés szerű háborús konfliktus esetleges következményeként, ha valami véletlen folytán, a győztes oldalra keverednénk, el ne kövessük azt a hibát, hogy terület gyarapodás estén, több millió más nemzetiségűt "hozunk" az országba. Viszont ilyesmire azért valljuk be, elég kevés az esély. A lakosságcsere, ma meg már nagyon avitt gondolat. Elzavarni bárkit is az otthonából, annyival, amit vinni tud magával, holmi csere folytán, azért elég erős lenne az európai XXI. században. Bár a Balkánon megtörtént, nem is oly rég. Azzal szerintem senki ne számoljon, hogy valaha is visszaáll a Trianon előtti Magyarország határvonala.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113
És mit csinálnál azzal a nagyjából 20 millió szlovák, ukrán,román,szerb,horvát,osztrák emberrel akik hirtelen az országban találnák magukat?

Miért, a mieinkkel mit csináltak?
Amúgy ukrán úgyse nagyon lenne, mert Kárpátalján többnyire ruszinok élnek. A többség meg valószínűleg vonzóbbnak látja Magyarországot, mint Ukrajnát. Horvátokkal föderáció. Amúgy egy normális titkosszolgálat egyik feladata lenne, hogy formálja a közvéleményt. Pl a Szerbeknél, hogy Délvidékért cserébe Koszovó. Nyilván nem egyik napról a másikra.

Abban, hogy itthon növekednie kell a népességnek, teljes mértékben igazad van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 213
113
Viszont egy földrengés szerű háborús konfliktus esetleges következményeként, ha valami véletlen folytán, a győztes oldalra keverednénk, el ne kövessük azt a hibát, hogy terület gyarapodás estén, több millió más nemzetiségűt "hozunk" az országba. Viszont ilyesmire azért valljuk be, elég kevés az esély.

Ez igaz. Esély erre eléggé kicsi, de ha már ilyen háborús dolog van akkor aszt gondolom, hogy ott olyan világ van, hogy a kutyát nem érdeklik ezek az emberi jogos dolgok. a győztes pedig mint tudjuk, ő írja a történelemet (és mindent visz). De erre tényleg eléggé halovány az esély.


A lakosságcsere, ma meg már nagyon avitt gondolat. Elzavarni bárkit is az otthonából, annyival, amit vinni tud magával, holmi csere folytán, azért elég erős lenne az európai XXI. században. Bár a Balkánon megtörtént, nem is oly rég.


Naugye. Full contactban pedig mint fentebb....

Azzal szerintem senki ne számoljon, hogy valaha is visszaáll a Trianon előtti Magyarország határvonala.

Szerintem ezzel nem is számol senki. Max egy egy stratégialiag jelentősebb darab, valami eszméletlen szerencse folytán.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
D

danielblack

Guest
Viszont egy földrengés szerű háborús konfliktus esetleges következményeként, ha valami véletlen folytán, a győztes oldalra keverednénk, el ne kövessük azt a hibát, hogy terület gyarapodás estén, több millió más nemzetiségűt "hozunk" az országba. Viszont ilyesmire azért valljuk be, elég kevés az esély.

Ez igaz. Esély erre eléggé kicsi, de ha már ilyen háborús dolog van akkor aszt gondolom, hogy ott olyan világ van, hogy a kutyát nem érdeklik ezek az emberi jogos dolgok. a győztes pedig mint tudjuk, ő írja a történelemet (és mindent visz). De erre tényleg eléggé halovány az esély.


A lakosságcsere, ma meg már nagyon avitt gondolat. Elzavarni bárkit is az otthonából, annyival, amit vinni tud magával, holmi csere folytán, azért elég erős lenne az európai XXI. században. Bár a Balkánon megtörtént, nem is oly rég.


Naugye. Full contactban pedig mint fentebb....

Azzal szerintem senki ne számoljon, hogy valaha is visszaáll a Trianon előtti Magyarország határvonala.

Szerintem ezzel nem is számol senki. Max egy egy stratégialiag jelentősebb darab, valami eszméletlen szerencse folytán.
Sajnos valóban nem számolhatunk vele, hogy visszaállna.

Azonban valaki megjegyezte, hogy másképp is lehetünk nagyok (nem csak területileg). Na erre viszont kutya kötelességünk törekedni!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek and marton

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Azzal szerintem senki ne számoljon, hogy valaha is visszaáll a Trianon előtti Magyarország határvonala.

Ami ugye magaba foglalta az 1095 ota, de facto es de jure kulonallo Horvatorszagot. A fenti teny az osszes Nagy Magyarorszagos matricat ertelmetlenne teszi. Az ugyanis kb. Rombusz alaku.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hát kb. A fél katonai vezetés sitten, még a pilótáikat se tudják képezni. De ilyen helyzetben természetesen muszáj nekimenni a kuroknak, mert könnyű lesz a győzelem (LOL, a sad day in the office). Kb mint amikor macskák ugrálnak a DJ-szetten...


Csak náluk azért van még katonaság, nem is gyenge... meg felszerelések.. a katonák is ki vannak képezve, nem hülyék. Ráadásul ott még sorkatonaság is van! (Ismerősöm most fog bevonulni.) No meg a keleti részeken nem sz***al gurigáznak, ott ha jól tudom, túl nyomó többségében különlegesek állomásoznak.. azokat csak át kell tolni.. amúgy meg én biztos vagyok benne, hogy akik igazán kellenek a sikerhez, azok a helyükre fognak kerülni vagy van helyettük más, igazán kockázatos szitukba meg ők sem fognak fejest ugrani, mert ott sem szeretik a halott katonákat.... ellenben a terroristát mikor meghalt, csak kidobták a kukába 1 kórházból... szóval ott azért lesz nekik támogatás és motiváció is. Pénz, technika, motiváció és tudás is van, no meg a török hadiiparnak értékes tapasztalatok...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ne vicceljetek már!A tartós béke záloga a nemzetállam.Bármilyen erősek is legyünk nem nyugodnának bele a szomszédaink abba,hogy visszaveszzük ami a miénk úgy,hogy az országunkban élne az ő népükből pár millió.Csak akkor van esély tartós békére ha nemzetállamokat sikerülne létrehozni.Szóval felejtsétek el azt,hogy megint vegyes etnikumú nagy-Magyarország mert az egy balálra ítélt ötlet.


Szóval kukába Oroszországgal, és az ukránok toloncolják át az ottani magyar kisebbséget a határon_?

és mi lesz Svájccal?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Sajnos valóban nem számolhatunk vele, hogy visszaállna.

Azonban valaki megjegyezte, hogy másképp is lehetünk nagyok (nem csak területileg). Na erre viszont kutya kötelességünk törekedni!

Én voltam, ahogy a visszaáll a Nagy-Magyarországot is én írtam, de én is inkább egy gazdaságilag és társadalmilag sikeres országot szeretnék mint területileg nagyot. Egyébként területileg max az 1941-es határokat tartanám megalapozottnak, ami főként etnikailag magyar többségű területekből állt.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mert nem "visszavenni" kell, hanem elérni, hogy nekik maguknak legyen vonzó ide csatlakozni.
(A Hungaroszláviás koncepcióban is nem azért van benne a "szlávia" név, hogy a magyarokat bosszantsam vele, hanem azért, hogy vonzó lehessen a szlávoknak is.)
Az a baj, hogy a környező szláv népek annyira gyűlölték minket mint Izraeli az arabok